Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

bambulka2911
25. feb 2014

A Kjanka86 no velmi rada niesom lebo aj pri toceni hlavy ci zimnici mam dost.na kolko vzdy rapidne chudnem.raz 14kg potom zase 9 a hore dole.a neskutocna nechut do jedla az pride pocit ze uz koncim.a vzdy musi manzel domna nakricat ze sa mam prebrat ze uz dost.a zase ja by som len plakala stolkej nevolnosti.asi preto ze som si z nevolnostou dost vytrpela.ked som cakala moju dcerku tak som lezala 9 mes.v nemocnici.nakolko som 24 hod.zvracala a nemohla som prijat do seba ani dc vody.jedine som cmulala od smedu lad.a 6 mes infuzia bola moja strava.schudla som za 6 mes.13kg a uz ked mam nevolnost tak proste mam jej dost.a potom po porode som dostala tuto mrchu PP.pri dalsom tehu zase zvracanie a teraz aj PP sa mi tak prejavuje ze len zvraciam.dnes som volala zmojim psych.tak predsa mi skusi dat daku nahradu za cipralex co by nemalo uskodit babetku tak som zvedava a aspon hadam trochu pomoze.

bambulka2911
25. feb 2014

No dnes som sa skontaktovala z mojou druhov gin.len je na materskej tak som jej volala lebo je super gin.ona ma drzala cele moje tehu ked som cakala dcerku.poradila nam ze nemam ukoncovat liecbu ze je kopu liekov co by som mohla.tak mi dala odvahu.hned sa volalo k mojmu psych.ale mal sedenie a rano mam mu volat tak mi da lieky co by som mohla.on chcel aby som aspon 3 mes.vydrzala lebo prvi trimester je najdolezitejsii ze mozno lieky nebudem potrebovat ale predsa aby som bola v pohode mi predpise daco ine.tak ze by ma to malo aspon trochu ukludnit.len cipralex kym mi poriadne zabral trvalo aj 2 mes.tak dufam nebudem tolko cakat na ucinok.

bambulka2911
25. feb 2014

@mary021 viem ze sa musia vysadzovat postupne.uz som raz vysadzovala a vsetko bolo fajn.lebo som si povedala ze to zvladnem aj bez nich.no po pol roku som bola spet .a moj psychiater tiez vravel vysadit aspon nech prve 3 mes.vydrzim lebo aby sme sa vyhli vyvojovej vade co sa moze stat aj nemusi.ze babetko robi v tehu divy a ze mozno PP somna vicicia no ale asi to nezvladam a tam mi da lieky co by som mohla aj v tehu.ze aspon trochu nech mi je lepsie.tak uvidim ako bude.skontaktovala som sa aj z inou gin tak ona nam poradila prest e to iste ale ze nemam ukoncovat liecbu ale aspon zamenit cipralex za nieco slabsie a ze vsetko bude v pohode.tak zajtra budem mudrejsia co a ako.

kjanka86
25. feb 2014

@majkuska no ja na tvojom mieste idem ihned ku psychiatricke sa poradit, podla mna lepsie brat lieky v tehu a byt pokojna ako mat v tehu paniky, ved to je hrozne...

majkuska
26. feb 2014

@kjanka86 a mysliš, že su lieky bezpečné v tehu, nemam s tym skusenosti?

monikavra
26. feb 2014

Mě psychiatrička říkala, že u některých žen, které mají problémy s psychikou a berou na to prášky, je lepší brát prášky i v těhotenství ( samozřejmě napíše vhodné v těhotenství), že pro miminko by mohl být spíše nebezpečný ten stres.

bambulka2911
26. feb 2014

No babule dr povedal ze by som mohla seropran.mate stým dakto skusenost aky je.

bambulka2911
26. feb 2014

No baby povedala som si ze to zvladnem bez liekov.moj psych.mi poradil miesto cipralexu ten seropram ale povedal mi ze to mozem uz rovno brat cipralex.povedal mi co mozu vsetko sposobit lieky aj nemusia je to 50 na 50 a ja to radsej zvladnem.deti mozu mat poskodene plucka ci srdcove vady a kopu inych chorob.no nechcem ryskovat.zase ja ataky nemam len ten toce hlav a zaludocnu nevozitu.ale kupila som si sedatif pc a skusim aspon tak.to sa v tehu moze.medovkovy caj je fajn a tak radsej budem bojovat.zevraj to mam len v hlave a v podvedomy a proste zacnem malovat.prechacky a sviecky.ze relax je najlepsii liek.no aspon to skusim lebo babetko ma bude dobijat.

