Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leonetka
13. sep 2014

@jankahanka gratulujem, ja cakam prave na taketo stastie po 3 potratoch. tiez vsetky vysetrenia u nas oboch dobre...

jankahanka
13. sep 2014

@brrrrrciatko poslane 🙂

jankahanka
13. sep 2014

@leonetka drzim palce, urcite to vyjde! posielam vela pozitivnej energie 🙂.

leonetka
14. sep 2014

@jankahanka dakujem 🙂 a tvoj muz mal geneticky alebo imunitny problem nakoniec? my mame genetiku ok. na imunite nieco nasli, ale je to dost diskutabilne... 😖

jankahanka
14. sep 2014

@leonetka poslem ti spravu do IP 🙂.

monicka9
26. sep 2014

Mam za sebou 2potraty v 5-6tt spontánne bez čistenia a 2x potrat v 9tt s kyretažou... Tento posledný pred týždňom... Všetky v priebehu dvoch rokov....

lishka
29. sep 2014

Ahojte. Ja mam za sebou 2 potraty. Jeden v 9t a druhy krat som potratila dvojicky v 20t. Bolo to len pred 4 mesiacmi a ta bolest sa neda opisat. Nastastie mam uzasneho manzela a nejako sa mi podarilo zmierit sa s tym. Samozrejme ma moj lekar odoslal na vsetky mozne vysetrenia, ale este nemam ziadne konkretne vysledky. No a dneska som zistila, ze som opat tehotna 🙂 Ani netusim, ako sa to stalo, vobec sme to neplanovali, chceli sme este pockat. Samozrejme velmi sa tesim, ale mam aj obavy. Neviem ci mam ist k svojmu lekarovi, lebo by ma hned vypisal na PN kvoli predoslym potratom a to by znamenalo, ze by som v praci musela povedat, ze som tehotna. Podla poslednej menstr. som asi v 6tyzdni. Neviem co mam robit... ☹ Keby som nedajboze znovu potratila a musela sa vratit do prace, uz by som neprezila tie pohlady plne lutosti, ale nechcem ani ohrozit moje tehotenstvo. Moja praca je kludna a fyzicky nenarocna. Poradite mi?

beruska2327
30. sep 2014

@lishka ahoj. mrzi ma, cim si si musela prejst a drzim palce, nech to tentokrat dobre dopadne. Co sa tyka prace, je to na tvojom rozhodnuti. Ak nemas pocit, ze ta prace fyzicky alebo psychicky vycerpava, tak si myslim, ze kludne pracuj dalej. Aspon ti myslienky nebudu lietat len okolo tehotenstva, byt stale doma nie je ziadna vyhra. Ale ked budes chora alebo sa nebudes citit dobre, tak chod na dovolenku alebo PN.
Ja som mala 3 potraty a tiez som pracovala, aj ked som mala stresujucu pracu. Ludia sa na mna pozerali ako na blazna, a to nehovorim, ked som isla v 4. mesiaci na skialpovu dovolenku 😀 Ale ked clovek robi vsetko s mierou a respektuje telo a neprekracuje hranice, tak netreba doma sediet s vylozenymi nohami. Ja som uz potom svoje 4. tehotenstvo brala tak, ze co ma byt bude (robila som vsetko, sportovala som, ale samozrejme v lahkom tempe a nasadeni). Hlavne sa psychicky treba nastavit, ze to bude dobre, a ked pridu negativne myslienky, tak ich rychlo zahanat 😉

kaculiatko88
30. sep 2014

@lishka Ahoj. Bola som v podobnej situácii. Pri dcére som išla hneď na PN od prvého dňa vymeškania menštruácie a bola som až do konca. A samozrejme na liekoch. Mala som tiež v pohode prácu ale zdravie dieťaťa mi bolo prednejšie. Ale rozhodnutie je na tebe.

