Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

ikke
13. mar 2009

atery • 2d • Dnes o 14:15
Maminky, ak ma niektora z vas porod 3x cisarskym rezom, napiste mi prosim vase skusenosti... ci ste nemali nejake komplikacie, ako ste znasali tehotenstvo, atd... Ja mam 2 deticky a velmi tuzim este raz byt tehotna, len kedze mam za sebou 2x cisarsky, tak mam trosku strach, ale strasne velku tuzbu byt zasa tehu 🙂

bocmanka • 3d • Dnes o 14:42
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
kuk do témy, chcem tretie dieťa...ja som tam písala, a mám tri cisárske rezy....
dá sa to zvládnuť , ale ďalej som sa už poistila sterilizáciou
ak chceš tretie, tak si daj ešte trošku pauzičku a skús...odporúčam..
a navyše vidím, že máš dvoch chlapčekov ako som mala ja a do tretice máme dcérku

domulienka • 3d • Dnes o 14:43
ahoj ja som jedna z tych ,ktore maju za sebou treti cisarsky a,mozem ti napisat je nas vela .Tuzba po dietatku bola u mna silnejsia nez strach,nevravim ze som sa nebala najma posledny mesiac,hlupe myslienky chodili po rozume,ale zvladli sme to .Tehotenstvo prebiehalo ako tie predtym,bola som castejsie sledovana aj sonom,ale to hlavne kvoli tomu,ze raz som prislo o dietatko/tak sledoval dr,srdiecko,ozvy/Cisarsky bol pre mna uplna malina,najlepsi zo vsetkych troch,keby sa dalo isla by som este raz,no nieje to uz mozne,ale jedno babo by som este brala.Ono je to asi tym ze malu mam neskor,som starsia a inac to prezivam,vychutnavam si kazdy den s malou .ak sa chces nieco opytat kludne sa pytaj.

bocmanka • 3d • Dnes o 14:50
http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/1/0/46348/1-...
tu ak sa chcete naštvať, keď som bola v poslednom štádiu tehotenstva zúfalá ako domulienka, hľadala som odpoveď aj na nete a pekne som si to zlizla...
vraj som nezodpovedanááá!!!! že môžem zomrieť!!!!....atď. každý má aj tak iný názor, ale jedno je isté, som rada, že som sa tak rozhodla a nemenila by som za nič na svete

bocmanka • 3d • Dnes o 14:51
a čítajte to odkonca....teda navrchu je môj posledný rozhorčený príspevok

jankapo • 1d, 12tt • Dnes o 15:15
atery, poznam maminku, co zvladla krasne bezproblemovo 5 cisarskych, ziadne komplikacie, vsetky deticky terminove, zdrave, krasne.... 😉 drzim palceky 😵

jankapo • 1d, 12tt • Dnes o 15:20
bocmanka, tak silne kafe... 😲 ako moze mat niekto takyto pristup...ja nechapem...co su to za zeny toto? no co uz, asi nepochopime tak ako ony nas....nic to. 😒

domulienka • 3d • Dnes o 15:41
presne nepochopitelne,chces radu ,upokojenie a oni Ta sudia ☹
Valni som citala pribeh jednej rodinky asi z Presova,mali dve dcery a treti sa im neskor narodil chlapcek,vsetky tri sekciou,kedze jej to odporucili po troch cisarskych je zdarma sterilizacia,absolvovala ju.O rok mala nejake zenske problemy a dr, ju zaskocil s tym ze je tehotna,odporucil prerusenie tehotenstva ,ze jej to zaplatia,kedze pochybili.No dlho zvazovala a nedala sa ,ako pisala velmi sa bala,ale dopadlo to super a maju stvrte dievcatko.
Tiez som pocula o zienke co takto porodila 5 deti,vo svete je to bezne a nikto sa nad tym nepozastavuje,
Neboj sa Atery,zvladnes to aj ty. 🙂

atery • 2d • Dnes o 17:01
Maminky, dakujem vam za vase postrehy, este k mojim porodom, prvy bol cisarskym koli tomu, ze malemu prepadla rucka, musela byt sekcia, prvy porod bol pod celkovou narkozou, zotavenie bolo dost tazke, vstala som az na treti den, tri dni zavedeny kateter, no proste bolo to dost tazke, druhy som do poslednej chvile verila, ze bude spontanny, ale prednosta kliniky rozhodol, ze opat cisarak... Ale druhy bol len spinalom, to bolo super, aj zotavenie uplne v pohodicke, kateter iba 24 hod...
Ak by som rodila este raz, tak urcite ak to bude mozne, tak opat len spinalom...

