Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

cheeky82
5. dec 2015

@if ahoj. Je to uz dávno co si tu písala. Ako si dopadla. Ja mam tiež to vo ty-heterozygot no potratila som na konci 12 týždňa lebo od samého začiatku sa mi tvorili v maternici krvné zrazeniny. Tak rozmýšľam ci tam len predsa neni hemato problem
@if

kikula85
15. dec 2015

@tanity
@tanity
@tanity ahoj.viem ze to uz je dlha doba ale chcem sa ta spytat ci ti to stvrte tehotenstvo dopadlo dobre...

guzag
16. dec 2015

☹ Žienky,mala som za sebou 6 potratov od 8-21t. a dnes na poradni pan doktor nevidel akciu srdiečka,v piatok idem na zakrok,sa z toho zblaznim,teraz 12t. Mame už všetky možne vyšetrenia a všetko je ok ale pritom nie je,som v koncoch cely čas ležim,beriem lieky ktore mi nasadia a predsa je to na figu.Prečo ma Pan Boh tresce ,strašne mi je ☹

katrin21
16. dec 2015

@guzag robili ti aj trombofiliu ci nemas??? to je dost podstatne, ak stale potracas...

cheeky82
16. dec 2015

@guzag ahoj moja. Co nato povedat, ked sa to stane raz, je to hrozne, ked dva krat, je to uz podla mna tragedia. O tvojom pocte radsej nehovorim. Nepoznam ta, ale je mi ta velmi luto. Bojuj dalej.
Daj si spravit hemato testy, endokrinilogiu, podrobny test spermii/fragmentacia DNA-moze byt pricinou/genetiku a hlavne reprodukcnu imunologoiu v nitre alebo bratislave. 6 potratov neni len blba nahoda, musim tam nieco byt

guzag
16. dec 2015

Dakujem žienky,stale ideme do tehotenstva s tym ,že teraz to vyjde,mame genetiku,hematologiu,endokrinologiu reprodukčnu imunologiu,boli sme u liečitelov a všetky vysledky v poriadku,boli sme v dvoch centrach pre liečbu neplodnosti a nikto nam nevie poradiť ani vysvetliť prečo

cheeky82
16. dec 2015

@guzag aj ja som bola vraj na komplet hematologickom, no nerobili mi syndróm lepivych doštičiek, až teraz dotatocne a nerobili komplet antifosfolipidovy syndróm. Ten mi robili teraz na repro imunologii. A tu fragmentaciu DNA spermií máte? Poznám babu ktorá kvôli tomu potratila

guzag
16. dec 2015

@cheeky82 ,aj doštičky mame ,fragmentacia spermii sa robi kde ,brali ich na genetike ,imunologii aj v centrach tak neviem msela by som niekde pohladať vysledky

cheeky82
16. dec 2015

Fragmentácia sa robí v centre asistovanej reprodukcii. Jedna baba podstúpila v jedním centre 6 neúspešných ivf. Až v v novom centre sa unuvali urobiť im tu fragmentácia. Pozri si ci to mas

thea77
16. dec 2015

@guzag ach jaj....je mi to nesmierne luto, ja to mam za sebou "len" 4x...ale ta bezmocnost je nekonecna 😢

vikiss
16. dec 2015

ja som bola po 2 potratoch (v 5t a v 7t) a teraz mám dve krásne dievčatká 😉)) prvá za zadarila po 4 mesiacoch od potratu... držím vám palce všetkým!!!!!! ♥

thea77
16. dec 2015

@vikiss dakujem....

kikula85
16. dec 2015

@guzag je mi to strasne luto,viem co prezivas..pred tyzdnom som prisla o chlapceka v 20tt.v podstate som uz 4 krat potratila ale mam 3rocnu dcerku a to tehotenstvo bolo bez problemov.ta ma drzi nad vodou,inak by som sa asi zblaznila....idem skusit na hematologiu...genetiku mam v poriadku...bojim sa dalsieho tehotenstva ze to znova zle dopadne...