kjanka86
26. feb 2014

@majkuska no ja s tym tiez zatial nemam skusenosti ale dnes co je bezpecne? este aj ovocie a zelenina obsahuje samu chemiu, citala som vela diskusii a plno mamiciek brali pocas tehu AD a vsetky mali zdrave deticky..

kjanka86
26. feb 2014

@monikavra Presne tak!!!

kjanka86
26. feb 2014

@bambulka2911 Seropran nepoznam ale je to liek na baze escitalopramu pravdepodobne a tie sa tusim v tehu mozu..

kjanka86
26. feb 2014

@bambulka2911 drzim palce 🙂

1januliatko
4. mar 2014

@kjanka86 no aj ja strasne uz tuzim po babatku a asi to mozno aj uz prehanam 🙂 ale moc sa nam nedari ☹ pritom sme obaja ok.

kjanka86
4. mar 2014

@1januliatko :( noo tak vidis.. taky je zivot.

milionova151
8. mar 2014

Ahojte baby, som tu nová ale s touto ,diagnózou, ,.. potrebovala by som radu od vas. Mam skoro 9mesačnu dcerku, kojim a nechcem prestať. Od kedy som bola tehu tak AD neberiem, ale moja diagnóze sa mi vsetko zacina vracať.. uz som vyklepanaa este len idem z domu. Moj Dr. Mi nechce dat lieky ked kojim. Mne by asi aj uplne stacila sem tam nejaka tbl na ukludnenie ked aD nemozem.. vedeli by ste mi nieco poradiť? Mame teraz dost aj vela v rodine, babke zistili rakovinu tak dost som v strese. Dakujem za rady, pekny den

dudenka
8. mar 2014

kjanka86 ahoj, citala som tvoje prispevky, mam pocit, ze sme na tom rovnako, mam stredne tazku depresiu s uzkostami. Beriem Alventu, najnizsiu moznu davku no 2 x denne, dufam, ze sa mi onedlho podari znizit aspon na 1 x. S manzelom sa snazime o babatko, tiez neviem ako to bude, ked ostanem tehotna, kedze bez tabletiek to istotne nezvladnem. Uz som ich raz vysadzala uplne, no onedlho sa to vsetko vratilo spat.
Tiez zastavam tvoj nazor, ze radsej s tabletkami ako byt vystresovana v tehotenstve a bez nich. Hoc aj tu najnizsiu davku, ale predsa je tam nejaky ten pocit istoty. Ludia ktorí tie strasne stavy nezazili nas asi nikdy nepochopia. No co uz, hadam sa nam casom podari vynosit zdrave babatko a onedlho sa budeme pysit foteckami nasho drobca hoc aj tu na MMB. :o))))

dudenka
8. mar 2014

... a este som chcela pridat jeden taky pozitivny pribeh - jedna mamina od nas z mestecka ma 3 deti, vsetky vynosila s AD, uz su dospele, su zdraví a jedno z tychto deti je dnes reholna sestra, takze zazraky sa deju, len treba verit a modlit sa..... a urcite aj nas jedneho dna taketo stastie istotne postretne...

tasha
9. mar 2014

ahojte, vsetky zienky chcem povzbudit, da sa to, aj s vhodnymi liekmi. mam 2 deticky, v 1.tehotenstve som brala anafranil a v 2.tehotenstve nebolo treba. moja dr. ma stale povzbudzovala do tehotenstva, ze vtedy prebehne hormonalna prestavba v tele a panika moze aj zmiznut. no nezmizla sice, ale je to v ovela znesitelnejsej forme.

tasha
9. mar 2014

a chcela som vediet, ci ste predtym neuzivali prothazin na liecbu alergie. som citala, ze aj tento liek mohol privodit neskorsie paniku. vdaka. 🙂

majkuska
9. mar 2014

@milionova151 ja som brala serlift pri kojeni normalne sa dava

milionova151
9. mar 2014

@majkuska o serlifte som uz čítala, odporúcaju ho aj laktácne poradkyňe. Zajtra idem k dr. Tak si ho budem žiadať, aspon v malých dávkach. Nemienim prestať kojit, ale zas chcem sa cítiť fayn. Súper stranka, aspon hneď sa citim lepsie ked viem, ze nesom sama... ta pp je hrozná, az sa hresim niekedy, ze som ako taky ,,debil, ,

pluba
11. mar 2014

Dobrý den, a co něco udělat s panickou poruchou. Já se zabývám emoční terapií (EFT, FasterEFT), pracuji přes skype a fdávám až hodinu zdarma na vyzkoušení.

