Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

kajuska09
11. aug 2011

@leleh juuuj moja, ja som od vcera po kyrete, a pred chvilou som citala marcovky a videla som ze si sa lucila ☹ aj ja som bola teraz 7tt plus nieco. Ale podla ms uz hadam aj v 12.tom.....Kedy ides na zakrok? ja som ho chcela mat cim skor za sebou, tak som prosila lekara aby ma hned zobrali...

kajuska09
11. aug 2011

@leleh a presne,aj ja som stale len lezala, takze to vsetko neviem pochopit, aj srdiecko nam uz bilo....

leleh
11. aug 2011

@kajuska09 podla ms by som dnes bola 9+3 ale otehotnela som az na 31DC tak to vychadzalo na 7+3. Akcia nebola ani plodik len zltkovy vacok.V piatok som zacala spinit, vecer som sa rozkrvacala no a noc som stravila v krcoch a slzach - uz som vedela ze to je zaciatok konca, pokracovalo to ako ms no a dnes mi potvrdili koniec na usg. 1.tehu bolo aj srdiecko, plod mal 2 cm a skoncilo to kyretom. Vyzera to tak ze sa tentokrat vyhnem kyretu lebo som sa uz skoro vycistila sama, pichli mi injekciu na stiahnutie maternice, o tyzden kontrola a vraj sa mozme hned zacat snazit. Rada by som si ale predtym dala urobit neake vysetrenia napr stitnu zlazu.

kaculiatko88
11. aug 2011

@leleh ahoj medzi nami ...

@kajuska09 z genetiky sa dá veľa zistiť a myslím, že som tu niekde čítala, že za genetiku plodu sa platí ... pri potrate ti nerobili histológiu plodu? Ja sa chystám ešte na hematologické vyšetrenia.

kajuska09
11. aug 2011

@kaculiatko88 poslali to na histologiu, ale aj na genetiku plodu, ja neplatim nic, lebo je to uz 3.potrat...

leleh
11. aug 2011

@kajuska09 a ako dlho ti kazali cakat po kyrete kym sa znova pustite do snazenia? Mne po 1. kyrete kazali cakat: 1 dr 3 mesiace, 2. 1 mesiac a 3.dr kazal cakat pol roka.Nakoniec sme pockali pol roka a medzitym som stihla tu hematologiu kde sa potvrdila tromb. mutacia

kajuska09
11. aug 2011

@leleh tak bud rada ze nemas to cistenie, aj ked to nie je nic strasne, ale aspon sa mozete skor zacat snazit 🙂 a inac tiez som pocula, ze vela bab potrati kvoli stitnej zlaze. Ako to je s vysetrenim, to musim mat papier od obvodnej alebo gyndosa ze ma tam posiela?? Tiez by som to skusila...

kaculiatko88
11. aug 2011

@kajuska09 takže teraz čakáš na výsledok ... ja by som ho mala mať zajtra ... normálne sa bojím .. ale podľa krvi som prekonala nejakú infekčnú chorobu, ktorá neskôr prepukla ako sinusitída. A na štítnu žľazu stačí ak ti gynekológ alebo obvodný doktor vezme krv na hormóny. A ty si už so sebou a manželom bola na genetike?

kaculiatko88
11. aug 2011

@leleh mne poradil počkať dve menštruácie a pri prvom potrate v UK mi kázal čakať rok.

kajuska09
11. aug 2011

@leleh vies co ja zatial nic neviem, lebo kontrolu mam az o 4 tyzdne a to pojdem asi po prvej menstruacii, takze to moze byt aj o 5 tyzdnov. Po 1.potrate mi lekar kazal cakat pol roka, potom sa nam podarilo otehoteniet az na nejaky 9.cyklus, po 2. som dlho cakala na vysledky z genetiky a hematologie, minimalne pol roka to bolo a otehotnela som po 3.cykle odkedy mi dovolili snazilkovat, a teraz vobec neviem, ale snad skor ako o pol roka to bude mozne....

kajuska09
11. aug 2011

@kaculiatko88 tak drzim palce, normalne Ti zavidim ze uz budes mat vysledky. Ano po 2.sme boli na konzultacii na genetike, zobrali nam krv, vysledky asi o 3 mesiace a prislo sa na to, ze mam jednu trombofilnu mutaciu, ale potom mi hematologicka vysvetlovala, ze to nie je nic zavazne, to ani nie je trombofilia a ze to ma kazda tretia zena. Ale preventivne som potom v tehoten.brala injekcie, ktore aj tak nepomohli.....

leleh
11. aug 2011

@kaculiatko88 takze este si v UK? Ja som tam zila 5 rokov, ale uz druhy rok som na SK. A preco az rok si mala cakat, to je prilis dlho nie? Ja dufam ze mi to snazenie dovoli moja hlava lebo sa uz bojim

kaculiatko88
11. aug 2011

@kajuska09 Boli to dlhé dva týždne. A na genetiku ideme až o 4 týždne. A na hematologiu by som tiež chcela teraz niekdy, že viem kedy by sme sa mohli opäť snažiť.

