Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

lulu10
25. sep 2011

baby ak sa u vas nic zavazne nezisti tak skumajte partnerov spermiogram!!! Kazdy jeden nech si da skontrolovat morfologiu spermii. Ja mam za sebou 3x potrat a manzel ma 99% patologickych spermii, otehotniem bez problemov prirodzene ale srdiecka sme sa este nedockali ...

cecil36
25. sep 2011

@lulu10 ahojky mas uplnu pravdu, netreba sa zameriavat iba na zenu pri taktomto probleme. Drzim palce, nech sa zadari. Idete na PICSI?

katus193
25. sep 2011

@lulu10 ale potom nechapem preco to lekar neriesi ak ma zena vsetko v poriadku a neposle okamzite partnera na spermiogram.Ja mam tiez vsetky vysledky v poriadku, nemam problem otehotniet, behom polroka som bola tehu dvakrat ale dvakrat to odislo a dr povedal ze problem mam donosit ale neposlal mm na spermiogram

lulu10
25. sep 2011

@cecil36 ahoj ano PICSI to isti 😉

lulu10
25. sep 2011

@katus193 no to nechapem ani ja a teda dost ma to rozculuje ze lekari chlapov vobec neriesia, tiez som sa stretla aj v CAR s takymto pristupom, nenechaj sa odbit dajte vysetrit mm spermiogram

lulu10
25. sep 2011

@katus193 ja tiez otehotniem bez problemu za 1a pol roka som bola tehotna 3x a manzel ma 99% poskodenych spermii -prevazne hlavicky, ak poskodena spermia oplodni vajicko tak plod je skratka poskodeny a odide 😔

cecil36
25. sep 2011

@katus193 presne tak, muzov neriesi nikto a pritom su v 50% (ak nie viac) zodpovedni za potraty, kedze aj zla spermoska moze oplodnit vajko, ale ten vyvoj uz nie je ok. Nam sa tiez podarilo mimco az z PICSI 🙂
@lulu10 vyborna volba 😵 😵 😵

lulu10
25. sep 2011

@cecil36 za tu volbu vdacim tebe 😉

katus193
25. sep 2011

@lulu10 tak ja som v zahranici a nasla som si tu dobreho dr lebo ten moj na Sk ma tiez len tak odbil ze prvy potrat nic neznamena no a tu som potom mala mikropotrat.Tak som si nasla dr a ten ma hned dal vysetrit aj genetiku a vsetko a behom par dni som mala aj vysledky,vsetko v poriadku.Takze povedal ze musime cakat kym otehotniem a potom to treba hned od zaciatku podchytit, takze som velmi zvedava ako to dopadne do tretice.A v akych tt si potratila?

cecil36
25. sep 2011

@lulu10 ja by som ti to tak priala moja 😵 Nase spermosky boli dokonca tak poskodene, ze neboli schopne vajko oplodnit. samozrejme nie vsetky, ale pri tom nizkom pocte, to tiez uz sranda nebola. A ku komu ides?

cecil36
25. sep 2011

@katus193 ale poskodene embryjko bohuzial nepodchytis liekmi 😒 A ak hej, tak zas len do urciteho casu....Ja by som ten spg dala rozhodne vysetrit.

lulu10
25. sep 2011

@katus193 aj hematologiu a imunologiu mas vysetrenu? a co stery na ureaplazmy,mykoplazmy a chlamydie? ja som mala prvy krat anembryomolu, druhy krat to bolo v 5tt a treti v 7tt, nikdy sme sa ani srdiecka nedockali, zacnem krvacat a je to fuc... 😔

katus193
25. sep 2011

@cecil36 ja si myslim ze automaticky by hned mali muzov posielat na spermiogram, ved je jasne ze aj muz moze mat zle spermie.Ja sa uz teraz bojim co bude ked otehotniem, neviem ci by som dokazala zvladnut dalsi potrat, psychicky to niekedy nezvladam uz teraz.No nastastie mam doma uz aj utrogestan a dr povedal ze okamzite ak mi mrcha nepride tak na dalsi den musim prist a hned mi musi nasadit nejaky hormon

