Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

lulu10
16. dec 2010

@sunday1 u nas to mozno bude mat vyznam ked mame ten zly spermiogram, lebo ja sa bojim ze vajicko vzdy oplodni zla spermia a potom to odide, co mi vlastne aj doktor v CAR potrvrdil ze to tak moze byt, kedze sme nic ine zatial nenasli tak toto vidim ako jedinu moznost, aj ja skusim Jonáša-to si mu pisala všetko do mailu a potom ti poslal ten rozpis? dakujem za odpovede 🙂 aj ja som bola u jednej liecitelky a myslim ze ju este navstivim, uplne ma precitala a ked dodrziavam co mi povedala tak sa citim podstatne lepsie, takze nieco to ma doseba

sunday1
16. dec 2010

@lulu10 Volala som mu, hovorila som s jeho manželkou. Na druhý deň som už mala v schránke dotazník, ktorý som musela zase poštou poslať späť a o 3 dni som už mala výpočet na celý rok. Neviem ako to funguje teraz, lebo majú už aj novú stránku, ale vo februári komunikovali len poštou, žiaden mail.

jarra
15. mar 2011

Ahojte, baby neviete mi poradiť kde je dobré genetické pracovisko? Ďakujem 🙂

emka0
15. mar 2011

@jarra Ahoj teba si pamatam z temy junovčiatka 2011. Tiež si prišla o mimi?co sa stalo? ja som musela ist na UPT v 18tt. Idem za 2 týždne na genetiku to Trenčína. Uvidime čo nam tam zistia, Ak chceš napiš IP. Pokecame.

if
28. apr 2011

Ahojte baby. Ja som teraz už po druhom zamlčanom potrate. Otehotniem vždy do pol roka a 7 týždni to odumrie. Prestane sa vyvíjať. Manžel má 70 % spermií patologických je to hraničná hodnota. Mám heterozygotnú mutáciu gému MTHFR ale tú ľahšiu formu, takže stačí brať len kyselinu listovú. Na hematológii mi povedali, že si pichať injekcie nemusím. Čaká nás teraz veľa vyšetrení. Mám z toho strach. Myslíte si, že to mohla spôsobiť tá patologicky zlá spermia? A neviete náhodou ako sa to dá liečiť alebo tomu zabrániť?

scarlet
10. máj 2011

If, patologicky zlá spermia môže byť definovaná ako spermia so zlou morfológiou, teda nemá dobrý tvar, napr. má dve hlavičky, dva chvostíky...atď, môj manžel má podobný problém.
Ja mám za sebou 4 potraty, vždy okolo 5-6 týždňa. Mám za sebou všetky vyšetrenia okrem reprodukčnej imunológie, na tú ideme budúci týždeň do Brna. Napriek pomerne zlému spermiogramu som podstúpila tento týždeň IUI. Za sebou mám 2x IVF/ICSI a snaženie takmer 8 rokov... 😨

alusik13
15. máj 2011

Ahojte baby aj ja som po 3 potratoch 1-12t ale plodí k zodpovedal 8t.bilo aj srdiečko 2-5-6t Zamlčaný a ten 3- tak isto ako druhý nebola ani činnosť srdiečka☹Pri posledných potratoch mi na to prišli v 12tt. robili mi testy všetko negatívne okrem trombofílie povedali mi že hneď ako otehotniem si budem pichať injekcie.Tak skúsime štvrtý krát dúfam že to vyjde.a ak nie tak budeme musieť ísť do Prahy na Imunologické a priateľovi spermie.Strašne sa bojím aby to nebol imunologický problém ☹

scarlet
18. máj 2011

Ahoj @alusik13, tak presne viem čo si si asi preskákala... Keď ti zistili trombofíliu je to veľký pokrok, aspoň viete z čoho sú tie potraty a lekári vedia čo majú liečiť a pomaly sa môžeš tešiť vytúženého konca v podobe, malého človiečika 😉, už sme tu mali dva také prípady... Ak sa nájde príčina je to veľmi dobré. Horšie je keď nič nezistia...nemajú čo liečiť a tak je to neustály kolobeh. U nás je to žiaľ tak, snažíme sa takmer 8 rokov, ale dnes sme boli na imunológii, možno tam niečo zistia...

scarlet
18. máj 2011

No dievčatká @sunday1 a @lulu10, tak som zvedavá, ktorá z nás to prvá dotiahne do úspešného konca... Ja som tiež po 4 potratoch, dnes som bola ako samoplatca aj s manželom na reprodukčnej imunológii v Brne. Je tam strašne milá doktorka Lániková. Čakáme na výsledky, do 4 týždňov ich obdržíme... My máme za sebou 2x IVF/ICSI a 1xIUI, všetky moje vyšetrenia zatiaľ v poriadku a manžel má dosť zlý spermiogram. Dajte o sebe vedieť ako pokračujete...

