Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

mufffinka
26. nov 2011

@adulikh Dakujem, vcera som nasla tento clanok. 😉 No po dnesnom luskani konika som zmenila nazor. Musim teda pekne posluchat mojho dokyho. 😀

adulikh
26. nov 2011

OK, držím palčeky..... 😉

lulu10
27. nov 2011

@mufffinka urcite ano urobili, teda aspon v Heliose v MT je to tak ze ti urobia vysetrenia na ktore sa objednas 😉

zuzananina
28. nov 2011

Ahojte baby chcem sa spýtat aké vyšetrenia vám lekár dava robiť po potrate ja som pred tyzdnom potratila 2x. obe tehotenstva skončili 7-8tt. už do tretieho sa bojim isť pokial si nedame porobit vysetrenie...... prve dve tehotenstva uplne bez problémov a az teraz do roka 2 potraty....

kaculiatko88
28. nov 2011

@zuzananina ahoj ... neviem ako bude k tebe lekár pristupovať, keď už máš deti. Ja mám dva potraty, ale žiadne deti. Obvykle sa vyšetrenia robia po troch potratoch. Ja som si pýtala genetické, hematologické, imunologické vyšetrenia. A klasické pri preventívnej prehliadke /krv, moč/. Pýtaj si výmenné lístky. Málo ktorý lekár ťa pošle sám od seba, kým nebudeš po treťom potrate.

zuzananina
28. nov 2011

@kaculiatko88 tak mam dve ale s prveho manzelstva teraz som s druhym partnerom tak uvidim ako v nemocnici primar mi kazal si spravit testy aj ja a aj partner

kaculiatko88
28. nov 2011

@zuzananina pýtaj sa sama na vyšetrenia. A partner môže ísť na spermoigram. Veľa šťastia. 🙂

zuzananina
28. nov 2011

@kaculiatko88 tak to sa veru budem pytat aj na genetiku nas posiela oboch

kaculiatko88
28. nov 2011

@zuzananina hej obaja idú

zuzananina
29. nov 2011

@kaculiatko88 no som zvedava co mi povie v piatok

schnauzee
29. nov 2011

@kaculiatko88 ako sa dari? su uz vysledky z genetiky? a ako na tom si s planovanim babatka, ked sa mozem spytat? Akurat som na teba cez vikend myslela, ze sa uz musim opytat, lebo si pisala, ze sa budete moct zacat snazit.

ja som bola vcera na preventivke u gyn. a potesil ma, ze je vsetko v poriadku, mam krasnu velku vystelku maternice, ze sa teda mame pustit do toho... normalne som mala krajsi den, ako som to pocula.

adulikh
29. nov 2011

@mufffinka Ahoj, prednisom mi odporúčala hematologička v KE vraj užívať 6 týždňov, pred ďalším "pokusom" ráno 5 mg, potom znížiť dávku na 2,5 mg. Ale musela som to konzultovať s gynekológom z antisterilnej poradne, lebo teraz chodím len k nemu a moja hematologička mi ho odmietla predpísať, vraj s tým nemá skúsenosti a nestačilo jej ani to, že to ma na papieri od lekárky z Košíc. A mňa nenapadlo dať si recept vypísať v KE, tak som tam musela ešte raz merať cestu. Gynekológ liečbu odporučil, predpísal mi aj lieky a vravel, že môžem zostať na dávke 5 mg, vraj to nebudem brať dlho. Dúfam, že mal pravdu. Upozornil ma aj na možné nežiadúce účinky, nech si vraj aj prečítam letáčik. Užívam ho už týždeň a zatiaľ sa mi zdá, že to môj organizmus zvláda v pohode. Ešte sa chystám v piatok k mojej hematologičke pre injekcie fraxiparínu, tak dúfam, že nebude robiť drahoty. A ako to zvládaš ty?