lulu10
25. sep 2011

@cecil36 diky moc, chcem skusit Machaca, aj ked nas na prvom rande teda riadne odradil... ale uz sa nedame 😵

cecil36
25. sep 2011

@lulu10 odporucam kombinacia Machac- lieky stimulka a odber a Koudelka ET, toto je moj tip 😀
@katus193 ja ta fakt nechcem strasit, ale ziadne hormony, ani utros ani dufik nezabrania potratu ak je embryjko poskodene.... 😒

katus193
25. sep 2011

@cecil36 no ved ja si myslim to iste, ze ak je plod uz raz poskodeny tak mi nepomoze nic, ale ved dr musi vediet co treba robit nie, ked ja mam vsetko ok.Vies ale ani niesme doma a je to takto zlozitejsie to tu riesit aj ked viem ze ten dr je velky odbornik a je vraj aj velmi dobry, tak ja len dufam ze mi pomoze

katus193
25. sep 2011

@lulu10 no mne robili nejake testy ale neviem co vsetko, fakt velmi nerozpravam nemecky tak je to tazsie aj iba mm sa dorozumie ale tiez nerozumie vsetkemu.ale viem ze mi vysla v niecom vysia hodnota tak mi dal urobit este podrobnejsie testy, co sa tykla chromozomov a potom prisli vysledky dobre.Ja som tiez zacala krvacat a hned bol koniec.Jedno v 7tt mala som aj kyret a druhe bol mikropotrat.
@cecil36 Baby ale ste mi dali chrobaka do hlavy.este som si spomenula ze dr povedal ze uvidi ake mne pridu vysledky a podla toho sa uvidi ci bude musiet ist aj mm na vysetrenie.Takze nechapem ak mne vysli dobre, tak potom mal poslat jeho nie???

katus193
25. sep 2011

@lulu10 este som ti zabudla napisat ze ten prvy potrat som mala v januari a vtedy som mala aj zapal moc.ciest,bolo to hned po ovulacii takze som ani necakala ze budem tehu.Mala som dost silny ten zapal a moze byt ze to sposobil aj on.A dr som hovorila ze zapaly mavam dost casto

lulu10
25. sep 2011

@katus193 no to nieje bohvieco ked sa nemozes s lekarom dobre porozpravat, pretoze co sa lekara priamo nespytas to ti sam nepovie aspon tak to vacsinou funguje na slovenku-aspon co su teda moje skusenosti, takze vlastne ani nevies co mas vysetrene a co nie... ked mas casto zapaly tak si daj urobit stery na ureaplazmy, a urcite ja ten mm spermiogram, ak vyjde dobre aspon budete vediet ze ok, aj ked najlepsie je dat si vysetrit aj fragmentaciu spermii, cez spermie je tu odbornik cecil36, ja viem vsetko od nej 😀

lulu10
25. sep 2011

@cecil36 a to si mozem vybrat koho chcem na ET aj na odber? da sa to nejako vybrat? alebo sa objednat konkretne k tomu lekarovi co chcem? na nastavenie stimulky pojdem urcite k machacovi ale ako zabezpecit aj odber u neho a ET u Koudelku? 😕

katus193
25. sep 2011

@lulu10 no asi to necham uvidime co bude ked otehotniem treti krat a ak to uz potom nevyjde tak uz to bude musiet riesit, ale dr je velmi mily a vidno ze nam chce pomoct.No uvidime ako to dopadne do tretice.Pozeram ze ste tu riadne zbehane co sa tyka tych vysetrení, musim tu mrknut castejsie 😉

lulu10
25. sep 2011

@katus193 jasne ak budes nieco potrebovat ozvi sa 😉 a moc drzim palce nech to do tretice vyjde 😵 😵 😵

katus193
25. sep 2011

@lulu10 dakujem si zlata aj ja drzim palce a verim ze ta potom najdem v nejakej krasnej temice s nadpisom tehulky 😉 Inac ako sa ty citis psychicky, lebo ja v poslednom case len placem a placem a neviem sa s tym nejak vyrovnat a prekonat to ☹ A ked prisiel teraz datum kedy sa mal drobcek narodit tak to ani nehovorim.

