Mali ste folikul 24mm? Bolel vás?

kvetinka98
2. jún 2008

Ahojte babenky chcela by som sa vás opýtať že či ste už niekedy mali folikul 24mm a že či aj vás to tak strašne bolelo?

kvetinka98
autor
8. jún 2008

lebo 30mm je už dosť veľa....

dicinka1
8. jún 2008

je to uz je cysta...alebo uz sa robi z toho cysta...je to vlastne aj cysta aj folikul...=folikularna cysta....

lenuliatko
8. jún 2008

Baby, cysta to byť nemôže, lebo mám potvrdené folikulometriou, že mi vždy, keď mi bola robená, narástli pred prasknutím cca 30mm a následne tam už nič nebolo. Cysta by ostávala dlhšie. A všetko ohľadne ovulácie mi funguje na 100% Ovu testy, BT, stvrdnutie krčka, aj hormóny mám v poriadku. A 2x sa i už s týmito "cystami" podarilo otehotnieť, akurát to zle dopadlo. A Dr by hádam bolo podozrivé, aké čudá mi to rastú, ale od nej samotnej som prvýkrát počula, že ovulácia prebieha pri cca 30mm.

lenuliatko
11. jún 2008

Nechcem provokovať, ale pri dnešnej folikulometrii 12.DC mám folikul 27mm, takže za cca dva dni bude ovulka 😀 Ešte idem v piatok, potom zreferujem, ako valibuk narástol 😉 Nedržte sa tabuliek, realita je realita... A ani bolesti nejaké nemám. Proste normálka.

cukruska1920
11. jún 2008

lenul..no to mas dobre....ja som dnes 14DC a folik mam 6mm

awe
11. jún 2008

ahojte kocky, ja si myslim, ze kazda sme ina a aj foliky rastu kazdej inak...lenuliatko pise, ze jej folik praska ked ma 30mm, mne sa zmeni na cystu.... 😉 cukrus nebojkaj, budes mato ovulku neskor, drzakm palce, nech sme vsetky co najskor tehu 🙂 urcite sa nam to teraz podari 😉

pink_lady
11. jún 2008

ahojte zienky,tak tie velkosti co pisete 😀 😀 tak mne sa par krat stalo ze jeden den po MS (teda cca 7-8 DC) som mala folik 25 mm a...ked mala byt ovulka tak uz bola z toho hemo cysta s velkostou 60 mm 😝

awe
11. jún 2008

ved prave, niekomu dorastaju foliky rychlo, inemu pomaly...ja idem tento mesiac znovu na folikulometriu a na prasknutie mi pichnu pregnyl, lebo sami mi nepraskaju ☹ a dufam, ze to uz vyjde 🙂 🙂 🙂

pink_lady
11. jún 2008

awe tak drzim palceky 😵
skadial si? 😉

awe
11. jún 2008

z BA. Joj tak by som uz chcela mimi, dufam, ze sa nam to tento mesiac podatri 🙂 aj tebe drzkam palceky 😉 kocky a moze sa stat, ze v danom mesiaci nema zena ziadny folik? cim je to sposobene? lebo ja som mala tento mesiac iba 1 velky, kolko je optimum?

awe
11. jún 2008

pink_lady a ty si odkial?

pink_lady
11. jún 2008

awe ja TN. 😅 a to je mozne ze nie su ziadne foliky...neviem ako je to ze optimum ale co si pamatam este zo skoly 😀 tak kazdy mesiac by sa mal tvorit na jednom z vajecnikov jeden folikul - ak su dva tak mozu byt dvojky 😵 aj ked su na oboch jajkach po jednom 😵

mirip
11. jún 2008

awe, každý mesiac sa tvorí jeden folikul, jedine tie baby, ktoré sú na hormónálnej liečbe pred KET vplyvom hormónov majú folíkov viac, za normálnych okolností je folík len jeden

