Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

kvixa
16. feb 2011

@daniela1974 ahoj, môžem sa ťa opýtať, nechceli ťa hospitalizovať, keď si mala take stavy?

daniela1974
16. feb 2011

@kvixa ahoj, urcite nie, nebol ziadny dovod.
Ale ktore stavy konkretne? Lebo ja si take nepamatam pre ktore by som mala do nemocky.

kvixa
16. feb 2011

@daniela1974 no pre tie vsetky derealizacia- myslim, ze to si pisala a depresia v tehu .

daniela1974
16. feb 2011

@kvixa boli to minutove pocity a nechceli. Nikdy mi nepovedali nic o nemocke a dokonca docent Kukumberg (co je znamy lekar v BA) mi povedal, ze nie je dovod ani na lieky 😒 .

Sice teraz ma napadlo ze jedna dr mi povedala, ze kvoli uzkosti ci nechcem byt hospitalizovana ale sorry ked vidim tych ludi zo psychiatrie co chodia ako handrove babiky (vedla ambulacie mojej dr byva skupinova terapia) - su strasne nadopovani liekmi - hned som jej vysvetlila ze urcite nie.

kvixa
16. feb 2011

@daniela1974 aha ty si mozes povedat, ci chces al. nie? ja ze to nariadia a hotovo 😀 neviem o tom nic preto sa pytam

daniela1974
16. feb 2011

@kvixa preco by mi to mali nariadit? To kde zijes? Ja mam obciansky preukaz a som svojpravna.

kvixa
16. feb 2011

@daniela1974 neviem 😀 😀 😀 uz mi je to jasne dakujem 😀 😀

gracii
17. feb 2011

@daniela1974 ahoj daniela ako sa mas?dlho si tu nebola .

anka12
19. feb 2011

Ahojte kocky,po precitani vsetkych prispevkov ,ako keby som sa nasla v kazdom jednom.strasne by som chcela babo.Strach som uz prekonala,zachvat uz viem zvladnut ,ale mam este jeden problem:ked uz si poviem,ze do toho idem ta myslienka ma neopusta,stale rozmyslam ako to zvladnem,ako sa budem citit pri takej,ci takej prilezitosti a jednoducho to neviem vypustit z hlavy,tak sa na to zameram a uz neviem co robit.preto by som potrebovala radu,da sa to nejak liecit ,alebo prekonat,prosim poradte mi ☹

gracii
20. feb 2011

@anka12 ahoj aj ja trpim stakim istim problemom ako ty a predsa som otehotnela mam uz 2 deti a jedno ti poradim neukladaj to lebo roky ubiehaju a zvladnes to neboj aj ja to zvladam zatial. treba si dohovorit ze budem silnejsia nez ta choroba .a mozes brat aj lieky alebo nieco na ukludnenie a co teraz beries nieco?mislim AD

anka12
20. feb 2011

@gracii dakujem za odpoved,tiez si myslim,ze to netreba odkladat,mam 33 a mladsia uz nebudem.beriem AD elify,ja by som potrebovala nieco na ukludnenie,ale co by som mohla brat dlhsie.Neviem ako dalej,bojim sa ze sa na to dam ,nezvladnem to a zblaznim sa a co potom?viem je to blbost ,ale neviem sa toho zbavit.bola by som rada,keby si sa este ozvala a popisala ako sa citis,velmi by mi to pomohlo a ty beries nejake lieky?

majusa123
21. feb 2011

Ahojte dievčatá, som tu nová, písala som do témy depresia, ale ohľadom môjho problému sa mi tam nikto veľmi neporadil. Chcela by som otehotniet, ale beriem antidepresíva (Alventu) a benzodiazepíny (Xanax 2 x 1 mg denne). Neviem sa tých liekov však vzdat, dokonca niekedy musim uzit aj viac ako 2 tbl. denne toho Xanaxu.
Viem, ze v tehotenstve by sa benzodiazepiny nemali brat...
Ale chcem sa opytat, ci je tu niektora z vas, alebo ci poznate niekoho, kto pocas tehotenstva uzival benzodiazepiny (Xanax, Neurol, Lexaurin,...) a ako tehtotenstvo prebiehalo a hlavne, ako sa malo babätko?
Dakujem Vam, papa 🙂 pekny den!

daniela1974
21. feb 2011

@majusa123 ja som brala Rivotril pocas tehu ale prestala som a podarilo sa mi to prestat a tak som tu zivy priklad ze sa da skoncit s benzodiazepamom aj bez problemov.