lishka
30. sep 2014

@beruska2327 dakujem za povzbudenie 🙂 samozrejme sa snazim mysliet pozitivne, ale po tom co som prezila nie je jednoduche. Aj ked som potraty zvladla ok, najhorsie mi bolo ked ostatni mi zacali vyjadrovat svoju lutost a tak... no a prave toto nechcem uz zazit. Preto by som chcela pockat s tou PN aspon do 12tt, nech to najrizikovejsie obdobie mam za sebou. Buduci tyzden pojdem k lekarovi, uz by aj mohol nieco vidiet 🙂
@kaculiatko88 moje dieta je pre mna tiez najdolezitejsie a s manzelom, uz velmi tuzime po babatku, ale po dvoch potratoch, je tu velke riziko, ze babo odide aj keby spravim hocico. Nehovorim, ze cele tehotenstvo chcem chodit do prace,ale ked pockam s tou pnkou, tak mozno budem na tom psychicky lepsie. Doma by som mala vela casu o tom premyslat 🙂 No ale uvidime co povie doki, mozno ma presvedci o opaku.

kaculiatko88
30. sep 2014

@lishka ja mám tiež za sebou 2 potraty, preto som ostala vtedy doma a brala hneď od začiatku lieky na udržanie. Jasné je to tvoje rozhodnutie.

monicka9
30. sep 2014

@mamamonika neviem či sme sa nestretli v sukromke;termín pôrodu v apríli ak si dobre pamätám🙂 som písala ze mam za sebou dva potraty spontánne v 5-6tt bez kyretu a minuly rok v 9tt s kyretažou... No a teraz bol štvrtý potrat tiež v 9 tt a tiež kyretaz musela byt.. V 7tt bilo krásne srdiečko ale mala som zvláštny pocit ze nie čo nie je ok a utekala som k dr a v 8tt už srdiečko nebolo... Ako Pokračujem a čo máš nové?? Bola si už po kyrete na kontrole u gynekológa??? Ja som mala kyretaz 19.septembra a dnes som bola na kontrole u môjho gynekológa a všetko je ok,pekne ma vyčistili,chvalabohu žiadne komplikácie🙂 mam čakať na menzes cca 4tyzdne ešte a potom z ma môj dr pošle na všetky možné vyšetrenia aby sme sa mohli vrhnúť na ďalšie tehotenstvo🙂 čiže okolo zimy už budeme snazilkovat🙂 drzkaj sa pa🙂

23petka
30. sep 2014

@monicka9 ahoj,ja si ťa pamätám zo súkromky aprílovky 2015...pamätám si,keď si písala,že si prišla o bábätko opäť...obdivujem ťa,že máš za sebou 4 potraty za taký krátky čas a ešte stále vládzeš ísť ďalej...ja mám za sebou 1 potrat a ďalší by som nezvládla..držím palce,aby ti vyšli všetky vyšetrenia v poriadku a mohli ste sa začať opäť snažiť o ďalšie bábätko

monicka9
30. sep 2014

@23petka aj ja si tá pamätám🙂Jooj moja nevzdavaj sa!!!!🙂 veď musíš veriť ze tá čaká zdravé tehotenstvo a ze raz to vyjde, možno teraz a možno na budúce🙂 mna pozuva ďalej tá túžba a sen ze budem mat ešte detičky lebo túžim po veľkej rodine no a veriiiim ze sa mi to splní🙂 MUSÍ😀

gabikkas
30. sep 2014

@monicka9 a mas dost progesteronu? Robili ti testy tyzden po ovulacii?

monicka9
30. sep 2014

@23petka držím ti palceky aby si to dotiahla do úspešného konca🙂 teraz to vyjde a budeš máš krásne jarné dieťatko🙂 a možno o paaaar rokov ešte ďalšie🙂 treba veriť🙂

monicka9
30. sep 2014

@gabikkas teraz keď mi menzes pride prvý po potrate tak pôjdem na všetky vyšetrenia tak uvidíme v čom je probleeeem skôr ma neposlali na vyšetrenia lebo už mam dve krásne a zdravé deticky a tiež nevyšli na prvý šup😀

monicka9
30. sep 2014

@gabikkas ale s tým progresteronom to neviem ako som na tom.

23petka
30. sep 2014

@monicka9 ďakujem 🙂 snažím sa veriť,že tento raz to dotiahnem do konca..na budúci týždeň idem na poradňu,konečne po mesiaci

monicka9
30. sep 2014

@23petka dobre tak sa držkaj.. Vsetko dobre dopadne😊😊😊

mamamonika
6. okt 2014

@monicka9 AHOJ MONI, viem, ze si dopadla podobne ako ja 😢 pisala som ti do apriloviek. Ja cakam na prvy menzes, idem si dat urobit imunologicke vysetrenie do MEDIREXU v novembri to este nemam a dokina mi urobi moja aj hormonalny profil, muz musi ist na spermiogram a podla toho ako vyjde uvidime ci sa zacneme snazit normalne alebo ci sa rozhodneme pre umele oplodnenie, lebo do 39 nemam moc casu a len do toho veku to preplacaju. Ak sa aj zacneme snazit normalne urcite az v januari , februari.PREDTYM som otehotnela po druhom cykle a nedopadlo to dobre mala som velky myom.

siska765
6. okt 2014

@lishka ahoj,aj ja som 2x potratila a teraz som 3x tehotna, momentalne v 24tt ,cakame chlapceka a tiez mam vzdy obavy ,aj ked je podla doktora zatial vsetko ok, ten strach ta uz nepusti kedze si zazila uz take bolesti, velmi dobre to poznam.No na tvojom mieste,by som si dobre zvazila co je pre mna najdolezitejsie-jednoznacne dieta, cize okamzite by som nastupila na PN.To som ale ja.Urob ako to citis-pripadne sa porad s doktorom,mooooooc drzim palce

monicka9
6. okt 2014

@mamamonika tak ti budem drzkaj palce potom sa ozvi čo máš nové🙂 mna vyšetrenia čakajú okolo novembra som zvedavá ako to dopadne. Pekný deň ti prajem🙂

lishka
7. okt 2014

Ahojte, tak vcera som bola u lekara a ten ma presvedcil, aby som ostala doma. Od dnes som oficialne PN. V robote to nastastie zobrali celkom ok. Tak uz nic ine mi neostava, nez verit a pozitivne mysliet.
@siska765 dakujem a tiez ti drzim palce, aby vsetko dopodalo co najlepsie 😉

leonetka
30. okt 2014

@kaculiatko88 ale nie vsetko vyriesia lieky na udrzanie. ak su to potraty genetickeho povodu, resp. sa spoji nekvalitne vajicko alebo spermia, nepomoze ti zostat doma a lezat. tehotenstvo skonci tak ci tak. zalezi velmi na pricine potratu. ak je slaba maternica alebo krcok, tak to ano. vtedy treba lezat.
@lishka ako si sa nakoniec rozhodla? lebo presno toto pre-a proti riesim aj ja. este sice nie som tehotna, ale mam za sebou 3 potraty a tiez neviem, ze ak sa znova zadari, ci ostat doma alebo chodit do prace. tiez ju mam nenarocnu a doteraz som pocas tehu robila.

lishka
30. okt 2014

@leonetka ahoj. Mna moj gyn presvedcil aby som ostala doma, ze aby som zbytocne neriskovala. A teraz som uz aj rada, ze som ho pocuvla. Najskor som bola len velmi unavena, ale posledne dva tyzdne mam aj velmi neprijemne a intenzivne nevolnosti. Bala som sa, ze sa budem nudit a zbytocne vela premyslat, ze co ked...ale vymyslela som si aktivity, tak vlastne mam cely den co robit 🙂
Drzim ti palce aby si mohla co najskor tehulkovat 😉

monicka9
30. okt 2014

@mamamonika ahoj🙂 no menzes po potrate mi nabehol ukážkovo po 5 týždňoch od potraru tak ok🙂 zatiaľ je všetko v poriadku, bola som na sone maternice a vajecnikov a všetko ok aj hormonálnu profil mam úplne super, všetko je ok ešte ma čaká vyšetrenie na hematologii a vyšetrenie štítnej žľazy to idem pobehať budúci tyzden no verím ze to dopadne dobre potom ma dr pošle ešte na dake vyšetrenie uz ani neviem aké vravel... Ak bude všetko v poriadku tak v decembri/januári by sme chceli znova snazilkovat🙂 dúfam ze to tentokrát vyjde🙂 drzkaj sa papa🙂

dodo_bb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz