Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

kubkovamama
25. jan 2016

@jvlo Ahoj.. rada by som tehotná bez akýchkolvek liekov, ale už mám taký strach.. čo ak práve to može pomôcť?
@minnie2013 Synátor už má 7r, tehotenstvo ukážkové, až na to, že som sa v 7.mesiaci začala otvárať, lebo som bola moc aktívna a boli horúčavy.. narodil sa v termíne 4 kilový hroch..

minnie2013
25. jan 2016

@kubkovamama Ja by som tiez najradsej bez liekov, ale vyzera to tak, ze budem asi papat kadeco ☹

marcela0602
25. jan 2016

@leonetka ahoj. A kde presne si chodila na to liecenie? Dakujem

margarita
25. jan 2016

@kubkovamama
ahoj,
mne po 3 potratoch, a to som uz mala za sebou jeden uspesny porod, tehu s Anopyrinom a Fraxi,
tiez na zaklade vysetreni repro imunologie odporucili Prednison este pred otehu min.pol roka.
Poznam baby, co to brali, ale tie vsetky sli na UO.
Mne uplne dosahal cyklus, prestala som mat ovulaciu a to ma dost nasrdilo vtedy, ze ako fajn, ze s nim mozno menej pravdepodobne potratim, ak sa mi nepodari vobec otehotniet 😎
na radu svojho gyn. som ho teda potom vysadila, az asi na 3 mesiac od vysadenia prirodzene otehu a v pohode donosila a porodila. to bolo vtedy moje druhe dieta.

viem, ze niektorym pomohol, ale tie brali k tomu aj iny hormonalny koktejl vdaka stimulke na UO atd. osobne by som si dobrovolne bez indikacii uz toto svinstvo nedavala.

kazda sme ina ale mne vyslovene poskodil.

minnie2013
26. jan 2016

@margarita aj teraz beries anopyrin a fraxi.?

guzag
26. jan 2016

ahojte @minnie2013 takže mam za sebou 7 potrat 18.12. ☹ ,brala som dufaston pichala fraksiparin ,potom lthyroxin (štitna žľaza) žienky ani lekar nevie kam sa dalej obratiť čo ešte vyšetriť ☹

margarita
26. jan 2016

@minnie2013
nie, Anopyrin som brala len v tom uplne prvom uspesnom tehu 7 rokov dozadu, potom pri dalsich uz Fraxiparine iba.
ale zavisi od toho, aku mas trombofilnu diagnozu a hladinu homocysteinu aktualne.
napr. mne v kazdom tehu klesala, a teraz ju mam dokonca az v norme, ze sa hemato smiala, ze by mi podla mojich aktualnych vysledkov snad ani ten Fraxiparine uz nebolo treba, ale zase nebude riskovat, tak picham...uz som zvyknuta. teda ja sama seba nie ale mm je uz vytrenovany profik 😀

margarita
26. jan 2016

@guzag
to je sialene, ze tolko krat a nic nezistili, asi zbytocna otazka, ale robili Ti aj podrobne geneticke testy a reprodukcnu imunologiu?

cheeky82
26. jan 2016

@guzag to mi je neskutocne luto ☹ presne ako hovori margarita, mas KOMPLETNE testy z reprodukcnej imunologie??

minnie2013
26. jan 2016

@guzag Boze moja ani si nechcem predstavit co prezivas a ako sa citis ☹ Kazda jedna co sme tu ta chape,lebo si presla podobnymi situaciami,ale toto je uz extrem. To sa uz zle len cita :( To si 7x potratila vzdy spontanne alebo niektore aj MA? Kolkokrat ta museli cistit? A v akych tyzdnoch to bolo,bolo uz aj srdce? Maju tie potraty podobny priebeh? Boze drz sa,musis byt neuveritelne silna osobka,myslim ze ta obdivujeme vsetky co sme tu. Moja psychika je uz teraz na bode mrazu a to mam za sebou 3x :( .... jaj co na to povedat moja,asi len vela vela veeeeela sil. Cmuk

jvlo
26. jan 2016

@minnie2013 Pocuj nestresuj sa, ja uz na teba cakam ako na spasenie, ze otehotnies a budeme sa podporovat navzájom 🙂Pripadam si ako ihelníček a to ich mám za sebou ešte len 11ks....este ma caka 238injekcii....

Je hrozne, co sa deje, bud sa kedysi o tom nehovorilo, alebo je to naozaj nasou dobou.
@guzag strasne ma to mrzi ☹

minnie2013
26. jan 2016

@jvlo Si zlata mojko, ale na mna si asi este pockas. Vsetko sa to strasne natahuje ☹ 5.2. idem na kontrolny odber ci staci ten aspirin 150 mg, potom cakam na vysledky ☹ a staaale dookola. Najnovsie som tento cyklus pred mrchou 7 dniiiii spinila. 7 dniiiii chapes? Ako vzdy spinim, ale take 4 , ale 7? To je uz tiez moc. Pomohol mi na to utrogestan, lenze ten sa podla senselinky vylucuje o syndromom lepivych, tak by som ho nemala, takze som zas v nejakej blbej slepej ulici ☹

jvlo
26. jan 2016

@minnie2013 Vidis, ja som necakala na kontrolny odber na ten idem az 3.2. ked som povedala Holemu,ze som tehu tak povedal, ze je to dobre, lebo aspon uvidíme,ako na liecbu telo reaguje, ked som tehotna. Trochu sa bojim, ked mi v odberoch zisti, ze mam aj fraxi 😀
S tym spinenim je to divne, si po posledom kyrete dobre vycistena? Na druhej strane, mozno spinis kvoli aspirinu...ved uvidis buduci piatok, co ti povie na hematologii

cheeky82
26. jan 2016

ahojte. nemam s aspirinom skusenosti, ale uz som pocula ze zeny z neho krvacaju/spinia. tak hlavu hore. urcite to pre nas vsetky nakoniec dobre dopadne.

