Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

kristinenka
20. sep 2012

@vadimka ja som zo ZA, mam to jednoduhsie 🙂 aj ty sa drz pekny dnik 🙂 🙂 a ak mozem poradit, nechodi sa tam zas tak casto, ja chodim raz za tri mesiace, tych 20 eur stoji za to 🙂 🙂 🙂

fashionmaniacka
12. nov 2012

Mala som podobny problem, trapila som sa 2 roky, potom psychiater, lieky, nekontrolovane priberanie z liekov a ine vedlajsie ucinky, tak som sa nastvala, vyskusala toto mbsy.co/BP8 a po mesiaci som bola uplne v poriadku, opat stastny a bezstarostny clovek ...uz to trva rok a som nesmierne spokojna.

vadimka
14. nov 2012

@fashionmaniacka

co je to mbs/BP8??????????????????????????????????????? 😒

nonuska2611
10. dec 2012

Dievčata trpím panickou poruchou už 3 roky..beriem neuveritelne veľa liekov no teda 5 druhov..začína sa mi do hlavy tlačiť myšlienka mať babätko.Lenže môžem o tom rozmýšlať ked hnusná PP sa stále somnou ťahá a beriem tie hnusné lieky..čakám na zlepšenie a to stále neprichádza..v predošlích komentoch som čítala o mamičkách ktoré brali anidepresíva počas tehu ale väčšinou brali len jeden až dva druhy liekov. ☹(

vadimka
11. dec 2012

@nonuska2611

ahoj...pod do temy - Depresia. Ako sa jej co najrychlejsie zbavit- ...su tam dievcata, co planuju otehotniet.....najdes tam aj prispievatelku-veronka- ta 3 dni nazad otvorila sukromnu diskusiu, ak chces, poziadaj ju o priradenie do skupiny. 😉

nonuska2611
11. dec 2012

@vadimka Ďakujem!! 😉

lilien11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu1
30. jan 2013

@nonuska2611 aj ja uzivam kadeco a som tehu. aj pri prvom tehu som uzivala

nonuska2611
31. jan 2013

@pingu1 ..no mne doktori povedali ze pokial beriem tieto lieky tak by som nemala byt tehu!!..nemozu tie lieky zle vplyvat na babatko???...predsa len beriem antidepresiva a kopec inych hnusotiniek!!!..noo a doktori co na to ze beries lieky a cakas mimco??? 🙂

kamculenka
7. feb 2013

Já jsem se už panické poruchy zbavila. Trpěla jsem jí rok a kousek, kdo ví, o čem mluvím, - malý zázrak. Ze startu jsem jela xanax, ten jsme po 4 týdnech vysadili a najížděl mi citalec. Zabral. Teď v lednu jsme končili léčbu po půl roce bez léků. Doktorka ale říkala, že kdyby něco, mohu brát citalec po celou dobu těhotenství i kojení. Těhu ještě nejsem (asi), ale snad jsem tu mrchu panickou porazila!!! Psychika je strašná věc! Holky nedejte se, bojujte!!

kikusa008
13. feb 2013

ahojte...mam taky isty problem ako vsetky z vas,PP trpim uz druhy rok...pred pol rokom som vysadila lieky,planujeme babetko,zatial to ide aj bez,v najhorsich pripadoch mam vzdy poruke neurol...poviem vam,neprajem nikomu zazit ten pocit,ked neviete,co vam je,myslite si,ze mate infarkt..a nik vam neveri..ja mam stastie,ze mam toho najlepsieho partnera...velmi chcem,aby som uz nikdy nemusela brat lieky,aj ked este na sebe pozorujem,ze kazde buchnutie ,kazda malickost ma vylaka....ale snad to bude uz len lepsie.. ☹ ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒

kolinia
13. feb 2013

@kikusa008 ahoj, mne bola tiez tato porucha diagnostikovana asi tak rok pred tehotenstvom, tiez viem, co su to za hnusne stavy, ale kto nezazije, nepochopi....ja som lieky zacala postupne vysadzat a potom som otehotnela nahodou, neplanovali sme, hned som isla k psychiatrovi, ze nech mi da lieky, kt. neskodia, aj mi dal, no ja som ich brala len zo zaciatku, potom som pomaly vysadila, bolo to ok, akurat po porode som trpela miernou poporodnou depkou, tak som musela prestat kojit a nasadit opat lieky, zase som ich brala urcitu dobu, cca tri styri mesiace a od vtedy uz neberiem a myslim, ze som sa vyliecila, i ked nervy vzdy budu, pri dietati sa tomu asi ziadna mamina raz za cas nevyhne...mne vsak pocas depky moc pomahal tiez partner a mamina a cela moja rodina, pretoze mamina mala tiez tuto chorobu. Ja sa citim v podstate uz ok a lieky vobec neberiem, u dr. som nebola takmer rok.

