Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

ange_de_la_morte
10. máj 2012

Holky tak musím říct že těhotenství mi asi svědčí ... od chvile co mi na těhotenském testu vyběhly dvě čárky jsem psychicky naprosto vpohodě 🙂 🙂

mexico_16
12. máj 2012

Baby kolko mg AD berete pri PP ? Dakujem

petrouchka
13. máj 2012

@ange_de_la_morte v tehotenstve sa menia hormony, niektorym kockam to pomoze a citia sa lepsie, niektorym zase nie a citia sa horsie. Bud rada, ze je Ti dobre, nech Ti to vydrzi!

@mexico_16 kazde lieky maju ine davkovanie, takze sa to neda porovnat podla mna, pokial nejde o ten isty liek. Lebo ja som brala 20 mg a kamoska hovorila, ze ona berie 150 mg ale ineho lieku a na mojich liekoch bolo pisane, ze maximalna mozna davka je 60 mg denne.

ange_de_la_morte
13. máj 2012

@petroucha : díky 🙂 no dneska malinko pokles nálady, furt mně píchalo v podbříšku tak mně to malinko znejistilo, ale už sem docela vpohodě, ve čtvrtek mám zas psychologa tak snad bude zas líp

Náhodou holky nemáte zkušenosti s Omega-3 na nervy ? prý se tím léči mírné deprese a je to rozhodně šetrnější než léky ( a hlavně nevadí s těhotenství)

kiwi82
15. máj 2012

ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, či ste nemali počas panickej poruchy problémy s nizkym tepom. viem, že rýchly tep je prejavom pp ale ja mám stále v kľude nizky aj 48. ekg aj hotler bol ok, ale dosť ma to znepokojuje lebo nie som aktívny športovec. tlak mám tiež nižší takých 110/65 ale tep okolo 50. mali ste to niektorá? dakujem

petrouchka
16. máj 2012

@ange_de_la_morte ja som brala ten omega-3 ale popri liekoch, tak neviem posudit, ci to zabera a ako, ale nic tym pokazit nemozes, je to prirodny pripravok. Akurat sa mi z toho grgalo po rybach ☹
@kiwi82 no, ja som mala, hlavne v tehotenstve velmi rychly tep zase, a tiez mam nizky tlak, tak okolo 90/60. Normalne ani neviem, aky mam tep, len vtedy mi hrozne busilo srdce, tak mi ho merali, ze je zrychleny, ale ze to je v tehotenstve normalne. Takze neviem poradit cim to je. Ja som si vzdy myslela, ze ked ma niekto nizky tlak, tak ma aj nizky tep, ale neni to tak.

tasha
16. máj 2012

@kiwi82 ahoj, no ja som mala tep normalny, pri zvysenom strese zrychleny, pri panike sialene rychly, pocas tehotenstva zrychleny neustale. Zvlastnym sposobom sa mi ale po porode znizil na nizsi ako som mala pred tehotenstvom. Az som bola v soku, ked som si v porodnici namerala zrazu len 46 a to som predtym pod 60 nikdy nemala.

lujza25
16. máj 2012

@luuca1 Ahoj, ja mam tiez PP aj depresie. brala som Seroxat, ale ten mi dr. nechcela davat v tehotenstve a dala mi "Elicea" to mozu brat aj tehotky. ja sa liecim na PP uz skoro 5 rokov. brala som uz vsetko mozne aj nemozne, ale Seroxat bol najlepsi. Ja som sa samozrejme o tehotenstve radila aj s dr. ...ked som otehotnela, okamzite mi lieky zmenila.....ja si teraz na spanok davam Sedatif, to mi celkom pomaha, kedze som v 5 mesiaci nemozem spavat, ale ani brat lieky na spanie, ale hento mi celkom pomaha. to busenie srdca mi je velmi zname a sama viem, co to je ked ma to chyti hlavne vecer pred spanim. skus sumive Magnezium, davam si ho 3x denne a pomaha to, aj dr. mi to odporucili. dufam, ze niekomu z vas moje skusenosti pomozu.

lujza25
17. aug 2012

ahoj dievcata, ako ste rodili s PP? Normal, ci cisarsky? ja mam za 2 mesiace termin...

simonek32
20. aug 2012

@lujza25 Ahojky, já se na PP-tetanii léčím už 10 let.Beru seroxat a Mg. Malou jsem rodila císařem protože byla koncem pánevním, ale i tak bych rodila císařem, protože bych ten porod neudýchala-okamžitě mi jde na omdlení při hlubokém dýchání. Jinak celé těhu jsem měla psychiku v pohodě, ty hormony dělají divy 🙂, ale ihned po porodu mi bylo hrozně, proto jsem kojila jen 2 měsíce a pak jsem už musela zase brát léky.Štvalo mě to ale aby bylo v pohodě mimi musí být ok hlavně maminka, pak už to bylo super.Přeju ať ti to vše dobře dopadne.

