Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

dulina33
5. mar 2013

@cuculik1 Ahoj a dakujem za radu no ja lle n tolko ze vzdy mi hovorili nieco ine ze vraj som ok len potrebujem pauuzu na posilnenie maternice brala som aj duphaston len mi to nerobilo dobbre hlavnte vitamini aby som poberala mi hovoril no neviem ale jedno viem ze bojovat budem kym sa nam nenarodi aspon 1 babo velmi duuffamm.........

andrea1980
7. mar 2013

Ahojte, ja mam za sebou uz 2 potraty. Jeden v 8tt, druhy v 20tt. Po prvom mi nierobili nijake specialne vysetrenia (vraj to bola nahoda) no a zial, az po druhej strate dietatka, mi urobili specialne kultivacie na ureaplazmy, mykoplazmy a chlamydie. Bola mi najdena ureaplazma, ktora bola pravdepodobnou pricinou potratov. Preto vam vsetkym odporucam, dajte si mimo genetiky, hematologie, infektologie, endokrynologie a hormonalneho profilu urobit aj tieto specialne kultivacie. Ja som si trubka myslela, ze "kultivaciami" ktore sa mi pravidelne robili, je zahrnute aj toto, ale zial, myslela som si zle :(

pianina
12. apr 2013

Ahojte.Ja mam za sebou 4 potraty . 3potraty v 6 tt a 1 v 4tt.Tiez mam urobene vsetky mozne vysetrenia genetika,infekcne,stitna zlaza ,imunologia a teraz by som mala ist este na hematolgiu. rozmyslame ci nejdeme do nijakeho caru.Manzel si mysli ci nemame bud ja vajicka alebo on spermie poskodene.Ja sama uz neviem.a ja stale dufam...

petrusape
14. apr 2013

@pianina hematologicke priciny su velmi caste, najma pri potratoch v rannych stadiach, tak si pockaj na tento vysledok a uvidis, ci nie je pricina nahodou tam

cuculik1
14. apr 2013

@pianina a co tak dna fragmentacia spermii....sposobuje opakovane potrsty. Mas v ramci imuno vysetrene aj NK bunky? Tiez zvysena hladina sposobuje potraty....

cuculik1
14. apr 2013

@pianina inak ja mam tiez 4 potraty a teraz som tehu 5 krat...tak stresujem lebo si meriam bbt a dnes rano trochu klesla....

pianina
14. apr 2013

@petrusape no pri poslednom potrate som bola na fraxiparine,mam hranicne pozit. bunkovu imunitu tak aj prednison a este utrogestan.max.nadopovana a nic 😢 ved dufam,ze ta hemat.nieco ukaze

pianina
14. apr 2013

@cuculik1 a co su to tie NK bunky.Lebo pozeram tie vysledky z imuno nijak nic nevidim

pianina
14. apr 2013

@cuculik1 a tebe nieco zistlili?a v ktorom tyzdni si? a preco si merias bbt?nijako vela otazok 🙂 som ti dala

petrusape
14. apr 2013

@pianina aha, no mne zistili na hemato aj syndrom lepivych dosticiek, tam je dolezitejsi anopyrin ako samotny heparin, tak nech ti urobia testy aj na to pre istotu

cuculik1
14. apr 2013

@petrusape ja mam nejake tie mutacie picham clexane ale aj antifosfolipidove p. Mi z casu na cas vybehnu tak sa musim na hemato opytat ci mam uzivat anopyrin. Zatial si ho ordinujem sama posledne tri dni. Nk bunky su forma bielych krviniek. Na sr sa to moc neriesi v cr uz ano a vsade vo svete je to uplne bezne vysetrenie. Ak vies nejaky cudzi jazyk daj si to do googla. Inak tie lepive dos. Nemam. Uz ani neviem co viac si dat vysetrit.....teraz som v 6 tt este som nebola na ultr. Beriem to zo dna na den.

petrusape
15. apr 2013

@cuculik1 asi sa to ani nijak inak neda, drzim palce, nech to dobre dopadne

pianina
15. apr 2013

@cuculik1 a ja drzim palce,nech to babo o devat mesiacov budes kocikovat 🙂

pianina
15. apr 2013

@petrusape diky moc...

pianina
28. apr 2013

@cuculik1 chcem sa ta opytat ,kde ta vysetrovali ohladom tej krvy?a ake presne vysetrnia ti robili.robili ti aj funkcne vysetrnie trombofilneho stavu.Dakujem

cuculik1
29. apr 2013

@pianina v centre hemostazy a trombozy v kosiciach. Neviem co vsetko to obnasalo ale zistili mi tie geneticke mutacieako aj zakladne vysetrenia....

