Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

bettynka222
29. máj 2009

fiha prestigio, tvoja diagnoza znie tak sci-fi. aj ta moja ma ale pekny nazov. by ma zaujimalo, kto tie terminy vymysla 😀 moja potom daj urcite vediet, co ti na to dr. povedal a kde ti to vlastne zistili. asi to bude tiez nejaka mutacia, ako v mojom pripade.

ahoj fyaly, co robkas? ja som bola vcera u eliasa a bol straaaaasne zlaty. normalne mi po tej navsteve na hematologii poopravil nazor n alekarov 😀

prestigio
29. máj 2009

bettynka222 zistili mi to na genetike

bettynka222
29. máj 2009

ahoj prestigio, tu spravu co si pisala predo mnou som si predtym nevsimla.... fiha, no neznie to velmi prijemne, to co ti povedali, ale zase ak nemas zabrany pred umelym, tak preco nie? predtym si uz tehu bola, takze problem nie je ani v otehu a ani v donoseni by nebol, keby nebol problem s chromozomami. takze podla mna je u teba velka sanca, ze pri tom otehotnies. ale zaroven existuje aj sanca,z e otehotnies prirodzene, len je tam vacsie riziko dalsej straty ☹ a neboj sa, viem co to je...vlastne asi vsetky, ktore sme v tejto teme, ze?
mne na genetike zistili trombofiliu. pri tehu mi hustne krv, upchavaju sa cievky, vznikaju v maternici zrazeniny a babtko nema ziadnu vyzivu. da sa to riesit liekmi, ale ak nenajdem normalnu hematologicku, tak budem mat asi smolu 😖 no ale verim ze sa to vyriesi, tak ako aj tvoj problem ma riesenie...len "trosku' zlozitejsie.
ale verim tomu, ze my vsetky, ktore si musime tolko vytrpiet, kym budeme mat vlastne babtka, tak budeme mat tie nase zlaticka o to radsej a to vacsiu trpezlivost s nimi budeme mat. zeny, ktore nikdy nemali ziadny problem si nevedia predstavit co prezivame a tehotenstvo beru ako samozrejmost. a podla toho sa aj mnohokrat k tym svojim ratolestiam spravaju. ale my budeme pripravene 😉

fyalynka
29. máj 2009

prestigio, na tvojom mieste by som asi ako prvoradu sanca brala a siahla po nej - umele oplodnenie! Vyberu spravne
vajicko a urcite donosis, kedze problem je v chromozomoch a tie by mali byt teda ok ked vedia vybrat zdrave vajicko 😉 Asi by som sa bala riskovat s prirodz. oplod. kvoli tomu postihnutiu miminka a vyssej pravdepodobnosti na MA... ☹ Ale to je len moj nazor.... Urcite riesenie je a som si ista, ze miminka sa dockas!!!! Vsetky sa raz dockame 😵 😵 😵 Drzim ti palce 😉

betty, cawko moja 🙂
mam sa ako-tak, v praci sa to zacina na mna valit 😝 v blizkej dobe budem mat co robit (potom vysvetlim osobne 😉 ) Ale teraz sa tesim na vikendik...budem sa sice ucit na tie moje skusky, ale zajtra vecer sa mame stretnut
s kamosmi, tak ideme von pokecat, odreagvat sa...uz sa tesiiiiiim ze vypadnem medzi ludi 😀 😀 😀

A co mas ty v plane cez vikend??? 🙂

bettynka222
29. máj 2009

no ja idem dnes von s kamaratkou - chlapa necham s chlapmi 😀 zajtra sme uz od rana s kamoskami - zase babska akcia. budeme spolu aj varit super obedik. potom ti mozem dat recept 😎 no a vecer prevazne babska akcia (ale asi budu aj nejaki chalani) lebo mame stretko zo skoly (zase 😀) fuuu a v nedelu budem asi dospavat. mala som sa sice stretnut s kamaratmi z bratislavy, ale neviem, ci budem vladat.
ale najradsej by som isla niekam do prirody, na prechadzku a taaaak. len teraz musim vsetkym vynahradzat tie posledne dva mesiace co som stravila v nemocnici a domka nad knihami... ved my pojdeme na prechadzku, ked bude pekne, ze?

fyalynka
29. máj 2009

jasne, ze pojdeme na prechadzku 😎 😉 Aj na kavicku, zmrzlinku...a potom to budeme musiet vytravit tak sa
pojdeme prejst 😀
normalne mas full program na vikend, parada, aspon prides tiez na ine myslienky 😉 A ak budete varit nieco mnamky, tak si prosim receptik slubeny 😉 dakujeeeeeeeem!!!!

