Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

mimka1710
12. aug 2011

@roberta31 Ahoj roberta, tiez som prisla o svoje dievcatko v takom neskorom stadiu tehu - 23. tt takze presne viem ako sa citis, bolo to moje druhe neuspesne tehotenstvo, ale zistujem ze je nas velmi vela, co nedokazeme donosit nase vytuzene babätka, je to velmi smutne a tazko sa hladaju slova utechy...co sa tyka PN, normalne som mala byt na PN 6 tyzdnov ako pisala kajuska, ale po dohode s mojim dr. mi ju predlzil na dva mesiace, tiez som nezvladala kontakt s ludmi, takze skus poprosit toho svojho nech ti to natiahne na dlhsie...

sniperka
12. aug 2011

Ahojte dievčatá.Ja som mala kedysi v minulosti tri spontánne potraty v priebehu 2 rokov.Ešte mám za sebou aj predčasný porod v 28 tt, našťastie je dcéra živá a zdravá.Mám ešte syna a teraz momentálne som v 24 tt, len sa modlím za každý deň,čo je dieťatko v brušku,aby tam vydržalo čo najdlhšie.Týmto som vás chcela len povzbudiť, nezúfajte,raz sa to predsa musí podariť.

kaculiatko88
12. aug 2011

@kajuska09 ani ja tomu nerozumiem. Čakala som, že tam bude dôvod umretia plodu. Alebo nejaký nález. Ale úplne nič.

kajuska09
12. aug 2011

@kaculiatko88 co viem, tak z histologie sa skoro nikdy nic nezisti ☹

kajuska09
12. aug 2011

@sniperka si mila, dakujeme? a zistili ti po tych potratoch aka mohla byt pricina?? Drzim palce aby bolo s babom vsetko v poriadku 🙂

kajuska09
12. aug 2011

@sniperka za tym dakujeme nemal byt otaznik 😉

roberta31
12. aug 2011

Dakujem dievcata.Aj kamosky si myslia,že by to malo byt klasicke šestonedelie,dufam že ano.A co sa týkaka hystologie,este len buduci týžden mam volat,ale ked tu citam prispevky,tk som zatial nenasla prispevok,komu by nieco vobec zistili ☹

roberta31
12. aug 2011

@mimka1710 dakujem za odpoved,takže asi ozaj vsetko závisí od gynekologa ☹.

sniperka
12. aug 2011

@kajuska09 Aj ja ďakujem.Nezistili mi nič, asi ani nezisťovali,bolo to 16 rokov dozadu.Mala som takého gynekologa o ničom,ktorého som potom zmenila a teraz som spokojná.

mufffinka
12. aug 2011

@ludka140281 Ja verim, ze sa nam to raz podari. Ked pride ten spravny cas. Mozem sa spytat na toho liecitela? Pomohol Ti v niecom? Viem si predstavit, ze to "zlostenie" musi byt tym najkrajsim zazitkom na svete. 😉
@pazicka Kto vie, ci by som na taketo liecenie vobec mala narok, kedze je moja situacia uz tretikrat taka otazna. Skusim sa na to spytat Dr.

luciola
12. aug 2011

tak to som neni sama teda čo prišla o dieta?a tak moc sme ho chceli!a prečo prave nam?mam kamaratky čo su slobodne matky a idu na petraty alebo nechu dalšie dieťa a tie maju len nam sa stale nedari nevie mi niekto poradiť čo robím zle?

mufffinka
12. aug 2011

Ja som sa tento tyzden dopracovala k vysledkom z hematologie a genetiky a nic mi (nam) nezistili, vsetko mame v poriadku. Na odberoch sme boli po druhom mikroaborte a pocas cakania na vysledky sa nam stalo do tretice to iste. ☹ Na endokrinologii som bola naposledy v novembri 2010, diagnoza "Euthyreoza pozit. protilatky proti ATG", t. z., ze som v sucasnosti v poriadku bez liecby, ale raz mozno budem mat problem a budem uzivat lieky. Dr. endokrinologicka mi povedala, ze tato diagnoza nema vplyv na otehotnenie. V pondelok mi chce moj Dr. este pre istotu urobit odbery na chlamydie, mycoplazmy a ureaplazmy (tie som mala robene pred cca 3 rokmi u predchadzajucej Dr.) A ak aj toto vyjde negativne, tak uz neviem kde sa ideme s Dr. pohnut dalej.

