Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

mexico_16
3. sep 2013

@kiki75 neboj pri pôrode si ani nespomenies na paniku 😉 kazdopadne informuj porodnika ! Držím palce a napíš, keď bude po 😵

mexico_16
3. sep 2013

@tepka ahoj čiže máš PP s agarofobiou ?

tepka
3. sep 2013

@mexico_16 ano ano

slunickoseznam.cz
9. sep 2013

ahoj mam PP a chtěli bychom miminko beru remood a prosulpin máte některá skušenosti s těmito léky a těhotenstvím nebo jestli jste měli nějaké potíže otěhotnět??

zuzik_24
9. sep 2013

Pozdravujem dievčatá, panickou poruchou trpím už okolo 3 rokov. Celé to začalo asi rok a pol, keď mi náhle zomrel otec. Preskákala som všeličo, schudla som 10kg, nič ma nebavilo... Najhoršie na tom bolo to, že ja som sa cítila OK, no moje telo začalo bojovať s veľkým vypätím, ktoré som absolvovala po jeho smrti (starostlivosť o mamu, o zvyšok rodiny a tak), čiže len fyzické prejavy. Začala som navštevovať psychiatričku, nasadila mi AD (antidepresíva) a postupne sa mi život vrátil do starých koľají. Teraz sme sa s priateľom rozhodli mať bábo a tiež riešim čo bude ako bude. Čo sa týka liekov, tak beriem už len najnižšiu dávku, ale stáva sa mi, že ma pochytí panika, keď ma náhle niekde pichne (okolo hrudníka), hneď mám strach, že mám infarkt. Takže sa bojím, že keď lieky úplne vysadím a podarí sa nám potom otehotnieť, čo bude potom....
Idem za pár dní na konzultáciu k mojej psychiatričke, tak som zvedavá, čo povie, čo poradí a tak. Budem Vás potom informovať. V každom prípade Vám všetkým s PP držím palce, viem, čo to všetko obnáša a že radosť zo života s PP nie je vždy jednoduchá...
Pekný deň želám 🙂

zuzik_24
19. sep 2013

Ahojte dievčatá, ako som sľúbila, posielam info o mojej návšteve u psyho-lekárky a aj gynekológa. Lekárka povedala, že moja dávka, ktorú beriem a pomaly vysadzujem je už na úrovni "homeopatík", že mám homeopatickú dávku AD a že ak by som otehotnela a ešte stále ich brala, že to nebude mať vplyv na dieťatko v brušku. Gynekológ to tiež skonzultoval so svojim kolegom psychiatrom a dostala som odpoveď, že sa vôbec nemám báť, že je to v poriadku. Som momentálne vo fáze vysadenia AD, takže do doby kým začneme skúšať bábo, už by som mala byť bez nich. Akonáhle by som už bola tehu a chytali by ma panické ataky, lekárka mi napíše lieky, ktoré budem môcť užívať čisto len keď ma atak pochytí a nebudú škodiť dieťatku v brušku. 🙂 Upozorňujem ale, že toto je o mne a že nie každá máme rovnaké lieky a pod., takže doporúčam konzultáciu u svojich lekárov.
Pekný dník želám. 🙂

jajka207
21. sep 2013

Ahojte babulky potrbujem radu od vas. Vratila som sa z nemocnice bola som na tom dost zle. Uz je lepsie,ale co my zamestnava myslienky je tehotenstvo. Stale nad tym rozmyslam,boli aj pekne myslienky ale tich zlych je ovela viac. Som neschopna,ze to nezvladnem a tak. Mam uz 29 a dietatko este ziadne a zatial ani nemozem mat koli liekom. Pomohol by na tie myslienky psycholog? Bojim sa ze pre tie myslienky nebudem mat dieya,mam v sebe akysi strach,xazili ste to niektora,alebo dom jedina,pomozte prosim.

