Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

daniela1974
23. jan 2011

@meleri to sa jej necudujem ze sa boji lebo droga to je, ale ked jej je zle tak co chce robit, ked nic ine robit ani nechce? Zoberte ju na pohotovost alebo ju nadopujte, ked sa neda pomoct. Dnes som akurat nad Vami premyslala - to je ina sila myslienky toto - ake som ja medium 😉 😉 😉 . Ked nespolupracuje - tak musite udriet na strunu Vy. Ja som sa aspon snazila ako sa dalo.

meleri
23. jan 2011

@daniela1974 děkuju že jsi na nás myslela, to je zvláštní!
hele ono jde o to že my fakt nevíme co s ní máme dělat. nevíme už co si máme myslet. podle ní psycholožka je "hloupá" s ničím jí nepomůže, atd....
ale ty tlaky v hlavě to je co? pořád o tom mluví už z toho zblbnu asi taky. hledala jsem to na internetu ale nic jsem k tomu nenašla jen podobné případy jak prosí o radu...
no to je to, ty si třeba snažíš. spousta lidí se snaží má horší nemoci atd...jenže ona prostě at si říká co chce tak na to kašle...dneska mi řekla, že už to nějak "doklepe"...jako že už nadosmrti taková bude ale že to vydrží jak to je.....dneska jsem poprvé na ni fakt byla naštvaná.

yellowflower
23. jan 2011

@amarelka Ahoj 🙂 nic si z tych videi nerob 🙂 to natocila scientologisticka sekta 😉 mozes sa to pod nimi aj docitat.to je len propaganda na vymyvanie mozgu.chcu nahnad strach aby mal clovek pocit ze len im moze verit 🙂 never tomu ani za mak a Zuzuliatko zrejme patri k nim 😀 by som ju najradsej vyfliaskala za to ako tu strasi tehulky nejakymi apokalypsami 😖 a hlavne take co im stres ublizuje.uz to poukazuje na to aky to je necitlivy clovek.... riad sa radsej podla realnych skusenosti ludi... 🙂 a hlavne sa neboj 🙂 vsetko bude v najlepsom poriadku 🙂 a ked to poviem ja tak to stoji za to 😀

daniela1974
24. jan 2011

@yellowflower sa tesim na nasledujucu diskusiu zo zuzuliatkom 😉 . Mna argumentacne nezvladla a v ramci zachovanie psychickeho zdravia som ju zacala ignorovat.

amarelka
25. jan 2011

@yellowflower dakujem to ozaj? si ma potešila A čo kniha od J. Virapena, ? čítala si ju,? podla mna to je aspon na zváženie..
...prášky-neprášky, chcela som vysadiť ihned Seroxat, hoci viem, že to treba postupne a nakoniec mi aj bolo blbo. Teraz mám znížené na 20 mg. Verím svojej lekárke, žeby si nedovolila ohroziť moje tehotenstvo a takisto aj mamičkám, ktoré brali, kým čakali babatko a majú zdravé detičky. Ja som v strese už len z toho, ako dopadlo prvé tehotenstvo...Zajtra idem na usg, dúfam, že je všetko ok a že sa malé vyvíja ako má. Niekedy sa bojím, ...hoci by som nemala..
Uvidím ako to pojde dalej, snád sa zajtra upokojím,..

yellowflower
25. jan 2011

@daniela1974 podla mna sa tu uz neukaze lebo ju admin zrusi 🙂 uz aj wikipedia im blokuje IP adresy lebo sa snazili menit fakty 🙂 je to pliaga.ziju si svoj sci-fi blud a snazia sa paranoizovat ludi... jedna z najhorsi siekt na svete podla mna.lebo ma prsty vsade 😀 este aj na modrom koniku 😀 cela ta jej bachorka o tom ako dostala PP lebo dakde spavala na troch hraskoch a potom ju cez vikend vyliecila nejaka liecitelka co jej citala z gule a mal bradavicu ne nose je riadne pritiahnuta za vlasy.je o nich aj dobra kniha vraj 🙂 mozem poslat link do inboxu.

daniela1974
25. jan 2011

@yellowflower kaslem na to, nebudem si kazit karmu 😉 . Bola to dobra krava.