alexiss27
16. dec 2015

@katrin21 ja mam trombo II.stupen mam anopirin to mi zistili.pi druhom potrate ze ju mam no potom som otehotnela znova a od zaciatku fraxiparin som pichala no babo sa udrzalo len do 7 tt a zasa MA ☹ mam vsetky vysetrenia co mi dr naordinovala od genetiky po endokrynologiu no nic nezistili. Dr. Povedala ze trombofilia neovplyvnuje tehu ak si pichas fraxiparin.

katrin21
16. dec 2015

@alexiss27 ano, ak si pichas, tak nie... hm.. no zvlastne to je... je mi to luto . Nezvazovala si uz aj nejakych liecitelov, ked nic ine nepomaha? odkial si?
jaaj, pockaj, ja som sa to pytala inej baby. ta neodpovedala este, ci jej to zistovali.. Lebo ak nie a nepicha si, tka moze preto potracat.... alebo MA byva casto pri tom..
AK niekde zo zapadneho SLovenska, mozes skusit aj nieco take ako Bioharmonia.sk, pozri si to....
Je to zvlastne, ze vzdy MA , drzim ti palce velmi, nech sa dockas svojho uzlicka v naruci.

andrejzbb
16. dec 2015

mňa po druhom potrate gyn rovno poslala na laparku, či náhodou nie je niečo tam v neporiadku...niečo reálne viditeľné a opraviteľné...v podstate vybrali trápnu cystu a bábo bolo na ceste....držím Vám päste baby, nech to vyjde aj Vám 🙂

minnie2013
16. dec 2015

@guzag co vsetko ti robili moja? Ja ma za sebou tri potraty :( a uz aj z toho mi preskakuje :( Robili ti syndrom lepivych dosticiek? Je to specialna hemtologia. Vsetko vam vyslo ok,nikde nic?A co reprodukcna imunologia.No ked to mala 6x predpokladam,ze toto vsetko mas. Ale je zaujimave,ze si to dotiahla aj tak daleko moja. Kolkokrat z tych 6 si mala aj cistenie? Si inak silna zena,klobuk dolu.Rada by som ti pomohla,no bihuzial zatial neviem pomoct ani sebe :( drzkaj sa

minnie2013
16. dec 2015

@guzag prepac necitala som celu diskusiu,uz som v obraze

tanity
16. dec 2015

@kikula85 ano dakujem, aj 4. a aj 5. dopadli skvele a mam dvoch uzasnych synov 😉

dakujem za zaujem, krasne vianocne sviatky xxx

kikula85
17. dec 2015

@tanity tak to som rada,bodaj by sa to kazdej podarilo....aj tebe pekne sviatky....

alexiss27
17. dec 2015

@minnie2013 syndrom lepivych dosticiek mas trombofiliu...
@katrin21 uz mam 8 rocneho syna prveho s tym mi dobabrali porod takze ma do dnes nasledky. nasledne sa nam zadarilo po 5 rokoch dalsie babo aj ked sme sa snazili ovela ovela skor no v 6 tt MA , potom o rok znova no uz v 9 tt MA oba sa mi spustili ako klasicky menzes ale vela. no a posledny tento rok v septembri v podstate vsetky boli vzdy na chlp som otehotnela aj potratila v septembri, este chceme skusit do leta buduceho roka a potom pojdeme do MT do Heliosu...uvidime co nam tam povedia...

minnie2013
17. dec 2015

@tanity A v com bol u vas problem? Aku si prosim mala liecbu?

tanity
17. dec 2015

@minnie2013 tazko povedat, v com bol problem :P jednoznacne sa nic nedokazalo..asi kombinacia faktorov..brala som dlhodobo HAK, hned po vysadeni som otehotnela, asi to nebolo dobre vzhladom na moju minulost s trombozou...aj ked mam len heterozygornu formu ci mutaciu MTHFR (uz si ani nepamatam presne ako sa to vola :D), asi to tiez prispelo k infarktom placenty v tom 22 tyzdni :( plus znizena funfcia stitnej zlazy, ktora dostavala sialene zabrat..pri starsom synovi som bola nonstop monitorovana, na liekoch, na injekciach do brucha, doma na PN...pri mladsom som pracovala az do konca, mala som sa super, jednu navyse tabletu som nebrla *len jasne eutyrox na stitku), ale injekcie az po sekcii ale len po dobu 2 tyzdne..veru, kazde tehu je ine ( a u nas aj kazde dieta ine :D)
drzte sa dievcata, verim, ze sa dockate svojich pokladov xxx

