Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

daniela1974
10. apr 2012

@mawiya citalopram? ja som brala escitil pri tretej dcere a pri druhej melipramin. Ale ked Ti to povedala doktorka, je to ok. Strasne vela z nas bralo pocas tehu lieky. Skus ist aj na stranku depky a tam su tiez baby s AD pocas tehu.

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ako-sa-najrychlejsie-zbavim-depresie/

kuko7
10. apr 2012

@ange_de_la_morte moja ani mne prve sedenia nerobili zazrak, dokonca sa niekedy stane, ze sa stav este zhorsi, resp. ze dostanes attak priamo na sedeni,,,,neviem presne ake mas stavy ale nemusi to byt hned pp,,trosku to popis, teda ak nevadi, je nas tu kopa takych 🙂 niet sa coho hanbit 🙂

kuko7
10. apr 2012

@daniela1974 co je benzak?

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@kuko7: asi před půl nebo čtričtvrtěrokem sem sem začala být pesimistiská ke všemu ( vždy jsem byla jasný optimista) a čím častěji mně napadaly negativní myšlenky, tím více jsem se jimi zabývala, s tím postupně přišly kromě myšlenek i fyzické projevy, když mně napadně špatná myšlenka tak se mi hrozně zvýší tep, uplně se opotím studeným potem, třesu se a mám zimnici, někdy se mi to podaří prodýchat za pár minut, někdy se mně to drží i hodinu. Nevím zda se jedná o PP, ale každopádně mně to hrozně ničí. Moje myšlenky začaly strachem o mé blízké a naše zvířata/ majetek ( v noci se mi pořád dokola zádly sny o tom jak nám hoří stáje a stodola, apod.) , v poslední době mně úplně rozhodí i strach o mně samou, někde mně zabolí a napadají mně nejhorší myšlenky, je to hodně ubíjející ...

mmmiska83
11. apr 2012

@kuko7 to bude asi diazepam ci neco takoveho, to jsou benzaky 🙂

kuko7
11. apr 2012

@ange_de_la_morte no moja tak to je presne panicka porucha :D vitaj v klube panikarok 😉 neboj bude dobre, len treba vyhladat pomoc a hlavne cista hlava a kluuuud 🙂 rob to co ta naplna, robi stastnou, to je zaklad 😀

kuko7
11. apr 2012

@ange_de_la_morte ber ze nie si sama, my vsetky si tu prechadzame kade cim,,,aj ja som si presla presne tymto co pises a to je na tom to najhorsie, tie negativne myslienky, nakolko pp ma velmi blizko k depresii,,,,ak sa citis velmi zle, treba vyhladat lekara, aspon na urcite obdobie by lieky pomohli, urcite si vycerpana a preto treba dobit baterky a aj slniecko robi vela,,,

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@kuko7: děkuji za pozitivní motivace .... začala jsem chodit k psychoterapeutovi a piju meduňkový čaj, doufám že mi to pomůže, ráda bych se lékům vyhla jak jen to půjde protože se snažíme otěhotnět .... ani nevíš jak jsem ráda že jsem našla skupinu lidí co mají stejný problém , manžel se mně snaží pochopit ale je to nad jeho síly když si to nikdy nepřožil.

kuko7
11. apr 2012

@ange_de_la_morte no moj manzel aj ked sa snazi, tak to pochopit nemoze,,,a nezazlievaj mu ak pride situacia kedy to proste chapat nebude,,,lebo ten kto nezazije nepochopi,,,,inak ak by ste aj chceli mimi, tak povedz gynde aky mas problem,,,lebo zmena hormonov moze zhorsit ale aj naopak zlepsit stav 🙂 drzim palce,,moooc 😀

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@kuko7: on mně nechápe a já se snažím pochopit že on mně chápat nemůže 🙂 🙂 ( zní to dost blbě) .... tak to je teda na nic s těma hormonam ... to se teď budu bát i otěhotnět, já sem si právě myslela že by mi v těhotenství mohlo výt líp, že se budem těšit na miminko a nebudu myslet na nic jiného ... tak teď vážně nevím .... děkuju vážně za podporu, hrozně mně to potěšilo ( zlepšilo dnešní den po včerejší krizi)

kuko7
11. apr 2012

@ange_de_la_morte moja ja som to mala az po porode, tak ozaj neviem,,,ja som pred tehotenstvom netrpela PP,,,zatial ale co som mala kamaratky a mali PP pred porodom, tak pocas tehotenstva im bolo fajn 🙂 a dokonca jedna po porode by chcela hned aj druhe mimi :D nic si z toho nerob, aj ja sa bojim ist na druhe mimi,,,ale tak ak chceme deti, musime urobit preto maximum 🙂 urcite to zvladnes, bud sama alebo za pomoci lekarov,,,,len sa netreba nicoho obavat 😉