leleh
11. aug 2011

baby a ktore vysetrenia sa este zvyknu robit po potratoch okrem tej hemat. a stitnej? Ja som na vysledky z hematologie cakala 2 mesiace.

kaculiatko88
11. aug 2011

@leleh nie už som druhý rok doma ... aj mne sa zdalo dlho ale vtedy mi to aj vyhovovalo ... ešte sa robí genetika a spermiogram myslím

leleh
11. aug 2011

@kaculiatko88 myslis ze je potrebny spermiogram ked napr. ja nemam problem s drahym otehotniet ale donosit?

ludka140281
11. aug 2011

@kajuska09 neposlali ta na geneticke testy? ja som po tretom uz sla na odporucanie gynekologa

kaculiatko88
11. aug 2011

možno jeho sperie majú nejakú chybu a prenášajú niečo čo v určitom období zabije dieťa. Ale skúsiť sa popýtať môžeš. My keď budeme mať všetko v norme tak uvažujeme ísť aj na spermiogram. Za to nič nedáme. Ale treba všetko vylúčiť.

kajuska09
11. aug 2011

@ludka140281 ano poslali to na genetiku plodu. A zistili Ti vtedy nieco? Tie potraty si mala este pred prvym babom? alebo medzi detickami? Ty si naozaj priklad toho, ze aj po viacerych potratoch sa da babo donosit 🙂

kajuska09
11. aug 2011

@kaculiatko88 budem uprimna, este sa nacakas kym sa budete moct snazit ☹ lebo tie vysledky z genetiky dlho trvaju. Aspon tu v BA ano....

alusik13
11. aug 2011

@leleh Ahoj,aj ja mám problém donosiť bábo ☹ ako ty, doktor povedal že budem pichať injekcie potratila som už 3 krát.Všetkým držím palce aby všetko dobre dopadlo.

leleh
11. aug 2011

@alusik13 ahoj, je nas tu dost co nevieme donosit, najhorsi je ten pocit ked nevieme preco sa to deje a radost z pekneho zaciatku vzdy vystrieda sklamanie. No ale preto sme tu aby sme sa navzajom podporili a radili si, verim ze spolu to zvladneme a kazda z nas sa docka vytuzeneho miminka, ved si to zasluzime po tom vsetkom no nie 😝

kajuska09
11. aug 2011

@leleh ty si uz injekcie nepichas? lebo mne doki nic nepovedal, tak uz som prestala......

lulu10
12. aug 2011

@leleh ahoj spermiogram je URCITE POTREBNY, ani ja nemam problem otehotniet ale vzdy potratim- uz 3x, a manzelovi zistili katastrofalny spermiogram, morfologia len 1% dobre... lekar ked to videl tak sa ma spytal ze s kym som otehotnela lebo vraj s takym spermiogramom sa to neda... 😅 takze urcite si to dajte urobit a nech je podrobny...

kaculiatko88
12. aug 2011

Ahojte ...
tak už máme výsledky z histológie, ale pravdu povediac nič som sa z neho nedozvedela iba, že som potratila a ma vyčistili. Molu nám nepotvrdili.
Tak idem si dať urobiť ešte kompletné vyšetrenie krvi.

@kajuska09 Tak ja idem do SNV a čo som čítala tak max. 2 mesiace sa čaká tu. My sme východ a menej ľudí. A v BA je ich viacej.

roberta31
12. aug 2011

Ahojte...
som tu nova,neviem kam napisat,tak skusim do tejto diskusie.Ja som minulý týžden potratila v 24 týždni.Asi viete aka je postupnost,nechce sa mi to opisovat,je to este velmi cerstve ☹ .Prosim,viete mi poradit,ako dlho ma necha gynekolog PN?Este je to len týžden,ale nechce sa mi medzi ludi a už vobec nie do prace kde pracujem vo velkom kolektíve.Dakujem za každu odpoved-radu.

kajuska09
12. aug 2011

@kaculiatko88 ani sa necudujem ze nevies nic z tej histologie.....mne tiez nic nezistili, len to ze odobrana vzorka nestacila na to, aby sa vyhodnotili dovody, super.....skoda reci....

kajuska09
12. aug 2011

@roberta31 ahoj, je mi velmi luto co sa Ti stalo.....ja osobne si myslim, kedze to bolo u Teba tak neskoro, ze budes doma 6 tyzdnov, minuly rok som tak s jednou babou lezala v nemocnici, a ta bola PN 6 tyzdnov....

kaculiatko88
12. aug 2011

@kajuska09 tak mne vybrali všetko čo tam bolo a pred tým som ani nekrvacala tak to museli mať dosť vzorky ... no o týždeň na kontrolu tak uvidime čo nám povie 😉

kajuska09
12. aug 2011

@kaculiatko88 no ja som pri prvych dvoch potratoch vobec nekrvacala, len na konci minimalne spinila a aj napriek tomu mi toto povedali....takze fakt tomu nerozumiem.