Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

katecameron
4. okt 2010

no ja som tiez poznala jednu maminu a vsetky 3cisarskym rodila a tiez jej viac deti neoporucali ale napriklad v nasej rodine sa stal taky pripad ze prve 2cisarskym a tretie dieta sa normalne narodilo bolo to sice pred 25rokmi sesterka ma uz 25 alebo 26 ja uz ani neviem

katrin21
18. okt 2010

baby, normalne porodite po cisarskom aj normalne, neplašte sa🙂
segra otehotnela par mesiacov po cisarskom, cca. 1 rok( odporucili jej cakat aspon 2), ale pritrafilo sa....
prvy cisarsky mala kvoli zlej polohe babatka, neter sa v poslednej chvili otocila križom...
druhu dceru porodila uplne v pohode 🙂 normalne a povedala, ze to bolo omnoho lepsie, ako byt mesiac ubolena po cisarskom... 🙂

miriam11
18. okt 2010

Katrin. v ktorom meste sestra rodila? A este mam otazku, ci to druhe babo bolo mensie ako prve? dakujem za odpoved



zuzkazivcak
28. okt 2010

@katrin21 To Vážne. Tak to si ma potesila. Ja sa zatial nechystam mat dalsie ale ked sa pritrafi tak sa nebudem branit. Svagrina mala 2 babo cisarskym a teraz otehotnela zase a doktor jej povedal ze na 90% pojde cisarskym. To zalezi aj podla doktora a tak....

katrin21
28. okt 2010

@miriam11 ano, tusim bola o nieco mensia, ale nie o vela ta druha dcera... to ale nebolo rozhodujuce🙂 porodila uplne v pohode, prve nemohla kvoli priecnej polohe plodu 🙂

@zuzkazivcak a dovod aky udava, ze zase?? no po dvoch uz je to asi vacsie riziko, ale po prvom je to uplne pohoda🙂

zuzkazivcak
28. okt 2010

@katrin21 no ze bola ten druhy cisarskym tak je viac ako pravdepodobne ze ten treti bude tiez. Dnes jej to povedal....

katrin21
28. okt 2010

hm.. mozno sa skor boja po dvoch cisarskych ruptury maternice pri kontrakciach.....
tazko povedat, lebo je dolezite podla mna, z akeho dovodu boli robene tie prve dva... ale nie som gynekolog, len nakolko som sama prekonala cisarsky, tak som dost o tom citala, ake su dalsie moznosti 🙂
ak mala uzku panvu,alebo nieco pod.. tak je mozne, ze opat bude cisarsky, alebo ak ma nejaky iny zdr., problem....napr. silne dioptrie, a pod..aj to su indikacie na sekciu....ale je to individi.... mozno mala tie prve" vybavene".. a preto uz radsej aj treti... lebo maternica je oslabena po dvoch operaciach....

cucu2
2. mar 2011

Ahojte, ja chcem len napisat, ze poznam jednu kocku, ktora rodila 4x cisarskym. Dokonca jej doktor povedal, ze ma taku maternicu, ze aj piaty cisarsky NO PROBLEM.

lenka591985
9. mar 2011

@zuzkazivcak a mozem sa spytat kolko rokov mala rozdiel medzi nimy zevraj to zalezi aj od toho neviem

zuzkazivcak
12. mar 2011

@lenka591985 no to ze ona to bude mat ten druhy cisarak po roku a 3 mesiacoch....takze asi preto jej to povedal....

diniro
10. jún 2011

Ja tiez patrim medzi tri cisarske, a tiez musim povedat , ze tento SC bol najlepsi a tehu som si uzivala najviac. Mam troch chlapcov, 7,5 r. , 6r.,a 2mesacne 🙂 . Ikke rob ako to citis ty, ja som tiez dostala neskutocnu tuzbu mat este jedno dietatko (vyslo na prvy krat) 🙂 a vobec nelutujem a som stastna . Drzim palceky nech vam to vyjde. 🙂

lemik
31. aug 2011

zuzkavicak. v pohode, usiluj sa, kamoska rodila spontanne po cisar. ale musis si vybehat lekara, ktory Ti to urobi, lebo vacsina lekarov sa boji. Ja cakam 3 a s.c. tiez by som chcela 4 deti. Uz teraz ale mam mierny strach ako dopadne toto, verim ,ale Bohu, ze ok. Kamoska ma 4 sekciami a mala ich skoro vstkych vzdy do roka. drzim palce.

