Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina zuzanitka, a po druhom potrate ťa aj čistili? Tiež som potratila asi pred dvomi týždňami, jeden deň pozitívny test a o 24 hodín neskôr to už išlo dole vodou ☹

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 ano cistili bola som nemocnici na pozorovani lebo som zacala v sobotu spinit v 8tt a v stredu ma mali pustit už domov a v utorok som zacala krvacat .... tak v stredu ma cistili este

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina je mi to ľúto ☹ ... a lekári ti neodporúčali polročnú pauzu?

kvetina84
7. dec 2011

@lume Ahoj, ďakujem.. idem riešiť endokrinológa, možno ma pošle na nejaké krvné vyšetrenie, nie?

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 o pri prvom ano ale teraz povedali ze mozem ckat ale aj nemusim aletak cakame do marca az ked budem mat testy hotove tedy sa zaceme snazilkovať

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina aké testy budete absolvovať? Keď sa môžem opýtať...

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 ja idem na hematologiu a spolocne s partnerom na geneticke testy nas poslal doktor... a potom sa uvidi

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina čo vlastne konkrétne na tej hematologii majú vyšetriť? Pretože si myslím, že je to dosť široká oblasť....

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 tam ide hlavne ze o zrazanlivost krvi pocas tehotenstva tak mi to DR vysvetloval

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina ďakujem, som z toho nešťastná ☹ nech robím čo robím, pokazí sa to ☹

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 moja neboj viem je to tazke aj ja si stym stale prechadzam a kazdy den sa mi vratia mslienky ku tomu jednemu a aj si poplacem veru ... aj ked bola u doktora nebolo to lahke sa snim o tom bavit po tyzdni co sa stalo a ako dalej....

kvetina84
7. dec 2011

@zuzananina keby mi aspoň doktor niečo poradil, poslal ma na nejaké vyšetrenie, ale nič z toho... každý deň sa mu mám volať, že čo nové, či po druhom potrate ešte špiním, ale nič mi nepovie... včera mi povedal, vidíme sa v začiatkom budúceho roka a to je všetko... tak som sa rozhodla ísť po vlastnej línii a poriešiť vyšetrenia, ktoré si poriešiť viem... len neviem či robím dobre ☹

zuzananina
7. dec 2011

@kvetina84 tak mu skus zavolat nech ti da odporucania na hematologiu a genetiku mne hned pri kontrole to sam dal ze ked už to je druhy potrat

adulikh
7. dec 2011

je dobré ak sa na problém príde. Držím palce a želám všetko dobré...

zuzananina
7. dec 2011

@adulikh tak treba co najskor prist na to

dia6
10. jan 2012

@zuzananina @kvetina84 Ahojte, niečo nové? výsledky testov alebo niečo?
(ak sa smiem spýtať)

zuzananina
11. jan 2012

@dia6 ahoj tak u mna nic nove cakam kedy pojdem na testy u nas maju plne a aj v žiline tak ideme az vo februári. tak nam nic neoostava len cakať

dia6
11. jan 2012

@zuzananina Fúha, to je dosť čakania. No, ale nepomôžeme si asi.

zuzananina
11. jan 2012

@dia6 no veru nepomozeme musime cakat jedno mam 1.2. a druhe do žiliny na 13.2. to mohlo byt o tyzden skorej len som musela aj podla priatela sa zariadiť

dia6
11. jan 2012

@zuzananina No my sme čakali tuším mesiac a potom ešte 6 týždňov na výsledky. Mne sa to vtedy zdalo byť nekonečné. 😖
No aj tak nám nič nepomohli tie testy, lebo nám nič nezistili.

zuzananina
11. jan 2012

@dia6 no ved aj ja sa bojim ze cakame a nepomoze to nic a to cakanie na vysledok ani nevravim veru ale dali sme sa na boj tak usime dobojovat po tych dvoch potratoch.... Priatel sa aj boji teraz ako už by aj pristal sa snazilkovat len ma strach aby to nedopadlo zase rovnako ako pri prvych dvoch ☹

dia6
11. jan 2012

@zuzananina My sa už snažíme, ale nedarí sa. Tiež sa veľmi bojíme, že sa ozpakuje to čo už dvakrát. Ja by som to už asi nezvládla.
Mňa najviac mrzí, že sme začali so snažením sa o dieťatko až pred rokom aj pol... mohli sme skôr, ale stavali sme dom, tak sme čakali. Teraz každému radím už nečakať. Nám čas už nevrátime.
Pozerám, že vy už dve detičky máte.

zuzananina
11. jan 2012

@dia6 no mame to su dve deti s prveho manzelstva mojho.S priatelom spolocne nemame ziadne a dva krat som otehotnela a skoncilo sa to potratom ten prvy raz to tak nebolelo ako teraz v novembri este stale sa neviem stym zmieriť... ja som po prvom potrate nemohla ostat tehotna rok az potom sa to odarilo ale aj tak to v 8tt skoncilo ☹ A teraz nevieme ci cakat na vysledky alebo to skusat a ten hore to zariadi podla seba len už mam strach a viem ze by som sa asi už zruila keby sa to zase opakovalo

dia6
11. jan 2012

@zuzananina Presne aj ja to tak cítim...Ja som potratila prvý krát v 10tt- nevyvinulo sa embryo, na jeseň 2010 a o pol roka som už bola opäť tehotná, no opäť sa nám stalo to isté, tiež v 10tt. Vtedy som bola nahnevaná na celý svet... strašné to bolo. Nič ma nebavilo. Dokonca som dala aj výpoveď v práci, ale to som rada nakoniec.
Potom sme boli na tých testoch a opäť už skúšame - vlastne už 4. mesiac a nič. 😢
Strašne nás to mrzí ☹ a štve 😠 mám pocit, že od vtedy nemyslíme na nič iné len na to.

Takže viem ako sa cítiš.

zuzananina
11. jan 2012

@dia6 no ja som o prve prisla v 8tt v septembri 2010 pre MA a druhe teraz 22.11.2011 a tiež v 8tt ale to som zacala krvacat. no a pri druhom som nevedela a ani neviem sa toho zleho pocitu straniť a stale mam nejake vycitky a bojim sa aby dalsie nedopadlo rovnako.... po zdravotnej stranke u zenskeho som v poriadku podla poslednej kontroli co som bola v pondelok tak nic ine neostava len cakat na dalsie vysledky

majda12
15. jan 2012

ahojte snazilky
pripajam sa tiez k vam a verim ze to konecne vide.ja mam za sebouvysetrenia cez genetiku a nakoniec mam potrvdenu pozitivnu BI preto beriem prednison. Pekny vecer

zuzananina
18. jan 2012

@majda12 ahoj a prajem vela štastia mna este len cakaju testy vo februári 🙂

dia6
19. jan 2012

@majda12 Držím palčeky, nech to víde. 🙂

erzulik
17. feb 2012

@dia6 ahoj mam kamosku ktora teraz potratila uz po druhy krat, je mi to velmi luto ze aj ty mas taku skusenost, ake testy si absolvovala

dia6
20. feb 2012

@erzulik My sme boli na genetických testoch a na hematológii - kvôli podozreniu na trombofíliu.
No nič sa nepreukázalo.