Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

vejula
24. feb 2016

@fafa mne povedal primár TN pôrodnice, ked mi hrozil druhý cisarak, že v sučasnosti už v pohode aj štyri deti cisarskym sa daju porodiť. JA by som sterilizaciu odmietla, zvlášť ak si niesi istá, že v buducnosti už nechceš žiadne dieťa

monicka9
24. feb 2016

Ja len pre info mamicky mam za sebou treri uspesny porod cisarskym rezom😊 Po 4 potratoch sa mi podarilo vynosit krasne a zdrsve miminko az do 38 tt a vsetko bolo v potiadku aj jazva drzala ale vela som sa setrila😊Porodila som v oktobri 2015😍😍😍

monicka9
24. feb 2016

Sterilku som si urobit nedala😊

monicka9
24. feb 2016

@januska1104 vynosila som tretie babatko s uplne tenkou jazvou az do 38 tt😊 Verila som ze to zvladnem a tak aj bolo😊

januska1104
25. feb 2016

tú hrúbku jazvy mám ja pevnú dostatočne ja sa skôr bojím takých akútných stavov pri sekcii ako tej embolií plodovou vodou.

janickacrazy
25. feb 2016

@januska1104 to sa neboj, ja som tiež mala 3 cisárske a všetko v pohode, dokonca tretie tehotenstvo bolo úplne bezprobémové, dieťatko donosené, zotavenie po 3.cisárskom najrýchlejšie zo všetkých aj napriek mojmu veku, čo ma furt všetci strašili

januska1104
3. mar 2016

@janickacrazy ja som prvý cisársky mala tak že som porodila predčasne o 5týždnov odtiekla mi plodová voda.ale už aj predtým mi doktor povedal že pôjdem cisárskym lebo babätko je otočené koncom panvovým.len pri druhom tehotenstve som bola chorá nasadili mi dokonca antibiotika skončila som na kožnom pre hroznú alergiu a potom monitoring niejaký rozhádzaný tak si ma zobrali na pozorovanie do nemocnice ale dopadlo všetko o.k len po druhom cisarskom som mala ťažkosti v pôrodnici sa postaviť z tých vysokých postelí ale inak sa rana krásne hojila žiaden problém nebol.len tie injekcie na sťahy maternice to som myslela že od bolesti budem škrabať steny.okrem dvoch cisarských rezov mám operované dve hernie a vybraté slepé črevo.ale veľmi túžime ešte po treťom bábätku.

janickacrazy
3. mar 2016

@januska1104 ja poznám dve ženy, ktoré mali dokonca 4 cisárske,čo už je fakt veľa a prežili to, takže tie tri sa dá ešte v pohode podľa mňa 😉

slavkakni
4. mar 2016

Ahojte, mám 42 a čakáme 3 -tie dieťatko po 2 cisárskych. Som v 25. týždni a zatiaľ je to v pohode, chodím ešte do práce....
Dr mi navrhla sterilizáciu, ale vzhľadom k môjmu veku ju už asi odmietnem ( snáď nebudem plodná do 50-tky 🙂)

janickacrazy
4. mar 2016

@slavkakni ja som tiež odmietla sterilizáciu, nebola som s tým nejako stotožnená, neviem

januska1104
5. mar 2016

Ja by som si sterilizáciu nedala urobiť.teda 4 sekciu na nu by som sa nedala ale neviem niejako som proti sterilizácie a nakoľko ja musím mať plánované tehotenstvo kvôli epilepsie nakoľko musím prejsť na iné lieky lebo tie čo beriem teraz poškodzujú plod tak ja môžem mať len planované tehotenstvo.