lujza25
20. aug 2012

@simonek32 ahoj, dakujem za tvoj kusok pribehu..... no, ja chcem ist tiez cisarskym, lebo mne je v panike tiez na odpadnutie a potom mi zasa vyskoci tlak na 190 a som v prdke a nerada by som ublizila babatku, kedze sme tolko na nu cakali. Ja som brala seroxat,ale v tehu beriem Eliceu. Kojit nebudem, nezvládla by som byt bez liekov. Presne, musim byt ok, aby sa tak citilo aj mimi....

simonek32
22. aug 2012

@lujza25 Možná že ti nebude zle jak porodíš a kojit budeš moct, chvilku to zkus a uvidíš.Byla by to zase škoda hnedka nasadit léky, jinak možné je že už nějaké léky jsou u kterých se dá i kojit, no nevím.... Přeju hodně štěstí a sil 🙂

lujza25
23. aug 2012

@simonek32 Dakujem velmi pekne

luuca1
26. aug 2012

Ahojte baby tak po roku a pol na materskej som si nasla pracu na 4 hodiny od septembra mam nastupit celkom som sa.teaila ale cim je to blizsie tym mi je horsie je to normalne. Bojimu sa ze ked nastupim vratia sa mi ataky, a budem musiet robotu nechat poradte. Lieky uz skoro 2 roky neberiem

mmmiska83
30. aug 2012

@luuca1 ahoj 🙂 musíš si věřit, alespn to zkus,když to nepůjde tak nepůjde no,ale člověk musí překonat ten prvotní strach..však to znáš 🙂 já od porodu super, už dlouho jsem neměla ataku, (ťuk ťuk),tak držím palce at to zvládneš 🙂

petrouchka
31. aug 2012

@lujza25 ja som rodila normalne, ja som predtym uz raz rodila a v pohode, az po porode som dostala poporodnu depresiu. Druhykrat som chcela tiez rodit normalne, povedala mi dr. ze ak porod nebude dlho postupovat, alebo budu nejake komplikacie, maju hned na zaklade mojej diagnozy pristupit k cisarskemu rezu. Ale nastastie bolo vsetko v poriadku a porodila som normalne a som tomu rada.
Ja som kojila s liekom Citalec, ten som brala aj pocas tehotenstva. K dietatku prejde viac z toho lieku cez placentu ako neskor pocas kojenia cez mlieko. Cize podla nej, ak zena brala liek pocas tehotenstva nie je dovod odstavovat kvoli tomu dieta.

marhulka13
6. sep 2012

@lujza25 ahoj, ja mam tiez PP a rodila som prirodzene. Pocas tehotenstva mi lieky vysadili, dalo sa to prezit, porod som zvladla bez problemov, ani mysel n apaniku som nemala, no nastali vazne poporodne komplikacie a prepadla som poporodnej depke, takze znovu mi nasadili Seroxat a do tyzdna uz bolo vsetko dobre. Teraz by sme uvitali uz druhe miminko, no nebyt tych poporodnych komplikacii, ja by som radsej rodila prirodzene, neskutocny zažitok to bol pre mna. Kazdopadne, nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce a zelam veeela stastia a zdravia 🙂

simonek32
6. sep 2012

@marhulka13 A co kojení u seroxatu? Já musela přestat kojit ☹

marhulka13
6. sep 2012

@simonek32 ja som absolutne nekojila, ale nie kvoli seroxatu, ale kvoli tomu, ze som brala ine lieky, mala som aj ine problemy... inak pri seroxate poznam veeela dievcat, ktore v pohode kojili, ale brali iba polku 20mg seroxatu denne...

petrouchka
9. sep 2012

@simonek32 ja som pri prvom musela prestat kojit, lebo som mala po porode poporodnu depresiu a nasadili mi 40 mg citalopramu, k tomu 3x denne Lexaurin, plus Peritol.
Ked sa mi narodil druhy syn, brala som uz asi od 5 mesiaca tehotenstva 20 mg citalopramu a s tym som aj kojila a nebrala som k tomu nic ine. Cize moze zalezat aj od inych liekov, od vysky davky ale aj od toho, ci si brala lieky pocas tehotenstva lebo si zacala az po porode.