yellowflower
25. jan 2011

@amarelka pan Virapen vraj k nim tiez patri.hoci dal par krat vyhlasenie ze to nie je tak malo kto mu to veri 🙂 a skoro vsetci co ich citovala su....
Amarelka ja ti to vysvetlim tu knihu takto.ak by si nejedla 3 dni co by sa stalo?bolo by ti zle.preco??lebo jedlo je droga??? nie lebo jedlo je droj energie a latok ktore tvoje telo potrebuje a nevie si ich vyrobit..... ak nedas cukrovkarovi inzulin bude mu blbo.preco?lebo je to jeho droga?nie.lebo je to latka ktoru si nevie vytvarat.tebe bolo blbo.preco?lebo nevies vyrabat seratonin a celu tu chemiu.dakto si dava rano vitaminy aby bol zdravy a ty si davas toto.... ano mozes skusit alternativu.trebars aj ist cvicit jogu na vrch Himalaji.v pohode... ale nie ked si tehotna!!! keby bola moznost ze nebudes mat zdrave dieta tak ti nedovolia vobec otehotniet lebo lekari sa tiez boja ze si poskodia meno a ak ti lekarka povedala ze spravi maximum a ty jej veris tak jej ver.a kasli na to co jedna baba povedala... najlepsie by bolo keby si sa nad tym vobec netrapila lebo sa len popletiez z tych vsetckych samarin na ktore uz ludia prisli 🙂 ja hackujem, vysivam 😎 lustim krizovky 😀 kasli na vsetko a nechaj nech ta manzel, lekarka a spol obskakuje 🙂 si predsa tehotna 😀

yellowflower
25. jan 2011

@daniela1974 presne tak 😀

daniela1974
25. jan 2011

@amarelka ja poznam tri baby co boli tehotne so seroxatom a su v pohode aj deti su v pohode a ja som bola tehotna s melipraminom a teraz s cipralexom a tiez cakam zdrave ciperne dievcatko, takze klidek nohy v teple a cakat kym brusko vyrastie a zacne kopat 🙂

gracii
31. jan 2011

ahojte aj ja trpim pp. a moja psychiatricka mi nechcela predpisat nic zevraj aspon do tretich mesiacoch nemozem nic uzivat .dala mi len ,sédatif pc. mate niektore skusenosti stimi liekmi prosim napistemi .mam velmi uskostne stvavi citim sa hrozne poradtemi dakujem vam zatial

brisalek
31. jan 2011

ahoj vsem, chtela bych se zeptat na vas nazor, jetsli muze jit o panickou poruchu...uz po tehotenstvi jsem mela hrozne stavy, myslela jsem ze poporodni deprese...ale mala doooost naracna...spatne spala a hooodne plakala...chtela se jen nosit jak jsem ji polozila rev, v kocarku nebyla vubec v hlubokem...pres den spala 3x 15-20minut za den po pul hodinovem uspavani u prsa.....pak nespala ani v noci..byla jsem na vse sama...sestra a rodice daleko, druha babicka jeste dal, manzel v praci od rana do vecera,takze mozna , ze to by mel deprese kazdy🙂.
ale letos v rijnu jsem neplanovane otehotnela, prestala jsem kuli tomu dceru v jejich 16 mesicich kojit(od +2 mesicu pila jen vecer pri usina a v noci 2x) ale pak jsem v listopadu potratila...pak jsem mela jeste po revizi zanet delohy....v lednu jsem mela antikoncepci nuvaring(vaginalni krouzek) a kdyz jsem ji po 3 tydnech vyndala, abych dostala ms zacala jsem mit hrozne nalady...mela jsem porad strach uzkost, bylo mi spatne od zaludku...asi 2 dny po prichodu ms to preslo...ale mam z toho divny pocit...a nevim jestli jit k dr??? Moc se mi do zadnych prasku nechce...navic mame dost spatny vztah s manzelem od narozeni dcery a neverim uz , ze to nezkonci rozvodem i kdyz manzel ma dceru rad a "snazi se"...takze je stresu uz asi moc.
Diky za reakce

daniela1974
1. feb 2011

@brisalek ja tam nevidim ziadne vyrazne priznaky PP skor nejaka nevyrovnanost hlavne predmenstruacny syndrom - vynechaj hlavne hormonalnu antikoncepciu lebo to sa stale budes citit raz hore raz dole.
Nepises ci mas busenie srdca a strach, ze umries.

