Mám ísť na 3. pôrod po 2 cisárskych rezoch?

fafa
17. nov 2006

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tretim porodom po dvoch cisarskych? Mam dve deticky, obidve sa narodili cisarsky a zvazujem, ci si dat sterilizaciu, alebo este pockat. Nerada by som riskovala, hlavne kvoli drobcom, ale mozno by sme este na jedno mimino pristali. Dik za rady aj za nazory....
😀

subica
30. okt 2008

Ahoj lulia, áno, budem mať 3.cisársky s dr.Kerekovou. Ja mám termín až na 10.2.08, ale ona mi povedala, že vydržať aspoň do 20.-25.1.09 a potom radikálne ukončiť, nakoľko mám zdravotné problémy. Teraz v pondelok idem na testy na cukrovku, už teraz mám strach z výsledkov, pri prvej dcére to bolo o.k., pri druhej na hrane a teraz...Mám strach z výsledkov, len čo už narobím. A ty sa máš ako? Chodíš na kontroly do Topoľčian? Máš nejakého doktora vybratého - na pôrôd?

lulia
30. okt 2008

Ahoj.Subica.mne povedala tiez dr.Kerekova ze by to bolo najlepsie ukoncit skor na to ze mam slabu maternicu.no ja mam termin 8.2.ja som bola teraz v pondelok na testy na cukrovku a mala som to troska zvysene.mne je niekedy tak zle ze nemozem stat na nohach citim taku nevolnost,ale dr.povedala ze my maly tlaci na nejaku zilu ktora my znizi tlak.niekedy my tvrdne aj brucho.Chodim do To na kontroly kazde 2 tyzdne.No tiez by som chcela dr.Kerekovu ,ju som mala aj ked sa my narodila Lucka.a to prve na zomrelo to som rodila tu v PE.tak paa

subica
30. okt 2008

Lulia - to mi je úprimne ľúto. Ja ja chodím každé 2 týždne, mohli by sme sa tam niekedy stretnúť.To je super, nám tie pôrody vychádzajú skoro rovnako. Čo keby sme sa dohodli a išli rodiť spolu? 😀 A na jednej izbe? Bola by sranda.
Ja mám vaginálny varix a veľmi veľký a z toho mi je zle. Dr. ma posiela už dávno na rizikové, ale mne sa ešte nechce, chodím ešte do roboty. Ty pracuješ? Aj moja malá bude mať 3 roky a staršia bude mať 8. Aj mi asi čakáme chlapčeka. Takže nejako veľ podobností, že?A čo ti povedala na tie zvýšené testy?

lulia
30. okt 2008

Subica.To by bolo super keby sme boli spolu v nemocnici a este aj na izbe,musime sa nejako dohodnut 😉 Ja som doma na rizikovom od zaciatku.Moja mala bude mat teraz v novembri 4 rocky,aj teraz je doma ma sopliky a kasel.takze si vobec neoddychnem.no mohli by sme sa stretnut bola by som rada.ja mam poradnu 10.11.a na tie testy my zatial nepovedala nic ze o 2 tyzdne ,mali nejaky vaznejsi porod tak sa ponahlali.

subica
30. okt 2008

Lulia. Nejako to asi nevychádza, pretože je idem 3.11. a potom o dva týždne a ty máš ísť 10.11. a potom o dva týždne.Takže sa budeme asi míňať.Jedine že by sme sa nejako dohodli s dr. Ale ten pôrod musíme nejako naplánovať. Verím, keď máš doma malého chrústika, že si neoddýchneš. Ale ja to mám v práci ešte horšie a potom doma - učiť sa so staršou a venovať sa aj malej. A k tomu domácnosť. Ale už to nebude dlho, uvidím koľko to ešte vydržím, ale od Vianoc budem určite už doma a to je zachvíľu... 😖

lulia
31. okt 2008

Ahoj Subica.Tak my daj potom vediet kedy budes mat dalsiu poradnu a ja sa skusim dohodnut s Dr,aby aj mne dala na tedy ked aj tebe.Mohli by sme sa stretnut.Mohli by sme si vymenit aj tel.cisla ak suhlasis.a kde pracujes?Ja si idem uz pomali chystat vecicky pre drobca.tak pa

subica
31. okt 2008

Ahoj Lulia. Súhlasím so všetkým, ozvem sa v utorok a dohodneme sa. Telefóny si určite vymeníme. Ja som ležala vo februári t.r. v Partizánskom, robili mi laparoskopiu. Teraz budem ale rodiť v Topoľčanoch, s dr. Kerekovou. O práci potom osobne - cez telefón. Už teraz ideš chystať veci pre drobca? Ja mám komodu pre chrústika ešte len vo výrobe, takže chystať budem až cez Vianoce, aj tak by som teraz na to nemala čas.

lulia
31. okt 2008

Ahoj subica.ok tak v utorok sa ozvy ja cez vikend nebudem doma ,takze potom sa dohodneme.pa

jejke
4. nov 2008

""U nás sa sterilizácia vykonáva len z veľmi závažných zdravotných dôvodov a o dobrovoľnú sterilizáciu môže požiadať len žena, ktorá má viac než tri deti a vek vyšší než 35 rokov. Výnimkou sú ženy, ktoré rodili viac krát cisárskym rezom, pretože tu sa s každým ďalším tehotenstvom zvyšujú riziká pre ženu i dieťa. ""

tak to je len teoria ,na Slovensku je prax ina, ak si za sterilizaciu zaplatis, nemusis mat ani jeden cisarsky, mozes mat aj dve deti prirodzenym sposopobom a menej ako tridsat rokov a spravia Ti ju...aj bez zdravotnych dovodov!