guzag
28. jan 2016

@margarita ano ro bili aj genetiku

guzag
28. jan 2016

@minnie2013 mala som spontanne potraty aj zamlčane pri každom som bola na zakrok , a tyždne 20,9,18,11,8 a tak
bud začnem krvacať a maličke už nežije ,alebo na ultrazvuku zistia že malemu nebije srdiečko ☹ a psychika v (rici) s prepačenim,babätko velmi chceme adopciu nam neschvalili, bol taky stav že hned po potrate ešte v nemocnici som na chvilu mala myšlienku že vyskočim ale nejak to prešlo,možno si niektora poviete prečo ešte skušame, velmi chceme babätko ,citiť v našom manželstve že chyba aj napriek tomu že ta strata je ťažka,nie ako pre okolie ale ovela viac nie len s toho že nemam dieťa ale že som o neho prišla videla som srdiečko,videla som malinke preživala nevolnosti citila že je tu,rozpravala sa s nim a zrazu ho niet ☹

minnie2013
28. jan 2016

@guzag Ja to nechapem, keby tie potraty mali aspon noeco spolocne,ze potratis napriklad vzdy na zaciatku,ale 2x si bola uz dost daleko.... aj si mala nieco preventivne, teda myslim fraxiparine a pod. Neviem ci sa v tejto situacii da povedat bud silna,len nech je clovek akokolvek silny,toto je vela uz aj na kona :(

alexiss27
28. jan 2016

@guzag moja preco vam adopciu neschvalili?

kubkovamama
28. jan 2016

@guzag ty si silná žienka, mne je do plaču, ked to čítam.. Hovorí sa, že všetko sa deje pre niečo a má svoj dôvod.. má nás to niekam posunúť a keď to človek prijme, nakoniec bude odmenený.. Verím, že všetky čo sme tu aj tie čo o Mkoniku nemajú ani šajnu, keĎ to dieťa veľmi, veľmi chcú raz im bude dopriate. Detičky si asi samé vyberajú či prídu na tento svet alebo si to radšej rozmyslia.. ja neviem, niekedy ma napadajú strašné haluze. ☹ Lekárka na hematologii mi povedala, že niektoré veci sú nad sily lekárov a treba to brať tak, že je v tom aj šťastie, aj zdravie, z každého trochu a buď to vyjde alebo nie. Asi mala pravdu

eviq
30. jan 2016

@guzag mrzí ma, čo sa ti deje, mozno ešte imunológiu vyšetriť a skúsiť Prednison pridať... Tlak mavas v poriadku? Veľmi držím palce...

petka015
30. jan 2016

Ahoj ja mam zasebou 3 spontane potraty a 1mimomaternicove tehu, mne velmi pomohla bylinkarka vdaka nej som dieta donosila a porodila tiez nam s manzelim robili vsetky vysetrenia a bol j sme uplne v poriadku. Bylinkarka ma zacala podvezovat a podarlo sa dieta vynosit. Drzim palce

minnie2013
30. jan 2016

@petka015 ako prosim podvazovat? To uz akoze v tehu? A ty mas aspon SLD?

guzag
1. feb 2016

@alexiss27 adopciu nam neschvalili lebo manžel sa v roku1993 pobil /ešte sme ani o sebe nevedeli/ a mal s toho sud a podmienku,takže ma zapis v registri trestou , a pobil sa so svojim bratrancom dobe nie.

guzag
1. feb 2016

ano mame aj imunologicke aj hematologiu,genetiku,endokrinologiu ,beriem dufaston a picham fraxiparin preventivne ,ale nič sa nam nepotvrdilo,tlak v poriadku

minnie2013
1. feb 2016

@guzag a ten syndrom lepivych dosticiek tiez nemas?

illinka
1. feb 2016

@petka015 a ktora bylinkarka ak smiem vediet?

bridgetfidget
1. feb 2016

@kubkovamama

'Detičky si asi samé vyberajú či prídu na tento svet alebo si to radšej rozmyslia'

To si naozaj myslis? Toto uz prosim ta nikdy nikomu nepovedz. Nechaj si to pre seba.

maryennn1
1. feb 2016

@guzag Bože môj to je strašné čo sa ti deje, všetky sme to prežili (ja teraz pred týždňom aj niečo druhý krát), ale toto čo máš za sebou ty, je niečo strašné, ešte aj s tým zamietnutím adopcie, akože hrôza... niekedy si hovorím... aký má ten hore zámer, keď toto všetko dopustí? ale niečo v tom isto bude... možno len musí prísť ten správny čas, možno nás to má niečomu naučiť, neviem, ale viem, že to prázdno, ktoré ostane je strašné... veľmi by som ti priala, aby ti bolo dopriate... mňa tiež napadla imunológia, štítna žľaza a hematológia ako ti už písali dievčatá. A možno by nezaškodilo zbehnúť aj za niekým, kto sa vyzná v blokoch... ty kľudne môžeš mať blok (buď z tohto, alebo aj prenatálneho vývinu) a možno preto sa nedarí donosiť bábätko, prípadne za astrológom, možno by ti vedel na základe postavenia planét a tvojho horoskopu určiť kedy je ideálne počať. Viem sú to také veci medzi nebom a zemou, nie každý tomu verí, ale povedzme si na rovinu, keď sme v úzkych a nevieme kam ďalej a napriek tomu veľmi chceme, vyskúšame všetko. Veľmi ti držím palce, aby sa podarilo.

alexiss27
2. feb 2016

@guzag och...to mi je luto ☹

guzag
4. feb 2016

@minnie2013 nie to tiež nemam ani krviniek ani doštičiek