Mal niekto genitálny herpes?

gavijota
28. apr 2009

Caute som tu nová a neviem si rady...u mojho priatela sa objavili na penise drobne výsevy akoby vyrážky...a teraz aj u mňa odvčera vznikli také pluzgieriky...prosím o radu...bojím sa že to moze byt genitalny herpes...mate s tym niekto skusenosti??

gavijota
autor
1. máj 2009

lululiatko no tak ja sa teraz umyvam len cistou vlaznou vodou..no je pravda ze on by ma poslal na kozne ale aj tak na kozne potrebujem sprievodny listok takze aj tak k nemu musim zajst.nuz a neviem ci to bude herpes..lebo mam cervene pysky, uz dajak pomenej to svrbi som si davala Canesten na mykozy..a teraz som si dala harmancekovy kupel...som citala ze to pomaha na take veci..a pluzgiere este nemam takze neviem...dufam ze nebudu...nuz a to cervenanie a svrbenie,palenie a mam uz cervene aj male pysky ohanbia asi sa to dostalo z velkych na male...a neviem ze ci to bude herpes ak od pondelka mam len cervene,svrbenie a trosku to boli ale aj to je uz lepsie...myslis ze to bude herpes?

lululiatko
1. máj 2009

no, tazko povedat, mozno mas len nejaky zapal. uz iba lekar moze presne urcit, co to je. zase aby to nevyznelo, ze sme ti tu naordinovali nejaku diagnozu 🙂
takze v pondelok sup k lekarovi a potom napis. pekny pokojny vikend 😉

mel30
6. máj 2009

Gavijota, Prepáč že tak neskoro. No ja ho mám už 8 rokov. A došla som na to, že najlepšie keď s ním nič nerobím. Prvý výsev bol vážne bolestivý, tie ďalšie sa už dali zniesť. Za tie roky som toho vyskúšala naozaj veľa a nič.... Ako si dopadla? Je to ono?

gavijota
autor
6. máj 2009

Ajojte baby...nuz chvalabohu to nebol herpes len mykotick-bakterialna infekcia-takze som dostala krémiky nato a uz je to ok...aj priatel je ok...som stastna 😀 😀 dakujem vam za podporu a rady 😉

bill12
18. júl 2011

Valaciclovir je určený na liečbu pásového oparu (herpes zoster). Valaciclovir urýchľuje ústup bolestí: znižuje trvanie a výskyt bolesti spojenej s pásovým oparom, ktorá zahŕňa akútnu a postherpetickú neuralgiu. http://www.valtrexhome.com

kathynka
22. sep 2011

presne tieto antibiotika valtrex som dnes dostala ja...herpes mam prvykrat v zivote a som dost vyplasena, hlavne po roznych clankoch na nete...fakt dufam, ze liecba pomoze, moja gynekologicka mi vzala aj krv, pridala masticku intiherp a poslala na imunologiu...momentalne mam zapal pluc, takze moja imunita si so mnou zjavne robi co chce a stale ma prekvapuje novymi diagnozami ☹

zuzana1222
16. okt 2012

ja trpim herpesom uz skoro rok , gynekolog mi vobec nepomohol, kozna ma poslala imunologovi a imunolog mi raz predpisal herpesin tablety a zato ze som mala imunitu v poriadku mi nemohol predpisat isoprinozin, a poslal ma naspat koznej ...takze takto si ma pohadzuju medzi sebou a nikto mi nepomoze a ja len trpim kazdy mesiac niekedy aj dva ,tri krat... uz som z toho na nervy :(

domcita
28. okt 2012

ahojte, ja trpím herpesom tiež vyše roka na začiatku som ho mala iba raz, dvakrát za pol roka, no teraz od jesene sa mi vracia každý mesiac...neviete mi poradiť niečo na zvýšenie imunity a nejaké tabletky, alebo krémy nato? používam zovirax a beriem denne B-komplex, ale nepomáha :/ vopred ďakujem za rady

silvik1
29. okt 2012

@zuzana1222
@domcita
ahojte žienky. tiež trpím herpesom už nejakých osem rokov. mávala som ho každý mesiac, niekedy až tri krát za sebou.
absolvovala som tiež rôzne vyšetrenia až som to nakoniec s lekármi vzdala a išla som homeopatke. tá mi kázala užívať hlivu ustricovitú dva krát denne (beriem ju už od februára) + mi "namiešala" nejaké homeopatiká a pomaly sa mi to upravuje. jasné, že občas mi ešte nejaký "vyskočí", ale je to už omnoho lepšie.
takže ak aspoň trochu veríte na homeopatiu, treba to vyskúšať. mne to pomohlo.

