Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

mimka30
8. jún 2009

Fyalynka teraz si chceme dať pauzu s IVF. Vyskúšame, či sa nezadarí aj bez, aj keď pochybujeme. 😖
A vy sa už snažíte?
Ja musím mať teraz pauzu, aj kvôli hormónom. Vybehneme niekam na dovolenku, aby som si psychicky oddýchla, lebo tie IVF mi dali zabrať a po hormónoch som hrozne pribrala 😝 😝

fyalynka
8. jún 2009

mimka, nesnazime sa...musime mat pauzu, lebo sme len pred 3 tt prisli o mimi ☹
tiez chceme ist niekam v lete, aj ked len na par dni ale chceme si oddychnut, odreagovat sa...
a potom sa snad zdari - stastne 🙂

takze nech nam vsetkym vyjde tehulkovske letoooo 😵 🙂

kacarina
8. jún 2009

babule ahojte, ja len tak na skok, este napisem viac aj neskôr, len teraz nestiham, zehlim a balim 😎

mimka, no ty si ako "skopirovana" ja: tiez sa chystame teraz trosku "za hranice vsednych dni", trosku zahojit psychiku, musim sa zbavit nabratych kileciek (nech ziju nase mile hormony v tabletkach)

toto leto MUSI byt krasne pre vsetky, ani keby sa co dialo 😅 😉

mimka30
8. jún 2009

Fyalynka- prepáč mi 😔 ja som nevedela, že to bolo u teba teraz 😔 Prepáč. Ja som myslela, že dávnejšie ste prišli o bábenko. 😔 Nehnevkaj sa. Nebojkaj- teraz sa ti to musí podariť 🙂 😉 😉
Oddýchni si, naber silu a uvidíš, že bude všetko o.k. 😉

Kacarinka- ahojček 😉 Ja som tiež dnes žehlila 😀 Tak my to máme teda rovnaké, však? 😉

Babulky presne ako píše Kacarinka- oddýchnuť si a potom s chuťou sa po lete pustiť do tehuľkovania- všetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bettynka222
8. jún 2009

ano, po lete 🙂 inak baby ja osm uz v teme nase snazilkovanie s amoze zacat v septembri...alebo tak nejak sa to vola..tak sa mozte pridat. a znie to tak pozitivnejsie ako opakovane potraty, hmmm?

fyalynka
9. jún 2009

dobre ranko 🙂
mimka, ale ja sa nehnevam, ani sa ma nedotklo...nebojkaj, som ok 😉 🙂 Aj ja si hovorim, ze do tretice
to uz MUSI vyjst 😵
inak, aj mne by bolo treba pozehlit...len kym ja sa do toho pustim, bude kopa raz taka 😝 😀

betty, urcite to znie pozitivnejsie a krajsie 😉

bettynka222
9. jún 2009

noooo, ved ja osm to aj preto vymyslela, lebo tie potraty by sa mali stat nasou minulostou a septembrove snazilkovanie nasou pozitivnou buducnostou 😎 ale ak sa na to este necitite, tak tu mozme este chvilku zotrvat a presunut sa napriklad v july 🙂

fyalynka
9. jún 2009

ja sa na to citim aj hned 😀 😉

bettynka222
9. jún 2009

oki, tak sa teda prsun k nam..ja tam uz som 😎

fyalynka
10. jún 2009

ahojte zienky 🙂
dnes som bola na odberoch na hematku, buduci utorok budu vysledky, mam prist...tak som zvedava ze
co bude, ci sa nieco zisti...

betty, mozno vas pridem kuknut do temicky 😉

bettynka222
10. jún 2009

no a kde si bola, hmmm? som ta tam uz cakala 😀

fyalynka
10. jún 2009

jooj, dnes som bola pracovne mimo TT, take som tu bola na skok rano a az teraz poobede, aj to uz idem zachvilu domooooov 😀
a vcera som na konikovi poobede moc nebola, lebo som varila, potom zehlila... 😝 a vecer kukala serialy 😀

a nevadi ked sa tam vtierknem a mozno zacneme skor ako v septembri???? 😕

bettynka222
10. jún 2009

pocuvaj fyalynka uz o tom tolko nekecaj a pod k nam, oki? a volam vas samozrejme vsetky. baby podte do temy Nase snazilkovanie sa moze zacat v septembri.... uz ani neviem ako to presne je. fyaly nevymyslaj, ved uz sa k nam popridavali nove baby. nazaciatku sme boli len tri. teda ani teraz nas nie je vela, ale to je mozno aj lepsie, je to take sukromnejsie 😎 fyaly a dobre vies, ze my si dame maximalne pozor este tento mesiac a potom na to uz kaslem....takze pooooood.
a inak skusala som aj letne snazilky, ale tam ich je strasne mmoc a su nejake nekoordinovane....komunikacia tam moc neprebiehala...

fyalynka
10. jún 2009

ty vies teda dobre prehovarat 😀 😉

bettynka222
10. jún 2009

kacarinka, mimka a vsetky ostatne, ak chcete, podte do tejto temy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

fyalynka
10. jún 2009

uz som taaaam 😉

bettynka222
10. jún 2009

viem, videla som ta 😀

scarlet
10. jún 2009

Ahojte babuľky, pridávam sa k vám... Má za sebou 4 potrat a neviem čo ďalej. Doposiaľ lekári tvrdili, že príčinou neúspechov je manžel, ale teraz som bola na IUI s darcom a opäť potrat, ako ďalej??? Mám vraj dvojrohú maternicu, ale len miernu formu.

