Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

kuko7
7. apr 2012

@mmmiska83 no to ti verim :D treba asi aj lekara vymenit, alebo skus neurologa :D tam sedia v cakarni normalni ludia a nikto nevie preco tam ides 😉 ja som chodila len k takemu 🙂 🙂 🙂

kuko7
7. apr 2012

@echinacea tak to je super potom :D je to asi fakt dobry liek,,,a kolkatku beries? ja som mala 10mg

kuko7
7. apr 2012

baby moje zlate ja uz idem off,,,som uplne K.O,,idem spinkaaaat 🙂 bruu nocku 😉 a bez paniky moje drahe, drzim palce aby ste mali len a len menej attakov a viac a viac dobrej naladicky 😵 😵 😵 pekne snicky

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 jenže u nás jsou dlouhé čekací doby na neurology...:-/ a v čekárnách plno lidí, zkusím říct mamce, je zdrav. sestra ( dělá na psychiatrickém odd. v domově pro seniory .-D) at se zeptá tam co mají psychiatričku, ta jí právě řekla, že si mám dávat 2 tbl. té asentry a magnézko.....tak ji řeknu at zjistí další varianty....

mmmiska83
7. apr 2012

@kuko7 dobrou,taky půjdu za chvilku 🙂

kuko7
8. apr 2012

@mmmiska83 ved to je super, ked ti tam robi maminka :D to je este lepsie, mas istotu, ze si pri zdroji 😀 tak potom neries nic len tu lekarku od maminky, super, drzim moc palce nech cim skorej opat na spravnej ceste 😵 😵 😵

mmmiska83
8. apr 2012

@kuko7 díky 🙂

luuca1
8. apr 2012

@daniela1974 ahoj mojko, noooo konečnesom sa dnes po troch dnoch vyspala.večer som si šupla grepoveho radlera asi začnem piť hehe 😀 😀 😀 😀 , no mala je už veľká baba a zlá jak sto čertov,

luuca1
8. apr 2012

@kuko7 nooo ja to mám tiež niekedy mám taký blbý pocit v hlave že tiež mám strach že sa mi to nejako prepne, ale to snad nie,.... ja mám zas iba večer teraz také napatie že sa mi pred spaním rozbucha srdce...inak cez den to nejako prechodím

daniela1974
8. apr 2012

@kuko7 ja nie lexaurin ale oxazepam a dam si ho vzdy kazdy den stale si ho davam inak dostanem strasny atak...

petkave
8. apr 2012

@jerryjanka ahojky, čítam,že máš Alventu - tú som brala aj ja pred tehu, potom som počas tehu a kojenia dostala Aurorix a teraz mám zas voľačo iné, keďže už nekojím. Velaxin tuším. Ale pekne si to popísala, ten náš problém 😵

daniela1974
8. apr 2012

@echinacea toho neotehotnenia by som sa nebala, ja som na AD od 14 rokov a mam 3 deticky 😎 😎 😎 😎 😎 .

jerryjanka
8. apr 2012

@petkave mna to dosť trápi že ako to povedať nie som normálna - viete ako to myslím, chcela by som byť zdravá, toto je horšie ako nemať nohu prisamfakt, ale fakt vďaka Bohu za to že existuju lieky ktore udržia človeka doslova pri živote - lebo to čo som zažívala bez nich sa životom nazvať nedalo - len prežívaním v utrpení 😔

daniela1974
8. apr 2012

@jerryjanka presne tak mas pravdu.
Citim sa normalna ale ked to na mna pride, tak mam chut balit saky paky a nikdy sa nevratit na miesto, kde ma to chytilo.

mexico_16
8. apr 2012

Baby aku antikoncepciu beriete pri AD ? Dik

kuko7
8. apr 2012

Baby,nebojte sa bude slniecko a bude zasa o nieeco lepsie 🙂 treba mysliet pozitivne. Viem,ze sa to lahko hovori,ale musime sa o to aspon pokusit. My sme dnes boli na obede u babky a bola tam moja teta lekarka,som sa s nou bavila a vravela mi,ze mi dohodne termin u psychologicky. Tak ma napadlo,ci by ste mi nahodou nevedeli odporucit aj nejaku dobru v Blave. Aby som mala aj nejake referencie. Pekny vecer babulky,ja som k.o. A idem spinkaaaaat 🙂

kuko7
8. apr 2012

@petkave a ja som si myslela,ze sa pri tom ani nemoze kojit,ked ma clovek AD,nevadi to miminku?