slavomira22
7. nov 2011

Mam dve deti cisarzkym rezom rada by som sa opytala ci uz ma niekto tretie dietatko cisarzkym?ak ano ake ma skusenosti?dakujem 🙂

slavomira22
7. nov 2011

@husenka krasne napisane ja velmi tuzim este po jednom babetku ale mam uz dve cisarzkym rezom... 😉

slavomira22
7. nov 2011

@diniro ahoj bola si bez komplikacii?Je teda mozne mat tri deti cisarom?dakujem

diniro
10. jan 2012

Slavomira22, sice odpovadam az po niekolkych mesiacoch. Tretie tehu som mala bez problemove a aj cisarsky prebehol v poriadku aj som sa skor zotavila. Teraz ani neviem, ze mam tri SC. Sestra caka tiez tretie dietatko a tiez bude mat tretiu sekciu, a to uz ma 38 rokov.

littlebaby
10. jan 2012

@slavomira22 mozem sa opytat aky mas rozdiel medzi detickami ? ja som prve mala cisarom len nedavno v marci a teraz opat cakame tak sa bojim cinemoze byt problem

tiffanka
10. jan 2012

@slavomira22 ...ja som po troch cisárskych. Medzi druhým a tretím je síce veľký časový skok takmer 11 rokov, ale medzi prvým a druhým 5 rokov. Tretíkrát som rodila v 36 rokoch...a všetko dopadlo ok... 🙂 A teraz cvičím, aby som sa dostala do normálu 😀 ...ešte tri kilečká mám navyše ako pred oteho... Nech sa ti darí...cawík 🙂

livika22
1. mar 2012

@fafa ahoj no ja mam 3 krat cisarsky rez a v pohode to bolo a este by som chcela jedno a nemozem otehotniet neviem preco

livika22
1. mar 2012

@slavomira22 ahoj no ja mam 3-krat cisarsky rez a v pohode je

livika22
1. mar 2012

@tiffanka po kolko rokoch si otehotnela ja mam tiez 3-krat cisarsky rez a nemozem otehotniet a mali ma uz 9 rokov a ja by som chcela este jedno babetko

tiffanka
1. mar 2012

teraz , po tretíkrát keď som bola tehu, tak baby mali :staršia 16 a mladšia 11 rokov. Takže medzi prvým a druhým tehu je iba 5 rokov a medzi druhým a tretím je 11 rokov 🙂 😉

krajmary
7. mar 2012

Ahojte, po dlhom čase som na fore, cakame štvrte. Prvy syn ma 10 a cisarsky bol planovany pre dioptrie, druhy ma v piatok 7 a den pred planovanou sekciou som zacala v nemocnici rodit spontanne, ale vybrali ho v noci. Pri treťom som už čitala fora a kedze niektore baby, aby sa vyhli sekcii dioptrie zataja. Vahala som. Bala som sa tretej sekcie, porod bol v UK, ale vymodlila a vyprosila som si. Nešla som tlačiť na pílu. Prvé dieťa malo 3, druhé 3,1 kg, polohovane boli dobre, uzku panvu nemam a kedze som druhe zacinala rodit, trufala som si. Ale bola som pripravovana aj na tretiu sekciu, rozhodnuta dieťa neprenašať, porod nevyvolavať. Myslela som jednoducho v sulade s prirodou, ak to pojde, tak idem do toho, ak nie, zotavim sa, lebo dieťa bez bolesti nepride a porod je bolesť vhotovosti a sekcia na splatky. Nemohla som si dovoliť komplikovany porod tj kontrakcie pridu a ja sa neotaram, bolo mi jasne, že dieťa može rozraziť jazvu a máme rupturu maternice a problem.
Ako to bolo? Dieťa bolo dobre polohovane, tj nielen hlavickou dole ale aj tvaričkou dozadu - to mi davalo nadej. Keď prišli kontakcie, tak som predýchavala, pri 10 min. intervaloch sme volali na kliniku. Namiesto toho, aby ma pozreli, či sa otvaram a dohliadli, povedali nech si dam paracetamol a ked su to poslickovia, tak sa utisia, ak rodim tak pirulka porod nezastavi a ani donosene dieta neohrozi - jedina vyhrada. A ja som vam do pol hodiny zaspala. Na druhy den kontrakcie prisli opäť, nechcela som byť za blbu a zobrala som si paracetamol a interval a sila kontracii napredovali. V čase keď mi doma odtiekla plodova voda, kontracie boli 5´, sme uz sli do nemocnice. Keď ma skontrolovala porodna babica, skonštatovala, že som plne otvorena, že keď pridu najbližšie sťahy môžem tlačiť, ale na prvé zatlačenie to nešlo. Službu-konajúci lekár bol klasik tj za sekciu, ale ked videl hlavičku, nadstihol ma, pomohli mi s tlačením a za pol hodiny sme mali Zuzanku.
Čakám v juli štvrte, mam dobru skusenosť s porodom, ale že som na Slovensku, navadzajú ma na tretiu sekciu. Chcem opäť rodiť. Rozmýšľam ako pred štyrmi rokmi, alebo normalny porod alebo planovana sekcia, ak pride prvy naznak komplikacie tj menej vhodna poloha, nebudem sa otvarať, veľké dieťa, zkalená alebo pachnuca plodova voda, dieťa sa nezačne pýtať - prenašať nemôžem.
Zažijem zazrak na Slovensku?

