Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

mirka321
1. aug 2011

@hameeda veľa síl prajem aj ja Vám...
ale je to všetko o inom, keď máte možnosť otehotnieť prirodzene
je psychicky veľmi náročné, ked musíte absolvovať IVF , aby ste mohli v náručí držať vytúžené dieťatko, lebo prirodzenou cestou to jednoducho nejde a keď sa už konečne dopracujete k tehotenstvu, tak končí potratom
ale na toto všetko vie odpoveď iba príroda a ten tam hore
je to pravda, že to behanie po vyšetreniach veľmi psychicky vyčerpáva a o absolvovaní celého IVF a vkladov KETiek ani nehovorím......
všetkým držím palčeky , či už s vyšetreniami alebo bez nich
krásny deň

hameeda
1. aug 2011

mirka321 : viem, ale viem este nieco,,moja svagrina 4 roky nemohla otehotniet, nasledovali rozne vysetrenia atd., po dvoch rokoch sa rozhodli absolvovat IVF, vysledok 5 neuspesnych pokusov,,,potom to vzdali,,,prestala na isty cas aj chodit k nam aby sa nepozerala na moje deti,,,po troch rokoch uz jej tiahlo na styridsat sa znova zacala davat dokopy, a po dvoch mesiacoch otehotnela,,prirodzene,,bez liekov,,lekari vraveli ze nikdy nebude mat deti a teraz maju 5 rocneho chlapceka,,uplne zdraveho, rodila prirodzene,,,takze neviem,,ale mne z toho vypliva ze psychika je dolezitejsia nez lekary, lieky atd.

tinka9075
1. aug 2011

čaute babenky aj ja sa k vam pridavam tiež som 5krat potratila 2krat po ivf no dufam že sa priroda umudri a ja budem držat v naruči moje dieta 😒

kaculiatko88
2. aug 2011

@hameeda ďakujeme za povzbudenie a dúfame, že aj u nás to tak bude
@mimka1710 tak krvné vyšetrenia som absolvovala dnes, a v pondelok ultrazvuk a kontrolné vyš. u gynekológa. Máme ešte krvnú zrazeninu v maternici. Zajtra sa ideme objednať na genetiku a potom ešte nejaké špeciálne vyš. do Prešova. Ty máš niečo nové? 🙂

lulu10
3. aug 2011

@tinka9075 ahoj aj si mala 5 krat kyret?

tinka9075
3. aug 2011

@lulu10 kyret som mala 2krat tie ostatne zo mna všetko vypadlo tak nebolo treba kyret robit 😒

kaculiatko88
3. aug 2011

@tinka9075 držíme palčeky nech je ďalší pokus podarený 🙂
Na genetiku sme objednaný na 12. septembra 🙂

tinka9075
3. aug 2011

@kaculiatko88 dakujem pekne 🙂 🙂

mimka1710
3. aug 2011

@kaculiatko88 ahoj, u mna zatial nic nove, stale cakam na koniec augusta, kedy by som mala mat vysledky hemtalogie a genetiky...nech nam vsetko dobre dopadne...ake specialne vysetrenia este mate absolvovat v tom Presove?

kaculiatko88
4. aug 2011

@mimka1710 vieš ani neviem, lebo gyn. mi povedal veľa veci naraz. Bola som zmätená. Tak keď budem vedieť tak ti dám vedieť. 🙂

kaculiatko88
5. aug 2011

Tak dnes sme si boli po výsledky u gyn. a pravde podobne potratili sme kvôli nejakej infekcii (herpes?). A o tri mesiace na podľa neho môžeme opäť snažiť. 🙂 Ale radšej počkáme ešte na výsledky histológie čo nám povedia a ešte na genetiku. 🙂 Ale aspoň dnes celkom dobrá správa 😉

mimka1710
6. aug 2011

@kaculiatko88 to je dobre ze ti robili vysetrenia hned po potrate aspon vies co mohlo byt pravdepodobnou pricinou...ja som bola na vysetreniach az po troch mesiacoch (po vymene gynekologa) takze uz sa toho vela neda zistit, prekonala som tiez nejake virusy, len nikto mi uz nevedel povedat ze kedy a ci to mohla byt pricina potratu...tiez cakam na vysledky hematologie a genetiky tak som zvedava...tie tri mesiace ubehnu ako voda a potom sup do snazilkovania a tehulkovania...vela stastia...

kaculiatko88
6. aug 2011

@mimka1710 ďakujem veľmi pekne ... dúfam, že sa aj ty potom pridáš a všetko pôjde ako po masle. Teraz sa teším no uvidíme ešte výsledky z histológie.
A tebe nerobili histológiu kyretu?

