Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

luuca1
28. nov 2010

@laerke terapiu som nemala ákurát teraz počas tehu som začala chodiť k psychologičke ktorá ma naučila ako to predýchať a dala mi CD s autogénnym tréningom...

p69majka
28. nov 2010

@daniela1974 to je super. tak hlavne nech to tak zostane a prajem všetko len to najlepšie na poradni. 🙂

p69majka
28. nov 2010

@luuca1 je mi to ľúto, že teraz musíš ešte aj toto riešiť, ako by toho nebolo dosť. ☹ Nebudem Ti radiť, čo máš robiť, je to tvoja súkromná vec, ale určite v prvom rade mysli na seba a na malú! Držím Ti palce. 🙂

daniela1974
28. nov 2010

@luuca1 juj moja, tak sa dobre rozhodni, ale ved psika si mozes zobrat aj k sebe a s mamkou sa stretavajte a chodte na prechadzky a tak. Ja som to tak riesila. Tiez som bola sama doma ale vzdy som mala kopec kamosiek a stale som niekam chodila. Aj s bruskom. Chod na nakupy, nekaz si naladu ani zivot. Bal darceky, ozdob dom, premoz sa a napec medovniky. No ale nakoniec aj tak rozhodni sama za seba a za malu a daj vediet, co je s Tvojim zivotom. Drz sa moja.

meleri
28. nov 2010

@daniela1974 chtěla jsem ti říct že jsem mamce všecko řekla co jsi mi poradila a nevím proč ale staví se ke všemu odmítavě...:( na skupinu řekla že by sama nedojela. brožurku prý nemusím tisknout (stejně vytisknu)...já mám strach že už taková zůstane nadosmrti.
a znova se omlouvám že tu lezu, ale jsem už fakt v koncích.. ☹

daniela1974
28. nov 2010

@meleri no vsak nato tato skupina je, aj detom ma pomahat.
Jasne, ze na skupinu by nedosla, ved v tychto stavoch sa zle cestuje a uz vobec nie sama keby mala MHD.
Treba ju tam zial priviest a odviest.
Ja si myslim, ze prvy krok by bol zajst za doktorkou a povedat jej nieco ine ako hovori mama.
Nasi tiez chodili bezo mna lebo ked som tam bola a bolo mi nahodou fajn tak som jej nikdy nepovedala, ze mi bolo predtym zle. Nasi jej povedali vsetko.
Traba obrovsku davku trpezlivosti s mamkou.
Ja si pamatam kazde nervy co mala mamka somnou, aj to ako mi povedala, ze co robim, ved ma to neboli. Bola to hrozna veta.

meleri
29. nov 2010

@daniela1974
ono je blbé že tam nejsem...můj otec absolutně neví asi o co jde..ani můj bratr...on se mnou ani po telefonu moc nekomunikuje..skoro vůbec...musím ho dokopat k tomu aby si vzal telefon. pochybuju že dá na moje slova a mamku tam doprovodí..on si myslí že to přejde samo a časem....
mamce se tam vyloženě nechce, včera jsem o tom s ní mluvila, a tvrdí že v Ostravě žádná taková skupina není..:(

luuca1
29. nov 2010

@daniela1974 vieš tak rada by som ale som už v 34 tt a za mamou jazdiť každý deň, sa už tiež trošku bojím.... lebo aj za volantom mi hocikedy príde nevoľno....a kamošky všetky pracujú .....

luuca1
29. nov 2010

@p69majka jaj moja keby som aspoň vedela ako to prekonať ten strach zo samoty v tom byte......

p69majka
29. nov 2010

🙂
@luuca1 ahoj. Ja mám problém, keď muž ide na nočnú a som s deťmi sama. Nieje mi najlepšie a predýchavam všelijako ☹ . Niekedy je to horšie, inokedy lepšie. Musím sa premôcť kvôli deťom. Len ja mám zase také blbé pocity, že keď mi je zle, že čo keď odpadnem a kto sa postará o deti. No nikdy som zatiaľ neodpadla a to si vždy hovorím, že sa mi to nestane, že to všetko je len v mojej hlave a telo reaguje len to 😉 . Tak Ti držím palce a daj vedieť ako to dopadlo. 🙂

luuca1
30. nov 2010

@p69majka no ja sa tiež bojím že odpadnem lebo sa mi rozbúcha srdce ten zvlášny pocit v hlave a už je to tu... a najhoršie je ked sa mi to stane v aute na dialnici... 😒

daniela1974
3. dec 2010

@luuca1
@p69majka
caute babky. Co mate nove? Ako sa mate a ako sa citite?

luuca1
3. dec 2010

@daniela1974 ahoj no ja zatial v pohode ale niekedy mi príde špatno....musím to už nejako vydržať

daniela1974
3. dec 2010

@luuca1 si u Vasich ci u priatela?

