Mám tachykardiu na srdci. Čo bude v tehotenstve?

krasulka
19. mar 2008

Ahojte, mate niektora podobny problem ako ja, ze mavate busenia srdca, beriete na srdce lieky a chcete babo? JA sa bojim, ze co bude v tehotenstve, ako prezijem porod a vsetko okolo toho. ☹ ☹ ☹

krasulka
autor
15. apr 2008

janka, dakujem za povzbudenie 🙂 🙂 🙂 🙂

lindda, tak to je super. Clovek by ani neveril, kolko ludi ma tento problem. Ja som si dlho myslela ze som nejaka divna, v mojom okoli to nikto nemal, ked som to niekomu opisala tak nechapali.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katkaajurko
18. júl 2009

obnovujem tuto temu - az sa divim- to co ste tu popisali je presne moj problem...z nicoho nic z casu na cas - hoc aj v klude pred telkou - zrazu pride podtlak pri srdiecku a zrazu sa rozbehne ako rychlik ze trrrrrr - a ked sa snazim to spocitat tak aj 200.... beriem na to lieky.... no bojim sa tehulovania... teda problem mam od 13..lenze do 19tich to bolo len par krat a to sa im to podarilo len pocut fonendoskopom ale nezachytili to na ekg - tak nevedeli "kde je ta cieva zla"... tak mi poradili take cviky v predklone-co to zastavuju--aj to pomahalo -ale po 20 sa to zhorsilo a zacala som chodit ku kardiologovi a nasadil mi liecbu.. kym mam lieky tachykardiu nedostanem... lenze v nemocnici mi za tie roky co ubehli menili kardiologov uz 3x -a vzdy kazdy novy si najskor mysli -ze taka mlada nemoze brat takto nonstop lieky a ze to urcite nemozem mat take zle - ked sa im to nikdy na EKG nepodari zachytit (len raz na hotleri bola minuta tep 156 -ale to nebola taka arytmia ako normalne)- tak skusali mi arytmiu aj umelo vyvolat - aby zistili to lozisko-ze by to zoperovali-lenze ani to sa im na just nepodarilo...takze lieky...no a posledny kardiolog ma zase presviedcal-ze mam postupne vysadit lieky...tak som skusila postupne az tak-ze teraz dva tyzdne som bola bez a dnes si prisla tachykardia z cista jasna ako bles... 😒 ja sa tiez vzdy tak prelaknem ze hroza.... tak zase budem tam musiet ist a presvedcit ich - ze bez liekov byt nemozem.... inak som si tu precitala-ze niektore ste na tej operacii aj boli a pomohla len na chvilu... myslela som si -ze pomoze na trvalo 😒

ale potesili ste ma -ze napriek tejto diagnoze ste porodili OK 🙂

ivka07
19. júl 2009

Ahojte,
aj ja som v detstve brala na tachykardiu lieky, asi 5 rokov. chodila som do blavy na kontroly ako na klavír a nič so mou nerobili, tak som tam prestala chodiť a lieky som si vysadila. Nič mi nebolo, občas prišla ale odišla. Rodila som normálne a nikoho to ani nezaujímalo ak ked som mala v tehu knižke napísané, že som sa liečila na tachykardiu. Teraz však asi podledné dva mesiace, ju mávam dosť často, ale mala som to spôsobené nedostatkom železa. Lenže teraz po nasadení železa sa mi to zlepšilo, len mám stále strach, že príde to búšenie a tak si to privolávam asi aj sama psychikou.
Tiež som počula o tom zákroku ale nemám odvahu, lebo ja mám z lekárského prostredia strach.

katkaajurko
20. aug 2009

ja som bola na komplex.vysetreniacch a mam zase odporucanu tu ablaciu..neviem ale najst nikoho-kto to podstupil a uspesne...a mam z toho strach - ale uuuuuuplne OBROVSKY!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dadulaa
20. aug 2009

katkaajurko, ak chceš, mrkni na stránku www.doktorka.cz, tam je diskusia o extrasystoloch, v ktorej píše veľa ľudí o tom ako podstúpili abláciu. Ja trpím tiež tachykardiou (vlastne extrasystolami, tak mi to vysvetlila doktorka), takže viem, o čom tu píšete a vždy mám tiež obrovský strach, keď to na mňa príde ☹ neberiem žiadne lieky,iba vitamíny, vraj som ešte na ne mladá, no znepríjemňuje mi to život 😒

jalao
21. aug 2009

ahoj Dadka! 😀 😀 zaujala ma tato tema, lebo mam tiez tieto problemy, presne tak, ako ich opisujes. Ale najintenzivnejsie ich pocitujem, ked som v strese, tak nejaky cas po nom....skoda, ze sa neda tym stresom vzdy spolahlivo vyhnut... 😉

dadulaa
21. aug 2009

jeej, jalao, tak to mávaš aj ty? tak to máme zase niečo spoločné 😀 u mňa to trvá asi rok a doktori mi nikdy nič nezistili, bola som aj na holtri a nič, ako na potvoru mi je vtedy dobre.. 😒 hlavne sa obávam, keď pôjdem do školy a budú stresy, lebo pri stresoch mi býva fakt zleee ☹

jalao
21. aug 2009

Ano, aj holter som nosila, Dr. Kohut ich tam aj videl tie extrasystoly, ale tym to aj skoncilo. Povedal - nestresovat, spravna zivotosprava, neprezierat sa 😀 a normalne zit. Potom som mala este malu Tanu, bala som sa, ako to bude, ale vsetko bolo bez problemov, nastastie.