Neda mi nenapisat ze sa sterilizacia robi po tretej sekcii so suhlasom rodicky podviazanim vajcovodov...
/to je zadarmo/alebo laparoskopom , teda ako operacia, pri ktorej sa vajcovody zmrazia , pri tomto druhom ide o zakrok v narkoze./poplatok 7800Sk/

Nie je uplne pravda ze je sterilzacia nenavratna/aspon pokial ide o prvu moznost:podviazanie/
v US je mozne to "urobit spat" ak teda zena zmeni nazor a okolnosti naznacuju tuzbu po dalsom dietati, otehotnenie je ale komplikovanejsie po takejto oprave a navrate k plodnosti, hrozi riziko mimomaternicoveho tehotenstva...odporucane je skor asistovane oplodnenie. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=n9THl6jLn6w
tamarka
5. nov 2008

moja švagrová má 3 deti a všetky cisarákom, na pôrodnici som ležala s jednou pani, ktorá mala 2 deti cisárskym a 3 porodila normálne. Ale ako tu už bolo spomínané, viac ti povie tvoj lekár, podľa toho v akom stave je maternica 😉

roasha
5. nov 2008

tiez som mala kolegynu,ktora mala vsetky tri deti cisarskym. 🙂

subica
5. nov 2008

Ahoj lulia.Tak sa teda ozývam.Testy dopadli dobre, všetko je o.k.Ďalšiu poradňu mám 18.11., ty máš skôr tak porozmýšľaj, čo s tým urobíme...

lulia
5. nov 2008

Ahoj.subica.uz som sa zlakla ked si my vcera neodpisala ze co je s tebou.tak to je super ze je vsetko ok.no ja idem v pondelok k Dr. as kusim sa s nou nejako dohodnut.mna nejako maly tlaci na mocovy mechur tak nevladzem ani chodit.,a zacali ma strasne boliet krize.ozaj nemas Skype ?aby sme si mohli dat tel.cisla.tak zatial paa

subica
5. nov 2008

Ahojky Lulia. V pondelok som nebola v práci a včera som nestíhala. Skype nemám, ale zato v IP si môžeme vymeniť telefónne čísla. Chcela by som ťa aj počuť a porozprávať sa cez tel. Ja som zatiaľ o.k., až na ten varix a opuchnuté nohy, ale nemám veľa čas nad tým uvažovať, lebo je toho teraz hrozne veľa a ja nestíham - práca, učiť sa s Kikou, malá, domácnosť ...Veď si cez Vianoce oddýchnem 😀

kamajka
18. nov 2008

ahojky ak môžem vrátim s an chvíľku k tejto téme, ak niekto máte skúsenosť alebo ste niečo čítali, resp. počuli, zažili vo svojom okolí a podobne... Ja mám dve detičky dcérka má takmer 5 rokov a synček takmer 2,5.... ešte si trufam na ďalšie bábätko, samozrejme nie teraz, tak možno o dva, tri - 5 rokov.... Problém je ten, že som rodila obe decká cisárskym kvoli preeklampsii, po pôrodoch som ešte asi 24 hodín mala hororovy tlak. Ale inak akože v poho, no, len tá preeklampsia... a pri druhom pôrode ľahká trombocytopénia - podľa jedného doktora a podľa druhého doktora v pohode - hraničné hodnoty ale že je to s tymi trombocytmi ok. Nejaki boli vyplašení...
Ak niekto viete, poraďte, či vôbec o treťom bábätku uvažovať alebo nie.. 🙂 dakujem pekne

susanh
18. nov 2008

Ahojte, je tu aj taká mamina, ktorá mala tretí cisársky a boli kvôli tomu komplikácie? Lebo všade sa odporúčajú len 2, a pritom som naozaj nepočula o skutočných problémoch..

