Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

cherry1981
16. máj 2013

Baby dajte vediet ci je tu sukromna diskusia ak nahodou o nej viete, ak nie mohla by som ju urobit ak by mal este niekto zaujem, tiez sa potrebujem vykecat 😖 Ale takto nechcem

veru324
16. máj 2013

Zda je soukromá, to nevím, ale klidně založ, já se určitě přidám. Ne každý musí vědět, co mám za trable

veru324
16. máj 2013

Nebo ještě návrh - pokud máš facebook, máme tam uzamčenou skupinu Panická porucha a agorafobie, je nás tam plno, i spousta maminek a každý den tam spolu komunikujeme 🙂 To by možná bylo lepší než tady. Příspěvky se tam zobrazují jen členům.

cherry1981
16. máj 2013

@veru324 ano fb mam tak sa tam k Vam rad pridam, len ako 😕 😅

cherry1981
16. máj 2013

Baby tak som zalozila sukromnu diskusiu ak niekto bude chciet rada Vas tam privitam 🙂
@veru324 Uz som poslala na FB ziadost o pridanie tak cakam 🙂 🙂

mexico_16
16. máj 2013

@klaudmanina Ahoj..Pozeram,ze si uz maminka synceka..Tak gratulujem a vela zdravicka drobcekovi..Tak ako nakoniec prebehol porod ? Prirodzene ci sc koli PP ? 😉

mexico_16
17. máj 2013

@cherry1981 ja a urcite sa najdu aj dalsie baby 😉

cherry1981
17. máj 2013

@mexico_16 Uz vcera som ta tam pridala, len to vyzera tak, ze nejako sa nikto zatial do skukromky nechce pridat 😅 😅

klaudmanina
17. máj 2013

@mexico_16ahojky, ano uz.. len som nemala nejako cas sa sem dostat... dakujem velmi pekne 🙂 prirodzene, aj ked som mala uz podpisane papiere na cisarsky ale to len preto ze som sa neotvarala, inak ja som sa drzala toho ze radsej prirodzeny a dobre som urobila.. lebo pri cisarskom by mi dali iba spinal, cize by som bola pri vedomi, a to by bolo mozno pre mna horsie.. a mozem potvrdit ze na ziadnu panicku poruchu som pri tych bolestiach ani nepomyslela.. a dokonca ani teraz na to nemyslim ako sa staram o maleho .. proste asi fakt niekedy plati to ze zaneprazdnit mysel.. teraz sa sustredim len na maleho, vobec nic ine mi nebeha po rozume.. tak dufam, ze aj panicka porucha mi mozno zmizne.. dufam.. uvidime..

gerci90
17. máj 2013

Baby prosim vas uživa/l tu niekto s vas aj Mirzatapin?

mexico_16
17. máj 2013

@gerci90 Ahoj..Skus vo fore zadat nazov lieku a najde Ti strany kde sa o tom pisalo..Je toho vela..Tak som Ti dufam aspon takto pomohla 🙂

mexico_16
17. máj 2013

Ma niekto skusenost s liekom ATARAX ?

tepka
12. júl 2013

Baby píšem tu znova som 2x tehu a stav sa mi horší nechapem mala som skoro 3roky pokoj bez liekov bez stavov☹och bože bojím sa ☹

yvkay
18. júl 2013

@tepka ahoj.Skus povedat tvojmu gynekologovi aky mas problem,urcite ti moze predpisat aj on.Ja som brala lieky ktore mi predpisal on bez toho aby som mi nieco rozpravala,dal mi lieky proti napatiu,na uvolnenie.

