Mám rýchly tep. Mám ísť na odber krvi?

zabka78
5. jan 2009

Našla som túto tému, ale zaradilo mi ju do Tehotenstva. Nie som tehotná, tak tu zakladám novú.

Dnes som bola u Dr. na vstupnej prehliadke. Všetko OK, až na rýchly tep. Vedela som o tom, že mám vyšší tep, ale nečakala som, že bude chcieť robiť nejaké vyšetrenia okolo toho. Teraz rozmýľam, či ísť na odber krvi. Taaak sa mi nechce. Zaujímalo by ma, ktoré z vás majú vyšší tep, ale nie tie čo ste tehotné, v tedy je to normálne. Môj tep, keď si ho doma meriam v kľude je približne 80-90/min.

roasha
5. jan 2009

zabka,ved to je super tep. 🙂

zabka78
autor
5. jan 2009

80-90 je tep nameraný v kľude, keď som bola u DR., tak to bolo asi 100.
Dr. sa nepozdávala moja tenká karta, tak si na mňa musela asi niečo vymyslieť, aby zvýšila moju návštevnosť u nej 😀 😝

roasha
5. jan 2009

zabka,taky tep mam po uziti betablokatora v klude. 🙂

katkaajurko
5. jan 2009

roasha ja mam podobny problem...tep u doktora aj 110 bez problemov..beriem betablokatory, s nimi je tep pekny..bez liekov mi byvalo "divne"..ked sa mi este tep zvysil,tak niekedy na omdletie, zle od zaludka.. ale od malicka cca 10r.mam nabeh na arytmie..par som ich za zivot zazila aj takych ze tep bol pri nej vysoky aj cez 200 - aj taky ze sa nedal spocitat.. ☹ to som sa riadne bala a bolo mi velmi zle a citila som udery srdca vsade..aj v usiach..vtedy by som si tep spocitala aj bez chytenia tepny..... ale od kedy mam lieky tak tuk tuk tuk,arytmia nebola... 🙂

zabka78
autor
5. jan 2009

dík baby, ste ma ukľudnili 😅

katkaajurko
5. jan 2009

teda pisala som zabke -ale liekym beriem ako roasha 😉

riska
5. jan 2009

zabka, 80-90 je už tep vyšší ako má byť... ja mám ten istý problém, zistila som to náhodou cez vianoce u svokry, ked sme si stále merali tlak 😀 a tlak mám nízky, len ten tep som mávala 90-100, niekedy aj viac...a to som bola úplne v klude...
manžel išiel zhodou okolností vtedy k svojmu doktorovi a spýtal sa ho na to...povedal mu, že to nie je dobré, lebo srdce sa tak viac musí namáhať a tým pádom sa viac opotrebováva 😒 a jednoznačne odporučil aerobne aktivity, prip. rýchlu chôdzu... a vraj to netreba podcenit...takže asi tak 😵

mucilienka
5. jan 2009

ahojte kocky, tak toto je aj moj problem, zostalo mi to po tehotenstve... aj mierne vyssi tlak... zatial lieky neuzivam... ale ako to bude pri dalsom tehu? mate aj nejake dalsie problemy? ja sa tiez v poslednej dobe citim divne, aj ked som v klude...

roasha
5. jan 2009

mucilienka,---interne vysetrenie,tam budu patrat kde je problem. 😉
moze to byt srdce,oblicky...

monuska_9
5. jan 2009

ahojte...ja mam tiez rychly tep ale ja mam aj problemy so srdcom...mam arytmiu niekedy mi ide srdce vyskocit z hrude a niekedy na par sekund uplne zastane 😀 mam tiez zuzenu aortu, nedoslichavost chlopni...a este aby nebolo malo aj selest 😀

katkaajurko
5. jan 2009

nechcem odbiehat od temy - ale monuska - ja mam to busenie a arytmie a beriem lieky, ale ostatne vraj ok, aj aorty,aj chlopne, ale chcem sa spytat ako si zvladla tehu a porod - ja sa koli tomuto celkom aj dost bojim ako to zvladnem...iba viem,vraj moje lieky mozem brat aj v tehotenstve - ale netusim co tehotenstvo spravi s mojim zdravim... 😨

monuska_9
5. jan 2009

katkajurko...moje tehotenstvo prebehlo v poriadku nastastie...mam sice tieto choroby ale nie je to az tak vazne ako sa zda akurat mam len zrychleny tep a obcas citim ze si srdce bucha ako chce...ale nijake ine problemy nemam...dokonca ani ziadne lieky neberiem len chodim pravidelne na vysetrenia na kardiologiu...ja mam tieto problemy od 15tich a nikdy som ziadne lieky nebrala 😖

katkaajurko
5. jan 2009

aha, aj mne bucha nepravidelne..tiez to mam tak od (nepamatam si presne )asi desiatich alebo trinastich..ale par arytmii som mala dost zlych a to som myslela,ze "skolabujem" ze mi srdce vyskoci z hrude alebo zastane uplne... a to bolo tak zaciatkom na vyske (stresy zo skusok to asi zhorsili) a od vtedy - teda od 19,20tich mi dali lieky - malicku davku ale denne a to uz je 7 rokov a arytmia ani jedna - VDAKA BOHU 😔 ..moj kardiolog sa zatial tvaril - ze tehu keby bolo - tak v pohode,no ja sa aj tak bojim trochu...