domcita
1. nov 2012

ďakujem za radu, momentálne som v zahraničí, ale keď sa vrátim určite vyskúšam homeopatiu. Ešte otázočka, tú hlivu ti ako predpísala, ako tabletky, alebo čaj, alebo čo?

silvik1
6. dec 2012

@domcita kúpila som si to v lekárni v tabletkovej forme.

beethoven
7. dec 2012

Ahoj, obidvaja by ste mali ist s partnerom na kozne, nemala by si cakat, kym sa tvoj gynekolog vrati z dovolenky. Moze sa ti to, vlastne vam obom, len zhorsit. Varieta koznych ochoreni je velmi siroka, a bez obhliadky lekara sa ti tvoj problem nepodari vyriesit. Viem si predstavit, ze pre cloveka je zahanbujuce ukazovat kozne problemy na genitaliach, ale pokial ide o zdravie, musime sa odvazit. Urcite navstivte lekara cim skor. Ak si kupite prostriedky v lekarni sami bez toho, aby ste vedeli, o co vlastne ide, mozete si to len zhorsit. Prajem skore uzdravenie.

bill12222
8. nov 2013

lululiatko no tak ja sa teraz umyvam len cistou vlaznou vodou..no je pravda ze on by ma poslal na kozne ale aj tak na kozne potrebujem sprievodny listok takze aj tak k nemu musim zajst.nuz a neviem ci to bude http://www.valtrexhome.com herpes..lebo mam cervene pysky, uz dajak pomenej to svrbi som si davala Canesten na mykozy..a teraz som si dala harmancekovy kupel...som citala ze to pomaha na take veci..a pluzgiere este nemam takze neviem...dufam ze nebudu...nuz a to cervenanie a svrbenie,palenie a mam uz cervene aj male pysky ohanbia asi sa to dostalo z velkych na male...a neviem ze ci to bude herpes ak od pondelka mam len cervene,svrbenie a trosku to boli ale aj to je uz lepsie...myslis ze to bude herpes?

zuzana315
8. nov 2013

@bill12222 na intimnu hygienu odporucam aloe vera umyvaciu emulziu, pri lieceni genitalneho herpesu upokoji, ukludni podrazdenu pokozku a urychli hojenie. blizsie info v IP...

kachna1
1. feb 2014

@mel30 jedine čo pomáha čo viem je Thermal herpes krém 🙂 skúste dávajte hned od zaciatku ako pocitite priznaky 🙂

kachna1
1. feb 2014

@zuzana1222 @domcita viem že starší članok ale ako som vyššie písala skúste si kúpiť krém v lekárni Thermal herpes krém 🙂

mel30
2. feb 2014

@kachna1 ďakujem, síce starší článok, ale stále ten istý problém. Skúsim, ďakujem 🙂

kachna1
2. feb 2014

@mel30 chcem sa spýtať dostali ste ho ešte pred otehotnením? Aký bol pôrod a tehotenstvo? nedostali ste počas? ja sa bojím ☹

mel30
16. feb 2014

@kachna1 ano, mala som ho pred tehotenstvom. Odvtedy mám 2 deti a obe sú zdravé. Ale doktorka nechcela ani počuť o spontánnom porode. Takže pravdepodobne pojdete cisárskym. Nebojte sa, všetko bude ok 🙂
Nechodím sem na túto stránku, ak chcete ešte nejaké info..... melinda.zigova@post.sk tu ma nájdete ;)

billka
21. feb 2014

Je to hrozne ale mne pomohol jedine valtrex http://www.valtrexhome.com 🙂

mukinka
8. aug 2014

ahojte kde sme mohli dostať herpes keď obidvaja nemáme iných partnerou to viem na isto

jellinga
8. aug 2014

Ahojte, skuste si herpes potierat koloidnym striebrom, ak ho uz raz mate, tak sa ho nezbavite, ale mne najrychlejsie ustupi pri koloidnom, pri herpesine a podobnych mastickach omnoho dlhsie, ale treba zacat potierat hned ako sa robi vysev...

