Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

moncurienula
10. jún 2016

Je mi az smutno ked citam vase prispevky :( drzim vam palce aby ste to zvladli. Ste silne!! 🙂

131313
10. jún 2016

@jvlo pises, ze na hematologii sa zistuju geneticke mutacie. Ja som na genetickom vysetreni bola, ako som uz pisala, s tym, ze by mi tam mali skontrolovat aj zrazanlivost. Presne toto mi nie je jasne, v com su odlisne vysetrenia na genetike a na hematologii, ked na oboch sa zistuju geneticke mutacie vplyvajuce na zrazanlivost.... Ale napriklad tie lepive dosticky, to mi je jasne, ze to vysetria len na hematke. Som z BA...

chelly
10. jún 2016

@131313 odpoviem ak mozem. ano geneticke mutacie - konkretne trombofilne - vedia vysetrit aj na genetike aj na hematologii. staci to vysetrit raz, lebo je to nemenna vec. moze tam vyjst napr. faktor V leiden, MTHFR a dalsie.
na oboch vysetreniach samozrejme vysetruju aj ine veci, ktore sa inde nevysetruju. na genetike je to karyotyp (pocet chromozomov), pripadne obcas zvyknu vysetrit aj ine geneticke mutacie, napr. pre cysticku fibrozu pripadne ine ochorenie. no a na hematologii sa vysetruju dalsie veci, ktore suvisia so zrazanlivostou, ako si pisala lepive dosticky, dalej antifosfolipidovy syndrom a dalsie veci. to treba kontrolovat pravidelne.

jvlo
10. jún 2016

@chelly
@131313 bola som na genetike, ktora mi vysla uplne cista aj manzelovi. Potom mi brali krv na geneticke mutacie na hematologii zistili MTHFR nastastie len heterozygot. Teraz bola na hematologii dcera, aby zistili ci po mne zdedila dosticky. Vysledok nas uplne sokoval. Nezdedila po mne lepivost dosticiek, ale zistili jej MTHFR homozygot, Leidena aj a F2 mutaciu. Nechapem,ako je mozne ze ma taky vysledok, ked su to vsetko geneticke mutacie? Jedine co mi vychadza,je to, ze nam na genetike nerobili geneticke mutacie. Lebo ak ja mam len MTHFR tak to ostatne ma od manzela...
Radsej by som sla na hematologiu a dala si vysetrit vsetko....

chelly
10. jún 2016

@jvlo tak ono je otazne, co ti vsetko vysetrovali. mne robili trombofilne mutacie na hematologii a zistovali mi leidena (fV), protrombin (fII), mthfr, fXIII, pai a bf. pricom faktorov je viac a nie vsade zistuju vsetko. ak ma dcera homozygota, obaja rodicia musite mat aspon heterozygota (napr. ten mthfr). ak ma heterozygota, staci ze to ma 1 z rodicov. ani vlastne neviem, ci zvyknu muzovi robit trombofilne mutacie, mojmu to teda vobec nezistovali. takze je mozne ze tvoj muz nieco z toho ma a nezistovali mu to.

jvlo
10. jún 2016

@chelly ved prave, ze nie vsade vysetruju vsetko...v stredu si tu spravu z genetiky pozriem u gynekologicky.... fakt ma zaujima, co vsetko vysetrovali. teraz mi ide hlavne o dceru vobec sa mi nepaci, co jej zistili...pretoze ma zdravotne problemy, s ktorymi to moze suvisiet.

chelly
10. jún 2016

@jvlo tak hlavne ze ste na to prisli a mozete to riesit. ale fakt clovek aby mal pomaly doktorat aby sa v tom vyznal.

jana_dzina
10. jún 2016

Potrat je to najhoršie, baby budte silné. Veľmi silné príbehy ste sem písali, až mi slzy vybehli a uvedomila som si aké mám šťastie že som také niečo nezažila. Prajem Vám veľa síl

alexiss27
12. jún 2016

@papricka33 dakujem 🙂

podlaaa
30. jún 2016

baby, skúste to genetické laboratórium v ReproGene..presne ako jvlo píše, všade nevyšetrujú všetko, resp nie tak do hĺbky ako v ReproGene