mimka1710
6. aug 2011

@kaculiatko88 robili histologiu plodu, co som porodila, kyret nebol nutny, lebo vyslo vsetko, zistilo sa nieco ale ziadna pricina z toho nebola jasna, porod mi vyvolavali styri dni, takze zapal na placente a neviem este co bolo vo vysledkoch z histologie mohol byt aj z toho, ze moje dievcatko bolo dlhsi cas vo mne uz mrtve...ja osobne som zvedava na vysledky z hematologie, tam mi brali dost vela krvi tak sa uvidi...

kaculiatko88
7. aug 2011

@mimka1710 aha. Tak mne brali všetko na histológiu aj plod aj placentu.

mimka1710
7. aug 2011

@kaculiatko88 no to aj mne a najviac nalezov som mala prave na placente

jamama
7. aug 2011

@kaculiatko88 ja tiež čakam na vysledky histologie a som prekvapena,že v nemocnici odporučali dalšie otehotnenie najskor o 6 mesiacov,aby nebolo znova sklamanie a gynekolog sa len zasmial,že radšej o 2-3 mesiace,to z jeho doterajšej praxe.Tak sa tešim na dalšie snaženie 🙂

silvinnka
7. aug 2011

ahojte,napisem Vam svoju skusenost s opakovanym potracanim,mozno niekomu nieco z mojho prispevku pomoze...Inak mam 28 rokov 😉 takze,otehotniem prirodzene bez problemov hned na prvy pokus,ale zial nedotiahnem tehotenstvo do kanca...prvy potrat rok 2008(5tt. kyret) ,druhy potrat rok 2009 (6tt.kyret) treti potrat rok2010 ,ani raz nezistena pricina potracania ,vysledky z histolgie negat. -tu pri tretom tehotenstve vizeralo byt vsetko o.k akurat srdiecko sme videli az v 8tt .,zial pri kontrole v 10tt nam dr.oznamila ,ze mimi odumrelo,prestalo byt srdiecko a nevyvijalo sa .Dalsi den som musela absolvovat kyret pre zacinajuci zapal,sposobeny odumretim a zadrzanim mrtveho plodu.Moja dr. mi odporucila IVF. aby sa vyselektovali zle embrya a spravilo sa PIGD( genetika) zo zdravych embrii a vlozilo sa to najsilnejsie....Podstupila som vsetky vysetrenia ake existuju spolu s manzelom(genetika,hemat., infekt., imunolo.....) prve ivf. neuspesne,vytvorilo sa mi 7 vajicok,zial 6 z nich bolo zdeformovanych a nedali sa oplodnit.Dufala som ,ze aspon jedno bude bojovat,bojovalo,ale na stvrty den sa prestalo vyvijat,takze nedoslo ani ku vkladu (marec 2011) ...po tomto neuspesnom ivf. mi spravili AMH test(zasoba a kvalita vajicok) vysledok dost zly...ovulujem ,ale nemam kvalitne vajicka...druhe IVF dopadlo tak isto,vytvorilo sa 6 vajicok,oplodnilo sa opat len jedno a to sme dali na geneticke vysetrenie,zial potvrdil sa tazky Downov syndrom,takze mi ho nemohli vlozit... (jun 2011)...docent s embryologmi sa zhodli,ze je zbytocne dalsie ivf s mojimi vajickami,jedine riesenie aby som uspesne donosila a mala zdrave mimi je iba s darcovskymi vajickami...minuly tyzden som podpisala zmluvu,po schvaleni v poistovni mi zacnu hladat vhodnu darkynu ,ktora je zdrava 😉 Podotykam,vsetky vysetrenia u mna aj manzela su o.k akurat ten moj hormon ,takze kocky skuste porosit svojich gynekologov aby Vam poslali krv na toto vysetrenie(zla hodnota byva na 99% pricinou spontannych potratov)pokial u Vas nezistia inu zdravotnu pricinu,hlavne geneticku a hematolog.Inak popri tomto vsetkom som mala robenu 4 x laparoskopiu a 1x minuly rok laparotomiu pre prasknuty vajecnik,sposobeny cystou.Trpim cystami,teraz opat mam vytvorene 2 velke,ktore mi blokuju spustenie menzesu,vcera ma napichali Agolutinom,tak snad do 10 dni dostanem menzes a cysty prasknu....Baby aj napriek vsetkym nestatsiam co Vas aj mna postihli,nesmieme sa vzdavat a musime dalej bojovat!!!Verim,ze kazda z nas casom bude drzat v naruci svoje vysnivane babatko 😎 DrziiiimVam paste 🙂

kaculiatko88
7. aug 2011

@jamama tak my by sme mali mať výsledok v piatok (10 pracovných dní po zákroku). V knižkách píše, že pol roka, ale naj je keď budeš mať 2 menštruácie ( 3 mesiace po zákroku). Vtedy máš dobre prekrvenú maternicu, tak je väčší predpoklad, že sa embryo dobre uhniezdi. Ja mám ísť ešte tesne pred tým na kontrolný odber krvi, či mám všetky hodnoty v norme, aby sme sa vyvarovali ďalšiemu potratu. Ale s manželom sme sa rozhodli, že počkáme na genetické vyšetrenie.