natan
14. sep 2012

Ahojte, prosím Vás mate niektorá problémy ako keby s trávením pri panickej poruche?...ja mam pocit, že mam jedla až niekde pokrk a tažobu..nezabera mi na to ani soda bikarbona, síce sa mi "odgrgne" ale neulaví sa mi.
Viete niečo poradiť? Vdaka

marionetta
16. sep 2012

@natan ahoj,to je úplne bežné,aspoň u mňa.Ja mám pocit,že každú chvíĺu sa povracám,je mi zle a mám pocit,že mám v krku bublinku a snažím sa ju prehltnúť a nič.A tiež je mi ťažko a nie a nie to prejsť. 😒

vadimka
18. sep 2012

ahojte dievcata. Ja tehotna nie som, no mam 2 deti. U mna sa rozvinula panicka porucha pribilzne rok nazad, kedy som rano odpadla..Odvtedy sa necitim dobre...ovlada mnou hrozny strach, ktory ma doslovne paralizuje, mam dojem, ze si necitim svaly, koncatiny...akoby som mala hlavu total vygumovanu, viecka sa mi zatvaraju a pocit ze odpadnem, hrozna unava. Takyto atak ma vacsinou chyti, ked idem peso [a preto uz vacsinou chodim vsade na bicykli], alebo ked som v obchode. Snazim sa mysliet na ine, vraviet si, ze ma vlastne telo klame, ale bohuzial nezabera. Pred rokom som teda obehala dr. ale az neurologicka mi predpisala Lexaurin 1,5mg. Priznam sa, nebrala som ho, lebo som si hovorila, ze to sama prekonam. Prvy krat som si dala tabletku az koncom maja...odvtedy len sem tam, vobec nie pravidelne....v juli som sa konecne odhodlala k psychatricke...sedela som u nej skoro 3hodiny, bola mila a velmi mi pomohla...Navrhla mi liecbu antidepresivami, nech nad tym pouvazujem.. Medzi tym sme boli na dovolenke a ja som ju pomocou Lexaurinu 2x.denne v pohode zvladla, dokonca aj let, co som si teda predtym ani nevedela predstavit. Po dovolenke som teda zasla znova k psychologicke uz na 100percent rozhodnuta liecit sa, pretoze ataky bez lexaurinu prichadzali....Koncom augusta som mala zacat brat ARKETIS 20, prvych 5dni len polovicku potom celu a tak isto lexaurin 2x na 3 tyzdne, vraj aby som nedostala paradoxne este horsie stavy, no po 3 tyzdnoch ze budeme lexarin postupne vysadzat a zostane len Arketis. No baby, ale ked som zacala citat pribalovy letak o neziaducich ucinkoch tak mi prislo az zle...Zlakla som sa a doteraz som si tu tabletku nedala. Chcem vas poprosit, ake mate skusenosti??? co sa s vami dialo prve tyzdne, kym ste si na ten liek zvykli??? bolo vam zle od zaludka? nezacali ste priberat???? Arketis obsahuje paroxetin....som na pochybach teraz, ci tie neziaduce ucinky neprevysia to ostatne. Dakujem vopred za rady a skusenosti.

anka12
18. sep 2012

@vadimka ahoj v prvom rade necitaj letak 😀 ale nie ja som napriklad nic take hrozne nepocitovala akurat som pribrala,mne bolo tak zle ,ze som bola vdacna za kazdu pomoc

kristinenka
18. sep 2012

@vadimka ahoj, moja diagnoza je rovnaka a na PP sa liecim podotykam uspesne uz 3 roky.....najprv som brala tiez arketis, ale ten mi dala neurologicka, kedze som zacala k psychiatricke chodit, ta mi lieky vymenila. moje sa volaju Lenuxin, patria do kupiny antidepresiv, tiez maju dlhy pribalovy letak, ale u mna chvaaalabohu ziadne tazkosti nenastali......Jedine, ze som 2 roky po zacati liecby pribrala 10 kg, ale to som ozelela, hlavne ze mi je uz lepsie 🙂 🙂 Aby som sa dostala k jadru tvojho problemu : kedze mas dg PP, tak ti bude zle zo vsetkeho co sa tyka tvojho zdravia, z letacikov, zvyseneho pulzu, nizkeho tlaku, silnej rannej kavy, prichodu kramov, proste zo vsetkeho.....Lexaurin je sedativum, ktore je nazaciatku skutocne treba, aby si sa upokojila a dostala do normalu, kedze ani Antidepresiva neucinkuju hned, ale treba liecbu nastavit, co moze trvat aj 2 mesiace - u mna to tak aj bolo.Kym som sa nastavila, brala som frontin, co je tiez sedativum, ale ten som postupne vysadzala, predsa su to navykove lieky a clovek ak ma dieta potrebuje byt neustale v strehu 🙂 Okrem liecby u psychiatricky som zasla k psychoterapeuticke, kde sme zahajili liecbu kognitivno-behavorialnou terapiou, ktora zabrala najlepsie . Dokonca mi robila taky test, kde zistovala, ci by sa to dalo bez liekov zvladnut, v mojom pripade bohuzial nie :( Vysledok : Ja- mama usmiata, stastna, s obcasnymi stavmi uzkosti, ked pridu, dupnem pol tabletky sedativa a idem dalej 🙂 da sa zvladnut vsetko, ked sa nuka pomoc, preco ju neprijat.....(lieky myslim) za toto vsetko moze len a len dnesna uponahlana doba a nas konzumny sposob zivota, nam ostava sa uz s tym iba zmierit ....takze : cim skor nasad liecbu AD, vypustis sedativa a po case aj AD 🙂 🙂 vela stastia, pevne nervy a keby bol este nejaky problem, som tu 🙂