brisalek
1. feb 2011

@daniela1974 diky snad to tak bude. Je to pro me ted hrozne tezke obdobi. A nejak me to vyplasilo🙂

jirina123
2. feb 2011

a@daniela1974 Ahoj Danielko na tehle strance jsem poprve a jsem velice štastna ze jsem nasla někoho kdo užival v tehotenstvi melipramin.Jsem totiž tež těhotna a na melipraminu je to jediny lek ktery mi pomaha na uzkosti.Je mi 37let jsem ze severni moravy opava a čekam tež 3mimi ale mam takovy strach aby bylo zdrave ze s toho nemuzu vubec spat i kdyz vsechny testy dopadly dobre.Jsem totiz totalni uzkostna panikarka a kvuly svim pp jsem nezvladla jedno tehotenstvi a s toho jsem byla uplne na dne.Ja mam termin porodu 24dubna a mam uplny strach.Rodit budu po 16letech tak jsou snad obavy na miste.Danielko mohla by jsi mi napsat jake davky melipraminu a rivotrilu jsi brala moooc ti děkuji jestly mi odepišeš.Poprve v zivotě pisu nekomu na internetu tak se předem omlouvam za nějake chybičky.Jo mimochodem jmenuji se Jiřina.Zatim ahoj.Muj email je Jirina123@atlas.cz

daniela1974
2. feb 2011

@jirina123 ahoj, ja sa nepamatam na davky melipraminu, brala som jednu tabletku rano a dokonca som s melipraminom aj kojila. Rivotril som brala 5 kv rano a 5 kv na obed ale uz ho neberiem od 6 tt. Pri druhej dcere som ho brala od 4 mesiaca stale.
Teraz pri tretom tehotenstve ho neberiem a sama neverim ako som zvladla po 12 ci 14 rokoch bez ujmy na psychickom zdravi vysadit benzodiazpam.
Melipramin som myslim brala pri druhom tehotenstve cely cas a kvapky az od 4 mesiaca. Ale bolo to peklo bez klapiek. Preto som sa desila tretieho tehotenstva. Ale teraz je to napodil uplne bez problemov.

jirina123
2. feb 2011

Ahoj gracii ja bych na tvem mistě vyměnila doktorku ja to zažila a nakonec jsem to tehotenstvi nezvladla kvuly pp.Pak jsem dlouho hledala dobreho doktora az se mi to povedlo a otehotnela jsem po3letech a to i s melipraminem.PPtrpim asi tak 6let a nejvice me vyhovuji ty nejstarsi antidepresiva skoušela jsem vsechny možne ze sssr atd.nic moc .Ty leky SEDATIF je vlastne homeopatikum jestly jsi nebrala před tim zadne antidepresiva mohlo by te to trochu zklidnit.Ja jsem lecila u homeopatky ale me uzkosti jsou bohuzel dal tak mi to moc nepomohlo ale napsala mi leky homeopaticke jmenuji se DOPAMINE jsou jenom na recept jsou vyborne na noc a zklidni te ale jsou na obědnavku nekde myslym s Francie tak to trva až 5tydnu momentalne na ně take čekam tak at se ti daři

jirina123
2. feb 2011

Ahoj Danielko ja jak jsem vysazovala rivotri to jsem tehotna sice nebyla tak jsem měla tak šilene abstaky že jsem myslela ze je to moje smrt.Ale take jsem je vysadila naraz a to se nesmi jenze ja to nevedela.Obdivuji te ze to zatim zvladas jenom s cipralexem me ten lek vubec nezabiral a to jsem ho brala tak pul roku.Jo a taky se divym ze ti dovolily kojit s melipraminem mě doktor řikal že bych si mela nechat zastavit laktaci tak uvydime co v porodnici.Danielko jak mas stare deti,Tem mim je 19 a 16ale to jsem jeste zadne pp nemela tak to bylo okA muzes v noci spat a potis se nekdy ja strasne hlavne jak zacnu premyslet a kdyz me to chyti tak nemusim vubec jist a co ty.

gracii
2. feb 2011

@jirina123 ahojky dakujemty ze si mi napisala ano ja som brala ADale len 3 mesiace lebo potom uz neboly potrebne ale pocas tehu...mam zase tie uskostne stavy ze vraj musim vidrzat do tretieho trimestra tak ja uz ozaj neviem,..

jirina123
2. feb 2011

Ty Danielko a neměla jsi po porech žadne uzkosti me gyndařka řekla že ma skušenosti stim že všechny ktere trpely uzkostmi v tehu je po porodu mely ješte horsi a musely jim zastavyt laktaci a nasadit leky i kdyz ty leky braly cele tehu tak nevim.Ja osobně jsem měla taky velky strach z tohoto tehu a stale mam i kdyz jsi me uklidnila s tim lekem ono moc nas asi neni co berou nebo braly triciklycke ant.Mě to trvalo 3roky nez jsem do toho sla vzdy jsk mi bylo dobře tak jsem si myslela že to zvladnu a pak zase bum a bylo to v haji snad to vse dobre dopadne zatim.