pazicka
13. aug 2011

@mufffinka mne to tiež nepreplatili celé,poisť.mi hradila procedúry a ja som si platila ubyt. a stravu čo bolo na mesiac 500,-eur ale tuším že teraz sa už nechodí na 4tyždne ale len na 3,skus sa na to spytat dr.

ludka140281
13. aug 2011

@mufffinka ja som bola po tretom potrate 😢 a lekari vraveli hlavu hore,len som bola strasne zufala,nestastna,chvilkami som sa sama seba bala,aby som si neublizila............jedna pani v autobuse(uplne cudzia)sa mi prihovorila len takto:to nieje tvoja vina a povedala,ze su "lekari" co mi vedia pomost,len im veri malo ludi......hned som pochopila,ze su to nejaki liecitelia,šarlatani,či ako sa im vravi a v okoli jedneho mam,tak som tam zasla a povedal mi,ze mam zlu krv a vynosim len dievca a ze mam trombozu v maternici,preto treti potrat.....nic som mu nepovedala,on vedel vsetko sam...ja som len plakala.......druhy den som si povymislala,ze mam krce v bruchu,boli ma.......aby ma doktor poposielal na vysetrenia........o tyzden mi zistili....trombozu maternice.........tak ja uz verim,ze mi pomohol,lebo ma konecne zacali inak liecit a hned som otehotnela a mam dve dcerky........bolo zistene,ze potraty boli chlapcekovia ☹ u liecitela som neplatila ani halier,chcel len aby som sa pomodlila za jeho rodinu.........tolko moja skusenost

alusik13
13. aug 2011

@ludka140281 Ahoj chcem sa ťa opýtať ako ťa liečili na tú trombózu v maternici,ja tiež tri potraty.Ďakujem za odpoveď.Veľa zdravíčka celej rodinke.

ludka140281
13. aug 2011

@alusik13 brala som asi toto: duphaston,ascorutin,pyridoxin,maltofer fol,iniekcie b12,iniekcie clexane,..viac uz si nepamatam....bolo ich vela...tieto som brala rok a pol...aj uz pocas tehotenstva .....bolo to este viac,ale tie si nepamatam,brala som ich kratko...len nejake vitaminy

ludka140281
13. aug 2011

@alusik13 brala som asi toto: duphaston,ascorutin,pyridoxin,maltofer fol,iniekcie b12,iniekcie clexane,..viac uz si nepamatam....bolo ich vela...tieto som brala rok a pol...aj uz pocas tehotenstva .....bolo to este viac,ale tie si nepamatam,brala som ich kratko...len nejake vitaminy ...ty si nebola na genetiku?

frca
14. aug 2011

@kaculiatko88,tak to ma naozaj mrzi ze si si tym musela prejst ale neboj urcite to nabuduce uz vynde🙂s tymi vysetreniami som to dako nezistovala,nemala som dakeho dobre doktora,teraz som aspon rada ze mam doktorku ktora je naozaj zlata,povedala ze to sa stava a zatial ze mi ziadne vysetrenia robit nebudu,tak neviem

alusik13
14. aug 2011

@ludka140281 Ahoj bola som na genetiku nič mi nezistili všetko OK.z iných výsledkov usúdili že si budem pichať.A tých liekov bolo neúrekom ja som brala duphaston a nepomohol 😒 Uvidíme po 4 krát snáď to už vyjde s tými injekciami.

ludka140281
14. aug 2011

@alusik13 strasne ti drzim prsty,len sa nevzdavaj 🙂 vyjde to....aj ty budes mamina....verim,ze to bude uz coskoro 😉

kaculiatko88
16. aug 2011

@alusik13 držíme palčeky v snažilkovaní.