alusik13
18. máj 2011

@scarlet Ahoj ved tie sklamania sú najhoršie ☹ Všetkým babám držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 🙂 Ja mám od prvého potratu 3 roky aj niečo a už mám niekedy toho dosť.scarlet prajem ti uspešné už len tehuľkovanie 🙂 😵 určite sa ozvem ako som dopadla.

if
29. máj 2011

Ahoj Scarlet ja som si myslela, že pri IVF alebo IUI vyberú tú správnu spermiu, ktorá ma dobrý genetický základ a malo by to vyjsť. To som uplne zaskočená. Prosím ťa tá reprodukčná imulogia v Brne je na akej adrese. Ja som sa objednala do prahy, myslela som, že len tam to je. IVF ti robili v Gyn five?

scarlet
30. máj 2011

@if Reprodukčnú imunológiu v Brne robí MUDr. Zdenka Lániková, adresa je:
VIAMEDA Ambulancia alergológie a klinickej imunológie
Zdravotné stredisko Konstancie, Dělnická 53, 624 00 Brno
webová adresa kde nájdeš všetko, aj ceny je: www.viameda.cz
telefón: 00420/ 545 221 404
My sme si dali robiť komplet všetky testy, aj protilátky proti spermiám, aj protilátky proti trofoblastu, a strašne veľa ďalších vyšetrení (asi 20 druhov vyšetrení potrebných pri diagnóze neplodnosti),
Na výsledky ešte čakáme.
IVF/ICSI nám robili v ISCARE a IUI v zahraničí. Teraz čakáme na výsledky z Viamedy a uvidíme čo ďalej, 8 rokov snaženia sa má riadny záber na psychiku.

rachel36a
7. jún 2011

ahojte, ja už som bohužiaľ prišla o 5 anjelikov, preskákali sme všetky možné vyšetrenia, obaja sme ok, ale aj tak to nedotiahneme ďalej ako do 12tt.Naposledy som potratila 7.5., takže teraz zase behám po lekároch, aby mi povedali, že príčina je neznáma. Nechápem to kedže už mám jedno dieťa, a v tehotenstve som nemala najmenší problém... tak vám všetkým držím palčeky... my už skúsime posledný pokus, aj vzhľadom na môj vek, a ak sa to nepodarí tak sa zmierime s tým, že viac detí mať nebudeme...

scarlet
12. júl 2011

Ahojte dievčatá, tak čo nemáme žiadnu novú tehuľku??? 😵
Pre povzbudenie a prehľadnosť by sme si mohli aj my zaviesť štatistiku pre opakované potraty, čo vy na to? Videli by sme, ktorej sa ako podarilo otehotnieť, čím už prešla, ako sa jej podarilo dôjsť do vytúženého cieľa atď. Svoje údaje by ste mi mohli posielať do mojej schránky "Scarlet", aby sme nezahltili tému informáciami a ja by som to vždy pridala do štatistiky.
Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje:
MENO (nick) - vek - genetika - hematológia - hormonálny profil - Leidenská mutácia - operačné vyšetrenia/zákroky - reprodukčná imunológia - IUI/IVF/IVF-ICSI - iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium

ukážka:

OPAKOVANÉ POTRATY - ŠTATISTIKA
GIGIE - 34 r. - genetika (OK) - hematológia (OK) - leidenská mutácia (OK) - hysteroskopia a hysterosalphingografia (uterus arcuatus: mierna odchýlka) - reprodukčná imuno (hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast) - 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií) - 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt)

scarlet
13. júl 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek - genetika - hematológia - hormonálny profil - Leidenská mutácia - operačné vyšetrenia/zákroky - reprodukčná imunológia - IUI/IVF/IVF-ICSI - iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium

SNAŽILKY:

SCARLET: 34 r. - genetika (OK) - hematológia (OK) - leidenská mutácia (OK) - hysteroskopia a hysterosalphingografia (uterus arcuatus: mierna odchýlka) - reprodukčná imuno (hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast) - 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií) - 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt) - čakáme na výsledok 2.IUI

LULU10: 28 r., genetika (OK), hematologia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil (OK), reprodukčná imunológia (OK), hysteroskopia (odstránená časť prepážky), spermiogram (96-99% patológia, fragmentacia 21%), počet potratov (3:1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

lulu10
13. júl 2011

@alusik13 aky mate spermiogram?

alusik13
13. júl 2011

@lulu10 Ahoj mi sme v centre na spermiogram ešte neboli vôbec, nás tam neposlali ale rozmýšľam o tom ísť aj na hematológiu aj na imuno do Prahy.Ale nejak to cítim že vo mne je chyba 😢

lulu10
14. júl 2011

@alusik13 ahoj tak pekne rychlo si dajte urobit spermiogram, ja tiez otehotniem uplne lahko a potom v cca 6tt zacnem krvacat, no a spermiogram mame veeeeelmi zly, 96-99% patologiu a fragmentaciu 21% 😒 pisala som ti aj v teme trombofilie a nevies aku mas tu mutaciu? ja mam MTHFR C677T homozygot, v poslednom tehu som si pichala fraxiparin a nepomohlo... fraxik ma podla mna zmysel pri Leiden, alebo ak mas zlu hodnotu homocysteinu... -to vsetko ti povedia na hematologii, no a urcite si daj urobit imunologiu, mne to robili v Košicach a tam urobili aj manzelovi velmi podrobny spermiogram aj s fragmentaciou, ja som sa nikdy ani srdiecka nedockala 😢

scarlet
14. júl 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia - hormonálny profil - Leidenská mutácia - operačné vyšetrenia/zákroky - reprodukčná imunológia - IUI/IVF/IVF-ICSI - iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium

SNAŽILKY:

SCARLET: 34r.,genetika (OK) - hematológia (OK) - leidenská mutácia (OK) - hysteroskopia a hysterosalphingografia (uterus arcuatus: mierna odchýlka) - reprodukčná imuno (hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast) - 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií) - 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. tehu prirodzene) – čakáme na výsledok 2.IUI

LULU10: 28r., genetika (OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil (OK), reprodukčná imunológia (OK), hysteroskopia (odstránená časť prepážky), spermiogram (96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov (3:1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

RACHEL36a:39r.-genetika (OK)- hematológia (OK)- hormonálny profil (OK)- operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt)

lulu10
14. júl 2011

baby hneva ma ze pri opakovanych potratoch nikdo v CAR neriesi zly spermiogram... neviem ake mate vy s tym skusenosti ale u nas to nikto neriesil a pritom spermiogram mame veeeelmi zly, ved predsa funkcia spermie nekonci oplodnenim vajicka...

alusik13
14. júl 2011

@lulu10 Ahoj,od jari doteraz sme sa snažili a neotehotnela som a tak teraz chcem ísť na hematológiu a určite aj na imunológiu ale chcem ísť do Prahy.lulu10 na hemošku mi vypíše výmenní lístok aj obvodná doktorka?A do Prahy potrebujem od gyndoša tiež, nevieš mi poradiť?Išla by som tam aj bez odporučenia.Ďakujem za rady a určite budem skúšať až po týchto výsledkoch.Povedz mi čím sme si toto vyslúžili 😖 Ale verím že sa nám to raz PODARÍ 😉

alusik13
14. júl 2011

@scarlet alusik13:genetika(OK),hematológia(neviem)hormonálny profil(OK)hysteroskopia(OK)spermiogram (neviem),počet potratov3 12t,MA medzi 5t-6t.tehu prirodzene.Chystám sa na hematológiu a potom na spermiogram.

lulu10
25. júl 2011

@alusik13 ahoj pisem az teraz, boli sme na dovolenke, tie trombofilne mutacie a nasledne hematologiu ti zistia na genetike, boli ste na genetike? mne tam zisitili MTHFR a potom na zaklade toho mi moj gynekolog dal vymenny listok na hematologiu, a v Prahe neviem tam som nebola,nam robili imulogicke veci tu na slovensku-trofoblast v Heliose v Martine a zbytok v Kosicach -ak chces dat ti kontakt

alusik13
25. júl 2011

@lulu10 Ahoj na genetike sme boli všetko OK,akurát teraz neviem či ísť na tu hematológiu zmenila som gyndošku za gyndoša a ten povedal že nabudúce dostanem injekcie ale na hema...ma neposlal.Skonštatoval to ako si pozeral výsledky vyšetrení tak neviem, ale nerada by som zas potratila ☹ kontakt mi môžeš dať.

tinka9075
25. júl 2011

čauko pripajam sa do debaty ja mam za sebou 5potratov 2krat po ivf vysledky mame s manželom dobre všetko višlo ok aj genetika tak neviem kde je problem 😒

alusik13
25. júl 2011

@tinka9075 Ahoj tak to mi je ľúto máš toho tiež dosť za sebou 😒 A na imunológii si bola? na vine môže byť aj imunita.v koľkom týždni potrácaš?Ja som tiež do teraz nič nevedela gyndoška mi tvrdila že všetko je ok až na koniec mi povedal gyndoš že dostanem injekcie na riedenie krvi dúfam že keď budem najbližšie tehuľka tak to dopadne už dobre 🙂 Na tvojom mieste by som išla na to imunologické vyšetrenie aj ja asi pôjdem.

tinka9075
25. júl 2011

tam som ešte nebola tak tam asi pojdem ja potratim tak 8až 9tyždni ☹

andrejka1974
25. júl 2011

ahoj ja som potratila 2 krat maj 2006, maj 2007 obidva v 9 tyzdni vysetrenia mi nerobili ziadne predtym som uz mala 4 porody v poriadku ale usmialo sa na mna este raz stastie v septembri 2008 sa mi narodila zdrava dcerka Sindy

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 a aky mate spermiogram? IVF bolo aj s PICSI alebo PIGD?

tinka9075
26. júl 2011

@lulu10 my sme šli od darcu lebo manžel ma dedičnu chorobu picsi sme nemali povedali nam že načo tak uvidime čo dalej 🙂