Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 presne tak,,,, Inak baby vidim, ze ste tu aj tehuky,,,,ako to zvladate? Aj my by sme chceli druhe, ale ja sa toho uprimne obavam,,,,kedze pre mna je najvacsim vykupenim to, ze moje dieta vyrastlo a uz teraz sa tesim, ked bude este vacsia a bude normalne uvazovat a vediet povedaj aj privolat pomoc....to je pre mna pocit istoty 😀 😀 😀

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 a inak ja to mavam v aute na jednej ceste,,,v polke ma chyti panika a neviem ci sa mam otocit alebo pridat a rychlo domov,,,ta cesta ma tak 12km a vzdy v polke ma to chyti,,,zahynulo nam tam vela znamych,,,,a kazdu chvilku su tam buracky,,,,a je to jedina cesta knam domov,,,ked idem s niekym dospelym tak nemam ziadny atak,,,to len ked som sama alebo s malou,,,,ale nemam problem chodit von ani nikym,,,a dokonca ani soferovat sama na inych miestach,,,,tak nechapem 😒

Ja som zvedava ako budem zvladat druhe tehu ak bude,,,,uprimne sa na to teraz necitim,,,,ale niekedy by sme chceli 🙂 preto chcem aj gynekologa zmenit, aby vedel co a ako a aby som mala k nemu vacsiu doveru 🙂

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no já při prvním tohle ještě neměla.....ale jinak těhu zvládám dobře....akorát na gyndě jsme byla jen ve 20,21,22 tt....:-/ a od té doby ne a ne tam dojít,ikdyž jsem to zkoušela....i manžel byl se mnou......takj sme ted trochu nervozní,protože nevím,jak je malá otočená ani nic....ještě to zkusím tento týden po velikonocích....jsem pak na sebe naštvaná.když se mi to nepodaří tam dojít :-/ takže žiju v nejistotě,ale těhu probíhá bez komplikací...ale co je uvnitř,to bude překvapení,věřím, že to dopadne dobře...jinak jsem minulý rok,jak se mi to vrátilo nafasovala neurol,ale stále je celý a zabalený,nikdy jsem se neodvážila si ho dát

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 moja to nemyslis vazne, ty nechodis ani ku gynde? juuuuj tak to mi je luto,,,a to nepomaha ani ked ide manzel s tebou? preco? cim to je? a ak by sla mamina alebo niekto iny? ako pojdes potom rodit? 😒 a co as neurolu tyka, to je rovnake ako lexaurin,,ked si das stvrtku tak sa ukludnis nic viac ani menej,,,necitis ziadne ine veci,,teda ja som sa vtedy ked som si to dala citila uplne normalne...:D

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 ale pises ze cakate dievcatko,,,,ci?

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 to máš určitě v podvědomí...že prostě víš,že se tam stalo tolik těch nehod.....možná by to chtělo,nějak nacvičit jak to zvládnout,nevím jestli chodíš k psycholožce, já teda ne ani k psychiatrovi,tak nevím co poradit......prostě se nějak v tom místě snažit rozptýlit,ale zas ne tak,aby to ohrozilo jízdu.....a kolik má tvoje malá? jinak těhu myslím že zvládneš..a porod taky, tom use vyhnout nemůžeš....mě teda gyndař chápal,asi má zkušenosti s PP,tak do mě stále mluvil a rozptyloval mě..když jsem nevěděla jestli mám utéct domů,nebo ten utz vydržet 😀...a říkal, že se spíše v těhu mají ty dávky AD zvýšit...než vysadit

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 jj holčičku 🙂 stihla jsem aspoň ten velký utz,odběry krve ,tak by měla být zdravá.....no já s nikým jiným než s manželem tam nechci...jezdíme tam autem....já pěšky ne e....naposled jsme bylu toto pondělí....a stáli jsme 30 minut před střediskem...a já knedlík v krku a dřevěné nohy ...chvílema jsme brečela....prostě jsme nedokázala otevřit ty dveře a jít dovnitř,vím že by stačilo překonat toto a bylo by to ok....a to jsem domluvená se sestrou,že mě veme hned..

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 no ja verim, ze tehu zvladnem, sice som mala prvy porod kliestovy, ale tak nejako to uz von musi ist :D teraz mam teliesko, pre istotu,,,lebo aj toho som sa obavala, ze budem tehu, ked som brala AD...ja som k psychiatrovi nechodila, chodila som k neurologicke ale to je skoro to iste 🙂 K psychologicke chcem zacat chodit, zajtra mame rodinny obed u babky a bude tam aj moja teta, ktora je moja obvodna lekarka (sice o tom nevie co mi bolo ale poviem jej a nech mi poradi nejakeho lekara - tedy psychologa),,,,no ja chcem aj gyndu zmenit kvoli tomu, ze chcem niekoho kto mi bude pocas tehu oporou a bude to chapat,,,,,popripade mi pomoze ak by bolo treba lieky,,,,ved uvidime 🙂 🙂 🙂

kuko7
7. apr 2012

mala ma 4 rocky :D

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 jo a porod,no na to se připravuju už tak 2 měsíce....brala bych spíš večer kdyby to začlo,to jsem taková už unavená,takže víc v klidu.....a vím že pojedu sama.....protože manža bude muset s malým zůstat doma..a vcelku se ani normálně nebojím,jsem na to jakoby připravená 🙂

