Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

schnauzee
8. sep 2011

@eviq dakujem, ak to je take jednoduche, tak fajn, poslem ho co najskor.

@kaculiatko88 tak to sa mozme potom snazit spolu 😀 a tentokrat to musi vyjst!

kaculiatko88
11. sep 2011

@schnauzee aj ty v tom čase tak dúfam, že do konca roka stíhame a podarí sa to. Musíme myslieť pozitívne a nebrať si to tak ku srdcu. 🙂 🙂

schnauzee
12. sep 2011

@kaculiatko88 ano, tak nejak približne... síce som na kyrete bola pred cca dvoma týždňami, lekár mi povedal, že o 3 mesiace sa môžme začať pokúšať zas, takže ak to bude možné, určite začneme s manželom pracovať na bábätku.
A pozitívne myslenie je naozaj vemi dôležité, ja už teraz myslím pozitívne a vravím si, do tretice všetko dobre. Aj keď ten strašiak v hlave žiaľ ostane, nesmiem si to pripúšťať.
Kúpila som si kvapky Gynex, ćhcem skúsiť cvičiť Mojžišovej cviky (len neviem nikoho nájsť v KE, ko by sa tým zaoberal) a skrátka aspoň takto sa ešte pokúsiť urobiť všetko pre to, aby to tento raz bolo lepšie 🙂

kaculiatko88
12. sep 2011

@schnauzee tak ja som už mesiac a pol po kyrete. Ale chceme ešte počkať a netlačiť na to. Ja beriem kyselinu listovú, sem tam vitamín E a pijem raz denne alchemilkový čaj (pomáha pri ženských chorobách. pri regenerácii maternice). Môj dr. mi povedal, že máme počkať kým nenabehne normálne mrcha.

schnauzee
12. sep 2011

@kaculiatko88 mne doktor povedal, že po takých 2-3 mesiacoch sa môžme začať pokúšať, medzitým ešte pôjdem aj na preventívku, takže aj tam sa tda ešte potvrdí, či je všetko na dobrej ceste. 2 mesiace sa mi zdá skoro, ale mám 2 kamošky + poznám pár ľudí, čo sa na to dali po troch mesiacich, aj sa zadarilo a mali úplne bezproblémové tehu. Takže ak bude všetko ok, od toho tretieho sa začneme snažiť.Už som si dokonca našla aj ti cvičenia podľa mojžišovej metódy 🙂 verím, že aj tam mi odporučia, či už áno alebo nie. Kyselinu listovú už beriem vyše roka a ďalej v tom pokračujem, začnem ten gynex a čajík je dobrý nápad, kúpim si aj ja.
Držím teda palce, nech je u teba všetko ok a na sklonku roka budete môcť začať pracovať na miminku 🙂

kaculiatko88
13. sep 2011

@schnauzee aj ja tebe držím palčeky. Ja som už na prehliadku bola. Všetko je ok. Teraz som nie aká chorá. V pondelok ideme na genetiku a do konca mesiaca chcem ešte vyš u obvodného lek. Potom príde 2 mrcha a uvidím výsledky a pôjdeme pomaličky na snažilkovanie. 🙂 🙂 🙂

schnauzee
13. sep 2011

@kaculiatko88 a na genetiku ťa odporučili, či si to platíš? Mne totiž bolo povedané, že až po troch potratoch ☹
Skoré uzdraveie prajem, hlavne nech nemusí brať žiadne lieky 😉

kaculiatko88
13. sep 2011

@schnauzee pýtala som si ... tak ja pracujem v zdravotníctve tak si viem veľa vybaviť ... môj dr. mi vyhovel a napísal výmenný lístok , s ktorým som sa bola objednať a nič nespomínali, aby som platila.

Tak zatiaľ som len vitamínoch C a čajoch. Teplotu nemám. Len plný nos a zase herpes 😠 .

schnauzee
13. sep 2011

@kaculiatko88 no to mi tiež napadlo, keď si predtým spomínala, že pracuješ v zdravotníctve, že to možno bolo pre teba ľahšie sa k tomu dostať, to je super. A keď máš lístok, tak samozrejme nepaltíš, to len keby na vlastnú žiadosť človek by šiel. Nuž, ja som si nedokázala vybaviť, tak ešte dáme tretí pokus. Ale zato sa mi podarilo zistiť tie Mojžišovej cvičenia, kde to cvičia a dám sa na to 🙂

