Liek Pregnyl. Užívali ste ho? Ako dlho trvá liečba?

xstelinka
21. aug 2007

Ahojte, mate niekto skusenost s pregnylom? V 14. den cyklu mi gyn. pichol jednu ampulku, zial sa nam nepostastilo, dostala som "vec" 😖 Vzdy sa to dava v 14.den cyklu? Ako dlho "liecba" pregnylom trva?

petkaerdal
27. nov 2008

treba spravit podrobny spg. a o 3 mesiace dalsi,aby sa mohlo porovnat...
nerozumiem presne tie nazvy,co sa tyka spg.morfologia nieje az taky velky problem?

majkaa
27. nov 2008

ja viem, preto pojde na spg tak v polovici decembra ak by nevysiel tento cyklus, aby som ho netrapila. Praveze tvar je najhorsie ked ma, lebo s tym sa nic neda robit. Ale u urologa mal tvarovo dobrych az 70-80% ale po antibiotikach len 0,5%.

petkaerdal
27. nov 2008

ved bodaj by sa vam to podarilo,prajem ti to 😉

my mame spatny spg.velmi 😢

rosienka
7. dec 2008

majka - ja chcem len k tej narkoze pri IVF, keby si sa predsa len musela rozhodovat. Ono sa to robieva aj bez narkozy, ja som bola tak dva-krat a dostala som maximalne silnejsie davky proti bolesti a celu pinkciu som sledovala na monitore...prvy krat s riadnymi bolestami, ale druhy krat mi dali väsciu davku analgetik, tak som bola taka ospala a po OPU som spala. Tak sa ten narkozy bat nemusis, nie je nevyhnutna.

soni1
7. dec 2008

Ahojte baby, aj ja som mala pichnutý pregnyl, ale na 13 deň cyklu, no nemerali mi moje folíky, dúfam, že to nemôže byť problém, neviete mi poradiť?
Už som raz mala pichnutý pregnyl, ale nepošťastilo sa.
Teraz som si ho nechala pichnúť znovu, lebo sme sa s manželom vybrali na víkend do Čiech a verím, že sa nám aj niečo podarilo zamiešať, chceli sme zmeniť prostredie. Keď vám bol pichnutý pregnyl, tak ste cítili veľké bolesti v podbrušku?

maahuliena
17. feb 2009

baby poradtev , môže sa stať, že po pregnyle nepraskne folikul? Alebo môže byť ovulka aj neskôr ako tých 36.hodínách po pichnutí?

maahuliena
17. feb 2009

hallo...to som zase jedina s týmto "možným" problémom 😅 🤐

lauritka
17. feb 2009

mahhul ahojki a preco mas pocit, ze nepraskol ?? merias si BT ???

snecka
17. feb 2009

Maahuliena ja som ovu mala pri minulej IUI po 39 hodinách po pichnutí Pregnylu, viem to preto tak isto lebo ma neskutočne ovulačne bolelo brušino. 😉
Mne po Pregnyle praskol vždy. 🙂

maahuliena
17. feb 2009

holky, vdaka.. záchrana 🙂
v piatok som bola na folikulometrii.. mala som folik okolo 18mm... povedal, že v nedelu doobeda pregnyl.. v pondelok sa snažiť.. a teraz čakám a ništ.... ked som ho kedysi brala... tak som mala ovu asi po nejakých 42hodinách s neskutočnými bolestami... ale taraz je to už 48hodín a jič 🙄
laurit hej, meriam BT, viem, že ešte nebola ovu....
len ma napadlo, či sa to môže stať ☹ ja som taký smoliar večný 🤐

maahuliena
17. feb 2009

a včera bol ovu test pozitívny ☹

maahuliena
17. feb 2009

a ešte stale cítim lavý vajecnik... kde mi našiel ten folik

lauritka
17. feb 2009

podla mna ti praskne, ked ta aj vajecnik boli, hlavne sa dnes snazte, zajtra by sa uz mala zvysit BT. a nestresuj .. 😅