xena22
13. mar 2009

Tak sa po mesiaci hlasim,vsetko prebehlo v poriadku a treti cisarak som zvladla lavou zadnou,ziadne komplikacie ani problemy.Ked to mozem porovnat s prvymi dvoma,tak prvy sa dal prezit ale nic moc,druhy ovela lepsi a tento treti???Bola som schopna sa na druhy den zbalit vziat tasku pod pazuchu ,do druhej ruky babatko a fuzovat domov 😀 ,ale nechali si ma 5 dni.Tiez som mala obavy z toho co sa moze stat a bala som sa o malu aj o seba,ale ziadne hororove scenare sa nekonali ani v tehu ani po porode...chvalabohu... dokonca sa ma pytali,ze ci este planujem dalsie dieta 😕 no to teda uz nehrozi,ale aj tak,asi uz medicina pokrocila,alebo co,,,, nie? Citala som o jednej zenskej v amerike,co mala 5 deti cisarakom - co sme my horsie ? 😀 Takze tretieho by som sa nebala... ale to sa mi hovori,ked to uz mam za sebou,ze? 😅

bocmanka
13. mar 2009

xena....som sa snažila poradiť atery a presunuli nás sem medzi vás
vidím, že sme na tom rovnako,aj ja mám dvoch starších synov a dcéru...gratulujem, chlapci z nej budú iste takí unesení ako sú tí moji, sestrička rominka je pre nich všetkým... 😀

ibinecka
13. mar 2009

Xena22, jeeej to si ma velmii potešila aj všetky mamičky čo tu píšu. 🙂 Ja mám pár týždňou pred 3 sekciou, zatiaľ všetko prebieha v pohodičke až na to že ma sem tam niekde pichne 😖 . Velmi sa teším na bábätko aj keď sa stále trošku bojím ako to dopadne. Chcela by som si dať urobiť aj sterilizáciu. 2x som mala celkovú narkózu ale teraz chcem spinál. Tak mi držte palčeky 😀 Potom podám hlásenie 😝

bocmanka
13. mar 2009

ibinecka...hlavne sa nestresuj, ten spinál ma fakt zaujíma, ja som naň 3x nemala odvahu..
a vôbec baby ja zisťujem, že tri deti už začínajú byť celkom v normáli, teda aspoň my sme veľa párov v našom okolí inšpirovali a po rokoch dvoch väčších detí sa rozhodli pre tretie...
😀
a mňa teší, že už nevyzeráme divne, keď naháňame tri deti

ibinecka
13. mar 2009

Bocmanka, máš krásne detičky 🙂 pozerala som si albumček. naši sa tiež hrozne tešia na bábo. Povedali nám že to bude dievčatko a môj synček chce strašne bračeka tak ho v brušku volá Riško a stále dúfa že mu dorastie pipík 😀

jejke
15. mar 2009

""Citala som o jednej zenskej v amerike,co mala 5 deti cisarakom - co sme my horsie ? ""

Verme že nie, len naši doktori sú konzervatívnejší a my Slovenky si od nich dáme povedať,
preto veľa žien u nás podstúpi po treťom cisárskom sterilizáciu na odporúčanie lekára. 😉

Američanke ak lekár nevyhovie, hneď by ho žalovala za nerešpektovanie jej práv 😵

Asi aj preto sa v extrémne demokratických krajinách odohráva aj priveľa tragédií pri pôrodoch
a aj extrémne veľa cisárskych rezov..

Najviac cisárskych kolko jedna žena podstúpila je JEDENÁSŤ!!! 😲

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

jarus74
15. mar 2009

baby aj ja mam uspesne za sebou 3 cisarske 😉 dufam, ze aj posledny uz mam dost 😀 tusim na slovensku sa asi ani nenajde zeny ktora ma viac 😎

akejka
18. mar 2009

ahoooooj jejke 😉. Dlho som ťa nevidela prispievať v témach. Ja si stále píšem vo všetkých témach súvisiacich so sekciou 😉

akejka
18. mar 2009

ibinecka už sa ti to blíži, budem držať palčeky. Daj potom vedieť, čo pôrod, ako sa ti hojí rana. Ozaj teba teraz pravidelne sledujú na UZV - myslím hrúbku jazvy ? Ako často ?

jejke
18. mar 2009

Ahojky Akejka, tak som 🙂 späť,
tak teda k téme, ten parameter o hrúbke jazvy na ultrazvuku,
ten údajne nie je veľkou zárukou, teda jazva môže byť v poriadku a zdanlivo bezpečne hrubá , no počas tlakov a silných kontrakcií pri pôrode sa môže extrémne stenšiť.
Povedzme že je dobre vedieť ak je to tenké, vtedy je to automaticky na sekciu, ale ak je to aj hrubé ,tiež nikdy nevieš...

