Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

dia6
20. feb 2012

@zuzananina No čo už boli nejaké testy?

zuzananina
20. feb 2012

@dia6 tak mame za sebou Geneticke testy ale cakame na vysledk ze do mesiaca... už som mohla mat aj
hematologiu ale sa to posunulo a tam idem teraz 1.marca

afrika
20. feb 2012

ahojte, ja mám za sebou štyri potraty a z toho posledné sme čakali dvojčiatka. prvý krát som otehotnela prirodzene a potom už len cez umelé oplodnenie. a vyšetrenia? robili ich ževraj všetky a výsledky-extrímne nízka a slabá sliznica, slabá maternica, PCO.

dia6
23. feb 2012

@zuzananina Task držím palčeky nech všetko dobre dopadne. Aj keď v týchto "problémoch" je ťažko povedať čo je dobré a čo zlé.
Niekedy je lepšie keď niečo zistia, ale také čo sa dá riešiť, ako keď nezistia nič.

dia6
23. feb 2012

@afrika To ma veľmi merzí. ☹
A s maternicou sa nedá nič robiť? a so sliznicou?
priznám sa, že neviem čo je PCO.

eviq
23. feb 2012

@afrika ahoj, skus si pozriet tu na konikovi temu bylinkárky Kopáčovej, ona tuším vie poradiť veci na slabú maternicu a nízku sliznicu...zalezi aj na tom, ake ine vysetrenia mas urobene...drzim palce..

zuzananina
24. feb 2012

@dia6 tak to ano to je pravda ved uvidime co a ako bude dalej... a vy ako sa mavate?

alexis617
24. feb 2012

ahoj držím ti palce nech sa to udrží ja som prvé tehotenstvo nemala tiež ružové silno som krvácala hlavu hore vela robí psychika a máš ešte Emku 😉

emily76
24. feb 2012

Ja som prvy raz otehotnela v dvadsiatke. Tehotenstvo, porod, vsetko ukazkovo bez problemov. Potom som neplanovane otehotnela o styri roky, ale babatku nezacalo byt srdiecko. dalsie tehu som zacala planovat az po par rokoch, ale stale sa nedarilo. Ked som po 2 rokoch snazenia konecne otehotnela, tak koncom tretieho mesiaca som zacala krvacat a potratila som. Des...a horsie bolo, ze som otehotnela 7 tyzdnov po potrate a aj o to babo som prisla..cize dva potraty za tri mesiace. Konecne mi zacali robit testy, manzelovi tiez, genetiku.. A nic, vsetko bolo v norme. Navyse sa zase nedarilo otehotniet, doktor povedal, ze to preto, ze som tlsta. Po dalsich testoch zistil, ze nie nadvaha, ale hormony za to mozu.. Miesto ovulacie mi spustili laktaciu. Nasadil lieky a na dalsi mesiac som mala v brusku dva poklady. Hned ma vypisal na rizikove a konecne to vyslo. Teraz uz maju skoro tri roky..

dia6
24. feb 2012

@zuzananina No... ťažko povedať. Nedarí sa nám. Už je to cez 10 mesiacov od posledného potratu a nič. ☹

dia6
24. feb 2012

@emily76 No je to na nervy keď sa nedarí. My skúšame už rok aj pol a z toho dva potraty. Ty si mala aspoň synčeka... Viem, že ak chce človek ďalšie dieťatko, tak to ako útecha nestačí, ale určite je to lepšie ako nemať žiadne. Ale trvalo to celé dlho ako tak čítam. 😒
Ale aspoň, že to nakoniec dopadlo dobre 🙂

emily76
24. feb 2012

@dia6 ja som mala syna z prveho manzelstva, s ex som aj druhy raz otehotnela. Dalsie tehotenstva uz boli s druhym manzelom. A starsi mal 12, ked sa nam narodili dvojicky.