lujzicka11
17. aug 2014

ja sa pamätam na môj prvý zážitok s herpesom týžden som sa chystala ku gynekologovy bola to neznesiteľná bolesť pálenie štípanie pri každom cikaní myslela som že umriem to bolo pred 2 rokmi po liečbe nastavenej doktorom som po ukončeni liečby (herpesín, maste, spreje) nastolila novú liečbu a to pomocou MMS 2 mesiace som to užívala ak niekto nepozná tu je stránka http://www.kvapkymms.sk/Co_je_MMS.html doteraz som ho nemala no a teraz ho mám znovu a zase v pravý čas ked musím pracovať a nemôžem si dovoliť ist k DR tak som si povedala čo ak začnem liečbu MMS a robím si obklady kúpele a neštípe nepáli a vyzerá to na dobrej ceste BOHU dík za MMS inak si neviem predstaviť znova tu bolesť ! 🤐 fakt odporučujem to vyskúšať je to záááázrak na dlhší čas pokoj a zabera pri všetkom 😉 🙂

mel30
4. apr 2015

Dievčatá, med pomáha. Ak cítite svrbenie, treba sa natrieť na noc medom. Do rána sa príznaky vyparia. Sama som tomu neverila, trpím už 10 rokov, ale práve som sa zobudila. Včera to bol jasný prípad herpesu .....už som vedela že do rána som celá vysiata. Po medovej "maske" mi teraz ráno nič nie je. Len treba hneď na začiatku aplikovať, ako začínate cítiť prvé príznaky.

mel30
4. apr 2015

@mel30 gavijota, med pomáha. Ak cítite svrbenie, treba sa natrieť na noc medom. Do rána sa príznaky vyparia. Sama som tomu neverila, trpím už 10 rokov, ale práve som sa zobudila. Včera to bol jasný prípad herpesu .....už som vedela že do rána som celá vysiata. Po medovej "maske" mi teraz ráno nič nie je. Len treba hneď na začiatku aplikovať, ako začínate cítiť prvé príznaky.

lucsyia
16. feb 2016

Ahojte ! Tak pridavam aj ja moju osobnu skusenost s tymto velmi neprijemnym ochorenim...
Zacalo to vsetko po navsteve kupaliska....
Tyzden po jeho navsteve som zacala pcitovat neprijemne svrbenie tam dole.. vravim si ok," super " ozvala sa stara kamoska mykoza uz sme dlh nemali "tu cest " sa stretnut... najskor som tomu neprikladala nejaku vahu, dva dni sa vydrzat ako tak dali...treti som uz zacala byt nervozna tak si vrvim nacupkam ku gynde...
prisla som kukla na mna dala mi masticku, tabletky na vkladanie...cupkala som domov v nadeji ze bude uz ok do 3 dni,,,opak bol pravdou...masticka mi robila este horsie tabletky zabrali ale svrbelo to este viac, opuch este väcsi pridal sa mierny vytok....
Ano mykoza sa vyliecila ...ale nevedela som ze mam este aj nieco ine... piatok som este celkom vydrzala, sobota bola pre mna už dost kruta a pri predstave ze gynekologicka ordinuje v pondelok som plakala... noc som presedela na nete s nohami od seba bolestami a rozmyslanim co budem robit.. kocky radili ist na pohotovost....ok... nedela rano hybaj na gynekologicku pohotovost ..pri chodzi som citila kazdu bolest..hrozne... pri vysetreni som dostala "zdrba " co tam chcem s beznou mykozou dostala som tabletku az kdesi do brucha vytrel mi vsetko stiplavou vodou a uz na zjavne nahnysane pupaciky povedal ze to je z holenia...(odporucil domacu liecbu nejakou vyplachovou vodickou..🙂 no mne to nedalo...
v pondelok rano som nacupkala ku svojej gynekologicke... pozrela na mna a vravi : Tak toto som este nevidela... idete ku koznej...hned,,.,,,herpes
Diagnoza po 3 hodinach presedenych v cakarni u koznej v bolestiach : Vaginalny herpes... (pocas cakania som googlila priznaky ..vsetko sedelo na mna..do bodky a posledneho pismenka)...
Nasadena liecba...krem fucidin jarish vodicka ( na vsiahnutie vytoku ) ceroxim antibiotika herpesin tabletky... kludovy rezim, hodza na siroko, pn minimalne 2 tyzdne...
Ist cikat bol kriz pre mna... ptoom som to riesila cikanim v sprche s naslednym oplachnutim vody, vysusit a potom na to bud masticka (tu som si davala 3x do dna alebo vodicka na vsiaknutie vytoku na vlozku dat)... cize aj cikanie som sa snazila prisposobit casovym intervalom...
Noci boli (a aj stale su) dost hrozne...ale lepsi sa to...ked vidim ako tie pluzgieriky praskli a ako to hrozne vyzera mam chut plakat..ak potom stanu jazvycky bude to dost neesteticke..ale co..hlavne ze sa to zahoji ...aj ked uz nikdy uplne nevylieci lebo toto sa vyliecit nikdy neda...
Priznaky u mna : najskor svrbenie, zltkasty vytok, potom male vyrazticky ktore nasledne mali v sebe hnis... opus posvy (vonkajsih aj vnutornych rodidiel) vysyp dost velky az po konecnik...
Po nasadeni liekov prva noc hrozna s vyskytom teploty bolesti velke uz sm nevedela ako si lahnut ako sa dat abyto nebolelo lebo normalne sa sediet nedalo.-. bud lezat s nohami od seba alebo nohy vylozit a sediet na kostrci....
Inak som chodila bud "na ostro " ak som mala masticku alebo s intimkou v pyzame.. proste volne oblecenie....
Papat vela ovocia, zeleniny, dostatk vitaminu C a bielkovin ..
Ttot asi vsetko...je to hrozne neprijemne no treba vydrzat..prve dni su najhorsie potom s ato velmi pomaly po trosilinkach lepsi.... 😉