cecil36
26. sep 2011

@lulu10 machaca na odber si pytat mozes, ved je tvoj lekar, ja som si ho na drzovku pytala na recepcii pred OPU. Koudelku som na ET dostala nahodne, bo machac bol prave na operacke s niecim komplikovanejsim. Ale podla mna ak tam Koudelka bude, vypytat si ho mozes. Je velmi mily 🙂

bambi30
27. sep 2011

dievčence ďakujem za prívítanie 😉

bambi30
27. sep 2011

mám na vás takú prosbičku, poradte mi, kde v SR robia vyšetrenia na reprodukčná imuno, respektíve robia sa už všetky ako v ČR i trofoblast?

cecil36
27. sep 2011

@bambi30 co ja viem vsetka imunologia okrem trofoblastu sa robi v tkanivovej banke v KE a trofoblast v heliose Martin. Boli sme tak pre rokom a cosi, ale mozno od vtedy sa da imuno aj inde, neviem...

kaculiatko88
28. sep 2011

Tak ja som si zobrala k srdcu vaše radi a zajtra idem odniesť mm spermie na vyšetrenie. Ešte ten deň budeme mať výsledky. Dnes mám za sebou hematológiu. Krv v rámci normy s menšími výkyvmi, ale u mňa v pohode inak je to normálne. Kedže som nachladená takže ďalšie vyšetrenia musia počkať. Chcú mi brať krv a poslať do Prešova. Potešili ma, lebo nemusím cestovať. A o dva týždne imunológia. A dúfam, že posledné vyšetrenie budem mať za sebou. Idem ešte mm vybaviť krv na hormóny. Či on náhodou nemá problém so štítnou žľazou. Skúšame všetko možné, aby sme sa mohli pustiť do snaženia.

schnauzee
28. sep 2011

V prvom rade veeelmi pekne dakujem vsetkym za odpoved 🙂 a mam novu info.. asi som to tu spomenula, ani uz neviem, ze moja velmi dobra znama, co pracuje v labaku, mi cca tyzden po kyrete (co mohli byt cca 3 tyzdne po odumreti plodu) vzala krv a postupne robila testy na vsetky infekcne choroby (to my asi mohli iniciativne vziat aj na gynde, ale nestalo sa). Postupne som sa dozvedala, ze ze vsetko bolo negativne, az na jednu vec - obycajna chripka! A ze to moze sposobit potrat. Mala som v case odberu akutny priebeh chripky, pripadne nedavno akutny a prave iba ustupujuci (neviem, ci to dobre pisem, ale zaver je ten, ze by to mohol byt dovod). Nikto mi zial nemoze potvrdit, ci to dvod bol, ale je tam velka pravdepodobnost. Nemala som takmer ziadne priznaky, preto sa aj cudujem, ako som mohla mat chripku, ale na druhej strane ma niekedy par tyzdnov pred tym pobolelo hrdlo a mala som teplotu 37,3 - 37,4, po par dnoc to kleslo na 37,0 a tak ostalo, co mi viaceri vraveli, ze to mze byt pocas tehotenstva. Ale teda teraz je dost mozne, ze to bol moj vrchol chripky. No, ak by to mal byt dovod, bolo by to fajn, znie to divne, ale radsej mat dovod a sancu, ze to nabuduce nebude, ako nemat ani tusenie, co sa mohlo stat. Snad ma chapete.

kaculiatko88
29. sep 2011

@schnauzee tvoja známa ma pravdu. Mohlo to byť aj vďaka chrípke. Mne sa viac a viac potvrdzuje hepretická infekcia. Skoro všetko sme už asi vylúčili z vyšetrení čo sme absolvovali. Teraz som chorá. Tak sa idem preliečiť cez víkend a potom ideme na to.