bettynka222
29. máj 2009

oki odpisem ho. inak v utorok idem k dalsiemu dr. do BA. tentokrat kvoli tej genetike..no tak uvidim. ked sa stretneme, budem uz zas dalsie infosky. papapapa 😉

prestigio
30. máj 2009

bettynka222 dakujem za tvoju reakciu velmi ma to povzbudilo ja viem že každa tu ma nejaký problém ale neviem sa zatial vyhnuť otazke prečo mam ist na umele oplodnenie ek som tu translokaciu zdedila od rodičov a mam 3 surodencov a mama na umelom nebola tak prečo ja???? Vari mala mama také štastie 3x za sebou že natrafili na to spravne vajíčko??? Neviem si to vysvetliť a je spusta dalsich otazok ale potesujuce je že je riešenie ale som ešte len 2 mesiace po missed tak ešte radšej počkam. Dakujem že sa mam s kym o tom rozpravať srdečna vdaka.

fyalynka aj tebe dakujem naozaj srdecna vdaka za tvoje slova velmi mi dobre padli
držím všetkym ženam prsty nech sa naše sny o babatku stanu skutočnostou

bettynka222
31. máj 2009

prestigio ved od toho tu sme,, aby sme sa navzajom podporovali 😉
chapem, ze sa citis ukrivdena...a vidis aky je svet nespravodlivy. to my vsetky, ked vidime kamaratky a zname, ktore otehotneju a na prvy krat bez problemov donosia dietatko. ale ja naozaj verim tomu, ze kazdy si v zivote musi nieco vytrpiet. no a my si to pretrpime na zaciatku a potom budeme mat krasny zivot 😉
inak moja to rozhodnutie s umelym je na tebe. je to zrejme rychlejsia a istejsia cesta k dietatku. ale ak sa na UO este necitis, mozes to skusit prirodzene....ved ked to tak vyslo aj mame, je jasne, ze je to mozne. ale zase po tom missed neviem....je to velmi tazke zazivat taketo udalosti. a nikto kto to nezazil nase pocity nikdy nepochopi.

koxinka
1. jún 2009

Ahojte babenky,dlhsie som tu nezavytala ale viete ako som sa tesovala s toho testiku.Pre istotu som si urobila dalsi o 3 dni a nic negat.Tak som si dala urobit HCG a negat.Ostala som ako obarena a revala som ako keby som potratila velmi ma to zobralo lebo som si myslela ze ked som tam mala take velke folikuli ze sa aj nieco ujalo,ale asi nam osud nepraje.Teraz cakam na menzes ale neviem ci to je normalne ale mam take naliate prsia a strasne bolia neviem ci to nieje od pregnilu ale nikdy som to nemala ani po jeho aplikovani.
Este taka rada PRESTIGIO: len ti chcem povedat ze ja uz som mala tiez 2krat potrat a bavili sme sa s lekarom na temu umel.opl. ale povedat ze ak otehotniet mozem a stale potratim tak umele opl.mi nejak vyrazne nepomoze akurat ze urychli cestu otehotnenia ale potratit mozem tak ci tak.Nemas istotu ze sa ti plod udrzi.papa 😉

bettynka222
1. jún 2009

koxi a preco si si myslela ze si tehu? ja som tyzden pred prvou ms po potrate tiez mala bolestive prsia.
hmmmm, ale prestigio ma zrejme iny problem ako ty. ona ma sklon k tvorbe geneticky poskodenych vajicok (ak som to spravne pochopila), takze u nej nie je problem v otehotneni, ani v udrzani babatka....ibaze geneticky poskodene embrya sa vacsinou neudrzia....teda u tych stastnejsich, u tych menej stastnych sa dalej vyvijaju..😒

bettynka222
2. jún 2009

ahojteeeee, kde ste vsetky? fyaly dnes som bola u toho genetika. a bol super. potvrdil len to, co som si aj myslela. ze pocas tehu treba chodit na pravidelne kontroly na hematko. no a k mojej kyseline listovej pridal aj fraxiparin....to sa mi ale moc nezda, ved zase taku strasnu tu mutaciu nemam...mozno vo vyssom stadiu. ale ved uvidi sa na hematku.

prestigio ako ti je? stale rozmyslas nad tym umelym? hovorili ste o tom aj s drahym? ako sa k tomu stavia? pocitujes voci tomu nejake prekazky (financie, viera?). daj vediet ako sa mas. a netrap sa...ach to sa tak lahko hovori 😒

fyalynka
3. jún 2009

ahojte kocky 🙂

koxi, to mi je luto, ze z tych // nakoniec nie je nic...viem si predstavit to sklamanie, aj ja som sa tak uz naplakala
az-az 😢 Ale musime si povedat, ze mame pred sebou dalsi plodny mesiac, ze uz teraz to vyjde 😵
Moc vam drzim palce 🙂

betty, ja mam dnes skusky 😝 dufam, ze ich zvladnem... posielam IP 😉

bettynka222
3. jún 2009

fyaly drzim palce. zvaldnes to tak,a ko som aj zvaldla statnice, oki? 😎

fyalynka
3. jún 2009

oukej, verim ti 😀 😎

bettynka222
3. jún 2009

fiiiiha zmena foto. ale neni ta ta vidiet fyaly 😕 uz som inak rozmyslal aj ja,z e si tam dam foto. ale sa bojim, ze ma odhali niekto z tych, na ktorych som sa po potratoch hnevala (myslim dr. samozrejme)...ci kaslat na nu, ze?

