Mám šancu otehotnieť, keď som mala anorexiu?

kajka
20. jún 2008

ahojte.
Pred dvoma rokmi som nala anorexiu a strasne sa bojim ze nebudem moct mat deti.V septembri sa vydavam a obaja tuzime po babatku.Mam sancu 😒

evamik
20. jún 2008

Kajko, to by Ti nespíš řekl dr., ne my... Záleží nakolik byl vážný Tvůj zdravotní stav... Anorexie určitě nemusí být příčinou neplodnosti.

mywiel
20. jún 2008

Kajka ja mam tiez kamosku anorexicku a tiez chce babo, ale ta bohuzial neprestala... ☹ Ja si myslim, ze ked to bolo pred dvomi rokmi a uz si ok ze by si mohla normalne otehotniet, skus brat prenatalne vitaminy napr. baby plan aby ti nic nechybalo a ak sa stravujes teraz normalne nemusis sa bat, anorexia s plodnostou nic nema, horsie by to bolo keby si pokracovala ked budes tehotna to by babu hrozilo malo zivin a vitaminov. Drzim palce nech sa vam to cim skor splni. 😉 😵

lisounek
20. jún 2008

Presne tak a navic zalezi jaky je Tvuj dosavadni zdravotni i vyzivovy stav, zda je pravidelna menstruace atd. To vse asi ukaze cas... 😕

krista
20. jún 2008

Kajko tak určitě záleží jak moc byl vážný tvůj stav, jestli máš normální mentruaci apod., určitě se na to spíš poptej svého Dr. 😉
Jinak tady podobné téma 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kajka
autor
20. jún 2008

ahoj evamik.Doktory ma upozornovali ze mozno nebudem moct mat deti ale ja som si nedala povedat bolo mi to tak povediac jedno a stale som klesala.Este len pred 4 mesiacmi sa mi vratil menzes bez tabletok tak mam strach kedze to trvalo tak dlho

lisounek
20. jún 2008

anorexie muze mit s plodnosti prave hodne....ale zalezi na vice faktrorech...jak moc je nabourane vnitrni prostredi vcetne hormonalni cinnosti, ale to se opravdu neda takto posoudit, tj. otazka spise pro osetrujici doktory... 🤐

mywiel
20. jún 2008

Dolezite je ze mas MS ja si myslim ze treba verit a skusat. 😉

certica
20. jún 2008

sanca je vzdy, ja mam deti 2 😉
zalezi, ako si na tom teraz. nabehol ti cyklus? "chvilu" moze trvat, kym znovu nadobudnes hormonalnu rovnovahu/cinnost.

mywiel
20. jún 2008

Nepises ako dlho sa uz snazite, aj zdrave zeny co predtym nemali ziadne problemy niektore otehotneju az po roku, takze ziadny stres a chod k dokimu nech ti urobi napr. rozbor krvi ved on vie ake vysetrenia treba aby zistil ci je vsetko ok teraz.

campi
20. jún 2008

Kajka: neboj, neboj. Hlidej se, anorexie neni bohuzel nikdy vylecena, hlavni je, ze se ti vratil cyklus. Kamaradka - byvala anorekticka - ma dve deti. Tak preju hodne stesti v leceni, hlavní je VYDRŽAŤ!

kajka
autor
20. jún 2008

V pondelok som bola u ginekologicky a ta mi cez sono povedala ze vsetko vyzera byt dobre.Vraj niektore anorekticky maju maternicu taku plazmaticku a ja ju mam peknu ale ja uz doktorom neverim kazdy tvrdi inak je rozdiel v doktoroch v BA a PD

mywiel
20. jún 2008

Musis si verit si silna ze si prestala, tak ver aj svojmu telu on ta posluchne, neboj babo pride ked mas teraz cyklus. 🙂

kajka
autor
20. jún 2008

Campi a prosim ta ako dlho trvalo tvojej kamaratke pokym sa z toho dostala

certica
20. jún 2008

kajka a ako si na tom s hmotnostou momentalne? a po akej dlhej dobe ti nabehol cyklus - teda aku dlhu pauzu si mala?

kajka
autor
20. jún 2008

Aku hmotnost teraz mam neviem lebo pred vianocami som kazala rodicom schovat vahu a odtedy mam pokoj uz ma netrapia kila lebo neviem ako stupam ale pred 2 mesiacmi som sa raz odvazila lebo som menila ginekologa a mala som 60kg co je vaha ktoru mi urcili v nemocnici.A cyklus som mala s antikoncepciou ale tak striedavo v nemocnici zakazane a doma som brala.Ale bez tabletok aj ked zhruba zo 6 dnovym meskanim 4 mesiace

lisounek
20. jún 2008

horsi riziko pak je, ze se nektere byvale anorekticky zacnou i v tehu hlidat kvuli vaze a to neni prilis dobry a ikdyz maji vse za sebou, tak je snadne do toho zase spadnout, ale asi je to vse o vuli a odhodlani...kazdopadne pokud jsi odhodlana, tak to chce do toho jit a zkusit...

