Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

monicka9
31. aug 2014

@monicka9 uz si zistujem na sukromnych klinikach či robia zakrok cmi bymi vedeli tu cca 1cm štrbinku zašit aby som nemusela na potrat ked cakam na tretie miminko tak dlho..

monicka9
31. aug 2014

@xlucia to som omylom sebe poslala😊

xlucia
31. aug 2014

@monicka9 viac menej v pooriadku. prva bola urgent neplanovana

fafa
autor
1. sep 2014

@monicka9 ahoj, nestretla som sa s takym niecim ako ty....ja by som v kazdom pripade kontaktovala iného lekara....minimalne pre pokoj v dusi, ze si spravila vsetko co sa dalo....rodila som v 36tt, pretoze som mala bolesti v jazve, ale len subjektivne pocity....oni nevideli na jazve nic mimoriadne...mne hovoril jeden prof, ze to je s jazvami po viacerých sekciach velmi nevyspytatelne...drzim ti strasne silno palce...

monicka9
1. sep 2014

@fafa dakujem ti krasne za podporu.. Dam vediet ako som pokročila a či teda pokracujem v tehotenstve.. Duuuufam a veriiiim ze ano ze sa najde riesenie🍀

ancik24
5. sep 2014

@monicka9 ahoj, tak si citam tuto temu a zaujima ma ako si dopadla toho 3.9. v tej sukr. klinike. Ja mam 4 rocneho syna sekciou, druhe tehotenstvo skoncilo kyretazou kvoli vyvojovej vade :( to bolo este v 2012, tiez sme cakali chlapceka a mam este 5 mesacneho syna, ktoreho som mala tiez sekciou. Prve tehotenstvo bolo uplne v pohode, to druhe dopadlo ako dopadlo, no a tretie som mala rizikove, v 14. tyzdni som zacala krvacat, bolo to po vaginalnom ultrazvuku, potom mi bolo povedane ze mam nizko ulozenu placentu no a do tretice mi pivedalu ze mam v jednom mieste velmi tenku jazvu, len asi 3 mm, tak som sa hned zacala bat, ze co ak mi praskne maternica, ale nastastie sa nestalo a termin som mala 8.4. a maly sa narodil planovanou sekciou 2.4. A kedze mam doma dvoch uzasnych chlapcov, tak by som chcela k nim este sestricku, velmi tuzim este po 3. dietatku, ale zaroven sa bojim tej ruptury.. A je mi hrozne luto v akej si situacii, doktorom sa lahko rozhoduje, ved nejde o ich dieta a keby som bola v takej situacii netusim co by son urobila, ale urcite by som zhanala vsade informacie ako sa to da vyriesit, mozno prave tym zositim jazvy.. Ono na hednej strane nemozes ohrozit svoj zivot, lebo doma mas dvoch milujucic drobcov, no na druhej strane sa zena nedokaze len tak vzdat dietatka.. Kazdopadne daj vediet ako si pistupila a pevne verim, ze si nasla riesenie, resp. ze sa ten tvoj dr mylil a tvoja jazva je ok.. Drzim palce.. ale som sa rozpisala.. 🙂

monicka9
5. sep 2014

@ancik24 vacok v Žiline som nakoniec nebola lebo ma dost trápia ranne nevolnosti a cestu cez Sturec ráno by som nezvladla 😔vybavilo som si nakoniec v našom meste v BB dobru doktorku ktorá ma rizikove tehulky.. Zobrala ma a urobila sono... A hneď podotkla ze moj Gynekolog zrejme nie je nakloneny viacerým sekciach ale ze dá sa a usmieva sa... Ma dlhoročnú skúsenosť čiže toto mi povedala ale k sonovaniu jazvy sa vôbec nedostala nakoľko ju znepokojilo ze som v 6tt a na sone mi nevidieť plodik😳iba dutinku cca 13 mm ale prazdnu a žiadny zltkovy vak a žiadny PLOD... Ze to nevypada ruzovo😔 ze asi opäť bude kyretaž pre nevyvijajuci sa plodík ako z pred roka u mna v 9tt😔😔😔zobrala mi krv a výsledky budú v utorok aj sono mi este jedno spravi tak potom sa môžme vraj o jazve rozprávať.... Ale nerobila stres z tých cisarskych vraj je to uz bežne dnes... Čiže nemám žiadne nové info... Dám vedieť ak daco v utorok😊

ancik24
5. sep 2014

@monicka9 treba verit ze vsetko bude tak ako ma byt a drzim silno palce aby to bolo ok vsetko, aj drobcek v brusku aj jazva.. tak potom daj vediet..

monicka9
6. sep 2014

@ancik24 ináč dvaja gynekologovia na online poradni mi odpisali ze je úplne bežne ze plodík este nevidieť v 6tt tak nechápem co ma straši moj doktor a uz hovorí o kyretazi😔vraj este sa moze zjavit okolo 7tt tak ja stale dúfam....

