Mám tachykardiu na srdci. Čo bude v tehotenstve?

krasulka
19. mar 2008

Ahojte, mate niektora podobny problem ako ja, ze mavate busenia srdca, beriete na srdce lieky a chcete babo? JA sa bojim, ze co bude v tehotenstve, ako prezijem porod a vsetko okolo toho. ☹ ☹ ☹

junovka
19. mar 2008

krasulka, ja som sa narodila so srdc,vadou a vynosila som do terminu, bez zdrav.nasledkov dve deticky, a co je najlepsie, tak uuuuuplne zdrave 😎 😉
Mam kamosku, co ma tachykardiu a taktiez vynosila zdraveho synceka. 😉
Drzim palce 😉

krasulka
autor
19. mar 2008

junovka, dakujem sa info, a nemali ste pri aebo po porode problemy srdcove? Ja sa bojim, ze tym ako budem tlacit babo, tak to bude na to srdce dost velka zataz.

junovka
19. mar 2008

ja aj moja kamoske sme rodili na cisara.Ja som mala spinal a ona mala epidural.Podla mna ta nenechju prirodzene rodit.Je pravda, ze po Timke som problemy nemala , ale pri Nelke som musela brat vitaminy, ale nastastie sa mi to upravilo.Kamoska zase, jej problemy pretrvavaju a musi brat lieky-zatial.

junovka
19. mar 2008

...si sledovana v kardio poradni????

krasulka
autor
19. mar 2008

hej pravidelne, bola som v juni aj na zakroku v Bratislave v Ustave srdcovych a cievnych chorob.prosim ta co je to spinal? Epidural je ta injekcia do chrbtice a spinal, sorry ale neviem presne co to je. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ved to, mne moj kardiolog povedal, ze zeny s buseniami s tym maju problemy pri porode, z tych tlakov im to tu arytmiu vyvola ☹ ☹ ☹ ☹

junovka
19. mar 2008

Spinal sa tiez picha do chrbtice, ale rozdiel je len vtom, ze ked mas epidural, tak mas zavedeny asi 3 dni po porode kablik a donho ti pichaju proti bolesti.J asom kablik nemala a proti bolesti mi pichali infuzky.A co som si vsimla a aj kamoska vravela, ze je to horsie mat Epi ako spinal, nakolko jej proti bolesti mohli pichat tusim raz za 8-9 hodin.Dovtedy musela trpiet bolest.Ja ked som mala bolesti, tak mi pichli kedykolvek.

A nevravel ti lekar, ze by si rodila automaticky na cisara?Kamoska, co ti o nej pisem, tak jej to zistili az okolo 6 mesiaca, dovtedy mala rodit normal, ale akonahle jej zistili vadu, tak hned nariadili, ze bude mat cisara.Najlepsie v tvojom pripade by bolo, keby si uz bola tehu a sla rodit, aby si si vybavila porodnika dopredu 😉

briluxina
19. mar 2008

krasulka aj ja som mala tachykardiu, brala som aj lieky proti búšeniu srdca a potom som bola takisto na zákroku, cez arteriu mi odpálili nejakú prepážku v srdci ktorá sposobovala búšenie a našťastie mi to urobili na prvý krát dobre. Teraz som už v poriadku. Ak budeš tehu tak sa to dá zvládnuť a vraj sa možu brať pri tom lieky.

krasulka
autor
19. mar 2008

no zatial mi nehovoril, ze hned bude cisarsky,ale asi to zavisi aj od toho, ci budem mat pocas tehotenstva nejake vacsie komplikacie so srdcom. Ked sa zvysuje v tehotenstve krvny obeh a tak..No uvidime. Ale sa toho obavam, lebo mna ked to chyti, ja sa vzdy strasne zlaknem a neviem si predstavit aky to bude mat vplyv na mimco v brusku. Ci to aj ono bude nejako citit..ale asi hej.

krasulka
autor
19. mar 2008

briluxia, ahojky, aj ja som uz na tom zakroku bola. Prvy krat pred 2 rokmi a druhy krat v juni.Lebo ten prvy krat sa mi to vratilo po roku aj nieco ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Mne povedali, ze s ami to moze vratit kedykolvek ☹ ☹ ☹

junovka
19. mar 2008

neboj nic krasulka, babo bude v pohode.Ja som cele tehu bola vstresoch,pri oboch. 😉

krasulka
autor
19. mar 2008

junovka, dakujem. Predsalen su obavy, to poznas. A ked si clovek predstavy take truby, ktore ani babo nechcu a otehotneju, a au zdrave ako repy tak ma ide slak tafit. 🙂 🙂 ☹ ☹

junovka
19. mar 2008

presne tak, ale musis dufat, len v to najlepsie 😉 🙂

krasulka
autor
19. mar 2008

ved dufam, dufam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monca301
19. mar 2008

