Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

monicka9
30. aug 2014

@monicka9 len sono mi robil...

monicka9
30. aug 2014

@7katka ano len vaginalne sono mi robil

7katka
30. aug 2014

@monicka9 Mr magneticka rezonancia, aj ked ta sa robi pred tehotenstvom kvôli moznemu poskodeniu plodu, no trvala by som na tom, poprípade zasla za inym dr.,tak ako si pisala

7katka
30. aug 2014

@monicka9 inak strbina 1 cm, no iste, vsak by si mala mat bolesti,krvacanie, len ta balamuti, inak, ze si to dovoli

monicka9
30. aug 2014

@7katka inac vies co je hnusne od neho?? On vedel aku mam jazvu, robil mi aj kyretaz aj sono po nej aj sono pred mojim tretim otehotnenim a skonstatoval ze mam slabu maternici jazvu ze 3-4mm ze je narusena 1cm na kraji... Ze ked v buducnosti otehotniem tak ze bude rizikove tehu ze nema take odvazne zeny čo chcu tretiu sekciu😣😣😣 a tym to haslo,.. Mohol mi povedat ze sa da jazva chirurgicky opravit (zasiť)alebo čokolvek..no nic.. A ked som tehu tak nechcel mi ani olodik na sone ukazat lebo odporučil hned potrat, tak som ho ukecala ze 2 tyzdne pockame.... Pojdem za viacerymi dr. uz som komunikovala aj s nasou liecitelkou rodinnou... Hladame riesenia čo sa da spravit.... No nechcem ohrozit moj zivot boji sa o mna moja rodina😣

tilda
30. aug 2014

@monicka9 to je hrozny pristup doktora!...urcite bez k inemu...dtzim palce!

7katka
30. aug 2014

@monicka9 robia sa operacie plodu aj pocas tehotenstva, maternica sa nareze a opat zosije, viem, ze to robia v Prahe, takze teoreticky by sa dala trhlinka zasit i teraz, lenze to by musel byt dr. velmi ochotny, no tento rozhodne nie

monicka9
30. aug 2014

@tilda ďakujem pekne za podporu😊 poradím sa s viacerými doktori, to sa neviem len tak vzdať😔

tilda
30. aug 2014

@monicka9 spravny pristup ;) (ja mam super porodnika,sice sme z ba,ale keby daco ,pis IP)

monicka9
30. aug 2014

@7katka ty si mala jazvu v poriadku po každom porode?? Žiadne komplikácie?? Aj ti ju meral, kontroloval dr počas tehotenstva??? V kolkom tt si rodila? Ja som mala plánované sekcie, prvu mi ukončili v 39tt a druhu v 38tt... Tretiu by mi asi trosku skorej okolo 36-37?hmm

monicka9
30. aug 2014

@7katka ruptura ti ani raz nehrozila? Nabolela ťa jazva počas tehotenstva? Ďakujem za odpovede, si zlata🍀

monicka9
30. aug 2014

@tilda ináč do BA som plánovala ist tretie rodiť lebo prve som v BB ale nikdy viac hroza!!!!! Druhé v BS tam bolo super aj staršiu dcérku aj muža som mala pri sebe v apartmáne no a tretie som tuzila ist do sanatoria v BA ist😊 ty si rodila sekciou?? Kolko krat? U koho a kde v BA?

monikaken
30. aug 2014

ahoj, ja mám tiež 3 cisárske... pri tretej mi povedal mudr. že už videl aj horšiu maternicu, ale dal mi , hm, ako sa to volá? normálne výpadok, na odvádzanie krvi súdok, čo som nemala pri prvých dvoch. Cítila som sa po pôrode najhoršie, dlhšie som sa zotavovala, ale ja som mala slabú narkózu, takže som si užila aj bolestivé rezanie...a ešte som zabudla, vekový rozdiel medzi deťmi mám 14 mesiacov, a 21 mesiacov...

7katka
30. aug 2014

@monicka9 ruptury som sa bala,no neviem o tom, ze by mi hrozila, nik sa stym nezaoberal, na sone pozrel,nic dr. nepovedal, modlila som, aby vsetko dobre dooadlo, rodila som vsetky 3 deti v 40.tt., ato som estepri 2.dietati zacala rodit, normalne, kontrakcie silne,bola som otvorena 6 prstov,ked som prisla do porodnice, 1. nebola planovana,dalsie uz ano, jazva ku koncu pobolievala,ale to suviselo s poslickami.Problem nie je pocas tehotenstva, tam sa maternica rióztahuje pomaly, prisposobuje sa rastúcemu plodu, problem su prave tie kontrakcie, preto by sa mala sekcia urobit skor, no u mna to nik neriesil

monicka9
30. aug 2014

@monikaken aha no ja mam 5 ročne rozdiely obe sekcie plánované v celkovej anestéze... Vsetko ok žiadne komplikácie, velmi rýchle zostavenie teraz by mala byt tretia po 6 rokoch.

