Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

mimi
18. nov 2006

fafa,tiez som mala cisarsky,ale zatial iba jeden.planujeme viacej deticiek,ale este neviem ako to vsetko dopadne.neviem ti poradit,ale skus sa spytat tvojho gynekologa,ten ti urcite poradi.pocula som,ze po cisarskom by som nemala otehotniet dva roky,ale neviem,ci je to pravda.

cmulinko
19. nov 2006

Fafa,prepac,ale ja osobne sterilizaciu povazujem za najneludckejsie vyriesenie problemov iba koli pohodliu v sexualnom zivote.Ak uz uvazujes nad prevenciou dalsieho tehotenstva,prosim zvaz aj ine sposoby-mozno nie tak pohodlne a pre niekoho zbytocne casovo narocne,ale pre tvoje zdravie a ponechanie zakladneho znaku zenskosti asi rozumnejsie.Co sa tyka dalsieho porodu po 2 cisarakoch,tak je to velmi individualne podla predoslych operacnych ran ti len lekar moze dat adekvatnu odpoved co sa tyka tvojho zdravotneho stavu(co este tvoja maternica vydrzi po 2 cisarakoch)ale ak chces pocut ci sa to da,tak Ano.Poznam zeny ktorym bolo odporucane uz neotehotniet po 2 cisarakoch a tak isto poznam zeny,ktorym lekar vedel stav pri predoslych cisarakoch a usudil,ze zvladnu aj tretie.

daniela1977
19. nov 2006

Ahojte.Ja sice cisarky som nemala ale moja kamaratka ma dva.Mala 5roc chlapca a ma 4mes.dcerku ona proste ma ten problem ze sa jednoducho nemoze otvorit ako treba na to aby mohla rodit normalne otvory sa na 4cm a dost.Najskor ju nechali sa trapit 8hod ci sa neotvori a az potom sa rozhodli pre cisarsky.Tiez sa jej pytali ci pri jednom si nechce dat spravit sterilitu ale zomlelo sa to tak rychlo ze nemala cas si to premysliet.Neviem ale ked mas uz dva cisarske asi ti hrozi mozno dalsi musi byt nejaky dovod preco ti vzdi ten cis. robia mas problem porodit normalne ale aj ja si myslim,ze by si sa mala poradit zo svojim gynekologom aky ma na to nazor.Ahoj

emjee
19. nov 2006

pokial mam dobre info, tak sterilizacia sa po 2 detoch ani neda urobit, myslim, ze lekari na to pristupia najskor po 3 detoch

fafa
autor
19. nov 2006

emjee, praveze mi ponuklali sterilizaciu zarovno s cisarskym, ze mam na to narok, lebo je tam uz pri dalsich tehotenstvach iste riziko. Ale pytali sa ma asi dva dni pred cisarskym, tak to bolo pre mna velmi narychlo. Preto sa pytam, ci niekto nema podobnu skusenost. Moj doktor mi povedal, ze si to mam premysliet a ak chcem, tak je idealne to spravit zarovno so sekciou. Ale musim mat absolutnu istotu, ze uz nechcem viac deti, lebo je to nezvratny zakrok. Ale ked som prisla na kontrolu po porode, tak sa ma opytal, kedy teda ideme na dalsie... 😀

renca3
19. nov 2006

Zvyknu sa to pytat aspon mesiac pred porodom. Mna neoslovil nik pri 2. sekcii. Neviem, ako by ten 3. cisarak dopadol, lebo uz teraz robili plastiku.
Ale zrejme by som so steril. nesuhlasila.

certica
19. nov 2006

no ja mam za sebou len jeden cisarak a este jedno dieta casom chcem, ale nad sterilizaciou by som urcite ani neuvazovala. Podla mna nikdy nevies, co sa v zivote prihodi...
renca3, preco ta plastika? Mala si nejake problemy s jazvou uz po prvom.. 😒 ?

verulka
19. nov 2006

Sterilizacia sa iste da urobit. A este uvazujes nad dalsim dietatom? Je v mojom okoli niekolko zien, ktore mali tri cisaraky- jedna kvoli velkym detickam. A v pohode. Problem by bol, ak by boli rychlo po sebe. V tomto pripade boli tie rozostupy vacsie ( 5 a 6 rokov)To je skor na radu s odbornikom.

renca3
19. nov 2006

Ja som problem po prvom nemala, ale ked ma otvorili, boli tam vraj zrasty a tato druha jazva by ma tahala a robila problemy.

husenka
20. nov 2006

Fafa moja mama mala dva cisárske a 36 rokov a všetci jej vraveli, že je to riskantné a má ísť na potrat a neviem čo...a moja najmladšia sestra bola krásne bábo s veľkými modrými očami.... 😀 "múdri doktori a ich rady"teraz má 17 a šprtá na prijímačky z medicíny...a kamoškina švagriná má 5 detí a 4 cisárskym...tak načo robiť rýchle a nezvratné rozhodnutia....prajem kopec krásnych detičiek 😀

evicska
20. nov 2006

ahojte babenky, no moja svagrina ma tri deti a vsetky 3 cisarskym a po 3 jej urobili sterilizaciu ... ze uz by nemohla mat deti

tweety22
20. nov 2006

fafa, ja osobne skusenosti s cisarskym rezom nemam ale moja kamaratka ma 3 deticky (po sebe) a vsetky cisarskym a nemala problem...stvrte babo uz sice neplanuju ale 3 stacia 😀