jarka70
18. nov 2008

ahoj tak ja mam uspesne za sebou treti cisarak trosku nastali komlkacie a doktory mali zo mnou viac roboty aj koli zrastom.preeklampsii a do tretice sa my nechcela ztahovat maternica uz /po cisarskom/ ale zvaldli sme to uspesne.
pokial sa na to citis a nemas problemy da sa to urcite 🙂

ibinecka
2. feb 2009

Ahojky tak ja sa chystám na tretí cisársky v apríli a som z toho trošku nervná 😒 Viete mi niektorá povedať v ktorom týždni sa objednáva na tretiu sekciu? mne lekár povedal že sa to ukončuje aj 2 týždne pred termínom aj ke´d nie su žiadne problémy 😒

jarka70
3. feb 2009

ibinecka presne tak spravne sa ukoncuje 2 tyzdne pred terminom ak mas spolahlivych doktorov okolo seba a nezabudnu na to.v 36t/37t. by ti uz mali dat termin nastupu do nemocnice a aj kedy ta budu robit.
mna nechali az do 41t.a ked som prisla do nemocky tak bol chaos ze maly mal byt uz viac ako 2tyzdne na svete.drzim palceky 🙂

ibinecka
3. feb 2009

Jarka 70, ďakujem pekne za odpoveď 🙂 takže by som to mala stihnúť ešte pred veľkou nocou ak sa to berie podla prvého termínu 😝 . Rodila si v celkovej alebo spinálom? Ja som mala 2x celkovú ale teraz by som chcela spinál lebo sa o tom vela píše že je to lepšie

xena22
3. feb 2009

Ahojte ja idem na treti cisarak v pondelok rano 😉 idem len par dni pred terminom,kedze babatko je skor mensie,tak ma nechali takto dlhsie...zajtra idem na predoperacne,cele tehu som nemala jediny problem,tak dufam,ze to v tomto duchu aj ukoncim.Zijem v irsku a tu su tri cisaraky bezny jav,ani ma nebrali ako rizikovu pacientku,vraj v dnesnej dobe to uz nie je problem odsledovat... tak drzim palce,kto sa na to odhodla...

lulia
3. feb 2009

Ahoj Xena 22.Ja mam za sebou tiez 3 cisarske a v pohode.mam krasneho 2 mesacneho synceka.takze sa nemusis bat.len bolesti som, mala vacsie nez pred tymi ostatnymi

ada11
3. feb 2009

ja som sa na tretiu sekciu pýtala minulý týždeň doktora a on, že v dnešnej dobe by to nemal byť nejaký problém. Treba, že vraj viac oddychovať. No ale dá sa to pri 2 deťoch? My tiež rozmýšľame, či by sme ešte jedno mimi nezvládli, ale bojím sa ako by som to zvládla zdravotne. 😉 Ja som zdravotník a tí majú vždy smolu. ☹

xena22
3. feb 2009

No o oddychu som mohla akurat tak snivat,este aj nemam vodicak,tak vsade peso cele dni,,,ale co ,kondicka musi byt...snazila som sa akurat tak spomalit tempo vo vsetkom a nahovorit si ze nie vsetko musi byt spravene na ukor zdravia,takze nejaky ten oddych som si vybojovala,ale ze by som polihovala cele dni,to rozhodne neomozem povedat 😉

Lulia a v com bol horsi?? Pre mna bol horsi prvy ako druhy a teraz sa strojim,ze by to mohlo byt najlepsie... no nemam z toho teda radost 😒 Ako mala si bolesti pri stahovani maternice,alebo sa ti horsie chodilo??CO konkretne?

jarka70
4. feb 2009

ibinecka robili ma v celkovej spinal som si mala vyhodit z hlavy neviem preco a velmi som ho chcela ale nedalo sa.
presne tak neda sa pri detoch oddychovat a cim ich mas viac tym je oddych vo hviezdach.

xena drzim palceky a bracekovia budu mat konecne sestricku ? to bude radost 🙂 🙂

lulia
4. feb 2009

Ahoj Xena 22.no lebo cim viacej deti tym mas vacsie bolesti ,no a mne aj praskla mternica takze ja som mala aj preto vacsie bolesti a rodila som v 31 tyzdni,kvoli otvaraniu bola som otvorena na 6cm.no aj pri stahovani som mala dost velke bolesti to som nevladala s postele vstat 2 dni.ale kazda zena vnima bolesti inak.

xena22
4. feb 2009

No ved vas poinformujem,v pondelok mam nastup rano,budem mat spinal,manzel moze byt pri tom ... snad to nejako rozchodim,mala by som byt 5-6 dni...

ibinecka
4. feb 2009

Xena 22 držím ti všetky palčeky a dúfam že keď prídeš domov hneď napíšeš ako si to zvládla. 🙂 A s tým oddychovaním máte pravdu. Mne môj manželík maximálne pomáha ale aj tak okolo 2 prckov je vždy kopu roboty. Ja som tiež 2 cisarák mala lepší ako prvý tak tiež očakávam ešte výraznejšie zlepšenie aj keď ma každý stále straší s potrhaním maternice ☹ . Mám dosť veľké bruško aj ke´d sa snažím toľko nepapať. 🤐

ibinecka
4. feb 2009

Lulia, ako si zistila že ti praskla maternica? A potom ti ju nechali lebo mne vravia že keby mi praskla tak by mi ju asi museli dať preč 😒

ada11
4. feb 2009

xena, tak sa držkal 😉 To je sen aby mohol byť manžel pri sekcii, u nás to nehrozí ☹