megy
19. júl 2013

@tepka já mám ten jistý problém. dnes v noci opět ataka

tepka
19. júl 2013

@megy hm divne že v noci ja nemavam ani doma iba na verejnosti

tepka
19. júl 2013

@yvkay aha jasne ona vie mam to v karte

extrem000
21. júl 2013

Chcem sa spýtať je tu niekto taký že sem tam shyta triasku a čaká mimco? Ja ešte nečakám ale rada by som len sa bojím a ja nemam nejaku depku alebo sa bojím ale ma trapi tiež fobi a bojujem s nou bez liekov

kiki75
19. aug 2013

@klaudmanina ahoj, cchem sa spytat , ci si rodila normalne alebo sekciou. pocas porodu si nemala paniku? prebehlo to v poriadku? ja mam este 3 tzzdne do porodu ale uz sa teraz stresujem ako bude . obavam sa ze ma panika chyti v tom najhorsom momente uz pri porode.....

klaudmanina
19. aug 2013

@kiki75 ahoj .. nemas sa coho bat...pri tych bolestiach nebudes mysliet na paniku .. ja som vtedy aj zabudla ze nejaku mam.. a aby si dopredu nestresovala .. si kup sedatif pc.. trosku ta to ukludni .. i ked to nie je nejako extra silne.. ale trosku ta to da do pohody.. to mozes v tehotenstve.. je to homeopatikum.. rodila som normalne.. ale mala som vypisane papiere na sekciu kvoli pp ...ale chcela som ist normalne.. takze vyhoveli mojej poziadavke.. a dobre som robila.. uvidis v tom stave budes chciet porodit ..a ani ta nenapadne mysliet na pp ;) ja som sa toho isteho obavala co ty.. a nakoniec vsetko dobre dopadlo ;)

kiki75
19. aug 2013

@klaudmanina dakujem za odpoved, je to super, velmi si ma povzbudlia 🙂

klaudmanina
19. aug 2013

@kiki75 nemas za co 🙂 a chces aby bol partner pri porode?? velmi to pomaha.. moj bol ;) takze doporucujem.. ak chce aj on samozrejme.. alebo ked nie on ..tak nejaku kamaratku si zober so sebou ;) je to velka opora.. i ked pocas porodu som sa nanho uz nesustredila.. ale ked mas predychavat kontrakcie, tak je to velka pomoc ;) prajem vela stastia a nech ste obaja aj s drobcekom v poriadku ;)

kiki75
20. aug 2013

@klaudmanina ano, zatial je to tak, ze bude pri mne .... a dufam, ze ma fakt nic ine nenapadne v tej chvili (alebo pocas tych dlhýych hodin....) nasozaj budem moct sustredit sa na dolezitelsje veci......

klaudmanina
20. aug 2013

@kiki75 tak to je super.. neboj zvladnes to .. ja som rodila skoro 12 hodin ;) a ani raz som na to nepomyslela.. lebo budes hocico robit len pre to aby ti presli tie bolesti..a urcite si nedaj epiduralku, lebo potom ta ta panika mozno chyti ..ale ked rodis prirodzene, tak budes citit tie bolesti a budes sa sustredit na ne 🙂

kiki75
20. aug 2013

@klaudmanina ako to suvisi s epiduralkou? ja sa bojim bolesti a epiduralku is chem dat.....

klaudmanina
20. aug 2013

tak ked budes mat epiduralku tak budes viac v strese.. lebo nebudes citit nic a budes len cakat kedy mas tlacit.. ale necham na teba ako si to zariadis.. prajem vela stastia a potom napis ako si dopadla 🙂
@kiki75

kiki75
20. aug 2013

@klaudmanina uvidime ake budu bolesti... neviem si ich este predstavit.... keby sa dali vydrzat tak epi nechcem, ale velmi sa obavam, ze nie som taka silna aby som porodila bez tmlenia bolesti.....

kacenka88888
20. aug 2013

ahoj holky, přidávám se k vám, můžu ?

klaudmanina
3. sep 2013

@kiki75 tak bolesti su velmi silne ... ja som kusala vankuse :D takze asi tak ;)

mexico_16
3. sep 2013

@kacenka88888 vitaj 😉