kikusa008
13. feb 2013

@kolinia no mne dal doktor nejake uplne nenavykove lieky,neviem presne ako sa volaju,lenze ja zijem v Rakusku,a ked sa mi minuli,bola som tu o doktora,nech mi ich predpise,samozrejme,tu ich nemaju,a predpisal mi uplnu hovadinu,.dala som si tabletku a tlak mi klesol ale ze tak,ze som skoncila v nemocnici..tak som si povedala nejak vnutorne,ze to zvladnem sama...samozrejme,teraz v mraci,ked budeme doma,pojdem ku doktorovi,je to sukromnik,ale je uzastny,mala som predtym psychiatra,ale absolutne mi nepomohol,dal mi take lieky,z ktorych som len spala..dufam,ze mi povie tu vytuzenu vetu,ze uz ziadne lieky nepotrebujem a som vyliecena..veru,kto tu chorobu nepozna,tak ani len netusi,cim si musime prejst..a hlavne ked ten stav pride...uz aj mysliet na to je hrozne ☹

kikusa008
13. feb 2013

a som strasne stastna,ze v tom nie som sama,velmi ma upokojuje,ked citam vase prispevky 😉 😉

kuko7
4. mar 2013

Ahojte 🙂

baby tak ja som mala panicku poruchu 3 roky,,teraz uz 2 roky pohoda 🙂 musim si zaklopat, lebo sa citim super a uvazujeme uz o druhom dietatku. Prve tehotenstvo bolo ale take narocnejsie, bolo mi zle, grcala som, potom som sa zacala otvarat, do toho panicky strach o babo a mesiac a pol v nemocnici a nakoniec v 37 tt porod kliestovy :/ takze nist moc, ale nevadi, mala ma 5 rockov, je krasna, sikovna, zdravucka a uzasna,,,,,,bolo to narocne, ked mala pol roka, pp prepukla tak, ze som nebola schopna fungovat, zacala som brat lieky, tie som brala dva roky a potom ked som chcela vysadit, tak sa aj podarilo, uz dva a pol roka som bez liekov a aj jesen je ok 🙂 vzdy to nejako zvladnem a vemli mi pomaha moja praca a tiez sport....
s manzelom zaciname uvazovat na druhom babatku, velmi by som si zelala mat duhe babatenko, ale priznam sa, po rozume mi beha kadeco, ako to cele bude, aky bude porod,,,mam z neho paniku totiz,,,a vsetko, proste ci sa nejako zmenim hormonalne, ako to bude po porode,,,,verim ale ze ak upozornim lekara a aj vsetkych naokolo co mi bolo a aky je problem, tak to bude ok 🙂 a myslim ze ani kojenie nehrozi, nakolko ja som bola z kojenia uplne K.O. mlieka plno, na odpadnutie mi bolo , schudla sm 10 kg, zle mi bolo a neviem co vsetko,,,potom som aj musela prestat kojit...tak rada by som tomu babatku dala vsetko, tak dufam, ze bude ok 🙂 verim, ze ked takto uvazujem, vsetko je na dobrej ceste a som presvedcena, ze ked to budeme stale odkladat bude to len horsie a horsie,,,,,clovek nikdy nevie ake to bude a ako to dopadne, bude ako bude 🙂 ja som pozitivna a verim ze to dobre dopadne :D

nonuska2611
4. mar 2013

@kamculenka ..ja ti veeelmi gratulujeeem že si sa tej hnusoby zbavila!!!..Baby prajem vám nech sa vám už nikdy nevráti!! ..ja snou bojujem už tiež asi vyše troch rokov..a stále to nieje celkom ok aj ked som už podstúpilaa kadečo!!hlavne sa jej zbaviť aby som mohla už aj ja to babatkoo mohlaa maať!! 🙂

nonuska2611
4. mar 2013

Dievčatáá ja napr. teraz mením prácu lebo chcem skúsiť niečo lepšiee!! Na pohovore som dostala taký záchvat a musela som sa tváriť že mi nič nieje to bolo strašnééé!!!..Potom mi moja psychiatrička povedala že je to dobre že som si to takto zažila!!Ale každý druhý deň mam záchvat lebo mám nervy či mi to všetko vynde!!