kjanka86
19. mar 2014

@dudenka Ahoj dudenka a tiez mas problemy hlavne s dychanim ? alebo ako sa ti prejavuju paniky? Ja teraz beriem sertralin ale je mi zle od zaludka a mota sa mi aj ma boli hlava z neho :(

kjanka86
19. mar 2014

@dudenka a este ak sa mozem opytat pred alventou si brala nieco ine? a ako dlho alventu beries? nemas ziadne vedlajsie ucinky?

dudenka
19. mar 2014

@kjanka86 Ahoj kjanka86, ano zacalo mi to problemami s dychanim, taky stres, ze sa udusim, alebo zabudnem dychat...ja viem ze su to hluposti, ale v tej chvili sa clovek boji takych prkotiniek ktorych by sa v normalnom oka stave nebal. Ked som si to vyhvorila, potom mi bývalo zle od zaludka, nechutilo mi jest, tiez som mavala caste bolesti hlavy. Ked som sa nejako pretazila, citila som tlak v hrudi. No a niekedy som mavala zavraty. Mne sa to striedalo, raz to, potom zas ono. Alventa mi zabrala tak po 2 mesiacoch, po 3 som uz bola takmer uplne oka a na vsetky obavy, ktore som mala v hlave som zabudla. Obcas sa mi stane, ze sa mi tazsie dycha, ale skusam rychlo nieco robit, nejako sa zamestnat, aby som na to zabudla a ono to prejde. Musis si povedat ze neexistuje aby sa ti nieco stalo, je to len v mojej hlave, je to len stres, ktory musi vyjst von a potom bude zas vsetko oka. Teraz ked som oka som frajerka, ale poviem ti, ze vtedy mi tiez nebolo vsetko jedno. Ale so 100% istotou ti viem povedat, ze sa ti nic nestane, ze to casom prejde, len to chce cas. :o))))

zuzana76
19. mar 2014

@kjanka86 ahoj, ake problemy mas s dychanim, az sa smiem spytat? dakujem, ja mam tetaniu, obcas mam tiez problemy s dychanim

dudenka
19. mar 2014

@kjanka86 pred Alventou som nic ine nebrala, to je moje prve a zatial posledne antidepresivum, akosi mi hned sadlo. Alventu beriem uz 6 rok, obcas davku znizime, potom po nejakom case, napr. pred statnicou som musela opat davku zvysit na 2 x 75 mg. Raz som bola uplne bez nej , ale asi len 3 mesiace potom som sa opat vratila, lebo mi bolo strasne. Dr. vravel, ze asi musim mat stale urcitu hladinu lieku v krvi, asi taku poistku, pod ktoru by som nemala prejst. No a neziaduce ucinky? no neviem, akosi som nespozorovala, aj ked mozno aj nieco bolo, myslela som ze je to zo stresu, tak neviem...

rybicka30
19. mar 2014

Ahojte žienky, aj ja beriem lieky na depresiu a uzkosti, teda iba jeden druh - Magrilan. Bohuzial bez liekov to neslo aj ked som sa snazila, no lekarka ma ubezpecila ze sa nemam bat, ze vela jej pacientiek tie lieky berie a vsetko je ok.. Tak mi ostáva len jej veriť.
Ale povedala mi ze nebudem moct kojit, aby som nedostala nejaku psychozu. Je mi to velmi luto lebo kojit by som velmi chcela. Sú tu nejaké maminky, ktoré by sa podelili so svojimi skúsenosťami? dakujem

kjanka86
19. mar 2014

@zuzana76 ja mam problemy s dychanim koli uzkosti vies, tazsie sa mi dycha , nedycham spravne ako by sa malo.

kjanka86
19. mar 2014

@dudenka fuha 6rokov? tak to je dost teda, ja som brala uz viacero liekov no najdlhsie arketis ten mi sadol najviac no teraz som zmenila kedze planujem otehotniet a s arketisom urcite nie tak mi dala sertralin no uz druhy mesiac sa trapim, u dni ked mi je fajn a skor mi je zle a to dychanie u mna je to tak ze sa mi zle dycha aj cely den aj ked nieco robim proste neviem to ovladat :( Uz aj skusam nejake dychove cvicenia ale pomoze to tak na chvilku.