certica
20. jún 2008

myslim, ze to chce hlavne cas...
u mna to bola vec pubertalnej mladosti, v tom case som bola este vo vyvine, co sa zenskych organov tyka - maternica prestala rast, cyklus som stratila zhruba na rok a pol, az po vyvolavacke a B12 injekciach mi znovu nabehol (to uz som pritom mala pol roka normalnu hmotnost). a lekar mi tiez vtedy povedal, ze nebudem moct mat deti. neviem, mne sa to nejak nastastie vsetko upravilo, vratilo do normalu, dovyvijalo. zas ale u mna je to naozaj davna minulost, odvtedy ubehlo 16 rokov.
no a s pocatim som nemala najmensie problemy, ale hovorim, trosku ina situacia v mojom pripade

buffinko
20. jún 2008

kajka, ak sa ti vratil cyklus, je to velmi dobre znamenie. mne sa zastavil na 2 roky. po obnoveni presli 4 roky, kym som otehotnela (brala som antikon., nechceli sme mat babo, az teraz) a vsetko sa dalo do poriadku a klop-klop zatial s babom nemame problemy. mala by si sa poradit s dr., dat si napr. urobit krvny profil a zistit co ti chyba - a zacat zasobovat telo vitaminami, kedze vdaka anorexii tvoje telo pravdepodobne vycerpalo zasoby. aby ste ani ty a ani babo nemali nedostatok, telo by sa mohlo branit a odmietnut tehu, kedze by to bola privelka zataz. myslim, ze vahu mas uz ok. a drzim palce, aby tvoje odhodlanie skoncovat s tou mrchou chorobou vydrzalo - tak ako mne a mnohym inym 🙂 ked si pomyslim, aka som bola blba.... kazdopadne moja skusenost je - aj anorekticky mozu mat babo, ale musia papat - a hlavne (nielen) pocas tehotenstva. zivot je kratky a vaha nie je najdolezitejsia otazka.

kajka
autor
20. jún 2008

u mna to zacalo v 16 a teraz man 21. Cyklus mi nabehol tak sam od seba zacala som chodit s priatelom a tym brat antikoncepciu a ked ma poziadal o ruku tak sme sa dohodli ze tabletky vysadim 1 mesiac som menzes nedostala a vo februari prisiel sam

buffinko
20. jún 2008

a odvtedy ho mavas kazdy mesiac? ako dlho si brala tablety?

campi
20. jún 2008

kajko: to si bohuzel nepamatuju, bylo to na vysoke skole - tak 10 let zpátky. A taky jsem to s ni neprozivala od zacatku, ale myslim, ze se z toho nedostala najednou, ze se to vracelo tak 5 let.

Jejimu prvnimu diteti jsou 3 roky, takze otehotnela az kolem 28, ty jsi jeste mladoučká. Venuj se ted sama sobe a na mimčo na chvili zapomen. Mas za sebou strasne tezky obdobi a musis si dat do poradku nejenom cyklus, mimi bude v tobe pusobit jako takovy parazit - bude te vysavat a to musis byt moc a moc zdrava. §

Ja si pamatuju jenom to, jak jsme v 25 spalily slavnostne jeji strasne hubenoucky rifle, ktery nosivala ve 20 a porad si je schovavala, protoze i kdyz se nevazila, tak je tajne vytahovala a podle nich ukazovala, jak strasne ztloustla a schovavala si je, ze je bude nosit, az bude zase normalni. A jednoho dne dosla k nazoru, ze ty rifle uz k nicemu nepotrebuje.

montinka
20. jún 2008

kajka neboj sa len si pekne ver. ja mam kamaratku ktora mala anorexiu spojenu aj s bulimiou a ma krasne dievcatko. takze len si treba verit

certica
20. jún 2008

teraz ma napadlo, poznam osobne tiez jednu babu, co mala anorexiu a cca po roku a pol odvtedy otehotnela - spontanne, dokonca neplanovane (mala 21r.vtedy) a narodili sa jej navyse dvojicky dievcata 🙂

no a ja som mala vtedy 15r.

kajka
autor
21. jún 2008

buffinko-tabletky som brala zhruba 2 roky ale nie pravidelne 3 mesiace ano potom pauza zas pol roka ano a pol roka nic.A potom ked som zacala shodit s priatelom pol roka som brala antikoncepciu.