C-čko je fajn, mne vždy v začiatkoch choroby pomôže (vo veľkých dávkach), takže držím palce, aby si bola rýchlo fit 😉

kaculiatko88
14. sep 2011

@schnauzee Ďakujem veľmi pekne. Už je to lepšie. Len som veľmi unavené. Už len sa dať do kopy po narkóze a môžeme ísť na to. Pleť som si už vyčistila. Po nej som mala hroznú krupicu ako puberťák. Ešte pozbierať vlasky. Strašne mi vypadávajú a mastnejú. Už neviem čo s nimi ☹

scarlet
15. sep 2011

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

SCARLET: 34r., genetika (OK) - hematológia (antifosfolipidový syndróm: čakáme na potvrdenie) - leidenská mutácia (OK) - hysteroskopia a hysterosalphingografia (uterus arcuatus: mierna odchýlka) - reprodukčná imuno (hraničné hodnoty NK buniek/trofoblast) - 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií) - 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. tehu prirodzene)
Liečba: bez liečby

LULU10: 28r., genetika (OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil (OK), reprodukčná imunológia (OK), hysteroskopia (odstránená časť prepážky), spermiogram (96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov (3:1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI

RACHEL36a: 39r.-genetika (OK)- hematológia (OK)- hormonálny profil (OK)- operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt)

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5t-6t.tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.-genetika (ok), hematológia (ok), leiden.mutácia (ok), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné (ok),chlamídie, ureoplazma, mykoplazma (ok), spermiogram (ok), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

Hláste sa nám, napíšte diagnózu, liečbu a čo sa vám narodilo 

kaculiatko88
15. sep 2011

SNAŽILKY

kaculiatko88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10 - 12 tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7 tt.)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E,

fedorcek
22. sep 2011

@schnauzee - Podla mna je na zvazeni dr kedy ta posle na genetiku, nas poslali hned po druhom potrate a neplatili sme za to vobec nic. a to mame dokonca vseobecnu poistovnu .... skus sa radsej opytat dr ci ta neposle, lebo cakat kym sa to stane treti krat je dost odvazne ... my sme vtedy mali len tu genetiku a teraz, ked sa to stalo treti krat sa zrazu vsetci lekari naokolo zacinaju zobudzat, ze tri krat to je uz dost a ze treba dorobit aj ostatne vysetrenia. Zrazu sa vsetko da. Len mozno keby na tie vysetrenia poslielali o kusok skor, velakrat by predisli psychickej bolesti ktora to cela sprevadza..... ☹

kaculiatko88
22. sep 2011

@fedorcek v tom máš pravdu ... ja som teraz bola na genetike (po druhom potrate) a odporučili nám ešte na hematológiu. V pondelok idem ku svojmu gynekológovi a uvidíme čo nám poradí.

bambi30
22. sep 2011

čaute dievčence,
pripájam sa k Vám 🙂

schnauzee
22. sep 2011

@fedorcek skusim sa ho na to este pytat, ked tam najblizsie poviem, ci by predsa len mi nemohol odporucanie. A k tomu man na vas dievcata este jednu otazku... ja uz aj z obycajnych veci som domotana... neviem, ci sa mam snazit este dostat ku gynekologovi teraz alebo az po prvej mrche.. totiz, kyret mi robili 31.08., par dni po som u neho bola na kontrole, kde zistil, ze to este nie je dobre docistene. Tyzden som chodila na kontrolu do nemocnice, kde uz ma aj chceli este raz kyretovat, nakoniec posledna kontrola dopadla tak, ze by to uz malo byt ok a netrebalo nic docistit (pichali mi aj oxytocin, asi toto pomohlo). Ked som sa ich v nemocnici pytala, ci mam ist teaz niekedy este na kontrolu ku svojmu gyn. a zaroven mu odniest vsetky tie papiere, co mi tam spisovali, tak mi povedali, ze staci az po prvej mrche. A moj gynekolog mi pri kontrole vravel, ze mam prist v oktobri na preventivku a zaroven, keby som mala nejaky nalez, tak mam prist. Ale neviem, ci aj toto by sa povazovalo za dovod navstevy este pred oktobrom, resp. prvou mrchou. Zaroven som mu este neodniesla vysledok histologie, lebo bol k dispozicii az v case, ked som chodila do nemocnice. Vzhladom na to, ze mam velky problem sa dostat z prace (je to zlozite, ale fakt aj jedna hlupa kontrola u lekara je momentalne problem), preto by ma zaujimalo, ci nebude neskoro, ked tam pojdem az niekedy v polke oktobra. Ako ste vy absolvovali kontroly po kyrete?

eviq
23. sep 2011

@schnauzee ahoj, citala som si tvoje prispevky a chcela by som ti len poradit, aby si sa nenechala lekarmi odbit, na genetiku mozes ist uz aj po dvoch potratoch, ja som tak bola. Ak ti gynekolog nechce dat listok, skus opytat od obvodnej lekarky alebo tam zavolaj, ci ta vezmu aj bez listka. Neexistuje pravidlo "3 potratov" , vsetko je na rozhodnuti lekarov. Takze urcite chod za tym, ja som teraz mala treti potrat a nie je to bohvieco zazit to zase...radsej si daj vysetrit vsetko, co sa bude dat 🙂 vela stastia 🙂

eviq
23. sep 2011

@schnauzee a teraz som si vsimla, ze si z kosic, tu je len jedna genetika, dam ti cislo, skus si tam zavolat, je tam velmi mila doktorka. cislo je: 6403233, doktorka sa volá Pálová a sú v nemocnici na Terase na 2. poschodí....