petkave
8. apr 2012

@kuko7 ja som kojila 14 mesiacov. Ale v tehotenstve a počas kojenia som mala nasadený iný liek, ktorý mi schválil môj psychiater. Myslím si ale, že každý liek sa môže dostať prostredníctvom kojenia k miminku. Čo však so mnou, keď som nevedela vydržať bez tabletiek? Zo začiatku tehotenstva som to aj skúšala, ale bola som hospitalizovaná kvôli hroziacemu potratu rovno na Vianoce, depresívne prostredie nemocnice mi na nálade vôbec nepridalo a takmer som sa zosypala. Takže moja prvá cesta z nemocnice viedla k psychiatrovi, kde sme prekonzultovali ďalší postup a predpísal mi iné tabletky. Teraz už nekojím, tak som ich zase zmenila. Na mojom synovi som si zatiaľ nevšimla nejaký účinok. Vlastne ani neviem,ako by som mohla zistiť, či ho tie tabletky nejako ovplyvnili alebo nie... 😅

mmmiska83
9. apr 2012

@kuko7 ta asentra co mám, tak s ní taky můžu kojit 🙂 .....jinak seznam léků a možných následků pro mimi je na www.safefetus.com , ale je to v angličtině....a radši budu brát nízkou dávku léků než abych byla totálně v prd...... to je daleko horší přece jak pro mimi tak pro maminku

p69majka
10. apr 2012

@mexico_16 ahoj. Ja beriem HAK Jeanine pri AD Cipralex a úplne v pohode, ešte som aj schudla 3 kg. 🙂 Mám konečne pravidelný menzes a aj pleť sa mi zlepšila.

p69majka
10. apr 2012

@mmmiska83 ahoj. Počítala som si tvoje príspevky a myslím si, že to nieje veľmi dobré, že si stále doma. Čím skôr by si to mala zmeniť, lebo to bude už len horšie a určite si zájsť k psychiatrovi. Ja sa napríklad k mojej psychoške objednám na hodinu a zaplatím si a nemusím tam sedieť pol dňa, lebo tiež mi to vadilo. A smalým nechodíš vôbec von? Ako budeš malinkú kočíkovať, keď stále si len doma? Pokús sa postupne s tým začať, vždy trošku ďalej od domu a určite to s niekým konzultuj ako na to. Držím ti palce.

mmmiska83
10. apr 2012

@p69majka ahoj,no já chodím tu tak po okolí ven....malý chodí ven sám už,já uvidím, jestli mě malá "nakopne" jestli ne,tak to začnu řešit 🙂 spíš mi přijde , že u mě je to tím, že jsem tak dlouho doma....stačilo by párkrát jít někam dál (překonat to) a bylo by to v pohodě.......jen by to chtělo,kdyby se manžel alespoň trochu snažil mi v tom pomoci...no uvidíme 🙂 už mě to věru nebaví takový život

kuko7
10. apr 2012

@mmmiska83 moja podla mna ta nakopne mala a ak nie ona tak ti pomoze lekar :D urcite ano, ale skus zavolat nejakej dobrej kamaratke, alebo mamine, ved si vravela, ze sa v tom vyzna,,,,nech k vam pride na dva tyzdne a pomoze ti,,ved co je to oproti celemu zivotu? drzim palce a posielam energiu 🙂

mmmiska83
10. apr 2012

@kuko7 jo me pomaha svagrova a tchyne,chodi k nam denne .-) to se nebojim...kamardku nemam zadnou poradnou....no nejak to dopadne, diky 🙂

kuko7
10. apr 2012

nenechavaj to na nahodu, urcite ti niekto pomoze, ved ked si nevies pomoct sama, treba zapojit okolie a rodinu :D aj keby co bolo,,mne takto pomahala moja mamina a svagrova, trvalo to dlho ale nakoniec som sa dostala do normalu :D drzim palce 😉

mexico_16
10. apr 2012

@p69majka Dakujem Majka.A pri AD nemusi byt teda nehormonalna antikoncepcia ?

p69majka
10. apr 2012

@mexico_16 určite nemusí. Je to na Tebe. Ja som sa radila s psychiatričkou a ona mi vravela, že v pohode môžem brať HAK. Ja som najprv rozmýšľala nad Mirenou, ale práve kvôli PP som sa bála vedľajších účinkov a stojí dosť veľa nato, aby som si ju dala po týždni vybrať 😒 . Aj môj gyndoš vie o AD, ktoré beriem a predpísal mi Jeanine v pohode. Jej výhodou je, že neobsahuje také veľké množstvo hormónov a preto sa z nej ani nepriberá. Stojí okolo 12€ na mesiac.

ange_de_la_morte
10. apr 2012

Ahojky, náhou jsem objevila tuhle diskuzi a malinko si ji pročetla .... Ráda bych se k vám připojila se svým trápením. Nejsem si jistá zda se u mně jedná o PP, ale poslední dobou mám uplně rozsypané nervy a jsem z toho už unavená ... už jsem začala i chodit i psychoterapeutovi ale po 2 sezeních se zatím o moc líp necítím

mawiya
10. apr 2012

Ahojte. Som rada, že som našla toto fórum. Ja trpím PP tri roky. Beriem 20 mg citalopramu a 0,5 mg xanaxu ráno a večer. Po troch mesiacoch sa môj stav upravil, ak aj nejaká PP príde, tak za pár sekúnd odíde. Ale... už štyri mesiace sa snažíme o bábätko. Psychiatrička sa vyjadrila, že lepšie s týmito dávkami liekov ako tehu v strese, depresii a s PP. Ale mám strach. Nemáte skúsenosti s týmito liekmi?

daniela1974
10. apr 2012

@kuko7 ja tiez kojim a mam AD aj benzak 😕 😕 😕