miruuska
30. apr 2013

ahojte.chcem sa spytat mam za sebou dva potraty.momentalne riesim doktorov kazal mi ist do BA na geneticke vysetrenie ajs partnerom chcem sa spytat ako to prebiehaloak mate skusenosti a ci sa nieco plati.dakujem moc za kazdu odpoved

pianina
30. apr 2013

@miruuska Ja som bola na genetike v Martine pre dvoma rokmi.Nic sme neplatili,ale mali sme vymenny listok od gynekologa.Jaj platili sme nijakych 30e za prednostne vyseternie/cakali sme ani tyzden/. 🙂 Nam nezistili nic,ale co som citala dost caste su tam tie trombofilne mutacie pa

miruuska
3. máj 2013

@pianina vymeni listok mam.to mi dal uz dr.a ze si mam zavolat a objednat sa.bola som prekvapena ze ma objednali pomerne rychlo 29aprila som tam volala a objednali nas na 31maja.ja som bola vcera na hematologii a povedala mi ze pocas nasledujuceho tehu si budem pichat do brucha injekcie bez toho to nepojde.budem uzivat lieky a cele tehu budem chodit na kontrolu a budu ma monitorovat.bude to zlozite tehu uz nebude pohodove ale tesim sa ze to s touto liecbou pojde a donosim to.povedala mi ze genetike mi viac toho nepovedia lebo tam sa skuma problem len na 20% a ked mi nieco este zistia to iste mi povedia co aj hemaatologicka len mi lieky pridaju.teraz len dufat ze coskoro sa zadari a najdem si dve //na tehu teste-nech Boh da

pianina
3. máj 2013

@miruuska Zistili ti nieco na hematologii? A ake lieky budes uzivat okrem fraxiku?Ak sa smiem spytat kolko krat si potratila?Ja stale tiez dufam,ze donosim zdrave dietatko 🙂

alenapavlinska
3. máj 2013

ahojte...aj ja chcem pridať a podeliť sa s Vami ..ja mám za sebou 3x potrat ale aj jedno zdravé dievčatko...potrat som mala v r.2007...Emku v r, 2009...druhý potrat v 2011 a tretí teraz vo februári ☹(( dosť je to na nás ženy, že...ale nejako som to zvládla...ten posledný som mala "anembriomolu" a tie predchadzajúce, to prišlo rýchlo...bola som na endokrinologii-štítna žlaza v poriadku...a teraz po 6 týždňoch od odberoch majú zavolať z hematologie...uvidíme aké výsledky..ala

pianina
5. máj 2013

@cuculik1 ahoj.idem sa ta opytat ako dlho si sa objednavala do toho centra/centrum hemo.a trombozy/ a za aky cas si mala vysedky.Dakujem velmi pekne pa 🙂

cuculik1
5. máj 2013

@pianina objednaju ta do mesiaca....prvotne vysledky trvaju skoro mesiac lebo su obsiahle ale ked uz chodis len na kontrolu tak rano beru krv a do dvoch hodin niekedy aj menej mas vysledok...takze to celkom ide 😉

lulka06
7. máj 2013

Ahojte dievcata ;(
Mam za sebou 4 potraty, z toho jeden spontanny, 2 zamlknute.
Absolvovala som genetiku, hematologiu, vys.stitnej zlazy, spermiogram, kompl.vysetrenie v centre neplodnosti.
Uz neviem co robit, kam ist?

margarita
7. máj 2013

@lulka06
co je "kompl.vysetrenie v centre neplodnosti"? bola v tom aj reprodukcna imunologia? ja mam 3 potraty a 2 porody zatial...a z kazdeho rozku trosku - mam nieco najdene na hemato, endokrino a repro imuno....s touto kombinaciou potracam zasadne v 6tt...

cuculik1
8. máj 2013

@lulka06 vysetrovali ti nk bunky? Ja mam imuno dobru az na tie nk bunky....a tie sa vo vacsine u nas nevysetruju.....

ninka.b1
8. máj 2013

@lulka06 ahoj ja mam dva MA a teraz čakam na verdikt ☹ Ja ešte skusim vyšetrenie na celiakiu a čaka ma hysteroskopia...

lulka06
8. máj 2013

@ninka.b1 celiakiu? Kvoli comu?

lulka06
8. máj 2013

@cuculik1 neviem o ziadnych nk bunkach.

cuculik1
8. máj 2013

@lulka06 u nas to takmer nikto neriesi ale v cr uz ano a v usa je to uz roky bezne vysetrenie. Ich vysoka hodnota sposobuje opakvane potraty. Odber ti moze urobit aj obycajny alergolog. Nk znamena natural killers, su to bunky imunitneho systemu ktore bojuju hlavne proti virusom a rakovinovym bunkam. Ich zvysena aktivita i zien sposobuje potraty a uz pred planovanym tehu je potrebne brat lieky na potlacenie imunity....ak vies po anglicky, staci si dat do vyhladavaca miscariage nk cell. Su o tom hrby clankov a studii.