fyalynka
3. jún 2009

kasli na nu, pochybuejm ze dr. maju cas chodit na taketo fora 😀
zmenila som, ved ide leto tak som foto zo zimneho plesu vymenila za foto z minulorocnej dovci 😎

bettynka222
3. jún 2009

aaach ale ktoru tam mam dat? aaaa, mam teraz jednu cerstvu s diplomovkou 😀 sme sa s nimi fotili - spoluziacka z nich spravi kolaz a budeme mat spolocnu pamiatku 😎

fyalynka
3. jún 2009

tak hod ju sem, nech ta vidim...aby som ta spoznala 😎

bettynka222
3. jún 2009

oki, idem na otm pracovat - musim ju zmensit. ale v popredi je diplomka, ja som v pozadi a trosku rozmazana, lebo manzel zaostril na diplomku 😀

bettynka222
3. jún 2009

ooo, tam ma tusim neni moc vidno. no volakedy ju mozno este zmenim. le zatial staci tato, co fyalynka? 🙂

fyalynka
3. jún 2009

staci, je ta tam trosku vidiet 😉 z casu na cas treba zmenu, ja som tam uz mala tolko fotiek 😀

bettynka222
3. jún 2009

vyskusam ju trosku priblizit mozno to pomoze. prave som docvicila mojzisku...normalne mam pocit ze mi z toho rastu rebra 😀

fyalynka
3. jún 2009

rebra...a to ako??? 😀 myslis prsia??? 😀

bettynka222
3. jún 2009

neeee, myslim rebra. uz si to cvicila? normalne sa mi rebra nezmestia do koze 😀 : 😕 😎
a neboj poznam rozdiel medzi prsiami a rebrami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

myslim na teba myslim myslim mysliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. ty to zvladnes. ci uz si po?

fyalynka
3. jún 2009

jeeeej, uz si priblizila foto...pekne 🙂
no ja som myslela, ze si chcela len obrazne prsia pomenovat rebra 😀 😉
nie necvicila som to a neviem si predstavit ako rastu rebru a nezmestia sa do koze 😕 😀

az teraz mam "po"...my sme zacali len o 15.30...ale bolo to celkom fajn a zvladla som to 🙂
tak sa velmi tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

bettynka222
3. jún 2009

😵 😎 😉 🙂 Gratulujeeeeeeeeeeeeeeem, si sikulka. ja som to vedela 😎

nooo, priblizila, ale je zaostrene ajtak na diplomku....ale ved snad ma spoznas 😀 no a k tym rebram, manzel hovoirl, ze sa mi teoreticky mozu zvacsovat medzirebrove svaly, preto sa mi moze zdat, ze mi rastu rebra 😀 (jasne ze sa nemozu zvacsovat...to len pocit 😀). no ved mozes skusit. zo zaciatku to take nebolo, ale kazdy tyzden sa pridava pocet cvikov (neplati to ale pre vsetky) a posledny tyzden je to fakt brutus. co inak robkas? ja som nejaka unavena. zase robim tie super cestovinky, ale este neviem kedy presne. dnes som ich nestihla, zajtra varime so svokrou spenatikove cestovinky (mnam, spenat nelubim, ale ten listockovy je fajn 🙂), stvrtok ani piatok mi to nevychadza a v sobotu mame pre zmenu rodinnu action...ale surovinky su uz nakupene 😀

fyalynka
4. jún 2009

betty, dakujeeeeeeeem 🙂 😉
ja myslim, ze sa spozname 😎 No tie medzirebrove svaly sa asi mozu zvacsovat, ked pravidelne cvicis 😉
Potom mi porozpravas co su to za cviky a k comu je to dobre, lebo ja nemam ani sajnu 😒
Vcera som kukla serialy vecer a isli sme spinkat, bo sme boli unaveni s manzelikom...
Aj ja velmi lubim cestoviny, na akykolvek sposob 😀
Dnes idem na masaz doobeda, boli ma chrbatik a krk, tak mi to snad povoli po masazi 🙂
aku rodinnu action mate? Ozaj promocie si uz mala? 😕

kacarina
4. jún 2009

zdravim "trnavsku partu" 😎 dlho som tu nebola, davam sa postupne dokopy, terapia pracou, uz mi sice zadrbkava z prace, ale nevadi 🙂 ... blahozelam k studijnym uspechom! 😉

fyalynka
4. jún 2009

ahoj kacarina 🙂
ja som na tom rovnako, terapia pracou - aj ked moju pracu moc nemusim 😝

nejake novinky okolo miminkovania?