Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

zuzana0612
25. máj 2009

Ja si myslím, že je to to isté. Mňa lekár poslal na genetické testy, pretože môjmu otcovi sa tvoria zrazeniny v žilách. Tak aby sa vedelo, či to mám vrodené aj ja a aby sa prípadne predošlo potratu. Objednávala som sa na hematologiu. A tam mi zobrali krv na genetické testy, z ktorých mi zisitili, či mám vrodené trombofílie a robili mi aj hematologické testy. Z tých zisťovali, akú mám zrážanlivosť krvy a podobré veci. Základom bol nejaký homocysteín a fibrinogén a ešte tam boli aj nejaké iné veci.

koxinka
25. máj 2009

Ahojte babuse.
dakujem Vam za povzbudive slova.No robili nam vsetky testy aj spermiogram manzelovy a vsteko vyslo OK,kazdy nam tvrdi ze sme uplne ok ale blbne mi cyklus posledne 2 mes.
Uz som spominala ze teraz som po liecbe clostyl.a dnes som 7 den po ovul.a nevydrzala som a spravila som si testik a neviem nasla som tak ale taku jemne viditelknu // ciarku tak neviem teraz som s toho taka nijaka,ci sa mozem v kutiku duse tesit ci radsej zostat neutralna.radte

koxinka
25. máj 2009

A este k tomu co riesite ci genetika a hematol su tie iste vys. Ono sa krv berie na hematologii, aj nam ju brali 2krak tam a 1krak na genetike. Ja som zdrav.sestra a urcite sa nerobia spolu davaju sa na hematologiu ale posielaju sa na odborne pracoviska,spon tak som bola s tym vsetkym oboznamena. 😀

fyalynka
25. máj 2009

koxinka drzim ti veeeeeeelmi silnoooooooo palce na krasne // a tehulkovanie bez problemov, nech uz tento x
je ten stastny so zdravym babatkom 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

kacarina
25. máj 2009

koxinka, aj slaba ciarka je ciarka 😉 drzm palce 🙂

kacarina
25. máj 2009

Ahojte,
ja som dnes mala ist na prvy ultrazvuk, tak som len zaniesla spravu z nemocnice po kyrete 😒 ... pytala som sa doktorky, ci by u nas prichadzali do uvahy imunologicke vysetrenia a povedala mi, ze podla nej u nas nebude problem v imuno, ze to by ta reakcia nastala skôr, nebolo by to vydrzalo 1.raz do 12tt a 2.raz do 6tt ... a konzultaciu u svojho lekara mam az o mesiac, som velmi zvedava, co teda dalej navrhne, som z toho aj trosku rozcarovana, lebo dôvod potratov zatial netusime a nemam ziadny zachytny bod teraz ☹ (genetiku aj zrazanlivost krvi sme mali ok) ... viete este o niecom, co sa overuje/kontroluje/zistuje po potratoch, kde by este mohol byt problem?

bettynka222
25. máj 2009

ahojte baby 😎
nooo,t akze nasa debatqa o tom, kde sa robi genetika dopadla tusim nerozhodne 😀 ale uz o nej stacilo, to bol len taky pokus o vtip 😝

kacarinka to je fajn, ze vsetky vysledky mate ok, ajked viem si predstavit, ze ta to asi dost stve, ked sa neodhalila ziadna pricina. a preco sa teda neobjednas sama na to imuni vysetrenie - tak ze si to zaplatis. viem ze to robia v KE a v prahe. v prahe to stoji asi 5000 kc. u mna zas pre zmenu vysli same zle vysledky. okrem toho ze mam trombofiliu, tak mi teraz vysli aj zvysene nejake NK bunky - to je vraj nejaka autoimunitna reakcia, co ma teda fakt tesi. ale vcera som videla v jedenj restike takeho zlateho cinanka a povedala som manzelovi ze by som si takeho hned adoptovala 😀 no ale jemu sa to samozrejme moc nepacilo.... 😒
inak kaci problem by mohol byt aj v nejakych pohlavnych infekciach alebo v nespravnom tvare maternice. inak ma uz nic ine nenapada. ale tu imunitu by som urcite skusila.

kacarina
26. máj 2009

betty, tiez zvazujeme, ze si dame tu imuno aj tak spravit ako samoplatcovia, spravime si predlzeny vikend v Brne alebo v Praze 🙂
infekcie mozem dat tiez skontrolovat, ale tam problem nepredpokladam a maternicu by mi asi uz tiez zistili pri tolkych ultrazvukoch .. ale v kazdom pripade budem este trosku skumat na nete a povypytujem sa potom doktora na vsetko ... teraz pojdem este svojmu obvodnemu gynekologovi, aj jeho sa popytam, ci ho este nieco nenapadne ...