molka
6. sep 2014

@monicka9 v žiadnom prípade ešte nechoď na kyretáž, v 6tt nemusí byť nič vidno. Nechápem, ako sa môže lekár tak vyjadriť. Ja by som počkala aspoň do 10tt.
Mám tiež 3 sekcie a úplne bez problémov, nenechala som sa strašiť lekármi, verila som, že to zvládnem a bolo to v pohode. Ak by som mala o pár rokov menej, tak sa kľudne odhodlám aj na štvrtú sekciu.

ancik24
6. sep 2014

@monicka9 lekarom netreba vzdy verit.. som zvedava ako by reagoval a postupoval keby islo o jeho dieta.. jasne ze tak skoro este nemusi byt vidno, ja si ani nepamatam, zeby som videla tak skoro plod, len ciernu machulu.. ja ked som teraz krvacala v tehotenstve, tak tiez bol lekar skepticky, ja son proste verila ze sa nic nestane, ale doktor mi stale hovoril, ze ja si na internete precitam, ze kolko zien krvacalo a nic sa netalo, ale ze on mi ukaze zaznamy z bemocnice, ze kolko zien tak potratio.. ale tak treba verit a modlit sa aby vsetko bolo ok.. drz sa.. 🙂

monicka9
6. sep 2014

@ancik24
@molka ďakujem pekne za podporu ja veľmi veriiiiim že to dobre dopadne🙂 dám vedieť určite🙂

montozemolo
6. sep 2014

Ahoj mamičky.Určite sa nevzdávajte.Ja som v roku2002 porodia svojho syna sekciou v 32-hom týždni.Mal 1700 gramov a teraz je vyšší ako ja. roku 2006 som porodila dcérku,tam som mala cukrovku a porod ok v 38-m týždni.Tohto roku v máji som porodila dalšiu dcérku,tam som mala vysoky krvny tlak.Podotykam-všetko sekcia-sme silny,zdravy-hlavne mamičky držte sa.Netreba to vzdať.Držím palce.

monicka9
10. sep 2014

@montozemolo
@ancik24
@molka
@fafa dievcata bola som na sone koncom 7tt a v dutinke uz krasny,maly plodik a bilo mu aj srdiecko😊😊😊ja som tam skoro odpadla od dojatia a prekvapenia😊tak som snivala o tomto okamihu... 3x som sa pytala doktora ci je to babatko a ci mu fakt bije srdiecko😃vymleta som uplne bola,mimo riadne😃 no ale dr bol odmerany preto ze mi povedal ze potrat by bol pre mna lepsi ked ze ta jazva slaba😣ale ja som si povedal ak bude bit srdiecko to znamena ze budem bojovat tak babatko ma prist k nam do rodinky😊😊😊 v papieroch mam pisane ze jazva 3-6mm a v jednom mieste cca 1c rozpadnuta.. Nedalmi este ani tehotensku knizku ze do 12tt mam pockat ak bude vsetko ok tak mi ju da a ze potom ma presuva do ambulancie pre rizikove tehulky... Papam na maternicu magnetium a prir.vitaminy na spevnenie tkaniva jazvy tak verim ze to pomoze a jazva vydrzi ako bude brusko rast😊 doktor mi zakazal tažke dvihat,setrit sa a oddychovat s nicim sa nenadrapovat tak si dam velky pozor!!!!😊 musela som vam dat vediet čo mam nove😊dufam a modlim sa aby tehotenstvo bolo v poriadku aby som vynosila zdrave miminko😊🍀

fafa
autor
11. sep 2014

@monicka9 uzasna novinka.....🙂 myslim na teba kazdy den....zober to s plnou vaznostou, ze sa mas setrit a davaj na seba pozor....drzim palce a sem tam sa ozvi....presne viem co prezivas nasa Hanicka bol pre nas tiez zazrak 😵 😵 😵

montozemolo
11. sep 2014

to je fajn.Dávaj na seba pozor.Držím palce 🙂

monicka9
11. sep 2014

@fafa
@montozemolo dakujem krasne😊😊😊 ano velky pozor budem davat na seba😊v utorok mam son jazvy tak sa ozvem😊

velkacica
11. sep 2014

no ak si tehotná, nejako to bude musieť ísť von... 😀

simonkazga
2. okt 2014

@monicka9 podarilo sa nájsť riešenie, aby si si mohla nechať bambuľku?

monicka9
2. okt 2014

@simonkazga noo ono sa to v podstate vyriesilo samo preto ze som potratila a v 9tt podstupila kyretaz.... No nevzdam sa ani za svet😊 uz som bola po kyrete na kontrole u mojho gynekologa a bolo mu to dost luto lebo si uvedomil asi ako ma strasil stale a nahovaral na potrat😣teraz mal uplne iny pristup skoro som ho nezpoznala vraj ma posle na vsetky mozne vysetrenia aby sme si isty boli ze dalsie tehotenstvo bude v poriadku a ze kyret prebehol ok ziadne komplikacie tak po vysetreniach mozme vraj pracovat na miminku za dake 3 mesiace😊 tak ma to potesilo ze mi toto povedal😊

simonkazga
2. okt 2014

@monicka9 ☹ je mi to ľúto, veľmi silno som vám držala palčeky. Čo s tou jazvou? zašili? dúfam, že sa vám ďalšie tehu podarí a bude bez komplikácií!