akejka
18. mar 2009

jejke no veru, ja mám pocit, že som celé tehu mala jazvu hrubú, lebo jazvu som nepocítila ani raz. Škoda, že mi nerobili UZV, možno by mi urobili plánovanú sekciu...
Nevieš, či je vyššia pravdepodobnosť ďalšej ruptúry maternice po jednej prekonanej ? Keby som chcela 3. mimi ? Lebo ako som ti písala, lekárka sa po pôrode vyjadrila, že 3. dieťa - no problem. Len som sa zabudla spýtať, či mi hrozí vyššie riziko ruptúry...

ibinecka
18. mar 2009

Ahoj akejka, určite dám vedieť čo a ako. Dnes som bola na predoperačné vyšetrenia a v piatok sa idem dohodnúť s lekárom na termíne. Nejako velmi ma nesledujú som si myslela že mi to budú robiť častejšie. Sestrička mi v poradni povedala že už ma tam nechce vidieť že nech už idem rodiť, tak super 😖 Možno o 2 týždne už to budem mať za sebou. Všetko ma už bolí, pichá tlačí v noci nespím. Hrúza 😖 A to ešte nemám ani tašku zbalenú 😀

jejke
22. mar 2009

Akejka, ja Ti neviem ,
no u nas na Slovensku urcite hrozia a strasia, odporucaju si po rupture dat s detmi uz pokoj,
kdezto v US rodia normalne dalej ale asi tiez po podrobnom preskumani maternice,
teda 3d USG:ultrazvukom,
MRI: magnetickou rezonanciiou
a HSG:hysterosalpingografiou,
ani jedno z toho som nemala,ved naco..
mne doki vravel ze sa rozhodoval ci mi ma vziat maternicu,alebo nie, tak zle asi po rupture vyzerala.
Som vdacna ze mi ju napokon nechal ale deti mat uz nemozem ,pretoze som dobrovolne podstupila sterilizaciu. 😔

Odstup medzi cisarskymi by mal byt aj v tomto pripade, teda cisarsky po rupture
minimalne dva roky a taktiez by mal byt cisarsky urobeny dost skoro pred terminom, aby nedoslo ku kontrakciam.Tie by mohli sposobit dalsiu rupturu.
😉

krajmary
11. máj 2009

Po dvoch cisarskych mam tretie dieta vaginalne, ak potrebujete, pytajte sa.

maja218
8. jún 2009

ahojte babenky aj ja mam 2 synov sekciou nakolko neviem rodit mam 40 rokov a velmi tuzim po 3 dietatku-dievcatka som stym az posadnuta ale sa bojim rizika mne bolo povedane ze mi nedoporucuju nakolko som mala 2 synov rizikove tehotenstvo ale moja tuzba po 3 dietatku je vacsia a bola by som velmi stastna a mat este 1 babatko chcem sa poradit otom s mojim doktorom ak by mi povedal ze vtom nevidi ziadne riziko dala by som sa odsterilizovat a mat 3 dietatko sekciou drzim vam vsetkym palce a vela stastia

ada11
8. jún 2009

maja, "odsterilizovať" ? 😕 😕 😕 veď sterilizácia u ženy je nezvratný výkon 😉 sem-tam sa stávajú prípady, že sa vytvorí "kanálik", ale je to ojedinelé 😉

ja mám tiež dve sekcie a dokin mi povedal, že tretie dieťa by sme mohli ešte mať, ale samozrejme, že len sekciou 😉

ivanau79
8. jún 2009

ahojte. Aj ja som mala 2 cisarske a tretie dieta mi uz nedoporucili nakolko som mala zle zrastenu maternicu uz po prvom reze a ked mi robili druhu sekciu dr. povedal ze maleho drzali po kope uz len plodove obaly ze ho videli ako v akvariu. Ale zotavovala som sa ovela lepsie ako po prvom. Chcela by som este tretie dieta, ale som asi dost vystrasena po tychto slovach lekarov, tak uvidime co povedia kontroly, ale asi to uz nebudem riskovat. Mali ste niektora podobne komplikacie pri sekciach alebo po nich?

petrzalkaa
18. jún 2009

dievčatá, tiež idem na tretí cisársky a pri prvých dvoch som mala strach a nevoľnosti a teraz sa tiež obávam...
aké ste mali pocity a ako prebiehal tretí cisársky, myslíte že po tých dvoch by to už malo byť ľahšie ako písala xena?
čo vám pomohlo na ukľudnenie, prípadne na utlmenie strachu z operácie?