fyalynka
26. máj 2009

kacarinka, mne este sestricka odporucila si dat spravit okrem imuno aj vysetrenia na infek. choroby - ako je
napr. toxoplazmoza a pod. Lebo ze mali aj pripady, kedy zena potratila x-krat a potom zistili, ze prekonala toxoplazmozu (a mala v sebe asi este ten virus ci bakteriu) a to sposobovalo potraty... 😕 Preliecila sa a
bola ok, donosila mimi 😉 Takze treba skusit aj to...

kacarina
26. máj 2009

fyaly, na toxo beru krv cca. v 2. mesiaci tehotenstva, koncom 2008 mi vysli vysledky, ze som ju uz prekonala davnejsie, mam protilatky, tym padom je to uz neskodne ... problem je, ak to zena ma akutne prave v tehotenstve, vtedy to moze poskodit plod ... tak patram dalej, ale vdaka za tip 😉 mozno aj nejake ine infekcne sa este daju poyvsetrovat, popytam sa na to ... sa dnes citim ako detektiv, ale pustila som sa do hladania informacii, nech sa mam aspon trosku coho chytit 😅

fyalynka
26. máj 2009

nemas zaco...aj ked som nepomohla 😅
Niekedy fakt treba byt detektiv...ked nam dr. nepomozu, tak musime sami 😖
tak drzim palce 😉

kacarina
26. máj 2009

veru tak a ja som taka, ze chcem vediet, co sa deje a co so mnou budu robit a tak 😀

koxinka
26. máj 2009

Ahojko,dakujem dnes som volala Dr.ci by som nemohla ist na HCG a on si dovolenkuje az do 10.6.Take nervy som chytila lebo stale chodim do prace ale kedze mame frmol tak som bola vzdy stiahnuta na rizik. a teray sa bojim ze sa nieco poserie kym budem v praci .Lekarom zatial nechcem vraviet ze co a ako kym to nieje iste tak mam s toho nervy.Babuse verim Vam ze mate nervy na lekarov ktory vzdy tvrdia ste zdravy.Podla mna je to vyborny napad ist na vys ako samopladca.Nam davali vys este prolaktin, stit zlazu a genetiku,inf choroby a vyslo ze som v detstve prakonala toxopl.Dalej hemat testy a spermiogram a este som bola ale to skor na kontrolu ci su priechodne vajcoc.To bola ohromna bolest.Rada by som Vam dala este nejake info z vys ale uz neviem ake ine sa maju robit.My sme druhe babo splodili na lieceni po prvom potrate a bola som vtedy neuverit kludna a oddych a to mi velmi pomohlo.Drzym Nam palce a dufam ze to moje tehu ak je - nech dopadne dobre. 😉

fyalynka
26. máj 2009

koxinka, veeelmi ti drzim palce,nech sa tehu potvrdi a hlavne nech je uz bezproblemove aby ste sa dockali
zdraveho babatka 🙂

bettynka222
26. máj 2009

baby a kde sa robi test na toxoplazmozu? moze ho nariadit gyn., alebo streba ist napr. na nejake infekcne, alebo kam? ozaj a ste zaockovane proti rubeole? ja som totiz chytila stres,z e nie som, ale potom som vyhrabala kartu z detstva a bola tam 😀
ano ano, aj ja nam vsetkym prajem skore otehotnenie, uspesne tehulkovanie a super porod za to, ako sme sa natrapili 😎
koxi tesim sa z teba. ty budes nasa prva tehulka...vlastne uz si 😉 a mas uz aj nejake tehu priznaky?

kacarina
27. máj 2009

betty, na toxo test ti v pohode vezmu krv u tvojho gynekologa alebo aj u vseobecneho obvodneho lekara

fyalynka
27. máj 2009

aj ja si myslim, ze ti vezme krv gynek. a s jeho odporucanim na toto vysetrenie by ti to mali urobit 😉

bettynka222
27. máj 2009

no tak to tam skusim. zajtra idem na prvu konzultaciu po potratoch....som tam dlllllho nebola 😝

kacarina
27. máj 2009

drzim palce betty, ja mam konzultacku az 22. juna ☹ .. dovtedy to musim nejako pustit z hlavy 😒

