Mám šancu otehotnieť, keď som mala anorexiu?

kajka
20. jún 2008

ahojte.
Pred dvoma rokmi som nala anorexiu a strasne sa bojim ze nebudem moct mat deti.V septembri sa vydavam a obaja tuzime po babatku.Mam sancu 😒

dejna3
24. jún 2008

Kajka, tak ja mám kámošku, ktorá mala anorexiu, mala asi 2 roky "pošahaný" cyklus a keď šla k lekárovi na vyvolávaciu injekciu, zistila, že čaká vytúžené miminko 😉 Dieťatko je krásne a hlavne zdravé, maminka sa počas tehotenstva držala, pekne pribrala... Bohužiaľ, asi rok po pôrode, prepukla anorexia nanovo. Ale to bolo aj tým, že jej chýbala psychická stabilita a opora a možno aj tým, že na anorexiu sa vlastne nikdy neliečila 😢 😒
Verím, že to Tvoj prípad nebude a držím palčeky, aby si si čo najskôr popestovala vlastné bábätko 😵

kajka
autor
28. jún 2008

verim tomu ze to najhorsie mam za sebou.Velku silu mi dodava priatel co som velmi rada.Po babatku tuzim ale este vydrzim aspon do svadby aby sa napravil cyklus a babatko bolo zdrave

majula009
28. jún 2008

KAJKA, myslím že sa zbytočne bojíš dopredu....treba to najskor skusit a potom uvidíš, Ja som bola vždy brutálne chudá a anorexiu som nemala, a snazili sme sa o babo 3/4 roka podarilo sa to az ked som mala 58 kg...To telo ak sa nebudes sledovat a budes jest normálne tak ako sa má sa na to pripravi a pusti to vtedy ked na to bude telo pripravené. Hlavne nesmies rozmyslat nad tym ze to babo vyrabate...lebo psychika robi vela...nám to asi pretop neslo...kazdy mesiac som cakala s testom co bude, a posledné mesiace som to tak vypustila z hlavy ze som ani nechcela verit ze som tehu.....Ak Vám to rok nepojde, pojdes do centra asistovanej reprodukcie, tam vam porobia testy a bude...ale verim ze to pojde same od seba...držim palcem hlavne nesleduj kolko coho jes, stravuj sa normalne....a ´budes ok... 😀 držim palce

evaviki
28. jún 2008

Ked sme s manzelom chodli na predmanzelsku pripravu k roznym parom, jeden z nich nam povedal, ze ich dcera trpela dlhe roky anorexiou. Doktori jej povedali, ze nebude nikdy mat deti, no a ma ich osem 😀 Takze hlavu hore, dost dolezita je aj psychika.. Drzim palecky, nech to dobre dopadne.

betina
29. jún 2008

kajka:

neměj strach. Asi před zhruba roky jsem měla vleklé zdravotní problémy, lítala jsem po všech možných vyšetřeních - diagnóza-kombinovaná anorexie s bulimíí. Bylo to hodně špatný, měla jsem tím zasažené srdce, játra, hraniční hodnoty pro epilepsii (vypěstovala jsem si nemoc díky práci ☹ podkožní tuk jsem měla 9,4%, sama asi víš, že normální je okolo 22%. Léčila jsem se asi rok a půl, ale pořád jsem neměla všechny hodnoty OK. V Bohunicích mi doktorka řekla, že těžko otěhotním a pokd ano, že neví, jestli miminko donosím.
Nemohla jsem brát antikoncepci a vloni o vánocích jsme si s manželem řekli, že to stejně nevyjde, tak jsme tomu nechali volný průběh. na 2 pokus jsem otěhotněla 🙂 ano, mám třeba horší průběh těhotenství-výtoky, pořád zvracím atd...ale miminko i já se držíme.

je to o tom to nevzdát a věřit si. Nikdy jsem neměla takovou radost z jídla jako ted. A i když třeba ráno zvracím, najím se znova a jím pořád 🙂 jen jsem tím chtěla říci, že jsem na tom byla dost špatně, ale snažila jsem se a můj život je ted nádhernej. Hlavu vzhůru a víru! Ono to půjde!

kajka
autor
29. jún 2008

Ja viem ze vsetko zalezi na psichyke to mi povedala aj doktorka ale ja som taka ze nicomu neverim a mam strach ja viem ze ked sa budeme pokusat o babatko a 1 mesiac to nevide tak hned budem stale na to mysliet ☹ a budem smutna a vsetko pojde este horsie.

sandrika
29. jún 2008

ja som mala mentálnu bulímiu a mam krásneho 2 mesačného synčeka a to som prestala až po otehotnení 😔

papuellka
30. jún 2008

kajka, jak se už tu psalo, záleží, jak hodně jsi měla velkou podváhu, pro otěhotnění se uvádí index těl. hmotnosti mim 18,5... určité procento tuku v těle a zda se ti obnovil menstruační cyklus...

vasko
4. júl 2008

ahojte, tak ja za seba hovorim, ze som anorexiu mala, dokonca som do nej spadla dvakrat po dvoch rokoch a teraz po 4, odkedy som ju, dufam, nadobro zazehnala, som v 39.tt a je to fajn. brala som duphaston a potom na vyvolanie ovulacie zlostilbegyt a podarilo sa hned na prvykrat 🙂 takze nezuuufaj 🙂

moncika15
4. júl 2008

ahoj, moja kamaratka mala bulimiu a otehotnela na prvykrat bohuzial sa jej zmenili plany tak si to dala vziat 😔

janula2008
4. júl 2008

Moje kamaradka anorexii mela a co vim tak hodne rozjetou, nedarilo se jim pak otehotnet, sla na umele oplodneni, ani to nevyslo...no a zmenila partnera a prave lezi v porodnici a rodi holcicku!!!! 😉

janula2008
4. júl 2008

zapomnela jsem dodat, ze pocali ji prirozene bez umel.oplodneni 😉