@mimka1710 a teraz ťa gynekológ viac sleduje. Chodíš na pravidelné kontroly, alebo čo ti poradil?

kaculiatko88
7. aug 2011

@silvinnka ďakujeme sa povzbudenie, aj mi tebe budeme držať palčeky nech všetko budete mať v poriadku, a že sa čoskoro dočkáte darkyne so zdravými vajíčkami. Tak ja neotehotniem na prvýkrát. Teraz sme sa snažili vyše 10 mesiacov.

tinka9075
7. aug 2011

@silvinnka no to čo si zažila maš toho vela aj ja mam za sebou 5potratov ale snažim sa ist dalej a neboj určite sa aj ty budeš tešit z dietatka 😉

mufffinka
7. aug 2011

Ahojte. Ja mam tiez podobny osud.. V auguste 2008 som vysadila po cca 10 rokoch antikoncepciu a doteraz sa nam nepodarilo otehotniet. V roku 2009 mi zistili mycoplazmu, na ktoru sme sa s partnerom preliecili. V roku 2010 som absolvovala HSG vysetrenie - obidva vajickovody mam priechodne. V marci 2010 sme absolvovali 1. IUI - zaver biochemicke tehotenstvo, menstruaciou zo mna v 5+1tt odisiel 1 vacok. V juni 2010 sme absolvovali 2. IUI - bolo negativne. Nedavno sme chceli absolvovat 3. IUI, ked ... Myslela som si, ze sa nam v aprili 2011 podarilo prirodzenou cestou otehotniet, ale po 5+4tt zo mna odisli dva vacky. A teraz v juli 2011 sa stalo presne to iste v 5+5tt. Takze mam za sebou uz 3 potraty.

tinka9075
7. aug 2011

@mufffinka tak tiež si toho prežila dost tak ta vitam medzi nami bojovničkami 🙂

tinka9075
8. aug 2011

tinka9075
8. aug 2011

@mufffinka no sme na jednej lodi tak nusime bojovat ale spolu to zvladneme 😉

kaculiatko88
8. aug 2011

Mňa najviac hnevá keď stretnem nejakú ženu, ktorá berie otehotnenie a celé tehotenstvo samozrejmosťou. A povie, že jej sa nič nemôže stať. 😠
@mufffinka vítame ťa medzi nami a držíme palčeky. 🙂
@tinka9075 každá z nás bojuje zo všetkých síl ale najdôležitejšia je podpora a s niekym sa porozprávať.
Mne je dobre keď sa môžem s niekym podeliť a pochopí ma, lebo ma podobný osud ako ja. Nikomu som nikdy nič zlé nepriala.

tinka9075
8. aug 2011

@kaculiatko88 no je dobre že mame taku techniku keby sme tu boli o 40rokou skor tak neviem a mne tiež dobre padne ked tu môžem popisat no je nas vela čo mam,e taketo problemy 😉

kaculiatko88
8. aug 2011

@tinka9075 z jednej strany je super, že zdravotnícke techniky idú stále v pred a v dnešnej dobo sa dá veľa veci riešiť čo sa v minulosti vôbec nedalo. Ale podľa podstatná je psychika.

tinka9075
8. aug 2011

@kaculiatko88 presne moja reč len sa mi zda že v minulosti nebolo take tažke ostat tehotna 😉

mimka1710
8. aug 2011

@kaculiatko88 teraz mi vychazdala kontrola cca raz za mesiac, naposledy som mala rocnu preventivnu prehliadku...uz mam len pockat na vysledky tej hematologie a genetiky a potom zase prist spolu s vysledkami, podla nich sa uvidi ako dalej...skor mi neodporucal otehotniet, ale my s partnerom si dame aj tak dlhsiu prestavku so snazilkovanim, lebo je to riadna zataz na psychiku hoci rastuce brusko a vedomie ze pod srdom nosim zdrave babätko by bol ten najlepsi liek na vsetky tieto negativne pocity...