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@kuko7: ta doufam že těhotenství taky zvládnu vpohodě 🙂 strašně si miminko přejeme i když je mi jen 22 a ještě studuju ... a mívala jsi taky problémy se žaludkem ? pořád mně bolí žaludek, doktorka mi dávala nějaké léky ( jakštakš to je lepší) ... ale myslím si že to mám od těch nervů

daniela1974
11. apr 2012

@kuko7 benzodiazepam

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte jaj moja vitaj medzi nami, ja som bola aj v takych stavoch, ze ma oblial studeny pot a zvysil sa mi tep vzdy ked som uvidela vec co mala oblecenu moja dcera. Mala vtedy 2 mesiace. Nikomu to neprajem zazit. Bola si uz u lekara?

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@daniela1974: ahojky, děkuju za vlídné přivítání ... od podzimu jsem to asi dvakrát řešila se svoji obvodní lékařkou, shodly jsme se že bychom to zkusily nejprve bez léku ( snažíme se otěhotnět), minulý měsíc mi napsala doporučení k psychoterapeutovi, u něho jsem zatím byla 2x .... vždycky jsem odešla pozitivně naladěná a přesvědčená že všechno už bude vpohodě ale druhý den zas problém , ale po 2 sezeních asi nemůžu čekat zázrak ... ale nejvíc mně trápí že je mi stále těžko od žaludku, myslím že to bude určitě od nervů, přišlo to ve stejnou dobu jako rozbořené nervy a dříve jsem nikdy neměla problém.

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte a ake myslis, ze budes mat tehotenstvo s tymito nicivymi myslienkami?
Ved sa preliec s nejakymi slabymi "antidepresivami". Je tu strasne vela zien co bralo AD pocas tehu a je to vsetko OK.
Lebo teraz mas strasne nicive myslienky a este nie si tehotna.
Ja neviem, len tak tapam, skusam radit.
Co na to Tvoj muz? Myslim na tie lieky eventuelne? Ci ich odmietas aj Ty?

cherry1981
11. apr 2012

@ange_de_la_morte Ahoj ja trpim PP uz asi 5 rokov, liecila som sa psychoterapiou, nikdy som nebrala ziadne lieky sem tam rivotril od neurologa predpisany.
Teraz som tehu a jedine co si zelam nech je uz malinka na svete, mam panicky strach o nu, stavy uzkosti, stale sa niecoho bojim a sledujem sa, ale urcite sa to da zvladnut pre babatko vsetko 🙂 Drzim Ti palce

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 ze nikdy som nebrala ziadne lieky len sem tam rivotril 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Ja som si stale pocas tehotenstva myslela, ze mala nevyzera ako dieta, furt mi bolo cudne, ked mi lekar povedal, ze je to dobre, ze je to ok, ze dietatko je v poriadku. Ja som stale ze fakt? normalna je? prislo mi skor normalne mat dieta nenormalne.
Kokos aka schyza?

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 😀 Ale rivotril som mala od neurologicky koly inym problemom nie na PP 😉 Myslela som to tak, ze som ho nebrala koly psychickym problemom 🙂 Az potom som sa dozvedela ze sa dava aj na psychicky problemy mala som kvapky a teraz si ho tiez supnem sem tam

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@danieal1974: no do objevení tohohle fóra jsem nevěděla že se můj problém vůbec nějak jmenuje a byla jse m přesvědčená, že když budu těhotná tak se bubu plně věnovat této myšlence a nebudu myslet na nic jiného, ale čím víc tady toho čtu tím víc se bojím že by se to mohlo zhoršit .... tak nevím, za 2 týdny jsem objednan k obvodní tak se s ní o tom zkusím poradit, ale nejprve se asi zeptam psychologa jsetli si myslí že je to potřeba , ale docela se těším až mi bude líp. ... manžel to nějak neřeší, byl by rád aby bylo všechno vpohodě jako dříve, snažím se ho s tímto moc často neobtěžovat, protože on mně stejně nedokáže pochopit, miminko si oba přejeme a snažíme se