monuska_9
5. jan 2009

no ja myslim ze ked ti tvoj lekar povedal ze v tehotenstve by nemal byt problem tak asi bude vsetko v poriadku...neviem ti v tomto fakt nijak pomoct lebo kazda to mame inak 😒 ale budem ti drzat palceky a dufam ked budes tehotna tak vsetko prebehne bez komplikacii 😉

mucilienka
5. jan 2009

roasha,

chodim aj na interne - mam znizenu cinnost stitnej zlazy, do tehotenstva bolo vsetko ok, zhorsilo sa mi to po porode... a uz ma to drzi dva roky... internistka so mnou nic nerobi.. sem-tam mavam aj zvyseny tlak.. ale zatial mi nedali ziadne lieky

viva13
26. nov 2010

Ahoj, potrebovala by som poradiť kolko by mal byť normálny pulz? Ja mám v rozmedzí od 80-100 dakujem

srdcko81
26. nov 2010

@viva13 -normálny tep je 66 uderov za minutu 😉

sisaka
26. nov 2010

@srdcko81 - to je individualne, kazdy ma inu frekvenciu, zalezi od veku a fyzickej kondicie - sportovci mavaju nizsi pulz, malo aktivny ludia vyssi, u dospeleho je pulz v norme ak sa nachadza v rozhrani 60-100 za minutu

srdcko81
26. nov 2010

@sisaka -ano ked sa to takto rozoberie tak más pravdu 😉 Ale ked neuvedies co robis,teda ci vykonávas sport alebo inu fyticku namahu tak vsade najdes 60-70 uderov za minutu 😉 A ked v noci spíme mame tep okolo 35 uderov za minutu-mala som holter EKG 😉

viva13
28. nov 2010

Dakujem, môže byť vysoký tep nebezpečný? ak áno ako, vďaka 🙂

annamariapalkovicova
1. okt 2011

ja mam 14 rokov a mam vysoky tep niekedy az 100 tep/min a mala som uz aj 144 a vtedy mi bolo strasne zle a zacala som sa triast.. co mam robit??

maggie59
2. okt 2011

Ja som tiež mavala po porode busenie srdca a raz ked mi tep vyskocil na 190/min! a myslela som ze uz umieram som isla konecne k lekarovi a po vysetreniach mi zistili zvysenu cinnost stitnej zlazy a ze ta vlastne zapricinila tieto problemy so srdcom
Takze ja by som to nepodcenila a isla na tie vysetrenia

januska11111
12. feb 2013

Ahojte 🙂) Mám taký istý problém ako vy :// Mne stále bije srdce strašne rýchlo.. až 149/min :/ bojím sa isť ku doktorke.. pls poraďte..

tanusha84
13. feb 2013

Ja mám ten istý problém. Krvný tlak mám optimálny v rozmedzí od 110/70 do 120/80 ale tep mám vysoký nad 100 za minútu pravidelne. Bola som s tým u svojho doktora a on ma odbil s tým, že si vymýšľam, že v takom mladom veku nemôžem mať taký vysoký tep. Iba mi zmeral tlak a povedal že tlak aj tep sú v poriadku a poslal ma preč. Tak neviem čo si o tom mám myslieť. Niekedy pociťujem veľký tlak na hrudníku a pomaly sa ani neviem nadýchnuť. Mala by som s tým zájsť aj ku kardiológovi alebo to nechať tak. Poraďte mi.

janka191
15. apr 2013

aj ja to mam tep v klude nad 100 a moja mamka tiez a ona aj omnoho viac zacala odpadavat tak sla k lekarovi zistili jej aritmiu a lezala na jiske 3 dni robili jej zakrok na spriechodnenie krvi je to jednodnova chirurgia a uz je to ok ja len dufam ze nemam tiez toto ....

daka122
31. máj 2013

ja som akurat dnes rano mala okolo 110/min. totalne ma to vyčerpalo .Bola som u Dr. a dala mi isoptin 40 mg nech si užijem vždy ked za zvýši tep. Prva tbl zabrala potom medzi 80-90/min. Ale som z btoho dost vyčerpana . ☹

kika112
31. máj 2013

@daka122 skús nejaké bylinky, napr imelo je na poruchy srdcového rytmu http://zdraviezbozejlekarne.sk/imelobiele.html
a cesnak medvedí na srdcové poruchy http://zdraviezbozejlekarne.sk/cesnakmedvedi.html
nemáš nejaké stresy?

azbestica
31. máj 2013

aj ja mam taky tep niekedy aj vyse 90 v klude, ale citim sa fajn tak to neriesim aj tlak mam nizky minule som si merala a mala som 73 / 45 merania som opakovala a stale to boli taketo nizke cifry
@zabka78

libela
31. máj 2013

aj ja som mávala v kľude okolo 90, teraz trošku cvičím a musím povedať, že už ho mám tesne nad 80. som spokojná, snáď pôjde ešte dole

neli18
31. máj 2013

normalny tep je 60-70...ja mam 120 a doktorka mi povedala ze to je v poriadku :-/ moc tomu neverim nakolko sa niekedy necitim dobre..