treycy
3. dec 2010

vsetko sa da len treba byt silny tak ako som bola ja a vihrala som

p69majka
4. dec 2010

@daniela1974 ahoj. celkom fajn. včera som bola na gyn. zákrok v nemocnici, tak som rada, že to už mám za sebou a že som doma. 🙂 Teraz mám dostať menzes, tak to bude zase o čosi horšie, ale nejako vydržíme. 😉 a ty ako?

daniela1974
4. dec 2010

@p69majka fpoho som. Brusko mi rastie, v noci nespim aj ked som unavena a vela jem, ale je mi fakt velmi dobre. Som uz 14 tt 😀 a nasi este nic nevedia. Asi im to ani nepoviem 😵 .

luuca1
4. dec 2010

@daniela1974 teraz momnetálne od piatka u priateľa.....

tasha
4. dec 2010

@luuca1 ahoj, ja fakt nechapem, ako mozes byt bez liekov.. klobuk dole. Viem, ze asi Ti nie je najlepsie, ja sa udrzujem v akej takej pohode pomocou liekov a aj to mam velke obavy, ako zvladnem zaver. Drzim Ti palce velmi. Budem tu na fore kazdy den az do Tvojho a mojho finisu, kludne napis, ako sa drzis 😉 Co sa tyka Tvojho priatela, je tazke vysvetlovat nase blbe stavy ludom, ktori to nikdy nezazili, ale vydrz to, rozpravajte sa vela, teraz nerob ziadne zavazne rozhodnutia (co sa tyka rozchodu a tak), sme citovo rozhadzane, potom by si to mohla lutovat. Ja mam sice u manzela obrovsku podporu, velmi mi pomaha, takze lahko sa mi mozno radi, ale zvladla si uz skoro cele tehotenstvo bez liekov, si urcite silnejsia, ako si o sebe myslis a zvladnes to, neboj. Napis niekedy 🙂

p69majka
4. dec 2010

@luuca1 ahoj. tak ako? ako s priateľom? 🙂

luuca1
6. dec 2010

@p69majka ahoj no už dobre.... zrejme to nejako sam pochopil....

januska26
6. dec 2010

@luuca1 Drzim ti palce, nech to zvladnes...ja som prezivala nieco hrozne po porode, bolo to strasne...nerada na to spominam...ale som rada, ze je to za mnou...a teraz sa straaaaasne moc tesime s maleho...Niekto tu pisal, ze tie zeny maju psych.poruchy zvycajne uz cely zivot, ale nie je to pravda!!!!!Takze ked pride babo, moze sa to vsetko zmenit a budes sa citit uplne super...drzim palce🙂)

luuca1
7. dec 2010

@januska26 ahoj a ty si brala počas tehu lieky, či nie???

daniela1974
12. dec 2010

@luuca1 ahoj Luci, ako sa mas? Este si nam neporodila?

luuca1
13. dec 2010

@daniela1974 ešte nie, zatiaľ hehe 🙂 😀 😀 😀 😀 ty sa máš ako, moja?

daniela1974
13. dec 2010

@luuca1 áááááááááááááááále ujde to. Vcera mi bolo dost kruto, som si uvedomila, ze som sa enormne prechvalila a mala som vcera aj pochmurne myslienky, ale dnes je to trosku lepsie, tak to asi nemalo nejak vela znamenat. Teda dufam, lebo dalsiu depku cez tehotenstvo by som nerada zazila.
Dost ma stve, ze nemam nic pre babo nakupene, ale zasa si hovorim, naco nakupovat v 15 tt. A potom zasa si predstavim, ze by som uz chcela mat doma aspon plienky, kosielky, dupky a bodinka.
No a predavam dom, lebo sa chcem prestahovat, a zatial som ho nepredala, tak to ma stve.
Lebo som si mudro prehlasila gynkosa uz do Piestan a tu kde byvam uz nemam a zajtra rano musim vstat o 4 hod aby som bola na osmu v PN na testoch.
A Ty? Doma? Sama? S pocitacom? Frajer v praci? Uz mas konicka nejakeho?

luuca1
13. dec 2010

@daniela1974 ja som teraz zasa u našich lebo zajtra mám lekárov a v stredu cvičenie inak som bola minulý týždeň od stredy u drahého a celkom v pohode, prežila som v zdraví 😀 😀 😀 😀 😀 , dnes som bola akurát u psychošky aby mi napísala správu pre pôrodnicu o mojej PP.

katy31
13. dec 2010

@luuca1 Ahoj, už sa Ti to kráti, tak som rada, že si v pohode.. a pozdravujem aj Danielku 😀 😀 Baby, držte sa, ja tu na Vás občas mrknem...

luuca1
14. dec 2010

@katy31 Ďakujem

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz