Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eviq
29. mar 2015

@danny01 hlavne by si to tu s pani laurou mohol prestať spamovat

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eileeen
30. mar 2015

@danny01 myslím, že treba hľadať v prvom rade medicínsku príčinu, sama verím veľmi v Boha a obraciam sa k modlitbe, ale nie k liečiteľom, ktorí zarábajú na úkor zúfalstva a nešťastia druhých. Osobitne v prípade pani Laury- mohla by aspoň zbaviť svoju stránku riadnej gýčovosti, keď už chce "robiť biznis"...

eviq
30. mar 2015

@danny01 označenie hlupucka si nechaj.... pre seba napríklad.... 🙂 nahlasujem ta adminovi

guzag
6. apr 2015

@eviq ahoj ,teraz sme boli v Nitre na reprodukčnej imunologii ,tak za mesiac budu vysledky,tak dufame že na niečo pridu

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minnie2013
28. máj 2015

@siska765 ahoj moja a co bolo pricinou tvojich potratov. Ja som po druhom MA. Mala si teraz nieco nasadene?

minnie2013
28. máj 2015

@eileeen ahoj moja ako ste na tom s vysetreniami? Ja som po dvoch MA.

siska765
28. máj 2015

@minnie2013 ahoj,neprislo sa na to co bolo pricinou,aj genet.testy sme mali ok,prvy bol viem preco,druhy asi som sa moc namahala cize u mna nestastne nahody - mozno.

eileeen
31. máj 2015

@minnie2013 no čaká ma ešte tá reprodukčná imunologia koncom júna, ak tá nepotvrdí príčinu tak ostane neznáma. Všetky ostatné vyšetrenia som už mala aj manžel.

kacenkaharris
6. jún 2015

Dievcata, pisem za znamu v zahranici, kolegynu z prace. Ma za sebou 4 potraty, posledny az 21.tyzdni, tie predchadzajuce vzdy do 12.tyzdna. Teda ten posledny asi nebol skutocny potrat, dietatko jej umrelo a museli ho vybrat... Zaujimalo by ma, ake vysetrenia by jej robili u nas, resp. co moze byt pricinou potratov v jej pripade, ked to posledny krat dotiahla az takto daleko. Venujem sa trosku liecitelstvu, ale neviem, na co sa mam zamerat, aky moze mat problem. Chcem jej dako pomoct, lebo to uz chce vzdat a dat si podviazat vajecniky, aby sa netrapila a zbytocne nedufala... Ma okolo 35 rokov. Dakujem.

jaaty
6. jún 2015

@kacenkaharris vyšetrenie štítnej žľazy - u mňa bola zvýšená činnosť štítnej žľazy príčinou troch neúspešných tehotenstiev. To som však zistila až po 2 rokoch 😢

katy83
6. jún 2015

ja som potratila 3x a dnes mam uz 2 deti. Po druhom potrate sa robia u nas vysetrenia na hematologii genetike a myslim aj edokrinologicke vysetrenie , aspon u mna to tak bolo.....zial ja som po druhom potrate odmietla, verila som ze to vyjde na 3x no zopakovalo sa to. Mne na hematologii zistili hranicne hodnoty a ked som nasledne otehotnela tak som si pocas celeho tehotenstva pichala fraxiparin a uz to bolo bezproblemove 🙂 nech to urcite nevzdava, viem presne co preziva, treba ju podporit ....urcite to vyjde 😉 drzim palce
@kacenkaharris

minnie2013
8. jún 2015

@eileeen a co dalej? Pojdete do toho opat naslepo, alebo si budes pytat nieco ako prevenciu aj ked vysledky mas ok. Napr. Ten fraxi

kacenkaharris
9. jún 2015

@katy83
A na co presne sa ten fraxiparin uziva, resp. hranicne hodnoty coho si mala? Dakujem.

katy83
9. jún 2015

@kacenkaharris zla zrazanlivost krvi a fraxiparin predchadza tvorbe krvnych zrazenin-riedi krv, ja by som sa ale zamerala aj na to geneticke vysetrenie v pripade viac potratov

kacenkaharris
9. jún 2015

@katy83 Pokial viem, tak genetiku uz mali, ale nic nezistili. Tak sa pozriem na nieco na riedenie krvi. Ona kazdy den posilnuje cinkami a zacala zo stresu i fajcit, na obed zvykla "jest" len proteinovy napoj, v poslednej dobe neje na obed nic a neda si povedat, ze jej to moze skodit...ach jaj. Bojim sa aj, ze jej tolko bielkovin zatazuje telo. Ja som sa osobne najprv dala dokopy, detox, riadna strava, extra vitaminy, cvicenie, az potom som zacala s "vyrobou" miminka.

zibi
9. jún 2015

@eileeen potratit mozes aj vysokymi NK bunkami
ta praha je zbytocne draha
u nas na sk robia uz kvalitne vysetrenia imuno
napr. nitra sa da porovnat s prahou
v blave imunovital

mozes mat zvysene NK bunky, alebo TNF - tumor nekrotizujuci faktork ktory embryjka vypudi lebo oni v prvych stadiach delenia vysielaju take bunky podobne nadoru a staci ze mas zvysenu imunitu tak telo nevie rozoznat a nici vsetko
tiez NK bunky - ked su zvysene tiez sposobuju potraty a tak aj cytokyny a pripadne antifosfolipidove protilatky - napr. anexin on vytvara v placente tromby a je mozne ze sa placenta nedokaze vyzivovat a potratis
na tu imunologiu chod ale do prahy by som nesla ..je to zbytocne drahe a uz v nitre a blave robia take vysetrenia kompletne este lepsie ako v cesku
kludne sa pytaj keby daco

katy83
9. jún 2015

@kacenkaharris ach fajcenie nieeeeeeeeeeeeeee, ja som dlho fajcila a prestala som aj kvoli tomu ze som dieta chcela...zacala sa zdravsie stravovat ale jedla som pravidelne 🙂 drzim palce, urcite to vyjde

kacenkaharris
9. jún 2015

@katy83 Ja viem, ja som tiez ex-fajciar, neviem si predstavit, ze by som tu malilinku fazulku skrtila mojimi smradlavymi vyparmi. Ja sa citim vinne i za pol piva hodinu pred kojenim (a to uz mam velku slecnu, ziadne novorodena). Ale nesudim ju, nepresla som si tym trapenim co ona... 😔

mishelmamka
9. jún 2015

Ahojte baby ja som po prvom potrate chcem sa vás opžtať ledy zase môžem otehotnieť??? skúšali sme hned o mesiac a už to ide 6 mesiac a nič tak čO???????

emy222
19. jún 2015

Ahojte baby ja som po dvoch potratoch v 9 tyzdni missed abortin)
Chcela by som vas poprosit o radu ake mozne vysetrenia ste podstupili vy pretoze mne doki kazal len hematologiu to mame ok a ideme este na genetiku ja len ze by sme nechceli nic podcenit 🙂

eileeen
19. jún 2015

@emy222 reprodukčná imunológia, vyš. hormónov a protilátok štítnej žľazy, infekčné vyš., spermiogram u muža- na tieto Ti staí výmenný lístok aj od obvodného nemusí byť priamo od gynekológa, drž sa, ja mám už po troch....

minnie2013
19. jún 2015

@eileeen a prisli vam na nieco?

eileeen
19. jún 2015

@minnie2013 na nič, jediné čo ma ešte čaká je reprodukč. imunologia, na ktorú sa spolieham

minnie2013
19. jún 2015

@eileeen ja som mala dva MA a uz mam aj reprodukcnu a nic ☹ takze tiez neviem ci ist do toho opat naslepo. Ty si mala MA alebo spontanny? A aj ta cistili? Mna ano uz 2x ☹

emy222
22. jún 2015

eileen dakujem🙂 a v kolkom si ty potratila ja som akurat dnes bola na genetike neviem sa dockat na vysledky :( a bojim sa co bude ak nic nezistia :(

kubkovamama
23. jún 2015

@eileeen ahoj.. testy na štítnu vraj treba viackrát zopakovať, na istotu poslať odbery do rôznych laboratórií, aj výsledky sú rozdielne a potom celok zhodnotiť. Mne obvodná tak poradila. Držím palce všetkým

eileeen
25. jún 2015

@kubkovamama ďakujem, ale ja som mala tie odbery už v r. 2011, potom 2013 a teraz u obvodnej aj u endokrinoločicky- teda v prebehu mesiaca 2x a vždy boli v poriadku