Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

chovancova27
6. júl 2012

Kamoška má za sebou 3 cisaráky, a v pohode...

krajmary
23. júl 2012

Podarilo sa.
Spontánne, po odtoku plodovej vody som vaginálne porodila naše štvrté bábatko. Na Slovensku mi po dvoch sekciach v susednej nemocnici dovolili rodiť. Otvorena som bola na 4cm, kontrakcie boli slabe kazdych 2O - 15 minut. Rozbiehalo sa to pomaly. Kedže voda bola odtečena, aby sa pomohlo situacii, mala som dilatovany krček - branku, a spustili sa kontrakcie každých 5 minut, a potom to prišlo. Podarilo sa porodiť dieťatko. Malo 3kg.
Monika neboj sa, ver. Ak Ti pomože, daj si skontrolovať pri ultrazvuku jazvu po sekciach. Komplikacia može byť čo ja viem len jedna a to je ruptura pri pokuse o porod pri kontrakciach s pravdepodobnosťou 4 % po dvoch sekciach.

kucharka
23. júl 2012

@krajmary Gratulujem

molka
15. aug 2012

@krajmary ahoj, prosím ťa, v ktorej nemocnici na Slovensku si rodila?

nibiru
23. aug 2012

tak ja by som na sterilizaciu nesla moja matka mala 4cisarske rezi prve dva rozdiel 18m. o destat rokov rozdiel 22.m dnes uz je tolko možnosti dana,vnutromaternicove teliesko ved su az na 5r.atd...viktoria bekhemova ma 4cisarke a chystaju sa na 5 mimo sk je uplne bezne mat aj 4-5.strasne by som sa bala toho že stane sa daka tragedia tfuj tfuj umrie ti dieta a dalsie moc mat uz nebudes nechcem tym povedat že ti ma nahradit stratu ale pomože zit dalej alebo najdes si ineho partnera a budete chciet dalsie dieta x veci prečo nie ale ak mas v tom jasno a ano chces je to tvoje rozhodnutie.

nibiru
23. aug 2012

sterilizaciu jej robili pri tom 4cisarskom bolo to pre 19r.

jarus74
24. aug 2012

no tak ja patrim k tym maminkam co maju viac deticiek a uspesne za sebou aj tri cisarske a bez sterilizacie 🙂

zanaju
14. feb 2013

@krajmary Zdravim, mala by som na Vas tolko otazok tykajucich sa 3 porodu po 2 cisarskych. Ja som mala 2 cisarske, druhy pred rokom a chceme 3 babo a rada by som ho porodila prirodzene. No v Ba ani v jednej nemocnici sa nechcu podujat na prirodzeny porod. Zdravotne problemy som pri tehotenstvach nemala, 1. sekcia bola pre nepostupujuci porod (malicka mala omotanu snuru okolo krku) a 2. porod mi spravili automaticky sekciou. A deti mam malicke 47 cm a 2,8 kg. Kde ste rodili?

gabinkah
12. apr 2013

Ahojte kočky, chcem sa spýtať na treti cisarsky rez, ja mam 2 deti cisarskym a chcela by som tretie ale mám veľké obavy- mám 36 rokov mladsy syn ma uz 10, po cs som bola ok,no neviem, máte niektorá podobný problém ?

tepka
28. máj 2013

Kuknite na Beckhamku rodila 4x cisarakom!akoby nič🙂všetko sa da....mňa čaka druhy...neviem aky je či horší:-/

j.a.n.e.7
22. jún 2013

Je tu nejaká mamička, čo plánuje a doslova sa "odhodláva" na 3 bábo po 2 cr? Ja to zvažujem, ale trochu sa aj bojím no ak to má byť, mala by som to už celkom rada za sebou, keďže onedlho budem mať 35-ku a už teraz niekedy na tých 2 špuntov nestačím....Hmm? Ale leto si chcem ešte užiť, aby som sa mohla kúpať bez obáv....

xlucia
22. jún 2013

@j.a.n.e.7 ja mam za sebou dva cisarske a o mesiac rodim znova.

j.a.n.e.7
22. jún 2013

@xlucia Tak držím palce 🙂 Ty si sa už rozhodla, už sa to nedá vrátiť 🙂 A kde budeš rodiť? Ja som rodila v Ružinove, pôrody boly ok, ale keď ma potom z kapacitných dôvodov šupli na pooperačné a také hnusné dve harpie sestričky mali službu a vykrikovali si po chodbe "sekcia už vstala?" tak toto ma desí asi najviac. Že nemôžem byť so svojím dieťaťom hneď po pôrode dlhšie ako 1/2 minúty a správajú sa k Tebe ako k "telu" bez duše. A nevieš sa brániť, lebo sa nevieš ani postaviť na nohy.... Ja takéto veci znášam trocha ťažko.

