Mali ste folikul 24mm? Bolel vás?

kvetinka98
2. jún 2008

Ahojte babenky chcela by som sa vás opýtať že či ste už niekedy mali folikul 24mm a že či aj vás to tak strašne bolelo?

zuzi22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fabiana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka98
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuul
2. jún 2008

kvetinka takto veľký by ti mal už prasknúť, lebo ak by rástol ďalej, tak sa zmení na cystu. 😕

vavka33
2. jún 2008

Kvetinka,ja som raz mala 28mm,lekar ked to videl na UZ,skoro odpadol a povedal,ze to by nechcel mat.strasne ma to bolelo,dokonca mi predpisal injekciu ,ktoru som vtedy zhanala cez znamu,aby to tak nebolelo a uvolnilo sa to v pohode.No nezabralo mi to,bola to priserna bolest,no a taku mavam kazdy mesiac.Boli to,normalne mam krce a cakam,kedy to prejde.Niekedy si musim dat nieco od bolesti a len sa zvijam na kolenach.Potom pride menzes a ani neviem ,ze ho mam.Ovulku si ale vzdy odtrpim

kvetinka98
autor
2. jún 2008

a je to normálne že to veľmi bolí?????

vavka33
2. jún 2008

Je to normalne. 😉 to znamena,ze tam dozrelo velke vajicko,cakajuce na oplodnenie 😉

kvetinka98
autor
2. jún 2008

dúfam sa to podarká a opldní sa ......ale je to strašne hnusná bolesť ale ešte aj dnes ma pobolieva

awe
2. jún 2008

ahojte babule, a co myslite, je nejaka nadej , ze by este z foliku, ktory ma 30mm nieco mohlo byt? dnes som bola u lekarky a povedala mi, ze uz asi nadej nie je, vraj sa z toho utvori cysta ☹ buduci mesiac mi pichne pregnyl...neviete, co moze sposobit, ze folikul, aj ked takto velky napokon nepraskne?inak aj ja mam bolest, uz od vcera, ako hovori vavka33 ☹

dicinka1
2. jún 2008

ja som to mala tento mesiac..folikularnu cystu...tiez to bolelo aj ked sme snazilkovalai...ma bolelo

awe
2. jún 2008

z tej cysty asi uz nemoze byt vajicko, vsak? ☹

dicinka1
2. jún 2008

v tej cyste je este jajko,ale uz sa neoplodni ked praskne... 😢

awe
2. jún 2008

tak to je potom moj pripad tohto mesiaca ☹ ale nevadi...buduci mesiac sa bueme snazit znovu a dufam, ze pregnyl tomu pomoze, aby folik praskol 😉 ach jaj ☹

dicinka1
2. jún 2008

vraj pregnyl pomha..prasknut..

awe
2. jún 2008

tak uvidime, dufam, ze na buduci mesiac dozrie aspon jeden folik, aj tento mesiac som mala iba jeden...a nema pregnyl nejake vedlajsie ucinky?

awe
2. jún 2008

ozaj a preco uz vajicko nemoze byt oplodnene, ak by praskol aj taky velky folik? 😉

dicinka1
2. jún 2008

lebo je z neho cysta a ten folik je uz stary...to je ako zo spermiou..spermia s 2 hlavickami neoplodni jajko...

kvetinka98
autor
6. jún 2008

babuľky to znamená aj keď ma to stále pobolieva tak že sa mi mohla spravkať cista????a že nepraskol????zajtra mám dostaťb mrchu ale ako stále nič.......

dicinka1
6. jún 2008

asi ano..moze ti aj meskat...

kvetinka98
autor
6. jún 2008

kôli tej ciste môže meškať????ale ja aj tak bez injekci nikdy nemám sama od seba takže to aj preto teraz konštatujem

dicinka1
6. jún 2008

mne raz meskalo koli cyste...aj tek doky vravel,ze mi moze teraz meskat a cuduj sa svete...kramiky prisli skor..no teraz mi prisli skor koli cyste...

kvetinka98
autor
6. jún 2008

to je sodoma gomora ked raz začnú problémy tak ich nie a nie riešiť ja neviem .....

dicinka1
6. jún 2008

no ved hej..ked zacnes chodit po doktoroch..tak uz neskoncis....

v555
6. jún 2008

Sorry ze sa vam stariem do pokecu ale
kvetinka98,to brusko ta moze pobolievat aj 3-4 dni pretoze ak ti praskla cysta a bola naplnena vodou to boli dost az kym sa ta voda nevstrebe v dutine.A menzes ti tiez moze ale nemusi meskat,

dicinka1
6. jún 2008

aj mna tak velmi bolelo brusko tento cyklus....a naraz som potom dostala kramiky....ale bolo to neznesitelne..rano som nemohla vstat z postele....

lenuliatko
7. jún 2008

Ahojte, mne podľa UZV praskajú folikuly pri veľkosti 30mm bežne. A moja Dr sama od seba ešte pred meraním povedala, že praskajú pri takejto veľkosti a podľa viacerých UZV mi to tak aj vychádza. Keď mi namerala 25mm, tak že ešte mám trochu času, kým praskne. ešte nikdy mi nepichala Pregnyl a podľa ovu testov a merania BT mi takýto folikul vždy praskol, takže ovulka prebehla. Preto ma dosť zaskočilo, že niekto 30mm folikul považuje už za cystu 😕 A s tou bolesťou je to u mňa rôzne. Raz ma to bolí tak, že chodím pomaly ohnutá (výnimočne), občas len mierna citlivosť a občas vôbec nič. Naposledy mi to vyšlo tak, že som bola na kontrole a že nech mi pozrie aj folikul, bola som 14.DC a vôbec žiadne príznaky ovulky ani bolesť som necítila a ona, že každú chvíľu bude ovulácia, folikul mal 30,7mm a naozaj, ešte v ten deň musel prasknúť, lebo ďalší deň bola BT hore 🙂

lenuliatko
7. jún 2008

A ešte jedna vec ma trápi. Hoci mám ovulku vždy a snažíme sa načas, nejak sa nedarí, takže Dr navrhla 3 indukované cykly s clostilbegytom, pregnylom a duphastonom. Pregnyl mi vraj pichne pri veľkosti 18mm. Mne to ale príde strašne skoro, keď mi normálne praskajú pri 30mm, veď bude nezrelý a čo z takého??? Musím sa na to spýtať, ale ak viete poradiť, či je to normálne, budem rada.

kvetinka98
autor
8. jún 2008

ja si myslím že normálne je keď ma tak okolo 21-24cm v tedy by mal prasknúť ale to je iba môj názor

dicinka1
8. jún 2008

ano...aj ja si myslim..