Mila krasulka Ja som 5 rokov po operacii srdca a 2 rokypo zakroku kde mi vypalovali elektrikou miesta na srdci. Neviem ku komu chodis v NUSCHe na kontrolu, ale skus sa s nim porozpravat a uvidis co ti povie. Ja chodim k dr. Urbanovi a ten mi pred porodom povedal, ze mozem rodit spontane a ked budu nejake problemy tak cisarskym. Problemy som mala, ale nie so srdcom. Dr. mi este povedal, ze keby bol problem s porodom a tehotenstvom tak by som rodila u nich. Rodila som na Kramaroch kde som vedela, ze ked sa nieco stane tak bude o mna dobre postarane a aj NUSCHa je blizko. Takze hlavne sa porozpravaj so svojim kardiologom v BA.
Drzim palce 😉

krasulka
autor
19. mar 2008

monca301, doktor urban ma operoval, aj som u nho bola na kontrole. Veru za nim behnem, co mi na to povie.
A ty si tiez mavala busenie?

levon
20. mar 2008

ahoj, tak ja má tachykardiu spôsobenú zvýšenou činnosťou št. žľazy, rýchly tep (110-130/minuta/ a búšenia..najskôr mi dal lieky proti búšeniu ale ako som otehotnela, tak mi odporučil neužívať ich..samozrejme tehotnosťou sa tep ešte zvýšil, ale nebol žiaden dôvod rodiť cisárskym..oboch synov som porodila bez najmenších problémov prirodzene a pomerne rýchlo - prvého po vyvolávačke po 4 hodinách, druhý bol spontánny pôrod cca 2 a1/2 hodiny. 🙂 myslím, že tvoju otázku najlepšie zodpovie tvoj kardiolog a nie tu baby na koňovi..pri mojom tehotenstve sa nikto nad tachykardiou dáko zvlášť nevzrušoval..Ešte musím napísať, že prvý syn má VSV - ktorá však s mojou tachykardiou nijako nesúvisí a druhý syn má srdiečko v úplnom poriadku.prajem veľa šťastia a pohodové tehotenstvo 😉

lienockaa
20. mar 2008

ahoj, súhlasím s levon..tachykardií je veľa druhov, vzťah k tehotenstvu a následne k prirodzenému pôrodu musí posúdiť kardiológ..takéto veci sa nedajú riešiť na koníkovi, lebo tu aj keď Ti povie 100 báb, ako to u nich prebiehalo, ak mali tachykardie, tak to vôbec nemusel byť ten istý problém ako u Teba a Teba sa možno bude týkať v tehotenstve a pri pôrode úplne iné riešenie a opatrenia..všetko posúdi kardiológ, ku ktorému chodíš na kontroly, pýtaj sa jeho, zodpovie najlepšie a hlavne sa ho na to opýtaj ešte než otehotnieš, už aj kvôli liekom, nie každé sa v tehu môžu..nech nemáš z tých rád na koníkovi ešte väčší chaos..😉

lennie7
20. mar 2008

aj ja som mala tachykardiu, brala som lieky, a mala som blby tlak ale mala sa narodila skoro na termin.Pri porode ma sledovali a do konca po porode sa to zlepsilo, upravil sa mi tlak a busenie srdca uz nemam tak casto 🙂
tak ti prajem vela stastia 😉

monca301
20. mar 2008

Mne tiez robil ten zakrok a potom som chodila ku nemu na kontrolu. U mna to bolo viacej ja som mavala busenie a aj som odpadavala...
Mna najprv operovali a potom ked sa mi stav neupravil mi robili ten zakroka este ma caka v buducnosti kardiostimulator.
V tehu som sa citila perfektne, vobec to na mna nevplyvalo. Citila som sa este lepsie akoked som nebola tehu. Skus mu zavolat, ze sa s nim potrebujes porozpravat a on ta rad vypocuje a pomoze. Pytaj sa jeho a nie svojho rajoneho dr, pretoze on tvoj stav nepozna tak dobre ako v BA. Aspon mne to tak povedal ten moj.
Ked potom nahodou otehotnies tak si budes musiet ist ku nemu pre potvrdenie akym sposobom budes moct rodit. Gynekologovia sa tak chcu poistit keby sa nieco stalo.

Hlavne chod za dr Urbanom a s nim sa porozpravaj a uvidis co ti povie. 😉
Drzim palce

krasulka
autor
20. mar 2008

Monca301, dakujem velmi pekne, urcite to snim preberiem.