petrzalkaa
16. júl 2009

ivanau ako si dopadla na kontrole? môžete mať ešte bábätko?
mna tiež stale strašili ale nedala som sa a o mesiac už ideme rodiť 🙂 ...3x cisarsky...

onem
23. okt 2009

Ahoj.Ja som mala tiež 3 cisárske.Prvý v roku 1997,druhý v roku 2007 a tretí v roku 16.06.2009 a narodil sa nám v deviatom mesiaci mrtvy chlapček.Dnes sú presne 4 mesiace čo sme si ho pochovali.Urobili mi sterilizáciu a lutujem to.Tak idem 2.11.2009 na hysterosalpingografiu a tam mi strieknu kontrasnú látku cez maternicu až do vajcovodov,až po sterilizáciu.Ak nebudú vajcovody krátke idem podstúpiť operáciu pri ktorej mi urobia rekanalizáciu vajcovodov,aby som mohla ešte sa pokúsiť otehotnieť.Je to kruté,ale mňa vylieči zo smútku len dalšie dieťatko.A v Trenčíne tento rok rodila pani piate dieťa sekciou a bolo jej povedané,že kludne môže ešte raz rodiť.Takže žiaden strach nemaj,zvládneš to.

atrami
23. okt 2009

onem,
to mi hrozne ľúto. Dúfam, že všetko dobre dopadne.
Ja mám tiež sterilizáciu po treťom cisárskom a tiež trochu ľutujem.
Niekde som čítala, že je možné aj umelé oplodnenie.
Ešte raz držím palčeky.

mia81
24. okt 2009

onem budem ti drzat palce aby ti vsetko dobre dopadlo a mohla mat dalsie babo .A je mi velmi luto co sa vam stalo.

atrami vidim ,ze aj ty mas chlapsku nadielku .No ja tiez nemozem mat dalsie babo, tiez mam sterilizaciu a tiez to trochu lutujem aj ked viem ,ze dalsie babo by bolo velke riziko.(strasne sme tuzili po dievcatku,ale tak hlavne je ,ze su chlapci zdravi)

mariabolova
13. júl 2010

ahojte. Ja čakám momentálne druhé bábo a pôjde podľa všetkého cisárskym lebo je otočené zadočkom. Staršiu dcérku mám tiež cisárskym a tak som sa chcela opýtať či je nejaká šanca žeby tretie bábo mohlo íst prirodzenou cestou alebo už len cisárskym. Ďakujem za radu.

molka
16. júl 2010

@mariabolova mám presne rovnakú otázku. Mám za sebou dva cisárske a ak bude ďalšie dieťa, veľmi túžim po prirodzenom pôrode. Som ochotná kvôli tomu počkať, koľko bude treba, aby sa rana dobre zahojila. Snáď sa nájde niekto, kto s tým má skúsenosť.

molka
16. júl 2010

@krajmary neviem, či sem ešte chodíš, naposledy si do tejto témy prispela pred vyše rokom. Strašne by ma zaujímalo, ako u Teba prebiehal vaginálny pôrod po dvoch cisárskych.

macalc
3. okt 2010

Ahojte babule.
Len tak nahodou som sem zabludila aj ja patrim medzi tie co rodili sekciou nie dobrovolne boli trocha komplikacie z malou ale zvladli sme to a na druhy den v pohode som chodila trochu ohnuta dopredu ale dalo sa a povedala som ze cisarskim aj 5 deti porodim ked som videla jednu babu co porodila rano o 8 mej a este o pol 11 tej ju sili tak som si povedal ze radsej sekcia .Zmanzelom rozmyslame ze este pockame lebo mama bude mat o mesiac rok a potom koncom buduceho roka budeme pracovat na druhom babe take dobre je byt tehotna 😀 😀 😀 😀
Drzim vam vsetkym palceky a detickam prajem vela zdravicka

zuzkazivcak
4. okt 2010

Ahojte. Ja som tiez rodila prvé cisarskym lebo malicka mala velku hlavicku. Velmi tuzim po 4 detoch a teraz neviem ci sa to bude dat kedze som prve sla cisarskym. A este ci sa da rodit po cisarskom normalne. Ak mate niekto skusenost poradte. Dakujem

zuzkazivcak
4. okt 2010

@krajmary To vazne? Ja by som strasne chcela rodit normlane lebo chceme 4 deti a kedze som sla prve cisarskym (konplikacie) tak sa obavam ci je to mozne. A to ti odporucil doktor alebo si ty chcela ist normalne???JA uz nechcem ist cisarskym, tie bolesti po operacii, brrr.....