monicka9
2. okt 2014

@simonkazga nie nic sa s tym neda robit ale bola som aj na sone v nemocnici a tam mi povedali ze nic vynimocne ani strasne na jazve nevidiet vraj je taka ista aku maju zeny po jednej ci dvoch cisarskych.. Teda je oslabena ale nic vynimocne ani dieru ziadnu na sone nevideli tak ja nechapem prečo tak strasne ma moj dr odhovaral od tehotenstva,neuveritelne strasil, same negativne slova z neho išli😣no a teraz po potrate ako vymeneny bol... Asi pochopil ze som zodpovedna a rozumna zena a viem si dat pozor na seba v tehotenstve lebo on mi robil sono v 7tt a povedal ze vsetko ok,krasne bije srdiecko,vidime sa na poradni o 4tyzdne... No ja som mala cudny pocit ze nie co ok nie je a o 2dni som utekala do nemocky a veru dobre som citila (vnutorny pocit) srdiecko uz nebilo.. A to som nemala bolesti ani krvacanie,nic... Ale na internom vysetreni mi povedali ze keby sa na to prislo skor, odumrety plod tak dlho v tele by mi mohol veru zle narobiť😁a ja vdaka mojmu tušeniu som vcas to zistila a hned som trvala na kyretazi na druhy den... No vsetko je za mnou.. Dopadlo to ako to dopadlo, ja uz papam kvalitne vitaminy na maternicu, pobeham vysetrenia a budeme snazilkovat😊 tesiiim sa uz urcite to vyjde a uz mam podporu aj od mojho gynekologa to dobre padne veru😃😊

simonkazga
2. okt 2014

@monicka9 tak len pekne papaj vitamíny, nech sa maternica riadne posilní aby si čo najskôr mohla porodiť vytúžené bábätko. 😉 🙂

ancik24
25. nov 2014

@monicka9 ahoj, tak som sa potesila ako som vyssie citala, ze uz bije srdiecko a potom taka smutna sprava ze si potratila :( tak to mi je fakt luto :( a uz snazilkujete na dalsom?

monicka9
25. nov 2014

@montozemolo
@simonkazga
@ancik24
@fafa
@xlucia kočky tak som potratila začiatkom tretieho mesiaca. Bábätku prestalo bit srdiecko😔 kyret som mala v polke septembra tak teraz behám po vyšetreniach kedže išlo o opakovaný potrat a veriiim ze mi to dakedy vyjde aj ked tretie tehotenstvo po dvoch sekciách bude rizikové no dako verím ze to zvladnem😊drzkajte sa pekny vecer prajem🍀🍀🍀

monicka9
25. nov 2014

@ancik24 no co uz vsetko je tak ako ma byt sa hovorí tak som sa s tym rýchlo vyrovnala😊 som šťastná ze mam krasne a zdravé dve deticky a viem ze este miminko mat budeme😊nevzdám sa😃 chodím teraz po vyšetreniach ktore musim absolvovať po opakovaných potratoch, niektoré uz mam vysledky, vsetko ok tak verím ze aj ostatne dobre dopadnú... V decembri sa uz budeme snažiť ak sa podarí tak sa poteším ak nie tak to vyjde inokedy😊no STRESS!!😃

montozemolo
26. nov 2014

@monicka9 je my to luto.Nič sa neboj určite sa to podarí.Držím palce. 🙂

januska1104
24. feb 2016

Ja som sa chcela spýtat mali ste niejaké problémy pri tretom cisarskom.lebo veľmi s manželom túžime ešte aj po treťom ale dostala som veľký strach lebo čoraz častejšie počúvam o tej embolii plodovej vody a neviem teda ci sa na tretie ešte dat lebo rodičky pri tom zomieraju a nerada by som aby moje detičky zostali bez mamy.

januska1104
24. feb 2016

Bol mi robený aj ultrazvuk kontrola jazvy vraj dostatočne pevná vraj kvôli tomu že som mala plánované cisárskej ale nikoho nepoznám kto by bol po tretom cisarskom

montozemolo
24. feb 2016

Prvé som rodila v 32-hom týždni,lebo som mala abrupciu placenty,.Vtedy mi zomrel otec a bolo to kôli tomu.Druhé plá novane v 38 mo týždni a mala som tehotenskú cukrovku.Tretie tiež v 38 mom týždni a snou som mala vysoký krvný tlak.Takže každé jedno tehotenstvo iné.No vôbec ma to neodradilo.Teraz majú 13,10 a 2 roky a sme všetci chválsbohu zdraví. 🙂 🙂 🙂