jirina123
2. feb 2011

gracii ja nevim podle me 3mesice je moc kratka doba na AND musis vedet a citit sama jestly to zvladnes vzdyt v dnesni dobe je plno leku ktere by jsi mohla brat treba zoloft asentra atd.ale fakt je že zaleži na doktorce ja si nasla taky jinyho a je to mnohem lepsi.Když tak skus ty homeopatika a uvydis drzim palecky

daniela1974
2. feb 2011

@jirina123 ahojky, ked mi odpisujes tak daj pred moje meno zavinac alebo daj k mojmu prispevku ODPOVEDZ lebo potom to najdem len nahodou.
Ja mam noci v pohode, trosku uzkosti, samota a ticho ale lezim v posteli v tme a pomaly zaspim, mna to zdrapi tak cez den a snazim sa vzdy nieco robit, varit, kreslit, malovat, pisat si nieco, prat alebo idem do obchodu.....
Ja mam 15 a 11 rocne dcerky. A tretiu cakam.

jirina123
2. feb 2011

@danielko ok ja jsem nato blba no co.Tak to jsi sikovna mě když to chytne tak se musim přemahat,Tak same baby to ma chlap radost co hlavne že jsou zdrave.Je sice pravda že mi po melipraminu je lip než po tech lecich co jsem brala předtim to jsem byla jak na houpačce,Ja mam dceru,kluka a cekam zase kluka to je fuk hlavne at je zdravy.Bojiš se porodu ja teda strasne.

daniela1974
2. feb 2011

@jirina123 nie zleeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 musis napisat @daniela1974 alebo k mojmu prispevku dat tlacitko ODPVEDZ. Ja sa porodu skutocne nebojim, beriem to ako fyziologicku zalezitost, bolest mi nevadi a prezit prezijem, neumriem, toho sa nebojim. Bojim sa arogancie a nadradenosti lekarov a sestier.
Som rada, ze som tehotna i ked mam zvlastne sprievodne javy ako napriklad skoro vsetky tehotne mi lezu na nervy. To ako nepiju kavu, alebo len jednu slabucku rano, a ako uzkostlivo dodrziavaju vsetky tie tortury co si lekari na nich vymysleli, ako suhlasia so vsetkych co sa da medialne predat ako slovne spojenie Len nech je zdrave, teraz vidim ze si to aj Ty napisala 😀 😀 😀 ale proste to je taka fraza, ja som chora cely zivot a co teraz???????????? nasi ma nemaju mat radi???????????? Chapes? AKo si ja mozem narokovat vylucne na zdrave dietatko. Ja budem svoju dcerku milovat, i keby bola chorucka. A tiez toto posledne tehotenstvo som zacala vnimat neskutocny tlak na vsetky buduce matky a tie reklamne taky co sa tu na nas z kazdej strany tlacia - je mi z toho na vracanie.
Je to rovnako nechutny spinavy biznis ako biznis s pohrebnictvom. Podla mna pytat 900 € za novy kocik je zlocinne, i ked ten kocik ma viac funkcii ako moje auto.

jirina123
2. feb 2011

@daniela1974 doufam že je to spravne.No tak to se taky bojim arogance a vubec jak se na me budou divat vis že beru leky atd.ja sem na takove veci dost vnimava a stoho vseho potom co se deje mam uzkosti až depku.Viš ja tohle těhotenstvi vnimam taky uplne jinak za prve mam pritele s kterym žiji 6let a ještě k tomu je o 8let mladši.Muj byvaly manžel je a byl alkoholik a steho vseho prameni moje deprese zažila jsem si peklo a sahla na same dno.Musela jsem byt hospitalizovana na psychine vazila jsem je 48kylo zhodila jsem 15kg to bylo strasne ale co ted mam hodneho muze ale nemoc zustala.To je dobře že maš takove rodiče muj tatka to nechape a maminku už nemam.Ja bych sveho syna taky milovala kdyby byl nemocny ale vim o sobe že bych se s toho zhroutila.Ja bych vživote tolik peněz za kočar nedala aji kdybych na to měla a že namam a vubec mi to nevadi.Divala jsem se na aukro viš na starši kočarky ale kamoška si s tama obědnala zaplatila a nema ani kočar ani prachy jsou to svinaci co.No tak uvydim co a jak.Vibavičku mam něco malo noveho a něco po kamoškach to je tak všechno drahe a dnes je tolik novych věci co za me nebyly jsem jak alenka vřiši divu 😕