vadimka
19. sep 2012

@anka12 ahoj, dakujem za odpoved....no zial, citam svedomito pribalove letaky, hlavne preto, ze doteraz som nebola chora, ziadne lieky som nebrala...a zrazu toto...nikdy by som neverila, ako moze byt cloveku zle od strachu....vsade pisu, ze ludia s PP si myslia ze umru, teda u mna to tak nie je...ja si skor myslim, ci mam strach ze odpadnem...je to desny kolotoc,,,,strach z toho ze pride strach.... 🙄

haniplanetka
19. sep 2012

Ahoj, já brala Lenuxin jako doplněk k lékům na těžkou migrénu. V těhotenství jsem musela vše vysadit, ale naštěstí to s sebou nic nežádoucího neneslo, nemám PP. Tak vám všem přeju štěstí, ať je líp.

vadimka
19. sep 2012

@kristinenka ahoj,,, no s tymi pribratymi kg si ma moc nepotesila, ale co uz, hlavne aby nam bolo dobre....Ja som sa svojej psychatricky pytala aj na psychoterapiu, ale vraj jej to nepreplaca zdravotna poistovna a tak za jedno sedenie cca 50minut treba zaplatit 20eur...chcem sa spytat, ci teda si za to aj ty platis.????Urcite by som to chcela vyskusat, pretoze AD nase problemy aj tak nevyriesi, iba nam pomoze sa ukludnit ....mne sa s tym zmierovat moc nechce, zatial este sice neviem co, ale rozhodne sa stym chcem popasovat....
Trosku ma znepokojuje, ze mnohe zienky, ktore sa liecili aj niekolko rokov s AD,,,tak po vysadeni sa im PP vratilo...vyzera to teda na bumerang 😖
dakujem ti inak za sirsiu odpoved...som tu nova a zistila som, ze o PP sa diskutuje aj inde...ma ukludnilo, ze nie som sama, pretoze este v lete som si myslela, ze snad saliem ci co.... 😅

kristinenka
19. sep 2012

@vadimka ahoj, pekny vecer prajem 🙂 ja za nic neplatim, nechodim k psychiatricke, ale k psychoterapeuticke, je to trochen rozdiel, terapeuticka nesmie predpisovat lieky, ta sa len rozprava......ona ma kklinicku psychologiu, riesy aj deti pri rozvodoch, vodicaky, male decka a pod. riesim s nou uz vsetko, aj ohladom rodiny a vztahov, aj co sa tyka malej. Ani si uz nespominam ako som sa k nej dostala, ale som rada ze ju mam 🙂 AD vela pomozu, zo zaciatku aj v kombinacii so sedativami, ale pak je super....treba to vsak riesit od kosti ako sa vravi, povod zaciatku problemov je teraz uz neskoro hladat, ale so stavmi sa da vyrovnat a upokojit sa napr. dychanim a jedn. cvikmi, ktore ta nauci. Som si vedoma aj toho, ze nikdy to nebude ako predtym, aj ked lieky vysadim zas sa to vrati, takze dookola.........radsej budem dozivotne brat lieky a chodit na terapiu, akoby som mala mat tale stavy ako pred tym......to mi za to nestoji, bolo to zle, nevladala som sa ani o malu postarat, venovat sa jej a tesit sa z nej...To bolo na tom to najhorsie....

vadimka
20. sep 2012

@kristinenka ahoj, no praveze moja psychiatricka sa zaobera aj psychoterapiou, ma na to papiere...ibaze jej toto nepreplaca zdrav.poistovna....inak co som pozerala na nete psychoterapeutou v mojom okoli t.j BA tak takmer vsetci maju cennik, ze 20-30 eur za 50minut sedenia....tak neviem odkial si ty...zrejme musim hladat. drzkaj sa.