Brala som to do 6 tt a potom uz nie. Teraz som v 25 tt.

majusa123
21. feb 2011

Tak to je super! a na aku dg. sa liecis? beries aj nejake AD? lebo ja budem musiet v antidepresivach urcite pokracovat, len tie benzodiazepiny musim vysadit...
Babo je na ultrazvuku v poriadku? dufam, ze ano🙂
a prosim ta, kolko mg Rivotrilu si uzivala?
Dakujem, pekny vecer🙂

otka
26. feb 2011

@zuzuliatko5 ahoj pozrela som si tvoje videa a prečitala som si čo si napisala a máš pravdu. čo s tými ludme ako som ja že te svoje problemi maju v hlave a nedari sa im to dostat z nej, aj ked sa o to snažia a nedari sa im to zvladnut, zvladam to len z liekmi citalopram,prothiaden a na spanie geradorm. ja mám taký problem že si problemi beriem strašne k srdcu a neviem sa odosobnit a potom trpim nespavostou a prehanama. AD som nebrala trištvrte roka bolo mi dobre bez nich ale teraz sa naskytol velky problem s bratom je chorý-zavislý a ja to preživam s nim a mám toho plnu hlavu a neviem ako z toho von bez liekov, a to chceme s manželom babo. ja viem že mám už svoju domacnost a nemám sa viazat na problemi mojich surodencov a rodičov ale sucitim s nimi som naviazana na nich a ich problemov. nechcem brat lieky ale bez nich trpim nespavostou a hnačkami, skus poradit? začala som cvičit 5 tibetanov a chcem začať cvičiť jogu

daniela1974
26. feb 2011

@otka zuzuliatko bola scientologicka ktore sa vyskytuju na tychto forach a bol jej zruseny nick. Chodila sem aby rozhodila ako tak psychicky vyrovnane/nevyrovnane zeny - tehotne zeny ci matky ci buduce matky.
Ak mas takyto problem tak isto dobre vies, ze Ti prd pomoze chodit sa prejst do lesa.
Ak mas nerovnovahu chemicku v mozgu tak ti to tazko napravi plavanie.

otka
27. feb 2011

@daniela1974 aha, to som nevedela, dakujem že si mi napisala. čo hovoríš na moj problem? chceli by sme babo, ked pojdem psychologičke tak sa chcem s nou poradit o liekoch o nejakých lachšich ktoré neovplivnia moje babo ked budem tehotna, AD sa možu uživat aj v 1 trimestry? beriem si veci strašne k srdcu a to ma ovplivnuje a robi zle, neviem sa odputat a to má robi slabou a zranitelnou, chcem sa toho zbavit.pre toto si myslim o sebe že som slaba povaha :(

gracii
28. feb 2011

tak baby zajtra namna caka katastrofa idem do nemocky na viskrab. hovori sa tomu zamlknuty potrat no som smutna co uz. stalo sa dietatko sa prestalo vivijat a srdiecko prestalo byt je to hrozne .