@cherry1981: to jsi mně docela vyděsila, pořád se bát o miminko bych nechtěla, stačí jak chodím pořád kontrolovat koně do stáje .... dneska byla kobylka nějaká špatná tak jsem byla dopoledne ve stáji snad co 10 minut .... asi jsem fakt zralá na léky ... nebo na odstřel 🙂

cherry1981
11. apr 2012

@ange_de_la_morte 😀 Nechcela som Ta vystrasit ked som bola na sedeni u psychologicky tak mi vravela, ze niekoho to posilni psychicky, tehotenstvo, ale u mna je to ine ja mam panicky strach o malinku od zaciatku a zacali sa mi koly tomu vracat moje stavy, ale to co je u mna nemusi platit u teba drzim Ti palce 🙂

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 rivotril je povodne myslim na epilepsiu ale ja som ho brala na silne panicke ataky je to benzodiazepam ako xanax alebo oxazepam ci lexaurin. V kvapkach velmi rychlo ucinkuje pri atakoch. Ja som ho roky brala, teraz uz dva roky nie, ale myslim na neho denne. Sice bola na neho namotana, nikam som bez kvapiek nesla a ak som ich zabudla tak som strasne spanikarila ale tie roky co som ho brala zasa boli kvalitne a vela som dokazala. Teraz prezivam ako dazdovka na suchu, toto je otrasne.

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 Ano mne ho dala koly bolestiam hlavy a nalezu na EEG, a brala som ho dlhodobo, ked sa mi upravili hodnoty EEG, tak mi ho vysadila a vtedy som zacala mavat stavy PP a odvtedy som ho mala stale doma a aj mam, ale liecena psychiatrom som nikdy nebola, iba psychologom a psychoterapiou,ale ked som ho vysadila, tie stavy boli strasne lebo telo bolo na ne navyknute

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 ja neviem, ja nie som psychiater ani neurolog ale brat rivotril na bolest hlavy 😀 😀 😀 😀 aj ja chcem nech ma boli hlava, ved je to ako keby si si dala gram koksu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 . Tebe to vyvolalo potom PP ked si prestala brat rivotril?

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 Ja som mala zle EEG nejake vyboje co su podobne ako ked mas epilepsiu, preto som to brala aby sa mi EEG upravilo neviem ako to inak laicky vysvetlit 😉 A ked sa mi EEG upravilo nalez na mozgu, tak mi ich vysadila a vtedy som zacala dostavat stavy PP a uzkosti

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 tak to je asi fajn, ja som ten letak kedysi vedela naspamat "petit mal" a podobne. Viem ze to upravovalo nieco v mozgu. Mne to aj upravilo. Kokso ja som aj lietat vedela, akoze v lietadle som sa vedela prepravovat medzi kontinentami, teraz sa neprepravim sama ani do obchodu. 😕 😕 😕

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 😀 😀 😀 Ja si davam teraz pocas tehu iba vecer 4 kvapky a zatial fungujem v pohode az na tu uzkost o malinku

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@cherry1981: no zkusím to probrat s psychologem i s doktorkou, s moji obvodní moje plánovaní těhotenství až tolik moc neprobíráme, je to moje teta a jako doktorka mlčí, ale ví že můj taťka by s tím nesouhlasil 🙂 ... uvidím za 2 týdny, jinak příští týden mám další sezení s psychologem tak se docela těším ..... nechci samozdřejmě přirovnávat tvé miminko k mému koni ale myslím že naprosto chápu tvoje obavy, dneska jsem byla až do příchodu manžela přesvědčená že budu s kobylkou spát ve stáji

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 inak citam ze budes mat Paulinku v maji ako ja, ja mam Emku 29.5. narodenu. Takze uz finisujes.

cherry1981
11. apr 2012

@ange_de_la_morte drzim Ti palceky koly babatku to zvladnes uvidis, ja stale hovorim, ze ked to zvladnem ja zvladne to kazda 😀 😀