Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

vika34
4. nov 2011

ahojte
z tehulky som sa stala mamina,v stredu sa mi narodil synček,babi nevzdávajte sa ,ja som došla o bábätko 6 razy a stal sa zázrak a donosila som ,držte sa

tinka9075
4. nov 2011

@vika34 gratulujem k synčekovi nech pekne rastie 🙂

tinka9075
4. nov 2011

ahojte babulky môžem sa k vám pridat ja mám za sebou pät potratov ale bojujeme dalej dnes som bola na iui tak dúfam že už bude úspešné 😉

adulikh
5. nov 2011

@kkatka113 Tak to ma strašne mrzí, súcitim s tebou. My sme to zažili pri našom prvom synovi v 40 týždni /vnútromaternicové udusenie neznámej príčiny/. Je to pre Vás veľmi smutné obdobie a to miesto v srdci už nikdy nikto nezaplní. My sa s tým tiež učíme žiť a bude to trvať celý náš život..... Držím palce a dúfam, že aj vo vašom prípade sa dočkáte vytúženého bábätka..... Aďa

adulikh
5. nov 2011

@vika34 Gratulujem a želám všetko dobré... Aďa

adulikh
5. nov 2011

@dia6 Ahoj, v skratke v 40 týždni mŕtvorodený syn /vnútromaternicové udusenie neznámej príčiny/ o rok nato sa nám narodil zdravý synček a minulý rok 2 spontánne potraty v 12 a 6 týždni. Začali sme chodiť do antisterilnej poradne v Košiciach a ten duphaston mi predpísal lekár v tejto poradni.....

adulikh
5. nov 2011

@dia6 prečo si neskúsiš nájsť nejakú poradňu, kde sa týmto opakovaným potratom venujú. Keď sme začali mať tieto problémy, tak sme dostali odporúčanie maminej známej na Doc. Krausa do antisterilnej poradne v KE. Ja som si len našla číslo na nete, zavolala som tam a nebol žiaden problém, aby ma vyšetrili, len som doniesla papier od svojho gynekológa, ktorý bol tiež veľmi ústretový. Tak skús pozrieť na nete, alebo ti možno baby na fóre dajú nejaké odporúčania. Držím palce...

vika34
5. nov 2011

@adulikh dakujem pekne a prajem podobnu radosť ako mám teraz ja

dia6
8. nov 2011

@zuzulik160 brala som ho, ale bolo to už dávno. Možno ani nie tak dávno, ako si už ani nepamätám čo všetko som brala. Duphaston si pamätám, ale vlastne ani neviem kedy som ho začala brať. Ja som brala milión tabletiek a nejaké aj čípky.... ja už som z toho 😝

dia6
8. nov 2011

@adulikh Fúha, tiež ste si prežili dosť. Aspoň že máš jedného zdravého synčeka. Viem, že chcete aby mal súrodenca, úplne to chápem.
O pradni som ani nevedela, môj gynekológ mi nikdy nič také nespomínal. Chcem ho aj vymeniť, ale neviem ako mu to povedať. Sestra mi poradila jedného, ktorý je vraj na takéto prípadý odborník. tak by som šla asi tam, len neviem ako to povedať terajšiemu. 😒

zuzulik160
8. nov 2011

@dia6 ahoj gynekologovy to vobec nemusis hovorit .Ja som zmenila lekara pred tyzdnom a to len tak ,ze raz rano som zasla za gynekologom ,ktoreho som chcela mat ako noveho jeho sestricke som povedala,ze chcem chodit k nim ci by ma nevzali. Vypisali mi listok pre stareho gynekologa a ten som dala sestricke,a povedala som jej ze potrebujem kartu pretoze chcem zmenit lekara.. Dala mi kartu a s gynekologom som uz vobec nehovorila. Ak by sa ma aj nieco pytal tak by som mu to poriadne vytmavila,pretoze v mojom pripade mi vobec nebol ustretovy skor len ma deptal.Tiez chodim do ambulancie pre liecbu sterility.