bettynka222
27. máj 2009

no inak oni su super ti dr. pre nich sa nic nedeje. ale my ked mame tolko cakat a rozmyslat nad tym vsetkym preco sa to stalo a taaaak...to je des. inak dnes som bola na hematku a skoro som to neprezila co som si tam vypocula...no hroza. moj gyn. povedal,z e pocas tehu ma budu musiet na hemate sledovat stale a ona mi dnes zahlasi, ze ak budu homocysteiny v norme, tak sa nic nedeje a uz k nim nepojdem. ale hlavne ze mala na nastenke pred ordinaciou vyveseny clanok v ktorom pisali, ze pocas tehu trombofilom homocysteiny stupaju...milujem lekarov ktori zapsali vo vysokoskolskych casoch a ani po 20 rokoch nepocituju potrebu vzdelavat sa a zistovat nove infosky a suvislosti 😝

fyalynka
27. máj 2009

betty, ked budes tehu a dr. ta posle na hematko na vysetrenia, tak ta musia zobrat, nemoze ta poslat
prec, pokial on bude ziadat vysetrenia a pravidelne sledovanie! 😕
Inak je to na nervy fakt, nie len ze sme na "prasky" z toho ze sme prisli o miminka, ale este aj ti lekari
nas stresuju tym pristupom 😝 Jednoducho: "pomoz si sam alebo skap" hnusne ale pravdive 😠 ☹

bettynka222
27. máj 2009

fiha, to bolo silne prirovnanie...ale pravdive 😅
no ale ja nechcem chodit na vysetrenia k dr. ktora ma nepovazuje za svojho pacienta...radsej sa pokusim dobit sa k inemu... 😀

bettynka222
27. máj 2009

no tak teraz neviem, ci tam malo byt dobyt alebo dobit...asi dobyt, ze? takze sa ospravedlnujem za tu gramaticku super/hyperchybu

fyalynka
27. máj 2009

betty, aj ja v istom zmysle pracujem v zdravotnictve a vidim skoro kazdy den,ako sa ludia na lekarov
stazuju, niekedy sa mi az rozum zastavuje, ze v 21. storoci sa lekar takto chova 😖
preto take drsne a hnusne prirovnanie 😔 Ale ak som niekoho urazila alebo mu ublizila, omluvam sa 😉

bettynka222
27. máj 2009

podla mna niekedy sa ludia aj stazuju neopravnene, nemaju dostatok infosiek alebo ak...ale velmi casto aj opravnene.
snad si nikoho neurazila, ale pravda vzdy urazi tych, ktorych sa tyka...hlavne ked si nechcu priznat chybu 😝

prestigio
28. máj 2009

Ahojte,prosím vas poradte mi ako mať babo ked som už 2xmala missed absolvovala som vyšetrenia genetiky a hematologie podrobne a zistili mi na genetike Robertsonsku translokáciu čo znamená že mam spojené chromozómy č.14 a č.21 stretol sa už niekto s tým a má už bábo???
Som velmi zúfala nemam problém otehotniet len vždy po 12.týždni je koniec.......som už z toho zničená neviem čo robiť

fyalynka
28. máj 2009

prestigio, plne ta chapem, aj ja som po 2 missedoch 😔 Ale o tejto translokacii som este nepocula...
A tvoj lekar ti neporadil, s nim si sa o tom nebavila??? 😕

prestigio
28. máj 2009

fyalynka,je to čerstve dnes som sa dozvedela ten výsledok a hned som mu volala objednal ma na pondelok tak uvidím čo povie.....neviem sa cez to preniesť..pýtam sa prečo ja???....je to hrozné....

fyalynka
28. máj 2009

a nenasla si si niekde nejake info, o com je vlastne ta translokacia, co to sposobuje v tehotenstve, ako to vplyva
na mimi? 😕 Nikde na nete sa nic nepise? 😨 Boooze, viem ze ti na nic, ze sa trapis, ale urcite musi existovat
riesenie na tuto situaciu, musis verit 😉 drzim palce 🙂

prestigio
29. máj 2009

fyalynka,nasla som na nete čo je translokacia-spojenie dvoch chromozoov-je to nebezpečne lebo babo može mat dawnov syndrom ale nevylučuje sa ani to že moze byt uplne zdrave-na enetike mi odporučili umele oplodnenie kde sa vyberie to moje spravne vajičko so spravnymi chromozomami ak take mam ak nie tak prijať darované vajíčko....alebo je to na mne ----otehotnieť prirodzene aaaaa možno to bude prave to spravne vajíčko ak ho teda mam alebo znova missed----je mi na nič----tak velmi chcem babo----