zuzik_24
1. okt 2013

@jajka207 Ahojky, nemyslím si, že si neschopná, prečo sa tak podceňuješ? Ak máš pri sebe dobrého partnera, tak sa s ním o tom porozprávaj, aby vedel, že dieťatko chceš, ale že máš strach, určite to pochopí.
Z nemocnice si sa vrátila prečo? Bola si tam kvôli panickej poruche?
Dieťatko môžeš mať, prečo nie, najskôr ale treba ukončiť liečbu, navrhujem aj psychoterapie (lepšie ale s psychiatrom ako s psychológom) a potom môže byť aj bábo. Hlavu hore, tiež som prežívala strach, že už nič nebude také pekné ako bolo "predtým", ale zvládla som to, zvládneš aj Ty, všetko sa dá prekonať. 🙂

p69majka
15. nov 2013

@zuzik_24 ahoj. Neboj sa tehotenstva. Ja mám panickú poruchu desať rokov a porodila som dve detičky. Cez tehu som našťastie vôbec nepotrebovala lieky. Cítila som sa relatívne dobre. Keď som to zvládla ja, tak určite aj Ty to zvládneš. V tehu je dobré, že sa môže brať magnézium. Ja som brala dosť vysoké dávky kvôli rýchlemu tepu a možno aj to mi pomohlo. Držím Ti palce. 🙂 🙂 🙂

maartinaa82
9. dec 2013

Baby poradte mi....mam PP budem koncit siesti mesiac ale mam pocit ze umrem...doktor mi nechce predpisat tabletky,ze to musim zvladnut...sem-tam si dam kvapku rivotrilu ale mam pocit ze mi to nezabera....poradte mi co mam robit,nevydrzim taketo stavy :( brali ste nejake tabletky pocas tehu??? Len sa bojim aby to neuskodilo malej..

soniada
8. jan 2014

@cherry1981 prosim si do sukromky

1januliatko
21. jan 2014

mne napríklad povedala moja gynekologička,že väčšinu v tehotenstve PP ustupuje.tiež sa snažíme o bábätko tak držte palce 🙂

zuzik_24
22. jan 2014

@p69majka ahojky Majka, je dobré vedieť, že pri PP sa dá tehu zvládnuť, ďakujem za Tvoje slová, dodáva mi to energiu. 🙂

zuzik_24
22. jan 2014

@maartinaa82 Maťka, skús si dávať veľa magnézia, môže sa v tehu, mne osobne veľmi pomáha. Kúpi si magnézko od Galvexu - Magnéziové tablety 500mg, sú oveľa lepšie a účinnejšie ako kadejaké šumivé blbosti. Neboj, neumrieš, keby Ti niečo bolo, tak bábo v brušku nerastie a neprospieva, mysli na to, že je ak by nebolo všetko OK s Tebou, nebolo by ani s mimi v brušku, takže zahoď zlé myšlienky a šup sa na seba usmiať do zrkadla, pohladiť bruško. Žiadne umieranie nebude, teš sa na svoje bábo 🙂

Držím Ti palce, nech to zvládneš. 🙂

zuzik_24
22. jan 2014

@1januliatko tak nech sa skoro zadarí Janinka 🙂

1januliatko
22. jan 2014

@zuzik_24 ďakujem Zuzi 🙂

p69majka
22. jan 2014

@zuzik_24 ahoj. som rada, že som Ťa podporila v Tvojom snažení o bábätko. Ver mi, že sa to dá vydržať. Človek vtedy produkuje aj iné hormóny a dalo sa to aj bez AD. Tiež som skoro celé tehu brala Magnerot na predpis od lekára. Aj to určite pomohlo. Držím palce.