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 moja tak to musi byt sila a neskusala si nejake homeo na ukludnenie? Ak mas uzkosti tak by ti mohli pomoct ignatia amara 200ch,,,,to su tie homeo gulicky,,,daj si 4 vecer 4 rano po tri dni a stav sa zlepsi :D mne to pomaha.....ja toto nemavam, teda uz teraz nie,,,,a ak je niekto pri mne tak to uz vobec nie :D mne staci aj suseda 😀 😀 😀 alebo aj 12 rocny brat, proste niekto kto je schopny zavolat mobilom pomoc,,,alebo co ja viem koho 😀

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 ved rodit doma nebudes, to je jasne :D zavolas si sanitku a budes mat istotu ze pridu lekar a sestricka ktori su na to proste vyskoleni :D podla mna to zvladnes v pohodke 🙂

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 no tak to je akurat na sourozence ne ? a chodíš do práce?nebo jsi s ní na mateřské...jinak na slovensku mám rodinu...velkou část 🙂 druhý porod by měl být lepší (prej) já měla první vyvolávaný a předčasný..a zvládla jsem to na 1....tak uvidíme co ted

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 no ja mam zivnost, som fotografka :D a okrem toho si dokoncujem skolu, o dva mesiace mam statnice a s malou som na rodicovskej predlzenej, ma astmu, caste zapaly dychacich ciest a opakovane laringitydy,,,,na druhe si urcite teraz netrufam,,,ale nikdy nehovor nidky,,zaciname stavat, tak uvidime ako to vsetko pojde 🙂

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 napíšu si to homeo ..a to se může brát i v těhu? a při kojení? nevíš?? a nevadí to , když beru AD ?....to já zas mám naopak...bývám radši sama..než že je někdo se mnou....to mě spíš znervózňuje...jako jak kdy jak co.....ale taky jsme nerada sama s malým doma večer......přece jen je lepší když ten manžel tu je..kdyby něco..a kor tedka v tom těhu 🙂 manža naštěstí nikam večer nechodí..a ted jsem mu zakázala i na pivko (ikdyby občas) než porodím 😀

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 ja som teraz v 19 tt
inak pp mam diagnostikovanu už 7 rokov, trpim nou ale podstatne dlhšie len som nevedela že to je toto.
na striedačku som brala a nebrala lieky, proste vždy ked som sa pokusila vysadiť napriklad po dvoch rokoch tak som vydržala rok a bum prišlo to znova a ešte horšie.
tak som to vzdala a zmierila som sa s tým že lieky už budem brať asi vždy
ked som otehotnela 1x tak som hned na radu dokiny vysadila lieky. to čo som zažila - to boli asi najhoršie chvile mojho života, namiesto toho aby som sa tešila že sa nam konečne po 3 rokoch podarilo splodiť mimčo som len sedela, vracala, chudla, nechodila von, triasla sa doma, nemohla som ani dychať už som sa len modlila nech je večer a nech si idem lahnuť.
vydržala som to do 13tt
potom to už nešlo, nacupitala som vo fakt zlom stave psychoške a ta mi dala lieky - serlift liek prvej voľby slabučký ale zabral , sice nie tak aby mi bolo fantasticky ale aspon ako tak som prežila tehotenstvo
po pôrode som sa vratila k svojim predchádzajúcim liekom - alvente
po 11 mesiacoch od pôrodu som otehotnela znova - tak som vysadila a čakala čo bude, no pribeh sa opakoval ale nenechala som to zajsť tak daleko kedže mam doma dcéru o ktoru sa treba starať nedá sa mi len ležať a umierať ako predtým, tak som na liekoch od 11tt, nie že by mi bolo nejak super fantasticky, ale rozhodne je to lepšie, zasa mám serlift, po pôrode pojde zasa alventa.
nejak nemám strach že by tie dávky ktoré beriem babatku ubližili. viac mám strach z toho ako by mu ublížil stres z tých atakov a tak. 😉

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 no ja nebyvam rada sama :D :D :D co sa tyka homeo tak podla mna to mozes brat aj v tehu aj ked kojis,,,skus sa pre istotu spytat v lekarni ,,,no a s AD sa to brat moze,,,,,ty uzivas AD? ci nie?