Velmi mi vsetky pomahate.Ja som si myslela ze ked som mala anorexiu tak mat deti nebudem.Viem ze to neni pravidlo ze deti mat budem ale aspon mozem dufat. 🙂

certica
21. jún 2008

kajka, hlavne si este mladucka, takze nic nie je stratene. ak aj nie hned...ved casu na tehotenstvo a deti mas kopec

kajka
autor
21. jún 2008

Ano ja viem ale mam aj tak trochu strach je to sposobene aj robotou pracujem vo firme a tam mi pripada ako keby sme isli o pretaky ktora sa skor vyda a bude mat babo.Kolegina ma 20 rokov a zacala s priatelom chodit o mesiac skor a uz v januari vyhlasila ze my sa brat skor nemozme lebo oni chodia spolu dlhsie a uz je to tu je tehotna a o 2 tyzdne sa beru

certica
21. jún 2008

tak na to sa v pohode vykasli, co/kto/kedy... ide o to, co chces ty a na co sa citis. ja osobne som vo veku okolo 20-tky otazku svadby ci deti vobec neriesila, nevedela som si nieco take ani predstavit, ale jasne, ze kazdy je iny... dolezite je, aby si bola vyrovnana tak nejak celkovo - aj psychicky. telo sa dokaze zregenerovat, ked mu trosku pomozes, ale dusa je o tebe a hlavne na tebe. drzim palce 🙂

lu777
21. jún 2008

tak já jen napíšu, že je opravdu potřeba jak tu píší holky se dát dohromady, psychicky a fyzicky..

já jsem měla únavový syndrom a taky jsem měla trošku obavy, ale v těhu jsem odpočívala co to šlo, brala jsem vitamíny už předem, taky čínskou medicínu, hodně zdravě jsem jedla.. a důležité je nebýt ve stresu 😉

na miminko je potřeba opravdu dost síly, ne jen na těhotenství... já bych řekla, že nebudeš mít problém mít mimi, jsi mladá, teď se soustřeď na nabrání co nejvíc sil a bude to ok, uvidíš 😉

spíš si myslím, aby jsi pak měla nějakou oporu na začátku s miminkem, je to makačka i pro zdravého člověka.. člověk zapomene jíst a odpočívat raz dva, i když před tím třeba chuť k jídlu měl, mluvím z vlastní zkušenosti 😉
mimoto jsou tam hormonální výkyvy a tím výkyvy nálad.. a je to obrovská změna v životě !... to si člověk před porodem ani neumí představit .. t
udíž já bych se ujistila, že budu mít někoho, kdo mi třeba uvaří nebo s kým si můžu popovídat, kdo se staví nebo zavolá, aby jsi to náročné období po porodu, těch prvních pár měsíců zvlášť, měla někoho kdo na Tebe bude mít čas

mimochodem, z vlastní zkušenosti - i když máš super chlapa, tak i pro něj to bude velikánská změna... a i když má rád děti a je ochotný atd., neznamená to, že bude hned nadšený až se dítě narodí a že bude se vším pomáhat... můj muž je super a dal mi v šestinedělí pěkně zabrat 🤐 😔 😝 😖 ...
takže je dobré mít třeba mamku nebo kamarádku, která už má mimi a umí poradit a je na ni spoleh.. fakt to dělá divy... ono i ten chlap se musí vyrovnat s novou situací... je to nádhera, držet svoje miminko 😵 .. ale nezapomeň, že často je to taky stres - dlouhodobé nevyspání, minimum času pro sebe i na partnera, hodně výdajů atd..
tudíž trošku riskantní při zdr. problémech, vím o čem mluvím, bohužel 😔
fakt si nejdřív hodně odpočni a zregeneruj se - pak už na to není čas 😉 😅

nensy
21. jún 2008

hlavně aby jsi byla v pohodě a jinak v tom problém nevidím proč by si nemohla otěhotnět 😀

snehulienka
23. jún 2008

kajka, neboj sa, hlavne do toho zase nespadni, ked budes priberat kvoli tomu ze budes tehotna.
anorexia musi byt strasna vec, ale vidim ze si rozumna baba a chces zit ako normalny clovek.
kasli na to kolko vazis, hlavne nech i zdrava, a potom aj tvoje dieta.

moja kamoska mala vraj bulimiu co tiez nie je bohvieco a ma krasne dieta...