adulikh
9. nov 2011

@dia6 Tiež sa pridáva a myslím si, že gynekológa nemusia zaujímať dôvody, aj keď tie sú známe, ak chce pacient vymeniť lekára. A je to právo pacienta, tak lekár by mu mal vyhovieť a zdržať sa komentárov. Držím palce nech tvoj nový lekár naplní tvoje očakávania a pomôže Vám s vašim problémom. Aďa

dia6
10. nov 2011

@zuzulik160 to je pravda. Asi pôjdem do toho. Keďže už viem aj ku komu... tak to skúsim.
Ďakujem 🙂

@adulikh No asi je to tak, ale keď som menila už dávnejšie lekára a bola som si pre kartu, sestrička bola ku mne veľmi nepríjemná a nechala ma tam čakať večnosť. No a potom za mnou prišiel lekár a spýtal sa ma, že aký mám dôvod. Povedala som mu pravdu... trochu jemnejšou formou, ale srdce som mala až v krku.

zuzulik160
10. nov 2011

🙂 je super ze si to zvladla a odhodlala si sa na to . Dufam ,ze ten novy bude lepsi a hlavne väcsi odbornik 🙂

martiika
13. nov 2011

@vika34 obrovska gratulacia! ... zelam vam veeela zdravia 🙂

vika34
14. nov 2011

@martiika dakujem pekne a prajem podobnu radost ako mam ja a konecne babatko v postielke

lululka555
24. nov 2011

@lulu10 ahoj mozem sa opytat ako prebieha v heliose vysetrenie proti spermiam a trofoblastu? a kolko sa plati? dakujem

lulu10
24. nov 2011

@lululka555 ahoj len ti zoberu krv, a neplati sa za to nic, mas to zo zdravot. poistenia 😉

lululka555
24. nov 2011

@lulu10 a vysledky su hned alebo sa caka?

lulu10
24. nov 2011

@lululka555 na vysledky sa caka myslim ze 2-3 tyzdne

mufffinka
25. nov 2011

@lulu10 nevies nahodou, ci robia toto vysetrenie aj niekde mimo centra?

adulikh
26. nov 2011

@mufffinka Nám robili tieto vyšetrenia vo FN v Košiciach, na odporúčanie Doc. Krausa, ten vedie aj antisterilnú poradňu v tej istej nemocnici.

adulikh
26. nov 2011

@mufffinka Prepáč, pozerám, že pre teba by to bolo ďaleko......

lulu10
26. nov 2011

@mufffinka to veru neviem 😕

mufffinka
26. nov 2011

@adulikh Skusam najst nieco blizsie k strednemu SVK. V BB na imunologii to bohuzial nerobia. Mam Dr., ktory sa venuje sterilite a infertilite, ale neviem preco ma neposlal na toto vysetrenie. A nevies nahodou, ci sa tomu da nejakym prirodnym sposobom pomoct zlepsit to?

mufffinka
26. nov 2011

@lulu10 Ktovie, ci by mi v centre urobili len toto vysetrenie. Skusim zistit. Aj tak dik za odpoved. 😉

adulikh
26. nov 2011

@mufffinka bohužiaľ neviem, ja som mala výsledky negat. /myslím protilátky/, ale aj tak mi nasadil gynekológ duphaston a aj clostibegyt. A od tohto týždňa mám aj na odporúčanie hematologičky prednison, aj keď mi nerobili žiadne vyšetrenia na imunitu. Lekárka mi to odporúčala, lebo som jej vravela, že neboli ozvi srdiečka pri tých posledných dvoch tehotenstvách, ktoré skončili potratom. Som zvedavá, či mi tie lieky pomôžu. Mám obavy, ale raz to hádam výjde a Ondrík bude mať súrodenca.....

adulikh
26. nov 2011

@mufffinka skús pozrieť na internete tkanivovú banku, ja som zatiaľ našla len v KE a BA. Myslím, že nám tie vyšetrenia robili práve v KE.

mufffinka
26. nov 2011

@adulikh Nasla som na MK informacie, ze vysetrenia na protilatky robia v Prahe, Brne a Kosiciach. A kedze sa to podla skusenosti kociek riesi len Prednisonom, tak som usudila, ze nema pre mna vyznam absolvovat toto vysetrenie. Spomenula som si ako mi moj Dr. hovoril, ze by sa tym nic nezmenilo, len by to potvrdilo moj stav. A on si mysli, ze mam tento problem.
Ako ides uzivat ten Prednison? Budu Ta aj nejako sledovat na hematologii pocas liecby?