maahuliena
17. feb 2009

laurit...vdaka... ach jo... toľko stresov... inak je pravda nieoč na tej "provokovanej ovulacii" mne vtedy praskol po snaženíčku 😅 🙂 taak budem veriť.. ja čakám, že zase prídu extra silné bolesti brucha..
inak bolo to 10.000 IUI pregynlu, tak snaaad zabere, lebo je to naša posledná šanca 😔

lauritka
17. feb 2009

preco posledna a potom co ? 😕

darla27
18. aug 2009

Ahojte baby, neviete ako funguje pregnyl v pripade ze uz je vajko zrale /cca 20-22mm/, vzdy ho praskne za 36 hodin? Je to taky casovac ze vydrzi do tych 36 hodin byt v celku? dakujem
A este by ma zaujimalo, ci ked praskne folik pri 18 mm je schopny byt oplodneny alebo sa povazuje este za nezrely.
Rastie este po podani pregynlu folikul ci uz nie?

rosienka
18. aug 2009

darla - nie, folikul moze prasknut aj skôr, Pregnyl ho nezastavi, ked telo prirodzene vydalo uz signal na ovu. Mne napriklad praskol uz po 24 hod. po Pregnyle.

darla27
19. aug 2009

😲 A pri kolkych mm praskol tebe? Prasknu vsetky folikuly naraz? -vzdy?

rosienka
22. aug 2009

asi su v kazdom cykle tie mm rôzne, raz pri 20mm, potom 24mm, neviem presne, ale nepraskaju naraz, môze byt medzi tym aj 12 hodinove rozpätie, mozno aj viac. Viem to u mna z posledneho IUI, ked som mala dve folikuly pred IUI a na druhy den na sono videli jeden prasknuty a druhy este nie, ten praskol az o par hodin.

izabelaszm
3. jún 2010

nevedela by ste mi niektorá poradiť kde by som Pregnyl zohnala? po roku snaženie mi zistili, že asi nemám ovuláciu. ☹
takže doktor mi nasadil Clostilbegyt, mám chodiť na foliculometriu a keď nastane správny čas, majú mi pichnúť Pregnyl.
včera som obehala desať lekární, ale nula bodov. vraj sa už nevyrába, alebo nedováža. 😒 keď som pýtala od doktora náhradu,
vraj žiadna nie je. neviem, či budú stačiť len tie lieky, keď sa to má kombinovať aj s Pregnylom. do centra zatiaľ nechodím, lieči ma gynekológ a endokrinologička (mám aj hypotyreózu) nemá náhodou doma niekto nevyužitý, alebo dalo by sa to zohnať v zahraničí?

siska78
5. jún 2010

izabelaszm
pokial viem tak sa vyraba a dostanes ho na predpis v kazdej lekarni a ked ho nemaju, tak ti ho objednaju. nedavno som ho kupovala a nebol ziaden problem

brumca
18. jún 2010

ahojte zienky 🙂 bol mi pichnuty pregnyl na 13. den cyklum kedze vajicko bolo dozrete, malo 25mm. Doktor mi presne povedal kedy sa mame snaztit, co sme poctivo dodrzali. Bola som taka stastna, ze mam pekne vajicko a ze mi du pichnut Pregnyl, ze som sa ani neopytala aky je dalsi postup. Neviete mi poradit, ze ci sa este robi nejake sono ci naozaj praskol folikul? Budem volat doktorovi, ale zaujimaju ma aj vase skusenosti 🙂

bbtina
7. júl 2010

@izabelaszm Náhrada za Pregny, resp. zhruba to isté je napríklad Ovitrelle, ale Pregnyl rozhodne dostať, ak nie hneď tak na objednávku

ichthyska
23. apr 2013

@brumca kocky pozeram ze tu uz daavno nikto nic nepisal 🙂 ako ste dopadli?

brumca
23. apr 2013

@ichthyska ahoj 🙂 nam sa v dalsom cykle podarilo otehotniet a teraz uz mam doma nadhernu 2rocnu dcerku 😉