saxana111
12. feb 2011

ahojte baby! mala som rovnako ako vy PP. zacalo to v lete tohoto roku, myslela som, ze horucavy mi robia zle... tocila sa mi hlava, mala som pocit ze odpadavam...umieram...nemozem lapit dych...necitila som si casti tvare...trpli mi ruky...triasli sa mi ruky...srdce buchalo tak, ze nic ine som nepocula len moje srdce, samozrejme do toho depky atd. ved to poznate...baby! prve co musite urobit, teda aspon mne to pomohlo! nesiahajte prosim vas hned po antidepresivach! VYSADTE KOFEINOVU KAVU, ENERGICKE NAPOJE A VSETKO CO OBSAHUJE KOFEEIN, napr.aj CIERNY CAJ!! prvy mesiac uzivajte magnezium. pite caje, pripadne pilulky obsahujuce- levandula,valeriana, lubovnik bodkovany, chmel ATD! pouzivajte kupel s levandulou alebo s inymi ukludnujucimi bylinkami! zarucene vsetko prejde uz po 2 tyzdnoch a natrvalo! my nie sme chore! nepotrebujeme antidepresiva. tiez som myslela, ze to nezaberie a ze sa budem musiet liecit liekmi,ale zabralo! ja uz som mala strasne depky, bala som sa niekomu aj dvere otvorit, tak som sa vyhybala ludom!, tak strasne ma ovladala PP- zo dna na den a z nicoho nic! baby, verte mi, skuste bylinky!a uplne vylucte kofein! a bylinky majte stale po ruke, majte ich vzdy skor, ako to na vas pride! ja si zaklopem teraz,ale bylinky mi dali silu a navratili mi stastny zivot.drzim vam palce aj vasim miminkam!

kvixa
12. feb 2011

@gracii ahoj..ja beriem tiez sedatif pc, ked sa mi zachce 🙂 ked to na mna pride... zacala som mavat uz aj depky, takze kazdopadne budem musiet navstivit dr. aku to tu tak citam, tak poznate vela pripadov, co brali maminky lieky a babo bolo v poriadku 🙂 prave kvoli tomu som nechcela ist k doktorke lebo som sa bala, ze ma zavru al. nasadia lieky co mozu ublizit babinku..teraz sa uz nebojim.. dakujem 🙂

gracii
13. feb 2011

@kvixa dakujem ty za odpoved a ty si brala predtim AD.alebo nejake ine lieky na tu pp. kolko sa uz na to liecis?

kvixa
13. feb 2011

@gracii nie neliecim sa a ani som nic nebrala lebo som bola tehu a dr. mi nechcela nic dat🙂 tak som sla do lekarne a vypytala si sed.pc. 🙂 uz to mam asi 4 roky, mozno viac... snazim sa na to nemysliet a ked nieco take pride tak sup sed. pc. a dychanie hlboke 😉 a ked ani to nepomoze , tak to len pretrpim.. nemavam to casto.. odkedy mi dr. vysvetlila o co ide mi je lepsie o 100% 🙂 predtym mi byvalo zle kazdu noc qasi pol roka vkuse- to bol masaker 😒 som sa vzdy obliekla vnoci, ze idem umriet a potom ten pocit, ze sa zblaznim ,otras...teraz som zas tehu , tak lieky neriesim..aj ked som uz nato velakrat myslela, lebo mavam nejake depky v poslednej dobe- uvidim kam sa to vyvinie.skusim si zajtra nastudovat autogenny trening, dam ti vediet ako zabera. chcela som chodit aj na jogu ale u nas nic take nie je- teda pre tehulky 😠 vlastne nic tu nie je 😖

gracii
13. feb 2011

a odkial si vlastne?ani ja som vela nebrala tie lieky len minimum 3 mesiace ale potom uz bolo vsetko v pohode len akurad pocas tehu sa to vracia ale len ten blby pocit na odpadnutie mam a strasne sa mi toci hlava ale to je skvor z toho ze som v tehu...ale inac vsetko v pohode a ty ako sa mas pocas tehuu?