krajmary
7. mar 2012

Mimochodom som bola v kontakte s dvoma mamičkami čo prežili rupturu.
Apropo viacnásobne sekcie. Kamarátka má 5 sekcií, zhruba každe dva roky - rok a pol, povedali jej že ak si neda pozor, šieste je spravia v Košiciach.
Druha má 4 a pri štvrom dieťati v siedmom mesiaci zacitila bolesť v podbrušku. Sekcia ukazala, ze mala na dva cm otvorenu maternicu v mieste jazvy tj rupturu. Ale Boh stal pri nej aj babatku, prasklinku z jednej strany drzala - tesnila hlavicka a z druhej močový mechur. Aj preto sa planuju sekcie skor, lebo pripadne kontrakcie by znamenali pohromu. Bolo to asi 16 rokov dozadu, sono sa az tak nerobilo.
Mna len prekvapilo, že pred terminmi porodov mi nesonovali jazvu, hrubku, stenšenie a tak, ale zato po porode mi skontrolovali jazvu, a potvrdili že je v poriadku a mala predpoklady vydržať kontrakcie.
Nám cisáročkam by nemali monitorovať len dieťa, placentu a tak ale aj jazvy.

krajmary
7. mar 2012

Osobne si myslím, že by mohlo byť špecializovane stredisko na pôrody po sekcii, lebo sa to dá, len to chce dohľad a napr ja som rodila vedľa operačnej sály, keby dačo uspia ma - prevezú a spravia nudzovú sekciu. Veď keď sú miesta vytvorene na pôrod do vody.

malamamka
19. apr 2012

@krajmary Velmi ma potesili tvoje prispevky, ja som tiez po 2 SC, chcela by som velmi 3 babo, aj dr nebola v zasade proti, ale prirodzene sa bojim. Urcite daj vediet, ako sa ti vyvija tehu a samozrejma tiez ako dopadne porod. 🙂 Budem netrpezlivo ocakavat tvoje prispevky 😉 😵

krajmary
27. jún 2012

Som v celku ako kinderko, lebo nevieme čo čakame. Na počitač nemam veľmi čas.
Aj keď som pred 4 rokmi zažila nekomplikovaný pôrod, teraz som sa 6 týždňov pre TP začala otvarať - čo beriem ako pozitivum, poloha a hmotnosť babatka su v poho, ani počuť nechcu o rodeni. Idem konzultovať ešte susedne mesto a v duchu sa pripravujem na porod, že im pridem s paťminutovými kontrakciami a hlavičkou v porodných cestach a bude už neskoro na sekciu.
Ale čo môžem chcieť od 64 ročneho porodnika, ktorý o takom ani nepočul a celý život by sa mu prevratil aj jeho 40 ročna prax. Ak manžel poznamenal, platy chcu ako vonku ale služby pokrokovosť nie. Od roku 1996 sa najprv v USA potom aj v zapadnej EU začalo hovoriť o VBAC - skuške vaginalneho porodu po cisaraku, aj viacerých, ale kto okrem nas mamičiek sa vzdeláva?

dadka1010
27. jún 2012

@krajmary Veľmi ti držím palce, aby sa ti splnil sen, ktorý mám aj ja. Daj potom vedieť ako si dopadla. Drž sa 😉

krajmary
4. júl 2012

Bola som sa konzultovať v susednom meste a skusime to prirodzene a navyše aj pan primar ma jednu pozitivnu slovensku skusenosť s VBA2C.
Tak sa mi uľavilo, neodporuča sa to každej ale sa to prehodnocuje. Aj keby to nevyšlo som spokojna, že ma niekto počuval a pozrel v akom som stave, či sa to da. Som otvorena na 1,5 cm bez kontrakcii a teda to moze opat vyjst.
Dam vedieť.

monika310
6. júl 2012

ahojte prosím vás poradte mi velmi sa bojím,mám 3deti jeden spontánny porod.cisarske dva rozdiel medzi nimi je 4,roka..Avšak som tehotná po 8mesiacoch a čaká ma tretí cisarak bojím sa ked je to po kratkej dobe...poradte mi.
cisaraky mi robili babetko bolo inak uložené komplikacie neboli