kamculenka
5. mar 2013

@nonuska2611 Děkuji, držím ti moc moc palce, aby ses toho taky zbavila a mohla zase svobodně žít a fungovat.. 😉

rebinka
5. mar 2013

@kamculenka ahojky, pokud ses jí zbavila definitivně, tak to gratuluju!!! Já mám PP už od dětství, ale až někdy v 16ti jsem zjistila, co mi vůbec je a našla pomoc. Dostala jsem AD Fevarin a celkem v pohodě jsem fungovala, i když ataka se sem tam objevila, vysazovala jsem po asi pěti letech možná. Přišla jsem si v pohodě, ale ne na dlouho :-/ ještě ve škole se problémy objevily, studovala jsem VOŠku a myslím v druhém ročníku jsem vysadila prášky. Možná to nebylo pět let, nevím přesně. Každopádně když jsem pak nastoupila do práce, začalo se to zhoršovat, mám i agorafobii a tak těhotenství pro mě bylo "vysvobození" z práce. Od třetího měsíce jsem byla doma a byla jsem v pohodě. Pracovala jsem na poště za přepážkou, ono je to dost fyzicky a hlavně psychicky náročné ač se to nezdá... no těhotenství bylo nakonec v pohodě, taky jsem se toho děsila, ale zvládla jsem to, jen po porodu jak jsem začla chodit na procházky s kočárkem, se to zas zhoršovalo, tak jsem zašla znova k doktorce a dostala jsem opět Fevarin, ale kvůli doplatku jsem si nechala napsat pak Velaxin, ten byl zdarma a dobrý, ale jelikož chceme druhé mimčo, tak mi dr napsala Zoloft. No v pohodě rozhodně nejsem, ale tak nějak funguju. Otěhotnět se nám zatím nedaří, snažíme se rok, teď tři měsíce beru clostilbegyt. Až dostanu teď menstruaci, budu zvyšovat dávku, tak jsem zvědavá nooo.

rebinka
5. mar 2013

@nonuska2611 brzy mě taky čekaj pohovory, jelikož mimi se nedaří a malá bude mít tři roky, takže se toho děsím už teď... držím pěsti, aby ti to vyšlo, když už sis to tam tak vytrpěla!

rebinka
5. mar 2013

@kuko7 určitě to bude dobré! Též držím pěsti!

kamculenka
6. mar 2013

rebinka: No já doufám, že definitivně, ale doposud žádné příznaky nemám, léčba a léky vysazeny, léčba ukončena. Tak snad je ta svině už za mnou!! 🙂

lemonnka
7. mar 2013

Ahoj všichni, chtěla bych Vás poprosit o rady a zkušenosti. Ve zkratce popíšu svůj problém. Asi od 17 let trpím PP, dostala jsem na to Cipralex a Rivotril. Po nějaké čase jsem si našla přítele, teď již manžela a v záchvatu asi nějaké euforie a štěstí mi PP vymizela. Přestala jsem bez problémů prášky brát a asi 5 let se nic neobjevilo až teď v srpnu. Musím říct, že jsem měla dosti stresové období a nastaly i tragické události. Do toho jsme plánovali svatbu. No a hned po svatbě jsem se složila, všechno se vrátilo a snad ještě v horší formě než předtím. Nevim možná už jsem neměla jen PP, začala jsem se bát chodit i ven, do krámu, jezdit MHD (přitom jezdím celý život MHD úplně v pohodě. Řešila jsem to alespoň skleničkou alkoholu aby ze mě trochu všechno opadlo a já mohla začít fungovat. Pak jsem zašla opět k lékaři a dostala jsem opět Cipralex a Rivotril, který beru jenom při atace. Fungovat jsem začala, ale občas mě to prostě přepadne a já už nevím co s tím. A teď je ten problém, že bych chtěla otěhotnět, ale Rivotril prý brát nemůžu a já nevim jestli to bez něj zvládnu? Myslíte že je za to nějaká náhrada, která by se eventuálně mohla brát při těhotenství? A dále se bojím jak zvládnu porod, když začnu panikařit, špatně dýcham a to u porodu asi není moc dobrý. Samozřejmě se chci domluvit s doktorem a gynekologem ale ráda bych slyšela Vaše zkušenosti ať maminek nebo budoucích maminek a lidí co jsou na tom jako já. Občas si připadam, že jsem v koncích.