Ozaj, a aké máš vekové rozostupy medzi deťmi? Toto by ma tiež zaujímalo, hlavne medzi tým 2 a 3 bábom. d

nufficek
22. jún 2013

@fafa neber to v zlom, ale to nie je otazka na forum ale na Tvojho gynekologa resp.porodnika.

sviezost
22. jún 2013

Mam znamu ktora mala 2cisarske a teraz caka3 babetko a tiez ide na cisarsky. Mozes mat len 3 cisarske viac nie 😉

molka
23. jún 2013

@sviezost môžeš mať aj viac cisárskych, záleží to od viacerých faktorov, ale určite neplatí, že len 3 a dosť.

egyptanka
23. jún 2013

@krajmary super s tymi porodmi, kde ste naposledy rodili?

severankasr
23. jún 2013

ja mam dva, na pooperačkesom ležala s pani, ktorá mala štvrtý cisársky

xlucia
23. jún 2013

@j.a.n.e.7 medzi prvym a druhym je 2 roky a 2 mesiace, medzi druhym a treti 4 roky a 6 mesiacov

j.a.n.e.7
23. jún 2013

Chi, no tak to by som mala podobne, ja mám medzi prvými rozdiel 22 mesiacov a tiež bude mať malá cez 4 roky ak by sme sa na to na jeseň ohodlali 🙂 Chcela som mať po zdravotnej a aj psychickej stránke po 2 dieťati dlhšiu pauzu, ale zase asi nie je dobre príliš dlhú, aby mohli spolu prežiť detstvo. No veď uvidíme 🙂

zanaju
24. jún 2013

ja ma medzi 1 a 2 cisarskym 14 mesiacov a teraz bude medzi 2 a 3 presne 24 mesiacov a ak sa bude dat, skusim prirodzeny porod

fafa
autor
24. jún 2013

@nufficek neberiem to v zlo. 😉 ak sa pozries, je to dost stara "zalezitost"...lekari sa k tomu stavaju dost rozne...niektori tvrdia, ze ak sa zena na to citi, nie je problem, ini, ze je to velke riziko...tuto temu som zakladala preto, ze som este jedno mimi chcela a potrebovala som zistit, ake su skusenosti mamiciek, ktore zazili treti cisarsky....ked sa pozries do mojho pasu, sice mi to rozhodovanie trvalo dlhsie, ale teraz sa tesim z krasnej dcerky.... 🙂 a pridam teda aj moju skusenost...da sa to zvladnut, je to vacsia zataz, ale s tym asi kazda uz pocita...ale ten pocit, drzat v rukach dalsi pokladik stoji za to...ja urcite nelutujem... 😵 😵

nufficek
24. jún 2013

@fafa jej tak to je super, gratulujem k dalsiemu uzliku, nech sa dari...

gabinkah
25. okt 2013
mata90
25. okt 2013

moja sesternica mala štyri cisárske a zvládla to 🙂

jarus74
25. okt 2013

@gabinkah prosiim chcela by si nieco vediet ? alebo preco si ma oznacila 🙂
chces radu odpoved na tu otazku co si vyssie dala ??

monicka9
30. aug 2014

@fafa ahoj viem ze je to stará téma... Ale pre mna momentalne aktualna.. V ktorom tyzdni ti ukoncili tretie tehotenstvo?? Nemala si bolesti jazvy? V akom stave si jazvu na maternici mala ked si šla do tretieho tehotenstva?? Nehrozila ruptura maternice?? Nemala si jazvu natrhnutu?? Co vraveli doktori? Mam dve sekcie za sebou s casovym rozdielom 5 rokov a teraz 6rokov od druhej sekcie som otehotnela a som v 6tt... Len ze doktor mi kazal tehotenstvo prerusiť nakolko mam slabu jazvu konkretne v jednom mieste na kraji jazvy je 1cm roztrhnuta, je tam strbinka na maternicnej jazvicke... Neviem čo robit.. Dlho som cakala na 3 tehotestvo, konecne sa to podarilo a teraz mam ist na potrat😣

monicka9
30. aug 2014

@fafa po dvoch sekciach som mala jazvu ktasne zahojenu kontrolovali mi dr. sonom... No kyretaz z minuleho roka mi ju poškodila....

7katka
30. aug 2014

@monicka9 ahoj,ako to dr. zistil, len sono, na to treba ist na MR vyšetrenie, ja mam za sebou 3 sekcie a moj, dr.dufal, ze smo si nedala sterilizaciu, vsak aj 4.dieta mozem rodit cisarskym

monicka9
30. aug 2014

@7katka co znamena prosim ťa to MR vysetrenie??? Dr ma hmed odbil ze okamzite prerusit tehotenstvo😣😣😣😣on mi ziadne moznosti neponukol aj som ziadala.... Pojdem na konzultaciu do sukr.kliniky za inym dr co povie.... No neviem sa hned vzdat, vzdy som tuzila mat 3-4 deticky mam len 32 rokov...