131313
1. júl 2016

@podlaaa Mne na genetike v Zeleznicnej nemocnici (Doc. Ondrejcak) vysetrovli vsetky trombofilne mutacie, ktore spominala @chelly a k tomu este protilatky proti spermiam a placente,s tym ze dalsie hematologicke ani imunologicke vystrenie nie je potrebne, kedze nam vsetko vyslo v poriadku

cheeky82
1. júl 2016

@131313 aj mne v železničnej nemocnici vyslo všetko negativne a na reprodukčnej imunologie v Nitre mi hneď zistili 3 veci z ktorých 1 bola príčina potratu

chelly
1. júl 2016

@131313 urcite by som isla aj na hematologiu aj na reprodukcnu imunologiu. istota je istota. ja mam hemato ok, ale mam preventivne aspirin a fraxik a v tehotenstve ma budu sledovat. a imunologia sa kedykolvek moze zmenit, tiez je dobre to pravidelne sledovat.

jvlo
1. júl 2016

@chelly uz si mala niektore tehotenstvo tuto kombinaciu?

chelly
1. júl 2016

@jvlo aspirin len pri poslednom zatial, fraxik uz dlhsie

131313
1. júl 2016

@cheeky82 A co konkretne ti zistili, ak sa mozem opytat?

jvlo
1. júl 2016

@chelly a ani tato kombinacia nezabrala? Drzim palce, nech vam to nabuduce vyjde ☺

chelly
1. júl 2016

@jvlo nie, ani s medrolom. u nas to bude asi proste smola. ale tak bojujeme dalej. dakujem 🙂

cheeky82
1. júl 2016

@131313 zistili mi zvýšené hodnoty Annexinu V ktorý spôsobuje krvné zrazeniny v maternici, preto som potratila. Na hematologii to nevyšetrujú. Plus zvýšené NK bunky-spôsobujú potrat a aj neplodnosť a este zvýšenú bunkovú imunitu voči spermiam a trofoblastu (je to nieco ako protilátky, ale iné, protilátky mam Ok toto nie)

santamonica
3. júl 2016

@cheeky82 ahoj, mam podobny problem, mutaciu, ktora sposobuje zrazeniny a preto som 4x potratila....zistili mi to pri genetike a potom hematologicka

cheeky82
3. júl 2016

@santamonica a potratila si aj počas liečby?

santamonica
5. júl 2016

ten posledny raz som cakala dvojicky, pichala som injekcie na tu krv, jedno zaniklo, ale druhe sa krasne drzalo, srdiecko mu bilo, rastlo.....potom mi povelal dr., ze injekcie uz pichat nemusim, iba utrogestan tusim som davala a za tyzden na dalsej kontrole srdiecko nebilo 😢 , potom som presla do Brna a tam ma hned poslali na poriadne vsetky vysetrenia a ak otehotniem, cely cas ma bude sledovat hematologicka, injekcie si uz picham preventivne a uvidi sa, chystame sa na posledny pokus.....kazdopadne som stratila vela casu zbytocnymi pokusmi

baculka38
10. júl 2016

baculka38 ahojte baby ja som tu nova medzi vami aj ja mam problemy s otehotnenim aj ked uz jedno dieta mam s manzelom by sme este jedno babo chceli 🙂

baculka38
10. júl 2016

baculka38 prve tehotenstvo prebiehalo tak normal az kym v poslednom mesiaci neprisli problemy s vysokym krvnym tlakom mala som vela bielkovyn v moci musela som ist do nemocnice bola som tam dva tyzdne potom ma pustili domov a o tyzden sa mi narodil krasny chlapcek lenze museli my robit sekciu koli tomu tlaku po jeho narodeni mi prisla doktorka povedat ze ak by som chcela mat druhe dieta tak by som mohla potratit lebo mam rozdvojenu maternicu ☹

baculka38
10. júl 2016

@marsi28 ahoj jemi luto co vsetko prezivas aj my s manzelom chceme mat este jedno dieta ale mam nejake problemy mam rozdvojenu maternicu bola som v v ke centre pre neplodnost chcem sa ta opytat ako prebieha umele oplodnenie

baculka38
10. júl 2016

ahoj marsi je mi luto cim vsetkym prechadzas a co prezivas ☹ chcem sa ta opytat ako prebieha umele oplodnenie

alma_m
31. aug 2016

Skús Reprogen v BA

vrds
28. máj 2017

@minnie2013 kolko € stoji v brne ten cyklus?

emikyana
2. apr 2018

Ahojte baby. Poraďte kam na vyšetrenia po viacnásobných potratoch? Hematologiu mam. Odporúčajú nam genetiku, endokrinologiu a reprodukcnu imunologiu. Kam este? Zaujima ma hlavne odporucanie na nejakych dobrych doktorov. Imunologia je vraj dobra v Nitre. Kam ste chodili, koho odporucate? Moze byt v ramci celeho SK. Dakujem

vrds
Autor odpoveď zmazal
Zobraz