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 jee,fotografka, no super 🙂 jinak o laringitidach mi nemluv, maly na ne trpi od 1,5 roku...měl je do 4 let přes 20 x....to jsou nervy, pka ve 4 letech mu vyndali nosní mandli (leden 2011) a byl klid...ale minulý měsíc ji měl znova a to byl u babičky zrovna....tak ta s ním jela do nemocnice,kde si ho nechali asi 4 dny...:-/ a pak za 3 týdny ji měl zas..ale to jsem zvládla doma.....ted mi asi 3 den pokuckává,tak čekám. co z toho bude

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 jj beru 1 tbl asentry

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka moja ja som mala brat serlift,,,ale lekarka vravela, ze to je sila,,teda neviem aky je v tom rozdiel ci aj v tej gramazi ci v com :D ja som brala 2 roky cipralex a potom homeo miesane,,,,necitim sa na lieky, uz rok a pol neberiem,,,mam len uzkosti,,,,,a myslim,ze ak by som si dala v pripade potreby lexaurin raz za mesiac, tak by to pomohlo,,,,len ja si ani ten nechcem dat,,,,tak si dama bachovky,,,,tie mi v celku pomahaju, no chcem ist aj psyhologicke,,,,nejaku terapiu skusit 🙂 Inak ja si ta pamatam z mojasvadba :D

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 no moja nic moc teda,,,,tie laringytidy su hrozna vec,,,my sme mali asi tri take noci, ze som myslela, ze mala sa zadusi,,,,,ona pri tom dostane aj astmaticky zachvat a to musime aj tri krat dat ventolin aby sa nadychla 😖 aj tym sa mi to zhorsilo,,,,

A aj ked beries lieky ti je zle? to je zvlastne,,,a to ti predpisal psychiater? ci?

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 no tak ja bez liekov nefungujem
serlift su rôzne silne lieky, 50, 100, 150, ja beriem jednu denne a to tu najnižšiu 50tku
proste ja som taka radšej slabšie lieky a citim sa ok, chodim všade, strach mam normalny len o malu v podstate, a o tatina ale ten je chorý, nemam strach niekam ísť, jedine čo mi vadí ale to už od detstva je ked som dlhšie sama doma, teda napríklad 5-6 hodín, inak som uplne ok. takže za seba hovorím že pečeň si musí zvyknúť 😀

jerryjanka
7. apr 2012

my zatial take exotiky ako laryngitída nemáme, a dufam že ani mať nebudeme, je to jedna z vecí kvôli ktorým som v polroku stopla všetky vakcinácie.

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka moja tak ja sa takto citim bez liekov,,,mne vadi ked som sama doma s malou a mam strach o malu a z toho ze ked budem s nou sama co ak sa zblaznim co potom? inak ked nie som dlho sama tak som uplne normalna,(mne vadi najma ked som vecer sama,cez den ani moc nie),,nic mi nevadi,,,,chodim vsade aj sama s tym problem nemam,,,,ja som mala tusim tu 100 ku brat :/

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka moja ja banujem, ze som vobec dala malu ockovat,,,to je dalsia kapitola,,,,ach jo... 😒

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 tak ak si v pohode tak sa nemáš čoho báť ani keby si šla do tehu znova.
čo ja by som za to dala citiť sa takto bez liekov 😔

jerryjanka
7. apr 2012

@kuko7 tak to je presne o tom čo nám od malička vrážajú do hlavy aké je to super fantastické bezpečné a potrebné to očkovanie. druhé mimčo bude čisté 🙂
poradím ti teraz už sa netráp, stopni očkovanie o chvílu vás čaká dalšie, a radšej nájdi dobrého homeopata a daj malej spraviť detox, napríklad detox potencovanými vakcínami.

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka no len mne aj tak vadia tie obcasne uzkosti ,,,,ja uz to nemam fyzicke, ze busenie a potenie (to mi uz preslo,,,mala som to na zaciatku),,,ja mam len uzskot a nasledne z toho zle myslienky,,ze co ak sa zblaznim a co ak toto a hento,,,,prejde to, len som z toho niekedy taka smutna, ze preco prave ja,,,,ale tak to si asi kazda z nas hovorime 😉 a podla mna su na tom niektori aj ovela horsie, treba si to povedat a treba si vazit to ze mame rodinu , ktoru milujeme a na ktorej nam tak moooc zalezi 😉

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka moja detox u homeopaticky mame za sebou 🙂 🙂 🙂 to som urobila ako prve ked zacala byt chora 😉 co z nej islo ani nebudem hovorit,,,ale toto uz ma prec....dalsie nedavam 😎 😎 😎

kuko7
7. apr 2012

@jerryjanka len ma stve ze musi uzivat tie lieky na astmu,,,ale tak s tym sa homeopatia nezaobide,,,teda myslim ze tie inhalatory potrebuje ci chcem ci nie,,,,