dadulaa
21. aug 2009

ja sa bojím toho, ako to zvládnem, keď ešte niekedy otehotniem, hlavne ten pôrod. Počula som, že tie tlaky pri tlačení vedia vyvolať extrasystoly ☹

jalao
21. aug 2009

ano, je to mozne, ale ved ako prisli, tak aj odidu....Ved pri porode o tom vedeli, tak ma sledovali ostrazito 🙂 toho sa nemusis bat...s porodom suvisi mozno 100 dalsich teoretickych rizik, no nie?

monca301
21. aug 2009

ahoj,Ja mam tiez problemy so srdcom a musim povedat,ze pri tehu som nemala ziadne problemy a citila som sa super,mohla by som byt tehu cely zivot. Kardiolog ti musi napisat svoje vyjadrenie ci mozes rodit normalne alebo cisarom. A pri akom kolvek probleme musia hned konat. ja som mala tiez odit normalne,ale nastali problemy,ktore nesuviseli so srdcom a musela som ist cisarom. Takze ak chces mat babo nevidim ziadny problem. Ja som bola 7 mesiacov po ablacii a bolo vsetko OK.

dadulaa
21. aug 2009

monca301, to si ma potešila 🙂 plánujeme 2.bábo, ale ešte nie teraz, lebo začínam chodiť do školy,no hádam to nejako zvládnem a srdiečko ma bude poslúchať. 😉

jalao, máš pravdu, je ešte veľa iných rizík súvisiacich s pôrodom, len netreba sa báť a ísť do toho. sa tu sama seba posmeľujem 😀 😉

pele
7. apr 2010

Ahojte, obnovim tuto temu🙂 Ja mam vrodeny defekt komoroveho septa, je prekryty cipom chlopne, takze som nemusela byt operovana a v beznom zivote nemam problemy, okrem zakazu vrcholoveho sportu. Velmi intenzivne cvicenie nevladzem udychat. Zatial tiez tehotenstvo prezivam uplne v pohode. Je tu niekto s podobnym problemom? Rodili ste normalne a ak ano, lisil sa porod nejako od 'bezneho', pomahali vam nejak lekari? Ako ste boli na tom s dychom pocas kontrakcii?

jablcko1
24. máj 2010

Ja mam podobny problem, planujem otehotnieť, ale mám problém s tachykardiou srdca, beriem lieky. Rada by som už otehotnela, ale bojim sa, či by som zvládla porod, či by mi to nerobilo nejaké komplikácie aj v tehotenstve.
Bola by som rada, keby ste tu pridali príspevky, tie ktoré máte s tým problém. vďaka

katkaajurko
24. mar 2011

@pele ahoj ako si prosim ta nakoniec rodila? ja ma tachykardiu a brala som lieky 8 rokov-teraz ma v tehu vysadene,ale vraj mozem aj normalne rodit..zavisi od okolnosti a mam teda dost strach..este som aj malinka-tak aj preto....

katkaajurko
24. mar 2011

@krasulka ahoj - ako si nakoniec zvladla porod? ja mam to iste a bojim sa vcelku dost-najprv mi hovorili dlho -ze to bude na cisarsky-ale teraz nakoniec-ze uvidi sa az na zaver...

pele
24. mar 2011

@katkaajurko ja som rodila normalne a nemala som ziadne problemy. Nepocitovala som to ako nejaku sportovu namahu, bola to len bolest, takze s dychom som krasne stacila, myslim, ze som uz bola zadychcana v beznom zivote ovela viac🙂. Tiez srdce uplne v poho. Ja s mierou sportujem a toto bola na srdce uplne malina oproti napr. particke bedmintonu. Je ale pravda, ze som netlacila dlho a pomahala mi aj sestricka tlakom na brucho. V priebehu tehu som mala busenie srdca, ktore vsak zmizlo po nasadeni zeleza. Kardio mi schvalila normalny porod, len v pripade dlheho tlacenia rezat. Ja som ho vsak aj chcela. Mala som taky pocit, ze porodnici by boli skor za cisarak. Ak uprednostnis cisarsky, mam pocit, ze je to mensi problem ako ziskat potvrdenie o tom, ze je vsetko v poriadku. Vies ako to je dnes, ludia maju dost obavy a nejake rizika su tam vzdy. Je to asi od pripadu k pripadu, zavisi isto ako sa ti tehu vyvija. Drzim palce, nech ti to dobre dopadne!