kaculiatko88
23. sep 2011

@schnauzee Ja by som na tvojom mieste išla na kontrolu ku gynekológovi po prvej mrche. Mne po kyrete tiež povedal, že mi tam niečo ostalo, že mám prísť po mrche. A keď som bola po mrche všetko bolo v poriadku. A na genetiku sa určite pýtaj. Ja som sa pýtala a som po dvoch potratoch. Ale počula som, že keď chceš ísť sama tak sa platí ale keď budeš mať lístok hradí ti to poisťovňa. Alebo to urob tak, že sa objednáš a potom popýtaš papierik.
@bambi30 vítam ťa medzi nami

eviq
23. sep 2011

@bambi30 vitaj 🙂

eviq
23. sep 2011

@kaculiatko88 ahoj, pozerala som si tvoje vysetrenia a stitnu zlazu si nechces dat vyšetrit? Vraj aj to moze sposobit potrat....

kaculiatko88
23. sep 2011

@eviq mala som hneď po potrate branú krv na hormóny a mala som všetky v norme. Takže nemusela som isť na štítnu žľazu.

eviq
24. sep 2011

@kaculiatko88 Aha, ja som len rozmyslala co ti to moze sposobovat, ked mas vsetko v poriadku :(

kaculiatko88
24. sep 2011

tak teraz ten druhý mám udávaný dôvod ako hepretická infekcia. A prvý ani netuším, lebo som vtedy nemala žiadne vyšetrenia ani ultrazvuk. Tak idem ešte ne hematolku a na imunologické. Tak uvidíme.

suzi84
24. sep 2011

@kaculiatko88 ahoj KACULIATKO 88 chcem sa spýtať a poprosiť o radu.som týždeň po potrate.moja lekárka nejaví veľký záujem zistiť príčinu tak sa chcem pustiť do boja sama,porobiť si všetky vyšetrenia pred tým ako sa začneme tretí krát snažilkovať,toto bol môj druhý potrat.chcem sa spýtať na akom vyšetrení ti zistili tú herpetickú infekciu?neviem či to má súvis ale v 4tt sa mi vyhodil pásový opar.a teraz keď tak rozmýšlam pri prvom tehotenstve sa mi tiež vyhodil pasový opar.vtedy som myslela že to mám z velkého stresu,v tom období mi umrela maminka.ale teraz mi zas vyskočil a potom som potratila.ďakujem za radu.prajem všetko dobré 🙂

odrik
24. sep 2011

@suzi84
Zlatko, pasovy opar moze samozrejme sposobit potrat. Je mi to luto. Urcite by bolo dobre, keby si navstivila imunologa, pretoze je to neprijemne virusove ochorenie, herpes zoster, najma u ludi so snizenou imunitou. Ja som potratila v maji, zjavne pre vrodenu trombofiliu, ale tazko povedat, ci to bolo tym. Skus imunologa, potom snad hematologa a endokrinologa, nech skontroluje aj stitnu zlazu. Ja som si hematologiu tiez vyriesila na vlastnu past. Drzim Ti velmi palceky a zelam uz len vsetko dobre!!! Vela stastia!!!

suzi84
25. sep 2011

@odrik ďakujem za radu.k endokrinologičke chodím tam som nastavená na liečbu.mám za sebou aj genetiku,včetko o.k.K imulógovi tiež chodím so svojou alergiou robil mi aj kadejaké krvné testy ale o herpetickej infekcii nepovedal ani pol slova čo mi je dosť divné,lebo keď som chodila do nitry na takú energetickú liečbu tam mu hneď vyskočilo ža mám veľké problémy s herpesami rôzneho druhu.musím vyskúšať tú hematológiu,či sa to náhodou nedá zistiť aj tam.odrik a hematológiu ti robil obvodný lekár alebo....?ďakujem za každú radu.je smutné že samé musíme pátrať po príčinách.všetkým nám držím paste a o odrik tiež len všetko dobré prajem!!! 🙂

eviq
25. sep 2011

@suzi84 ahoj suzi, odrik ti dobre poradila, ja by som snad este doplnila infekcne, tam vedia urobit kompletne testy na infekcie...drz sa

kaculiatko88
25. sep 2011

@suzi84 tak baby ti napísali asi všetko. A mne zistil to z krvi, ktorú mi bral o tri dni po zákroku. A keď to nechce urobiť tvoja gynekologička tak choď cez obvodného lekára ako preventívna prehliadka.

suzi84
25. sep 2011

veľm pekne Vám všetkým ďakujem 🙂