adulikh
29. nov 2011

@zuzananina Máme podobný problém prvé tehotenstvo až na záver celé bezproblémové. Náš prvorodený synček sa narodil mŕtvy v 40 týždni /vnútromaternicové udusenie neznámej príčiny/ o rok sa nám narodil zdravý synček /4 roky/ a minulý rok 2 potraty / v 12 a 6 týždni/. Menila som hneď gynekológa, mala som šťastie, ten ma hneď poposielal na genetiku tá sa týka aj tvojho partnera, interne, infekčné, endokrinológiu / tá je dôležitá, štítna žľaza môže spôsobovať vážne problémy, mne zistili, že mám zníženú funkciu, tak užívam euthyrox/, hematológia /tú som absolvovala po 1 potrate, zistili mi problémy so zrážanlivosťou krvi, aj keď som si pichala injekcie, tak nasledoval o pol roka ďalší potrat. Následne sme začali navštevovať antisterilnú poradňu v KE. Tam mi robili rôzne vyšetrenia, čo sa týka hormonálneho profilu, protilátok a manžel bol na spermiogram. Momentálne som v príprave na ďalšie tehotenstvo, užívam, duphaston, prednison a od budúceho mesiaca aj clostibegyt a začínam si pichať fraxiparín. Dúfať, že tentoraz to dopadne dobre. Držím ti palce a aj ostatným mamičkám v ich snažení..... Aďa

zuzananina
29. nov 2011

@adulikh ahoj moja tak zivot si snami pohrava ako sa mu che.... mna po rvom potrate neposlal nikam ze to je normalne teaz bezne jeden potrat ale ked som otehotnela tak mi hned nasadil Duphaston a magnezium a to som uzivala a v nemocnici tak isto len tie lieky co som mala mi davali nic ine.... no idem v piatok k zenskemu lbo mal dovoleenku ak uvidim ako dalej... ale v nemocke mi kazali aby som si dala aj ja aj partner porobit testy nech sa pytam na ne tak uvidim....

adulikh
29. nov 2011

@zuzananina skús nájsť na nete, alebo sa opýtaj známych na poradňu, alebo lekára, ktorý sa týmto problémom venujú. Moja mamka sa od známej dozvedela o antisterilnej poradni, im pán Doc. pomohol, tak som si našla číslo na nete, zavolala som tam a boli veľmi ochotný. Dokonca sa tam ani neobjednáva, lebo poradňu robí pán doktor, len v utorky od 12-15 hod. Stačil mi výmenný lístok od môjho gynekológa. Tak ti držím palce, verím, že Vám lekári budú vedieť pomôcť a dočkáte sa vytúženého dieťatka.

zuzananina
29. nov 2011

@adulikh dakujem velmi pekne aj ja drzim palceky aby aj vam sa konecne zadarilo a dotiahli ste to do konca... no ja uvidim ako dalej to bude co dalej robit no kukam na nete tu v TN ci nieco take je no uvidim

mufffinka
29. nov 2011

@adulikh Ahoj. To ako mas nastavene uzivanie Prednisonu je asi standard. Uz som to citala v teme o tomto lieku, ze to takto kockam naordinovali. Super, ze ho dobre znasas. Drzim Ti palceky, aby sa liecba podarila a ze budes coskoro tehulka. 😉
Co sa mna tyka.. Tak do konca roka este skusame sami, od tohto cyklu som vyfasovala od dokyho Duphaston, tak uvidime, ci nam pomoze. A ak nic, tak v novom roku chceme ist na tretie IUI, mozno koncom januara. A ak ani tam nic, tak uvidime, co nam doky navrhne. Ci mi skusi nasadit Prednison alebo nas uz posle do CAR. Som velmi zvedava ako to cele dopadne.

kaculiatko88
30. nov 2011

@schnauzee ahoj ... výsledky z genetiky máme v poriadku. O dva týždne budem mať aj výsledky z hematológie. Tak už máme za sebou dva neúspešné pokusy. A opäť mi začala nepravidelné mrcha. Tak sa snažíme len tak na slepo. a ešte ma čakajú kontroly u gyn., imunológii.