alusik13
16. aug 2011

@kaculiatko88 Ďakujem, aj ja držím palce všetkým babám nejako to spolu zvládneme.

kaculiatko88
17. aug 2011

@alusik13 budeme zvedavé ako sa to podarilo ... my ešte musíme čakať, ale dúfam, že tie tri mesiace zbehnú veľmi rýchlo a budeme sa opäť snažiť. 🙂 🙂

scarlet
17. aug 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)

SNAŽILKY:

SCARLET: 34r.,genetika (OK) - hematológia (antifosfolipidový syndróm) - leidenská mutácia (OK) - hysteroskopia a hysterosalphingografia (uterus arcuatus: mierna odchýlka) - reprodukčná imuno (hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast) - 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií) - 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. tehu prirodzene)

LULU10: 28r., genetika (OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil (OK), reprodukčná imunológia (OK), hysteroskopia (odstránená časť prepážky), spermiogram (96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov (3:1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

RACHEL36a:39r.-genetika (OK)- hematológia (OK)- hormonálny profil (OK)- operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt)

ALUSIK13:genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK),hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5t-6t.tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram.

mufffinka
19. aug 2011

@pazicka 500 €? No to je pekna cifra.. Normalne dovolenka. 😉 Myslela som si, ze vsetky poplatky plati poistovna. Ale keby to tak bolo, to by sme sa tam asi chodili vsetci kurirovat. 😀
@ludka140281 Zaujimavy pribeh, az mi z neho naskocili zimomriavky.. Ja verim, ze su medzi nami ludia, ktori maju schopnosti vidiet to, co ini nie a aj vedia pomoct. Len viac ich je asi takych, ktori z toho maju super zarobkovu cinnost. Raz sa mozno rozhodnem aj ja pre takyto krok a skusim vyhladat aj takuto pomoc. S priatelom sme sa dohodli, ze to este nechame do konca roka volne plynut a ked sa nam nepodari, tak buduci rok sa po niekom poobzerame. Vraj niekde v okoli Galanty je jeden pan, co uz mnohym pomohol.

Doky ma tento tyzden riadne povysetroval a zobral mi este pre istotu aj krv na HCG, vysledky z odberov budem mat za 2 tyzdne a v krvi som mala taku hodnotu HCG, ze skonstatoval, ze som tehotna nebola. Dost ma to prekvapilo, lebo to malo taky isty priebeh ako po druhy raz, mala som 3 testy pozitivne, vysli zo mna tie vacky a v nemocke mi iny doktor robil sono kvoli spineniu a bola tam taka cierna machula a do papierov mi napisal diagnozu "hroziaci potrat". No a to som si doteraz myslela, ze HCG sa v krvi nachadza len pri tehotenstve.. Ked mi doky robil sono, povedal, ze keby som bola tehotna, neboli by vajecniky take pripravene ake ich mam. Ukazoval mi na sone 1 folik, zostupujuci hlien - bliziacu sa ovulaciu a povedal, ze sa mame snazit v stredu tento tyzden, co bol 17. DC. A to bol pre mna dalsi sok, kedze ovulaciu mavam medzi 11. a 13. DC. Takze uz asi prestavam vsetkemu rozumiet. 😖

ludka140281
19. aug 2011

@mufffinka budem vam drzat prsty 😉

kaculiatko88
20. aug 2011

@ludka140281 ľudské telo je nevyspytateľné a mení sa každým dňom. Takže tomu nikdy neporumieme.

ludka140281
21. aug 2011

@kaculiatko88 naozaj 🙂 je to tak........tesme sa kazdej malickosti

mufffinka
21. aug 2011

@ludka140281 Dakujeme! 😉

pazicka
29. aug 2011

@mufffinka myslím si že 500,-€ nie až tak veľa ak to má pomôcť úspešne donosit bábätko čo v mojom prípade asi pomohlo,uvidím v januári som v 20tt, a zatial všetko o.k