zus_ke
16. feb 2016

baby tak pridam aj ja moju skusenost..... prvy krat sa u mna objavil herpes pred 8 rokmi.... zacalo to u mna ako bezna choroba....zacala ma pobolievat hlava,stupala teplota,cely clovek ma bolel,zdola ma to zacalo trosku palit....myslela som si,ze som asi prechladla a mam aj zapal zdola... zhorsovalo sa z hodiny na hodinu.... v noci ma uz chytili horucky,ale tu noc som nejak vydrzala a rano sup na pohotovost.... este tesne pred odchodom z domu som zacala grcat, no bolo mi priserne zle.... v nemocnici si ma rovno nechali a supli na infekcne...tam mi hned nasadili infuzky... prve 3 dni v nemocnici boli priserne... ja som mala velmi slabu imunitu,takze sa mi to prenieslo aj do hrdla,takze som mala herpanginu plus herpes tam dole.... ked som vedela,ze uz musim ist cikat ,normalne mi bolo do placu,lebo som vedela ake muky ma cakaju..... ja som chodila cikat do sprchy a s flaskou :( aspon trosilinku to zmiernilo.... po 3 dnoch to pomalinky zacalo ustupovat,ale normalne vycikat a chodit som vedela az asi po tyzdni aj nieco.... inak,dodnes mam zdola jazvy,teda take flaky.... a od vtedy zvyknem mat herpes tak raz za rok cca.... ked mam vela stresu alebo oslabenu imunitu.... ale uz to nieje u mna nic hrozne... hned ako pocitim ,ze to prichadza znova zacnem to miesto natierat herpesinom a za par dni to je fuc 🙂 dost som o tom citala a vraj stale ta prva "navsteva" je takato hrozna....

lkll
17. feb 2016

@gavijota ahoj no keď ti mozem poradit ne kup si kanesten este horsie to budes mat kup sa kazdy den s intimnimi prostriedkamy fakt naozaj este horsie to budes mat 😊

lkll
17. feb 2016

@zus_ke hm ni je mi ta luto skus aciklovirovy krem alebo tabletky v lekarni sa to da kupit to je antivirove . Nebudes mat tak casto b komlex si kazdy den si davaj céčko si kup zvysi ti to imunitu . A vies čo overena vec ze l-lyzin si kup ale v práskovej forme to utlaca herpes uplne ked cítis nieco vypies to lebo dava sa to do vody a mozno ani ti to ne víde

zus_ke
17. feb 2016

@lkll faakt? no pozriem to v lekarni ;) dakujem ktasne za radu ;)