adulikh
30. nov 2011

@mufffinka Tiež ti zo srdca prajem, aby "to" konečne vyšlo.....

zuzananina
2. dec 2011

@adulikh ahoj tak dnes som bola u lekara tak idem na genetiku aj s partnerom ale este si na to pockam veru bo sa musi najprv on dostat stoho co teraz mu je..... a aj hematologiu tak uvidime

adulikh
3. dec 2011

@zuzananina my sme boli tiež na genetike, ale bohužiaľ nič prevratné nezistili, prvýkrát aj preto, že mi boli odbery robené po 5 týždňoch, mala som niektoré hodnoty zvýšené, ale jednoznačne sa nedalo povedať, že "to" bolo príčinou úmrtia nášho synčeka v brušku. Druhýkrát sme tam boli po 2 potrate, vtedy nás lekár upozornil, že je možnosť "zárodok" po potrate odniesť na genetiku, tak sme túto možnosť využili, ale ani toto vyšetrenie nám nedalo odpoveď, čo sa vlastne stalo, len sme sa dozvedeli, že to malo byť dievčatko ☹ . Ja som si bola včera pre fraxiparin na hematológii, začínam si ho pichať od budúceho týždňa, len dúfam, že to zvládnem sama, lebo mi ho pred rokom pichal manžel, teraz nie je doma príde až o 2 týždne, tak to dovtedy hádam zvládnem sama. Držím Vám palce, aby vyšetrenia ukázali príčinu a lekári Vám dopomohli k splneniu Vášho sna 😉

zuzananina
3. dec 2011

@adulikh Ahoj moja neboj to zvladnes ked treba vsetko sa da zvladnut len treba chciet... no my si na genetiku pockame este najprv sa musi partner dat do poriatku po operacii a potom mozme zase riesit nieco ine a hematologiu to uvidime ako to bude

adulikh
3. dec 2011

@zuzananina želám skoré uzdravenie a držím palce....

zuzananina
3. dec 2011

@adulikh dakujeme akurat sa za nim chystam do nemocnice... sa stoho smejeme aj ako sa na nas vsetko valí posledne dva tyzdne najprv ja 6 dni v nemocke a pridem o babo a do tyzdna satam dostal aj on.... 🙂 ako smejeme sa stoho ale neni na to jedno

kvetina84
6. dec 2011

Ahojte, mám za sebou dva potraty, prvý bol v 11tt a druhý hneď na začiatku - cca týždeň po tom, čo som zistila, že som tehotná ☹ po prvom ma čistili, po druhom si to príroda zariadila... som z toho nešťastná ☹
Baby viete mi pls. poradiť ako dlho čakať s ďalším pokusom? Ďakujem Vám veľmi pekne.

lume
6. dec 2011

@kvetina84 Mala by si sa pytat na vysetrenia. Asi najskor skusit hematologiu. Zvysena zrazanlivost krvi suvisi so skorymi potratmi dost casto.

adulikh
6. dec 2011

@kvetina84 určite odporúčam vypýtať si výmenný lístok na hematológiu, možno endokrinológiu... poraď sa so svojim gynekológom.....

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 ahoj aj ja som pred dvoma tyzdnami potratila tak mne povedali ze mozme hned ale po dohode s lekarom sme to nechali traz tak najprv testy si dame porobit lebo už to bol druhy potrat.... tak idem na hematologiu ma poslal lekar a na genetiku oboch ale mame tu cakaciu dobu do Februara tak si pockam az na vysledky a uvidime do tretice to hadam bude so štastnym koncom.... tak skus sa aj ty dohodnuť DR.nech ta posle na nejake vysetrenia a uvidis potom ja som povedala do tretice ale aj s vysledkami sice nemusia nic zistit ale budem vediet ze stej strany to je v poriadku

kvetina84
7. dec 2011

@adulikh ďakujem za radu, akurát idem od alergológičky, kde som absolvovala "pravidelnú" návštevu a tá ma hneď na úvod "potešila", že mám zväčšenú štítnu žľazu... takže ide sa k endokrinológovi...