lenuliatko
11. jún 2008

Ahojte, v jednom cykle sa môže vytvoriť aj viac folikulov, ale najčastejšie len jeden dominantný, ktorý aj praskne, ostatné zaniknú. Po stimulácii clostilom alebo aj silnejšími hormónmi na UO sa často vytvára viac dominantných. To, žeby sa vo vaječníku nenašiel ani jediný? Neviem. Skôr sa asi stáva, že žiaden nedozreje natoľko, aby praskol, to je anovulačný cyklus a raz za čas je to normálne. Mňa dnes ale Dr dosť schladila, keďže pri dávke clostilu 2x1 sa mi vytvoril len jeden dominantný a v druhom jeden 15mm, nič viac. Vraj pri stimulácii som mala mať toho viec 😒 A okrem toho clostil spôsobil, že sa mi znížila výstelka maternice, doslova ju mám teraz maličkú ako vaječník, tak sa ladujem Duphastonom, nech narastie. Občas sa ma už chytá zúfalstvo, že sa mi to nikdy nepodarí, ale držím nám všetkým palce, nech nám všetka tá námaha prinesie vytúžené ovocie. Už dosť dlho mám pocit, že počať dieťa je zázrak.

awe
12. jún 2008

lenuliatko:aj ja mam pocit, ze splodit babo je zazrak a ti, ktorym sa to podari na prvy sup maju stastie, aj nam ked sa to podari, bude to stastie, priroda je neyspytatelna 😉

lenuliatko
13. jún 2008

Ahojte, aktuálny stav je 31mm, takže ovulka bude každú chvíľu 🙂 . Takže žiadne strachy, každá sme iná a inak dorastajú aj folikuly. Hlavné je, aby praskli a oplodnilo sa vajíčko.

dicinka1
19. jún 2008

mne praskol pri velkosti 21mm-22mm...mne doky povedal,ze cez 30 uz je prezrety a z neho nic..takze je to folikularna cysta....

fedra
19. jún 2008

pridavam sa k dicinke .... folikol cez 30mm je prezrety

dicinka1
19. jún 2008

jaj dakujem..aspon niekto... 😀

nela00
19. jún 2008

ja som mala folikul 29mm (13DC) a gyndosko mi "naordinoval" snazenie na druhy den (takze 14 DC bola ovula). teraz ste ma naplasili, ze 30mm je prezrety!

dicinka1
19. jún 2008

no ale fakt....je uz prezrety..30 a viac mm..je prezrety...

awe
23. jún 2008

ahojte kocky, mate niektora skusenosti s pregnylom? pri akej velkosti foliku by sa mala injekcia pichnut? alebo aka je minimalna velkost folikulu pre podanie pregnylu? dakujem. 😉

misik1
23. jún 2008

ahoj, ja som pichala pregnyl pri troch folikuloch, ked jeden bol 20 mm, druhy 18mm a treti 17 mm. Ale IUI bolo neuspesne, no nie je jasne ci kvoli tomu, asi nie, lebo lekarka vravela ze stacia take...

awe
23. jún 2008

ja mam ist 11 DC na folikulometriu a uvidime, minuly cyklus som mala 11DC 18mmfolik, tak preto sa pytam, aj ja si myslim, ze by taka velkost mala stacit, ved lekari snad vedia 🙂 vsak kym praskne za cca36 hodin, este co to dorastie 😉

misik1
23. jún 2008

No jasne, podstatne je, ci je v nom vajicko.... 😒

mirip
23. jún 2008

ked je folikul 18mm je dozreté aj vajíčko a može nastať ovulácia, už 18mm stačí, povedal mi to moj doky na poslednej folikulometrii ked pozeral moje folíky

awe
23. jún 2008

tak to je super, dufam, ze tam bude aj dozrete vajko 🙂 a co moze sposobit, ze vajko vo foliku nie je dozrete? babulky a vy ste na tom tento mesiac ako? 😉

misik1
24. jún 2008

Jedna vec je nedozrete a druha, ze tam vobec nemusi byt, ale to je vynimocne....ja az do augusta nic neriesim, v auguste sa mam prihlasit a zacinam prvy cyklus na IVF. Teraz je vsetko spontanne, nic nepocitam, nic nemeriam... 🙂

awe
24. jún 2008

misik1 drzkam palce, ja idem zajtra na folikulometr., tak som zvedava...