BAby, ja som od tototo nchcela pocut nejae odbornosti, proste som o tom len chcela podebatit so zienkami, ktore maju taky problem ako ja a rodili,alebo su tehotne. Lebo v mojom okoli nikto taky nieje a dobre mi padlo ze ste mi tu napisali vase skusenosti. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monca301
20. mar 2008

To poznam. Vo svojom okoli tiez nemam nikoho kto ma taketo problemy. Isty cas som s tym mala aj problemy a riadne depky. Stale som sa pytalapreco ja. Ale potom prides niekam(v mojom pripade to bololiecenie v Sliaci) a zistilasom, zesu niektore na tom horsie ako ja a su s tym zmierene. Niekedy mam pocit,ze som ina ako ostatny a nemam sa nikym porozpravat,pretozenikto nevie ako sa citis.

krasulka
autor
20. mar 2008

monca301, presne tak, ten to kto nepozna tazko pochopi ten hnusny pocit a strach, ktory clovek preziva..Mna ked to chyti, ja vzdy ostanem vyplasena, a muz mi hovori, ze mam byt kludna, ze ved uz to poznas...ale jemu sa to hovori, ked to nikdy nemal. Mne to zacne ked aj napriklad zaspavam a zrazu ma pridusi a
srdce mi akoby poskoci a uz vibruje jedna radost. A este davno mi moja lekarka jedna povedala, ze si mam pri tom pocitat pulz 😉 😀 ale mne pulz leti normalne ze trrrrrrrrrr...a raz ked mi to zachytili na ekg na pohotovosti som mala 200 uderov za minutu. Ako sa toto da spocitat????? A to ja vzdy vyletim na rovne nohy a snazim sa to predychavat..a aj tie tahy mi poradili, ze dat si prsty do krku a normalne si zacat napinat zaludok, ze sa stym vystimuluje nejaky ten nerv, ktory to zastavi,ale zatial mi pomohlo iba to ked som si cupla,alebo sa ohla. Ja to tiez neznasam. Ale ako pises, tiez, ked som bola v tom ustave hospitalizovana, tiez som tam videl pripady ovela tazsie a som si hovorila, ze som na tom este celkom dobre.
Ale je to proste neprijemne a najhorsie je ze clovek nikdy nevie, kedy ho to chyti..

Mne uz z toho sibe, casto si chytam tepnu, ze ci mi dobre bije a tak.....Potrebujem sa toho strachu zbavit. len neviem ako. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

krasulka
autor
20. mar 2008

monca301m az teraz som si vsimla ze si z PE, to je super akurat sme kupili bytik v partizanskom. Moj muzik je z tade. Na Luhoch. mohli bysme sa aj niekedy stretnut. Ale my sme teraz v irsku...ale asi uz iba do konca roka. 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂

monca301
21. mar 2008

Je super, to sa s tebou stretnem velmi rada. 😉 😵

krasulka
autor
22. mar 2008

monca, jasnacka, budem rada aj ja. lebo ja v podstate v batovke nikoho nepoznam. ☹ ☹ ☹ ☹

monca301
22. mar 2008

Tak to sa tesim na stretnutie. Rada ta zoznamim aj s ostatnymi. Mozes sa pridataj ku nam kliknes na regiony a tam si najdes Partizanske. Tvoj manzel byva od malicka na Luhoch.Mne tam byva sesternica a este som tam aj pracovala,tak ho mozno aj poznam. 😉

pink_lady
7. apr 2008

ahoj baby
neporadite nejaky trik ako to predychat, ked to pride? 😕 Ja som taka vyplasena z toho 😕 😕 😕 A ked to zacne tak ten strach co ma chyti asi sposobi este vacsie trc-trc srdiecka 😕 Nehovoriac o tom ze som furt v strachu kedy sa to zase spusti 😖 Ale Vy to asi poznate 🙂

krasulka
autor
14. apr 2008

pink lady, ja mam trik ze si cupnem, touto polohou podrazdis tie nervy ktore to vyvolavaju pri srdci a ukludnia sa.To mam radu od lekara 🙂 A este aj toto: Strcit prsty do krku ako ked ides vyvolat vracanie aby ta naplo. A to ze ta napne ti to zastavi.Snad som pomohla, mne zabera to cupnutie. 🙂

janka46
14. apr 2008

Krasulka,kedze tak trosku Dr.Urbana poznam urcite ta ukludni a tehotenstvo ti len odsuhlasi 😵 ale ak si si nie ista svojim zdravotnym stavom urcite by si to mala prekonzultovat s lekarom ,najlepsie kardiologom, ktori vie o aku arytmiu ide a pozna aj tvoju anamnezu.....na Nuschu su fakt odbornici a tieto rady na "konovi" ti mozno padnu vhod,ale najlepsie ti poradi fakt odbornik....

Drzim ti palce k ceste k vytuzenemu babetku,je vela zien aj s vaznejsimi diagnozami co babetko vynosili a aj bezproblemovo porodili.....

lindda
14. apr 2008

ja tym trpim uz niekolko rokou mam nejaku zlu cievu co mi to sposobuje a rodila som ok 😉