monikaken
30. aug 2014

@monicka9 ja som mala len spinál

monicka9
30. aug 2014

@7katka no jasne chápem ved preto je uz potom dobrá plánovaná sekcia a nie akutna a urobené radšej trosku skôr..prvu som v 39tt rodila plánované,ked som porodila druhu dcérku v 38 tt tak primar povedal ze vsetko ok ale tretie ked budem tehotna pôjde este trosku skôr radšej aby nenastali kontrakcie...aby sa predišlo komplikaciam..

monicka9
30. aug 2014

@monikaken spinal som nemohla kvôli moji chronickym migrenam a velmi nízkemu tlaku aj problémy so zvracaním dlhodobe som mavala tak preto radšej úplne uspatie vybral Dr.

monikaken
30. aug 2014

@monicka9 ja som mala každé tehotenstvo iné a to tretie bolo och, som rada, že je to už za mnou a nechcem ani pomyslieť na 4-te dieťa, ale možno je to ešte zvačasu, len rok po pôrode

monicka9
30. aug 2014

@monikaken joooj si si musela vytrpieť😔to mi je luto😔aj malé vekove rozdiely máš medzi detickami... No jasne to je este velmi skoro to máš male detičky. Ja mam takmer 11 ročnú a takmer 6rocnu... No minuly rok miminko nevyšlo musela som na kyretaž lebo sa plodík nevyvijal😔tak tuzim mat tretie... Uz mam dake veľké detičky ja😄😄😄

monikaken
30. aug 2014

@monicka9 tak teda nech sa vydarí a naj chalan...ja mám 2 baby a chalana🙂 a idem si k nim ľahnúť, bo už driemem, zachvíľu sa začnú budiť, jedna ma bude hľadať, druhý je žrút, to aj v noci jesť pýta a najmenšia "mama ham"...mama dá prsník do pusy a spíme všetky ďalej🙂

monicka9
30. aug 2014

@monikaken joooj zlate tak dobrú nocku prajem😊🍀

monicka9
30. aug 2014

Žiadna ste teda nemala pred otehotnenim alebo uz počas tehotenstva natrhnutu jazvu na maternici??? Nic nepovedal lekár na sone??? Mne povedal Dr ze sa este s tym nestretol ze mam tu trhlinku cca 1cm na jazvicke preto ma posiela na potrat😔 Ach jaj neviem čo robiť?😔

ukulela
30. aug 2014

@monicka9 okamzite si uz vutorok hladaj na konzultaciu ineho lekara/lekarku! lebo tento nazor tvojho lekara sa mi vobec vbec nepaci! ja chodim v BB ku kocajdovej, som velmi spokojna,no ta uz asi nove pacientky neberie. velmi chvalia kamodovu v novamede. mlada lekarka, ustretova a dosledna. v bb ale ordinuje tusim len dva dni v tyzdni, dva dni je vo zvolene. a moje kamosky maju dobre skusenosti aj v mamacentre. kazdopadne sa zbal a od svojho odid, lebo ak je topravda a on uz vedel, ze na jazve su problemy a trt urobil,je to trto tretej kategorie.
drz sa a mysli pozitivne.

monicka9
31. aug 2014

@ukulela dakujem za odpoved.. Ano ja som velmi pozitivny človek a preto dufam ze by sa to dalo dako dat do poriadku, nieco vymysliet.... To nie je len tak ze dr si povie; ukončit tehotenstvo.(je mu sa to lahko povie).. Uz som volala s viacerymi dr a pytala sa na ich nazory no zatial sa nikdo s tym nestretol aby bola jazva natrhnuta a o jej oprave tiez nic nevedia, v troch klinikach v SR som sa pytala ci to opravuju a nikde😣 3.9. Som sa nahlasila do ziliny do sukrom. kliniky za jednym dr. spravi mi dosledne ultrazvuk a zhodnotí co sa bude dat... Tak ja velmi verim s dufam ze mi dá nejake riesenie😊 chodila som do mamacentra ku gynekologovi, odisla som z tatial nebola som spokojna... Teraz chodim do radvane k dr.

monicka9
31. aug 2014

@zanaju
@fafa
@xlucia
@krajmary
@jarus74 dievcata skuste mi odpovedat ktore mate za sebou sekcie... Mali ste porusene jazvy na maternici pred dalsim otehotnenim alebo pocas tehotenstva????

zuzu101
31. aug 2014

@monicka9 skús sa opýtať v skupine sekcia, sú tam baby po 3sc.
https://www.modrykonik.sk/group/2408/

monicka9
31. aug 2014

@zuzu101 skúsim dakujem😊

xlucia
31. aug 2014

@monicka9 ja mam tri sekcie

monicka9
31. aug 2014

@xlucia a vsetky prebehli v poriadku?? Nemala si natrhnutu jazvu na maternici pred otehotnenim alebo pocas tehotenstva? Kontroloval ti lekar sonom jazvu a čo povedal??Planovane sekcie si mala?