1januliatko
22. jan 2014

som strašne rada,že som vás tu všetky našla 🙂 🙂 človek sa hneď lepšie cíti keď ten druhý vie o čo sa jedná

maartinaa82
22. jan 2014

@zuzik_24 dakujem si zlata....magnezko od galvexu berem 3x2 tab. denne....a uz berem aj paretin na PP ale nejak mi este nezabera....mam strasne uzkosti...už nech je marec a porodim :(

1januliatko
23. jan 2014

brala niektorá z vás Eliceu???? aké máte s ňou skúsenosti.lebo leták neurobil na mňa moc veľký dojem ...

pt1981
26. jan 2014

@1januliatko léčím se taky na panickou úzkost a to už tři roky. Beru střídavě Eliceu a Escytalopram. Teď jsem v 10tt a volala jsem k mudr, jak to bude s vysazením prášků. Antidepresiva se nesmějí vysadit naráz, tak mi dávku snížila na polovinu a v únoru k ní jdu na kontrolu... Jakou dávku bereš? Já jsem měla 10mg ráno, teď mám 5mg

1januliatko
28. jan 2014

@pt1981 no ja beriem 10mg ráno,ted,a lepšie povedané mala by som, predtým som brala CYTALEC, zmenil mi to keďže sa mi to vrátilo.prečítala som si letáčik a jaksi to "nejde" do mňa,som sa vyľakala,tie vedľajšie účinky vystrašili tak beriem lieky tak ako predtým,užívam CYTALEC naďalej,ale doktor to nevie 😒

pt1981
29. jan 2014

@1januliatko poslouchej, Zlatíčko. Jdi k panu doktorovi, pověz mu, jak moc se bojíš, že bys miminku mohla ublížit. Do letáků se píšou všechny možnosti, co se může případně stát, ale určitě to neznamená, že je to u každého. Já jdu k mudr zítra, tak s ní vše proberu a dám ti vědět, co mi k lékům v těhotenství řekla. Myslím si, že není dobrý brát jiný lék, než který máš napsaný. I když jsi ho brala už dřív... Opatruj se a neplaš se. Napíšu

1januliatko
29. jan 2014

@pt1981 no ja mu mám volať,že ako sa cítim,ale čo mu poviem tak to neviem ....

1januliatko
29. jan 2014

@pt1981 no ja ešte nie som tehotná ale snažíme sa

latalkamates
29. jan 2014

Ahojky, také trpím panickou poruchou a věřte, bylo to opravdu krušné!!!! Pořád jsem myslela, že tohle vyřeším sama a nakonec jsem dr. navštívila, řekla bych, příliš pozdě. Ale přece. Trvalo to několik let, co jsem brala antidepresiva. Pak jsem našla současného partněra se kterým čekám miminko, odstěhovala se a konečně přestala brát prášky. Neberu je už 2 roky. A jestli se mi tyto stavy vrací?? ANO, a myslím, že se budou vracet už napořád, občas, ale nejsou tak silné naštěstí a dají se prodýchat, takže doufám, že mimču to nijak neublížilo ( stalo se to asi 2x za těhotenství ). Snažím se myslet pozitivně. Držím palečky, ať tě ta potvora přestane brzy trápit!!! 😉

pt1981
29. jan 2014

@1januliatko neboj se, řekni mu vše popravdě, protože on tady je od toho, aby tě vyslechl a poradil. Pokud se snažíte, klidně léky užívej, brala jsem je normálně a mudr říkala, že se není čeho bát. Věřím jí. Jestli chceš, tak 19.2. jdu na genetiku a dám ti vědět, jak jsem dopadla, třeba tě pozitivní výsledek uklidní. Já v něj věřím a vůbec si nepřipouštím, že by něco mohla být špatně... Drž se a neboj se, bude to dobrý!!!

1januliatko
30. jan 2014

@latalkamates no mne sa to teraz vrátilo tiež po nejakom čase,tak sa uvidí 🙂

1januliatko
30. jan 2014

@pt1981 tak to by som bola rada,ďakujem 🙂 si zlatá.ešte by ma zaujímalo že za aký čas sa ti podarilo otehotnieť.ako viem,že to nejde len tak šupom 🙂

pt1981
31. jan 2014

@1januliatko určitě se ti ozvu 🙂, neboj, vše bude dobrý. Nooo, u nás je to trošku komlikovanější, manžel má velmi špatný spermio, takže jsme byli na IVF...