minnie2013
1. jan 2016

@jaya47 Ahoj moja, vidim, ze cakate babatko .-) Velmi gratulujem 🙂)) Co vam prosim nakoniec pomohlo? Ja mam za sebou tri potraty a zisteny syndrom lepivych dosticiek ☹ dakujeeem

jaya47
2. jan 2016

@minnie2013 Dakujem, ano cakame a uz tu bude coskoro 😉
U mna je to velmi tazka otazka, ze co nakoniec pomohlo, same lekarky mi to vraveli, ze si vobec nie su iste, ci mi oni nejak pomohli alebo to bola nahoda (a ja som im potom este doplnila dalsiu moznost, co mohla pomoct). V kazdom pripade, toto tehotenstvo som uplne od zaciatku PN, ihned (15DPO) som zacala pichat fraxiparine, este pred tehotenstvom som brala 75mg aspirin a potom pokracovala (teraz uz znizujeme davku), ihned do 12tt duphaston, od 12tt prednison (ale ten ma byt skor pre mna ako pre babo).
Co sa diagnoz tyka, tak mam iba taky diskutabilny antifosfolipidovy syndrom, inak mam ale celkovo problemy s autoimunitou, len diagnozu nemam, lebo nesplnam kriteria.
Cely cas som teda poctivo sledovana hematologickou a reumatologickou.
No a co je ta dalsia moznost, co mi pomohla: Uz niekolko rokov pracujem na celkovej zmene zivotneho stylu: presla som si psychoterapiou, fyzioterapiou, chodila som na pravidelne masaze, venovala sa sportu, zmenila uvazok na 3/4 a firmu na kludnu, zmenila stravu (dlhe roky som na antirefluxnej, bezmliecnej, lebo tak to mam oficialne podla lekarov a este rok pred otehotnenim som skusala dalej, vyzera, ze mi aj bezlepkovost robi dobre, takze este aj to dodrzujem - ale nie iba pouzivanie nahrad, ale skor jedenie takych prirodzene bezlepkovych jedal). Proste chcela som sa liecit komplexne, nielen take platanie dier.

Drzim vam baby vsetkym palce, raz to pride 😵

jaannah
5. jan 2016

@vikiss ahoj ako sa prejavili potraty v 5tt a 7tt.... ako si to zistila?

kubkovamama
25. jan 2016

Ahojte..písala som tu naposledy v lete 2015.. až teraz máme výsledky všetkých vyšetrení a.. samozrejme, všetko negatívne.. po 2 MA zdravá ako repa až na tú zničenú psychiku. Tiež už neviem čo, ako, kam ísť. Gyn. mi povedala aby sme skúsili prirodzene znova, preventívne beriem Anopyrin už 2 mesiace, pridá mi Fraxi. Bojím sa či to nebola zbláznená imunita, cítila som sa dosť zle v tehotenstvách. Chcela by som skúsiť aj Prednison, často tu o tom píšete.. len ako lekárku presvedčím, že tentokrát chcem skúsiť na istotu a chcem to brať? Myslí si, že je to zbytočné a pre telo zaťažujúce. Predpíše mi to aj iný gyn.?

jvlo
25. jan 2016

@kubkovamama anopyrin s fraxip by už mala byť rána istoty... nechceš to najskôr skúsiť bez kortikoidov?

minnie2013
25. jan 2016

@guzag Ako si dopadla moja? Dopadlo to nakoniec zle? ☹ Pichala si si v tomto tehu nieco? Alebo si nieco brala? ozvi sa nam

minnie2013
25. jan 2016

@kubkovamama A prve dietatko bolo v pohode?