bettynka222
10. jún 2009

ahoj moja, my sme sa presunuli do temy Naše snažilkovanie sa môže opäť začať v septembri 2009 - huráááá 🙂
ale ak sa na to necitis, tak ta tu mozme navstevovat 🙂
j emi velmi luto cim si presla. co ti lekar povedal k tej dvojrohej maternici? nevyskusas vytvorit temu s takym nazvom? ozaj a mozno mas taku poruchu, kedy potratis deietatko urciteho pohlavia, co myslis? take testy ti nerobili? na hematologii si kvoli genetickym vysetreniam uz bola? mne napriklad zistili trombofiliu, tiez mi tam hematologicka tvrdila ze tie potraty neboli kvoli tomu, ale lekar z BA, co ma skusenosti s tehotnymi trombofilkami hovoril, ze ked sa to nepodchyti, tak tehotenstvo konci potratmi. skusk sa popytat na taketo vysetrnia, hm?

scarlet
10. jún 2009

Ahoj Bettynka, no lekár mi už 5,5 roka tvrdil, že príčinou je manžel, atakže mne ani žiadne vyšetrenia nerobili. Po tomto IUI s darcom mi povedal, že príčina môže byť aj moja dvojrohá maternica, ale nie je si istý... Musím sa začať sama dobíjať nejakých vyšetrení, ale neviem akých...

bettynka222
10. jún 2009

scarlet pytaj sa na hematologiu. v akom stadiu dochadzalo k potratom? u mna napriklad vzdy v 6 tt, ale to bolo dva hned za sebou a otmu druhemu napomohli lekari...no bolo to zlozite.
moja okamzite zmen lekara. to nie je normalne aby ti po tolkych potratoch stale tvrdili, ze to bol problem v spermiach...a teraz konecne uznali toto.. ☹ moja pytaj sa na hematko - geneticke vysetrenie krvi. popripade aj test na chlamydie, mykoplazmy a taaaak - tieto bakterie tiez mozu nieco take sposobovat. ale ak by si to v sebe mala uz 5 rokov, to by si snad ten dr. vsimol, ze mas zle vysledky z cytologie....ale ak je mimo, tak mozno aj nie 😒

bettynka222
10. jún 2009

no tak som videla ze si uz v teme dvojroha maternicá. baby ti tam snad poradia. urcite je pravda, ze ked ma tkay tvar, moze ot viest k potratovosti. pozri v tej teme aj linky co tam vyssie hodila adminka - uterus septum a druhe dva si nepamatam. vela stastia ti prajem a ak by si mala este nejake otazky, kludne pis.

ozaj a baby ked maju vela potratov est eskusaju reprodukcnu imunologiu. vysetruje sa to v KE alebo v PRG. v kosiciach je to preplacan epoistovnou a do prahy s amozes objednat sama. stoji to 5000 korun a zituju ti tam protilatky proti spermiam, zarodocnym obalom, vajicku a stitnej zlaze. este asi aj tie testy na trombofiliu a ine geneticke testy tam robia. tak by som mozno skusila aj toto...mozneo na nieco pridu.

scarlet
11. jún 2009

Bettynka, ďakujem za vyčerpávajúce informácie... Idem na tému dvojrohá maternica a uvidím čo nové sa dozviem tam. Inak moje potraty boli 8tt, 5tt, 5tt, 6tt... Jedine z prvého potratu sa robila hystológia plodu a mal zopár atypických buniek...
Tebe budem držať palce a budem sledovať tvoj osud, ak budeš mať nejaké novinky, tak napíš 😉

petkaerdal
11. jún 2009

ahoj Gabi,neviem,ci vies..ale ja som uz mamina,nemozem ta nejak odchytit na skype..
zabky maju dneska 14 dni

petkaerdal
11. jún 2009

sorry,tento prispevok sem nepatril 😅

bettynka222
11. jún 2009

scarlet urcite chod na hematko. mohol by byt problem aj tam. ak ti zistia mutaciu, napis mi do ip. niektori hematologovia su zmagoreni a tvrdia ze to nic nie je.....
jasne, ked budu novinky, dam vediet 😉 ale zatial sa nic nedeje....stake som cakatelka na snazilkovanie 😒 a to sme uz v oktobri mohli mat hned dve babatka....

scarlet
9. júl 2010

Ahojte opäť všetky snažilky, ktoré tiež trápi opakované potrácanie... Ozývam sa po roku, mnohých vyšetreniach a tak by som rada vedela ako sa máte a čo máte nové. Bettynke srdečne blahoželám k TT 🙂 Ja som absolvovala genetiku (OK), hematológiu (OK), hormonálne profily (OK), testy na Leidenskú mutáciu (OK), hysteroskopiu (uterus arcuatus) a stále nie a nie otehotnieť s úspešným koncom. Má niektorá podobný problém ako ja? Neviem ako ďalej... Keďže na hyteroskopii vyvrátili hypotézu, že mám uterus bicornis (dvojrohú maternicu) a zistili, že mám uterus arcuatus (minimálna odchýlka) a lekár povedal, že to by nemalo byť príčinou potratov v ranných štádiách tehotenstva (4x potrat do 6tt), tak neviem ako ďalej... Mám už 33 rokov a za tých 7 rokov čo sa snažíme som sa ďaleko neposunula. Máte niektorá podobný problém???

dilema
11. júl 2010

scarlet a co imunologia?

dahra
12. júl 2010

Ahoj,
@scarlet - mam znamu, co 2krat potratila vzdy v 1.trimestri. U nich zistili problem u manzela - mal vacsinu spermii zlej morfologie a aj to moze sposobovat potraty. Manzel je na tom ok?

dilema
13. júl 2010

@dahra mna by zaujimalo ako to s tou kamoskou potom dopadlo?