Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

zuzicek88
16. máj 2016

@santamonica ahoj nieco podobne som zazila aj ja,no chodila som do GF bola som tri krat na umelom,prvy krat som otehotnela z jedneho jedineho vajicka,zialnebilo srdiecko a v 9tyzdni kyretaz,druhy pokus som neotehotnela,tomi vkladali dve e.no v dalsom cykle som otehotnela spontanne no neudralo sa to,treti pokus to iste ako v prvom,je to tazke a mam v sebe obrovsku beznadej a tuzbu po babatku ja budem mat 40, 8 augusta,zialna dalsie umele uz manzela nenahovorim

renata5
16. máj 2016

@zuzicek88 len mesiac nic ziadne bolesti aj ovulku som mala v pohode

zuzicek88
16. máj 2016

@renata5 tak potomneviem,no na tvojom mieste rychlo ku gynekologicke,aspon si budes ista,ze si o.k.

renata5
16. máj 2016

@zuzicek88 rozmyslala som nad tehu ale to nie

zuzicek88
16. máj 2016

@renata5 tak si sprav tehu test

renata5
16. máj 2016

@zuzicek88 nespravim ani nemam doma

santamonica
21. máj 2016

@zuzicek88 hmm, mame narodeniny v ten isty den, ja to uz ani neoslavujem 😒

agibrej
22. máj 2016

opakovane potraty može sposobovať malo zinku......resp.aj prekon toxoplazmoza....mačku nemate....dajte si zinok a neuškodi aj 250mg.vit e.....alebo aj bakteria brucela abortus....odporucam kvapky od joalisu gynodren.....agi

131313
25. máj 2016

Boli ste pri dalsom tehotenstve po opakovanych potratoch sledovane na hematologii? Lebo mne gynekologicka zobrala krv na testy zrazanlivosti, ktore poslala na genetiku (nic konkretnejsie neviem). A k vysledkom mi sestricka po telefone povedala len tolko, ze na teraz je to v poriadku ale pri najblizsom tehotenstve ma s nimi poslu na hematologiu. Ked som sa pytala preco, ked su v poriadku, tak mi odpovedala, ze pre istotu. Zda sa mi to zvlastne a mam trochu pochybnosti, ci su tie vysledky naozaj v poriadku. Je to bezny postup?

nynyky
25. máj 2016

@131313 je to bežný postup.tiez som mala všetko ok, ale ako som otehotnela,tak hned som chodila na hematologiu každý mesiac kde ma kontrolovali či sa niečo nedeje.

elenkataki1
9. jún 2016

ahojte, ja by som v prípade potratov nezanedbala genetiku...skúste v Reprogene v Ba u Černákovej.

papricka33
9. jún 2016

@131313 ja som mala na genetike zistenu predispoziciu k zvysenej zrazanlivosti krvi. Zrejme "vdaka" tomu som dvakrat potratila Klasika 😒 Cize ked som otehotnela, hmed som zacala frcat na Fraxiparine. Mozno mas nejake hranicne hodnoty, takze v pripade tehu to budu sledovat, ak by bolo treba nasadit liecbu.

alexiss27
10. jún 2016

@papricka33 ja mam to iste teraz som cca 3-4tt a picham fraxik a beriem duphaston a nezostava mi mic ine len verit ze nepridem o babatko stvrty krat ☹

131313
10. jún 2016

@papricka33 @elenkataki1 My sme s manzelom na genetike boli, vysledky zatial nemame. Podla slov lekara by nam mali sledovat karyotypy, cytologiu, protilatky a zrazanlivost. Ja si ale nie som ista, ci je to to iste, co by mi spravili priamo na hematologii (myslim tu zrazanlivost). Podla toho co tu citam, vacsinu zien posielaju aj na genetiku aj na hematologiu. Podla vas to vysetrenie na genetike staci?

papricka33
10. jún 2016

@131313 ja myslím, že na genetike sa robia specifickejsie testy ako na hematologii. Tam už sa budú orientovať asi podľa nich.

131313
10. jún 2016

@papricka33 Takze ak to dobre chapem, tebe predispoziciu k zvysenej zrazanlivosti zistili na genetike a odtial ta poslali na hematologiu na dalsie testy? Alebo na hematologiu az ked si najblizsie otehotnela?

mariana225
10. jún 2016

@131313 ahoj,ja som potratila dvakrát,poslali má na hematologiu a genetiku,genetika ok,cakali sme na výsledky pol roka...a za ten polrok som bola už zasa tehotná a od 5.tyzdna si picham clexane 0,4,kazdy mesiac kontrola na hematologiu.p o druhom potrate má hneď poslali na hematologiu a zistili hustu krv - vrodenu trombofiliu,zrejme po otcovi,zaver z hematologie bol,ze po otehotneni hneď injekcie,som v 35.tyzdni,tehotenstvo bezproblemove, (klop,klop),žiadna PN az materská, tak dúfam že to dotiahneme takto do úplného konca,drzim palce 🙂