fafa
autor
20. nov 2006

Baby, dik moc, lebo osobne nepoznam nikoho, kto by rodil trikrat cisarskym, tak som chcela len vediet ci je to u nas realne. Mala uz vyrasta z plienok a je mi tak trochu luto, ze uz by sme to nikdy nemali zazit. Tak dik 😀

husenka
20. nov 2006

😀 hlavne sa nenechať nikdy doplašiť zbytočne 😀 mna to tiež potešilo, lebo možno inak nebudem mocť rodiť,a chcem mať doma veľa potešenia 😎 😉 tak hurá na cisaráky...teda len ak to inak nepojde 😀

certica
20. nov 2006

fafa, ja ked som este pred 2 rokmi lezala na riz., bola tam jedna baba, co cakala stvrte a tie 3 predosle rodila sekciou.
Takze da sa vsetko, len tie rizika postupne trosku narastaju. Kazda sme ina, je to individ.zalezitost

wanda
20. nov 2006

ahoj tafa,moja kamoska porodila 4 deti cisarskym rezom...a je to v pohode,ked som diskutovala s mojim lekarom o tejto problematike,pytal sa ma kolko deti chceme mat,kedze som prve rodila cisarskym....on mi vysvetlil,ze v dnesnej medicine sa uz robia take pokroky ze 4 deti na cisarsky sa da...aj on osobne asistoval pri 4 porodoch svojej pacientky,lenze tiez mi vysvetlil vsetky rizika a samozrejme aby bolo vsetko v poriadku odporuca sa casovy odstup aspon 3 roky,aby sa vsetko zahojilo a predchadzalo sa komplikaciam...

wanda
20. nov 2006

inac tafa ti drzim prstiky,z toho co tu pises si myslim ze jedno dietatko este chces...to je super...ved pockajte a potom sa rozhodnete... 🙂

expertka8
20. nov 2006

...ženská sterilizácia....

U nás sa sterilizácia vykonáva len z veľmi závažných zdravotných dôvodov a o dobrovoľnú sterilizáciu môže požiadať len žena, ktorá má viac než tri deti a vek vyšší než 35 rokov. Výnimkou sú ženy, ktoré rodili viac krát cisárskym rezom, pretože tu sa s každým ďalším tehotenstvom zvyšujú riziká pre ženu i dieťa.

andrea.m
20. nov 2006

ked som ležala v pôrodnici s Filipkom mala som spolubývajúcu,ktorá mala 6 pôrod sekciou na "želanie"s tým že jej hned sprevili aj sterilizáciu,koľko mala rokov neviem

andrea.m
20. nov 2006

tých 5 pôrodov predtým bolo spontánnych(zabudla som napísať)

fafa
autor
20. nov 2006

to jej dali asi ako darcek 😀 len ci s nim bola spokojna...

andrea.m
20. nov 2006

no to neviem ona sa dohodla s lekárom že tu serilizáciu chce(aspoň tak tvrdila)neviem čo by som robila na jej mieste,nedokážem to posúdiť,lebo neviem čo to je starať sa o 6 deti.

husenka
21. nov 2006

no neviem...ja by som sterilku jednoducho nechcela...cítila by som sa jak vykastrovaná ako ked sa pre istotu kastruju zvery...hm...neviem prísť tej myšlienke nejak...zdá sa mi to príšerne umelézasahovanie do teľa a mojej ženskosti a originality.umelšejšie viac ako umelé riasy alebo pod.
neviem, čo je to starať sa ani o jedno dieťa, ale sú aj dnes ženy čo majú viac ako 6 detí...neviem...nejak mi tá predstava nepasuje...

lulia
24. okt 2008

ahojte.mna caka v januari treti cisarsky rez,troska sa aj bojim.tiez my navrhli sterilizaciu a neviem ci si ju mam dat urobit.bojim sa nejakych komplikacii po tom.

subica
27. okt 2008

lulia - ja som tiež po dvoch cisárskych, neplánovane čakáme tretie, tiež v januári.Ja si sterilizáciu dám istotne, nakoľko už teraz mám komplikácie a 4.cisársky sa vraj neodporúča.

nenela
27. okt 2008

Ahojte.
Ja mám 1.pôrod spontánny,ale s trápením a ďalšie dva cisárske, lebo som sa nemohla otvoriť. Tlaky a krčok na1 cm. Teraz neviem, či som tehotná 23.10. som mala dostať. 21. som mala slabé špinenie a teraz nič. A mám pocit, že sa s maternicou niečo deje. Nebrala som antikoncepciu.Dávali sme si pozor, len tento mesiac sme išli "naplno" cez neplodné dni. Tak som zvedavá, čo sa so mnou deje. Ešte kojím.

lulia
29. okt 2008

Ahoj.subica.tak sa mozno aj stretneme v nemocnici.od kial si.mne obcas tvrdne brucho ale inak sa to da zvladnut.tak dufam ze nam to dobre dopadne 😉

xena22
29. okt 2008

Pridavam sa do klubu 😉 Dva cisrarske za sebou a treti naplanovany na februar - snad donosim a ak mi navrhnu sterilizaciu,tak nevaham ani minutu 😉

subica
30. okt 2008

Ahoj lulia, budeš rodiť v Topoľčanoch? Ja som z Topoľčian a termín mám na konci januára. Ale priznám sa, že by som pristala, keby to bolo hoc aj zajtra. A to mám pred sebou ešte 3 mesiace. Uf.

lulia
30. okt 2008

Ahoj.subica.ano budem rodit v Topolcanoch tiez koncom januara ,a poviem ti tiez uz by som to chcela mat za sebou.uz ma vsetko boli ,tlaci..Aj mas nejakeho dr,vybrateho co ti bude pri porode?tak papa