janka29
16. mar 2011

Ahojte chcem prispiet aby som pomohla aspon tak maminkam s PP tak mne to zacalao pred 5 rokmi navaly tepla zrychleny ten nevedela som co mi je jasne vysetrenia vselijake mozne ved to poznate nakoniec dost skoro som sa dostala k psychiatricke dala mi seroxat a frontin po mesiaci mi nic nebolo lieky som bravala po 3/4 roku som otehotnela cele tehu som nic nebrala nemala som ziadne uzkosti ziadne paniky, po narodeni ked mala mala 3 mesiace som mala krizu ale preslo to a kojila som do roka a pol skoro bez liekov, pol roka na to som pocitovala tlak v nose a nervozitu tak som sa vratila k liekom ale len k seroxatu polovicu z 20tky neskor 1/4 . Prvy krat ked som nevedela este co je PP mi bolo zle som sa bala byt sama chodit MHD atd ved viete ale po liekoch clovek aspon ja som zila plnohodnotny zivot, jasne ked pride kriza alebo nieco vezmem si 3 dni za sebou na noc frontin a je to. Teraz ked som tehu v 13tt tak je to trochu horsie jasne nie je to taka euforia ako pri prvom babatku ale tesim sa ja nemavam nic take len sa mi rozbusi srdce ale som si povedala ze to zvladnem tak to zvladnem a ked bude treba nasadim seroxat opat. ved uvidime chcela by som aj toto tehu zvladnut bez liekov.

daniela1974
16. mar 2011

@gracii Gracii ako je? Ako sa mas? Uz pracujes? ja som uz prestahovana. Uz tam nebyvam.

gracii
17. mar 2011

@daniela1974 ahoj daniela ,ano ja uz pracujem tehotenstvo mi prerusili a ty sa mas ako?

daniela1974
17. mar 2011

@gracii ja som uplne ale uplne v poho. Prestahovala som sa a uz som v 29 tt.
Brusko a telo ako maly hroch ale krasny zivot.
Lieky ziadne neberiem, tak dufam, ze sa nezosypem.

@otka este potrebujes radu??? 😎

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otka
21. mar 2011

@daniela1974 ahoj v utorok idem na kontrolu psychologičke, chcem jej povedat čo mám v umysle že chcem byt tehotna a poradit sa jake lieky pri tehu možem brat, podla toho čo mi povie tak sa zariadim, ale tiež chcem ist ženskemu a povedat mu v akej situacii som a čo beriem, a že planujem tehu tak nech sa vyjadri. dufam že dopadnem dobre a nie zle aby som z toho nemala depku. tešim sa na tehu, babo ale ked sa mi podari otehotniet tak asi budem mat strach že potratim, minulý rok som mala odumretý zadržaý plod, mala som 3týž plod v sebe mrtve tak neviem, pozitivne myslenie mi pomaha ale ked strach bude vačšie tak fakt nevim :(

dominika_sk
21. mar 2011

som rada, že tu takato tema je, lebo aj ja patrim k vam...možem sa pridať.večer, keď budem mať viac času, napišem svoj pribeh...

dominika_sk
21. mar 2011

som rada, že tu takato tema je, lebo aj ja patrim k vam...možem sa pridať?večer, keď budem mať viac času, napišem svoj pribeh...

lehotka
23. mar 2011

@dominika_sk napis, budeme rady 🙂

lehotka
24. mar 2011

ahojte kočky, dnes som bola na poradni, a povedala som lekarke, ze beriem naspät Rivotril a Alventu, a bola uplne v pohodke 😉 ze ta Alventa bez problemov, ale ze ten Rivotril troska opatrnejsie, ale konecne som si vydychla a som rada, ze konecne ma jedna osoba nemala na DEBILA ! tak som rada, a tesim sa na zdravucke bejbinko 😀

daniela1974
25. mar 2011

@lehotka aj ja som brala pri druhej dcere Rivotril a melipramin pocas tehotenstva. Ser na predsudky prosim Ta 😉 😉 😉 . kasli na vsetkych. Mam zdravu dceru.
Inak som tu malo poslednu dobu, dost ma tu zeny rozculuju, nechcem sa nechat uniest, 2 mesiace pred porodom.. takze si davam pohov.
Ale mne vadia tie tehotne superzenymatky typu "Ty pijes kavu??? Tebe lekar nepovedal, ze sa nesmies kupat??? Ty chodis do sauny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! preco jes sardinky?????
SORRY ZE NEHYBERNUJEM.
Takze tak 😉 😉 😉 .
Ja Vam potom vsetkym poodpisujem, mam tu dost velke resty ale davam si bacha na dusevne zdravie.