papricka33
10. jún 2016

@alexiss27 ja som prvú dcerku rodila s odstupom 12 rokov. Vtedy sa o týchto problémoch so zrážanlivostou toľko nehovorilo. Už v prvom trimestri sa mi vytvoril hneď pri plode hematóm. Na chvíľu som šla do nemocnice. Chvalabohu sa to vstrebalo, ale v 6 mesiaci, ked som sla do nemocky Zase kvoli otvaraniu, sa stale objavovali problemy s prietokmi, vyzivou babatka. Myslim, ze uz vtedy bol s tym problem, ale neriesilo sa to. Dcerku som nastastie donosila. Potom som s odstupom mala 2 potraty, nikto nic neriesil. Po znamosti sme riesili centrum, genetiku.... Vsetko o.k. len ta moja zrazanlivost. V den ked prisli konecne vysledky som zistila, ze som tehotna, Hned za dokim, ten urobil krvny test a nasadil fraxik, dufasthonTesne pred ukoncenym prvym trim. som trochu spinila, ale dopadlo to dobre. Cele tehu ukazkove, bezproblemove, kazdy mesiac kontrola na hematologii... Maly sa narodil 3 dni pred terminom, vyse 4 kilovy, ja 38 rocna... 🙂 Neboj, date to, a vsetko bude o.k. 😉

papricka33
10. jún 2016

@mariana225 preco nie si PN? Mas na to diagnozu

mariana225
10. jún 2016

@131313 a ešte ma napadlo,ze na genetike nam doktorka povedala,ze nechápe načo gynekológovia posielaju hneď na genetiku,ze dôležité je hematologiu a vyšetrenie štítnej žľazy

papricka33
10. jún 2016

@131313 ja som otehotnela hned, ako prisli testy, takze tazko povedat.

mariana225
10. jún 2016

@papricka33 nechcela som 🙂 ja totiž neobsedim 🙂 a cítila som sa super,sem tam nizky tlak,zavraty v druhom trimestri,ale som to nejak prekusla a dotiahla až do materskej🙂 aj teraz doma na dosť musim a to som doma 10 dni,vecicky poprate,vyzehlene...uz musim rozmýšľať,co budem robiť zvyšné tyzdne a nájsť si niečo na robotu 🙂

mariana225
10. jún 2016

@papricka33 a na hematologii mi odporučila veľa pohybu a veľa tekutín,aspon 2,5 litra.a keďže robim v tescu,tak pohybu som mala až až 🙂

papricka33
10. jún 2016

@mariana225 mne robili tu stitnu tiez pred genetikou. Oni tie testy su dost drahe a je potrebne vylucit vsetky oststne problemy. Takze my sme s muzom absolvovali najprv vsetko ostatne (protilatky na prekonane ochorenia, pocet vajicok, spermii, zivotaschopnost... ), az na zaver genetika

papricka33
10. jún 2016

@mariana225 aha. No ja som sa na PN tahala. Ucila som v MS, to by som neustala :-/

mariana225
10. jún 2016

@papricka33 hej na niektoré vyšetrenia nechcú doktori posielať,ako píšeš,že sú drahé,nniekedy fakt treba bojovať za vyšetrenia,aby ta niekde poslali...alebo x krát potratit,aby sa niečo začalo riešiť,prvy berú že stalo sa....druhý,tak už niekde pošleme....horšie je to so psychikou ženy,ale to nikoho nezaujíma...hlavne,ze platíme odvody dozdravotky,az sa mi z toho hlava zatočí,ak pozriem na vypl.pasku...

papricka33
10. jún 2016

@mariana225 bohuzial, zdravotna poistovna berie 2-3 potraty ako normal :-/

jvlo
10. jún 2016

@131313 to,ze ti gynekologička vzala krv a zisťovala zrazanlivost je pekné,ale nepostačujúce. Jedna vec sú trombofilne stavy, na hematologii sa ale zisťujú aj genetické mutácie. Ak bude všetko negatívne robí sa ďalší odber na lepivost krvných doštičiek. Tento odber sa robí len v niektorých mestách,par krát do roka. Ja som mala všetko negatívne, genetiku, hematologiu až na tie doštičky. Nedaj sa odbiť. Musela som potratit 2x kým na to prišli. Neviem odkiaľ si,ale výborná Hematologia je v martine

minnie2013
10. jún 2016

@jvlo ako sa mas moja, v ktorom uz si? Stale kombinacia liekov? My sme zacali 15 tt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale dusicka stale malicka. Ja som zatial len na tom aspirine.

jvlo
10. jún 2016

@minnie2013 ja už od dnes 26tt. Zmenila som hematologa, lebo Martin mi je dosť ďaleko aby som tam chodila na krvný obraz. Teraz chodím do PB, kde budem aj rodiť. Do MT pôjdem až O rok na doštičky. Ten strach bude stále. Ja sa teším veľmi opatrne, pokojná budem až keď budem doma s malou z pôrodnice. Stále mám aj aspirin aj fraxik. Ale hematologicku mi ho nechala len ako poistku. Tiež tvrdí, že tabletky stačia