klaudmanina
10. mar 2013

ahoj 🙂 mam panicku poruchu diagnostikovanu uz rok .. predtym som brala escitalopram a po troch mesiacoch mi ho psychologicka kazala vysadit nakolko moja panicka porucha bola len v pociatocnom stadiu .. lenze medzitym som stihla otehotniet a PP sa mi vratila znovu, celych 6 mesiacov tehotnosti som nepotrebovala ziadne pilulky stastia a bola som uplne v pohode.. ale teraz ked sa mi blizi termin porodu ku ktoremu mam len mesiac sa to cim dalej tym viac zhorsuje, siahla som aj po homeopatikach ktore su uplne neskodne a nehrozi pri nich nic.. nemaju dokonca ani vedlajsie ucinky, ale pomozu i ked v malej miere ale da sa s nimi ... neschopnost sa nadychnut, busenie srdca, neustale prehanky, tep ani neviem uz aky... absolvovali sme aj s partnerom predporodnu pripravu, nakolko chcem aby bol pritomny pri porode a na porodnickom oddeleni mi ale povedali ze to urcite zvladnem a ze je dobre ked bude partner, niekto komu verim pri tom .. ale stale mam obavy.. nakolko neviem ako zvladnem predychat porod ked najvacsim problemom pre mna je prave to dychanie.. chcela by som vediet, ktora ma skusenosti s porodom s panickou poruchou, ako to cele prebiehalo atd. ? som uz uplne v koncoch .. 😒 na babatko sa samozrejme velmi tesim.. ale tie hrozne uzkosti ma premahaju velakrat.. prosim vas o radu ☹

mexico_16
23. mar 2013

@klaudmanina Ahoj..Ja mam PP. Tehotenstvo som prezila dobre a presne posledny mesiac to uz bolo horsie ako opisujes..A mesiac,dva po porode a potom to cele odislo...Je dobre aby si nebola sama 😉 😉 Vsetko je v tvojej hlavy,realne sa nic nestane..Co sa tyka porodu,tak PP je indikaciou na sekciu ale ver,ze pri porode to bude posledne co Ta napadne 😀 Ja som rodila sekciou,ale nie koli PP ale bola planovana koli predoslemu porodu a ver,ze na sale ma ziadna panika nezasiahla a to som bola s rozrezanym bruchom 😀 horsie bol uz na 3.4.den po porode take myslinky 😕
Prajem krasny a bezproblemovy porod a ked sa nato necitis,tak to urcite konzultuj s porodnikom
😉 😵 😵

mexico_16
23. mar 2013

@lemonnka Ahoj..Pozri moj prispevok o jeden vyssie,tam som pisala o porode s PP.
Rivotril su strasne svinstvo aj ked baby pisali,ze ucinkuju hned..je vela nahrad,kt. by si mohla teoreticky brat v tehu ale v min. davke ako Xanax,Frontin,Diazepam a ine aj ked sa neodporuca,ale niedi v tom sama..Kolko sa liecis ? Rivotril si este nevysadila pri AD ako pises,ale vidis Ti hned hladas nahradu za neho...A co keby to islo bez neho ? 😵 😵 Mala by si to skusis !!

klaudmanina
23. mar 2013

@mexico_16 konzultovali sme spolu, on sa viac boji ze ten porod nezvladnem ako ja .. heh >D .. ale moja psycho povedala ze to bude v poho .. a partnera budem mat pri porode co mi dost pomoze.. takze uz sa toho tak neobavam.. i ked niekedy ma chytia prehanky ale snazim sa mysliet pozitivne a tesit sa na babatko.. takze dufam ze to zvladneme 🙂

mexico_16
24. mar 2013

@klaudmanina No vidis 😉 Tak ja drzim palce a ked budes maminka tak daj vediet do temy 😉

trish31
1. apr 2013

@klaudmanina ahoj,ja sice nemam diagnostikovane nic,ale tiez mam problem s panikou ako takou,obcas.Mne velmi pomaha moj muz,snaz sa mysliet pozitivne,nauc sa spravne dychat,pi vela vela vody,ja som zacala chodit na jogu a meditovat,mne to pomaha.Drzim palce

cherry1981
16. máj 2013

baby je tu aj nejaka sukromna tema co sa tyka Panickej poruchy? Lebo nerada by som pisala sem kde to cita cele Slovensko