miskalevica
11. okt 2012

Ahojte zienky
@jalao , @pele , @katkaajurko
vidim, ze nikto davno neprispel. Ja mam od malicka hypekineticke srdce a prolaps chlopne, ale nikto to nikdy neriesil aj ked som odpadavala a pod. Ku kardiologovi som sa dostala az v r. 2011 kvoli zlemu EKG, ten sa vyjadril, ze pokial sa "nechystam na olympijske vykony, tak prezijem". Lieky mi v takom mladom veku neodporucal a ja by som ich ani nechcela. Aktualne som v 4mes. tehu a kazdy den mam niekolkokrat tachykardiu pulz mam vtedy cez 100, stava sa to aj v uplnom pokoji ked lezim alebo sedim a citam knihu, srdce mi akoby chcelo "vyskocit" z hrude a lapam po dychu. Naopak tlak mavam nizky okolo 80/40. Len by som chcela radu, ze ci to mam spominat vobec gynekologovi a "hrabat" sa zase ku kardiologovi, kedze ma bral ako prirodny ukaz - ze nemam ani 70 r. a uz u kardiologa strasim.

pele
11. okt 2012

@miskalevica ja by som urcite spomenula a isla aj ku kardio.mam taky dojem ze by sa mozno oplatilo aj kardiologa zmenit.predsa v tehu netreba nic brat na lahku vahu.plus ja som mala kardio kontroly niekolkokrat pocas tehu lebo srdcovocievny system sa pocas tych 9 mes podtupne meni a treba to sledovat v jednotlivych fazach.drzim palce nech je vsetko ok az do konca.

katkaajurko
12. okt 2012

@miskalevica urcite by som to povedala aj gynekoloovi aj na kardio kontrolu ... ja som rodila koli tomu cisarskym , a srdiecko mi aj po porode chvilu dost lietalo ,nebolo to moc prijemne,mala som v papieroch postup-co maju robit ked dostanem arytmiu (ale moje su take-ze tep je 190) , a kedysi ma tiez brali ako prirodny ukaz - ze taka mlada u kardiologa,od kedy som zacala chodit k sukromnemu-pristup je diametralne iny - bohuzial ,z coho som dost sklamana...tam ma beru ako realneho pacienta...v statnych to bolo nanic,som bola ako pokusny kralik...

miskalevica
12. okt 2012

@pele , @katkaajurko dakujem za nazory, urcite to teda poriesim, lebo mam dost obavy, ze ma pri porode "vystrie", zial mojej mamine sa stalo - tiez ma chlopnovu vadu, ale kvoli reumatickej horucke, cele tehu ignorovali jej stupnujuce sa problemy a potom mala po porode zastavu srdca, tak ju ozivovali, chvalabohu prezila

zankaj
5. nov 2012

Ahojte kocky ja mam tachykardiu a som v 27tt a mam co robit je to na nic :( ani schody neviem sama vyst. Na zachod ked idem tak lapam po dychu. Da sa spravit cisarsky rez? Alebo je lepsia EPI. Lebo myslim ze porod by som nedala :D

xlucia
5. nov 2012

@zankaj aku tachykardiu mas? od ktore tt? cisarsky sa da spravit vzdy. ale nerobia ho len tak. a ak je nutny tak sa voli anesteza podla potreby,nie podla tvojho vyberu
zadychat sa mozes aj preto ze mas vysoko dieta, nielen kvoli tepu

zankaj
5. nov 2012

@xlucia No ja mam tachykardiu asi 10 rokov uz berem lieky a tak. Preto som sa pitala ze ako to vobec funguje porod a tachykardia ci je lepsie neriskovat a radsej sa nechat rezat alebo EPI alebo ja neviem. U nas v okoli EPI nedavaju jedine BA.

xlucia
5. nov 2012

@zankaj najlepsie je to nechat tak. este nevies ako sa tvoj stav vyvynie, po porodu mas este daleko. ziadny lekar pri tejto diagnoze nepovie ze to musi byt automaticky sekcia. v konecnom dosledku, ak budes rodit normlane a nastali by komplikacie, spravili by sekciu bez ohladu na tvoj nazor. aj keby si nechcela
na zapchu si daj slivkovy kompot, kup si susene slivky a denne si daj lyzicku kvalitneho oleja, mandloveho, tekvicoveho, konoplneho, orieskoveho....

zankaj
5. nov 2012

@xlucia dakujem 🙂

vieraspacka
23. júl 2015

Terminalia Arjuna je v rámci ajurvédy najlepšia voľba pre ochorenia srdca. Ak by ste chceli siahnuť po alternatíve...
http://www.planetayurveda.sk/arjuna-kapsule.html

lada24
12. sep 2015

Ahojte baby presne viem o čom je reč . Mam tachikardiu už 3 a pól roka 220 / za min. bola som už aj v Ke na alblacii no márne , zákrok sa nepodaril a viac krát už dotoho ísť nechcem . Beriem lieki no chcela by som otehotnieť len neviem či je to možné a či niektorá ste napriek tomu otehotnela a dopadlo to dobre ? Ďakujem

adulka220884
31. okt 2016

@katkaajurko ja som ablaciu podstupila.... ciastocne uspesne pretoze som to mala blizko tej dobrej drahy a hrozilo poskodenie srdca tak to nechali tak.... tacykardiu som uz dva roky nedostala ale mavam extrasystoly.....