dia6
24. feb 2012

@emily76 No, aspoň, že to dopadlo celé dobre. No nie? 🙂 Aj keď si pri tom musíme toľko vytrpieť. 😒

zuzananina
27. feb 2012

@dia6 nebojsa ja som bola tak isto od prveho potratu to bolo 13mesiacov apodarilo sa az vtedy a to už prestala uplne dufat ... sice aj to neskoncilo dobre ale zadarilo sa len treba duft... alebo najlepsie nemysliet na to ja som vlastne vrtedy sa už zamerala na pracu som bola na pohovore a mala som nastupit do prace a vtedy som otehotnela

dia6
27. feb 2012

@zuzananina No, my sme sa rozhodli dať si dva mesiace pauzu. Lebo už nám z toho "šibe".
Potom začneme zase skúšať.
🙂 snáď sa podarí 🙂

zuzananina
29. feb 2012

@dia6 no treba veru aj my sme to tak riešili a zadarilo sa len tiez to nevyslo ako sme chcely potom ale teraz cheme este do tretice skusit no uvidime ako co bude sice teraz mame taku pauzu ze moc ani neskusame lebo cakame na vysetrenia .... ale keby sa zadarilo aj teraz tak to by bolo velke prekvapenie pre nas......

dia6
29. feb 2012

@zuzananina No asi treba trošku zmenu. Jednoducho si oddýchnuť od toho všetkého.
Tak snáď budeme obe v lete už tehu. 🙂

zuzananina
29. feb 2012

@dia6 🙂 tak hadam ano to by bolo super..... ja idem zajtra na hematológiu na krv a v pondelok piateho na vysetrenie mam ist tak uvidime a aj kazdu chvilku by s genetiky mali prist vysledky

dia6
29. feb 2012

@zuzananina Tak nech už to máte za sebou. 🙂 A nech to dobre dopadne.

zuzananina
29. feb 2012

@dia6 Dkujem veru už nech je to za nami a skusime sa zase snazilkovať aj ked je este strach vo mne po tych dvoch potratoch ☹

makovicka53
29. feb 2012

@afrika ...ahoj ake vysetrenia ti robili ked ti zistili slabu maternicu a nizku sliznicu?

daduska2009
2. apr 2012

ahojte baby ja sa k vam pridavam teraz vo february som potratila uz treti krat .Prvy krat to bolo desat rokov dozadu v 13tt potom minuly rok v oktobry a teraz.Kedze je to treti potrat moja gynekologicka ma poslala na hematologicke konziliarne vysetrenie a neviete niektora co vsetko taketo vysetrenie obnasa dakujem vsetkym za prispevky...

kaculiatko88
10. apr 2012

@daduska2009 Ahoj ... hematologické vyšetrenie ja vyšetrenie krvi. Najprv ti urobia základné hematologické vyšetrenie a potom ťa objednajú na ďalšie odbery / 4 - 7 skúmaviek/. Väščinou to posielajú na špecializované pracoviská a na výsledky sa čaká 5 - 8 týždňov.

tatulienka
17. máj 2012

ahojte...ja by som potrebovala radu...mam za sebou 3 tehotenstva (prve potrat 7tt, druhe porod, tretie potrat 10tt)...teraz zaciatkom juna by som mala dostat 3 mrchu po zakroku a potom by sme chceli zacat snazilkovat...ale mam obavy ze sa to znovu zopakuje...aj keby sa to podarilo, urcite sa budem bat ze to zase zle skonci..mate niektora skusenost s tym ze medzi dvoma potratmi ste mali porod a zdrave dieta?

vika34
31. máj 2012

@tatulienka
ahoj ja som dva razy potratila a tretie tehotenstvo som bez problémov donosila a porodila som zdravú dcéru a už som si myslela ,že sa to viac nestane a bohužial som potom ešte potratila 3 razy a ešte jedno mimomatericové a potom som už neotehotnela spontánne ,tak som podstúpila umelé oplodnenie a na 6 pokus sa nám zadarilo a v novembri sa mi po 10 rokoch snahy narodil zdravý chlapec,treba ísť v prvom rade na hematologiu ,držím palce

tatulienka
1. jún 2012

@vika34 no tak to si ma moc nepotesila 😢 zrazanlivost krvy mam dobru

kiwi82
1. jún 2012

@tatulienka ešte vyskúšaj vyšetrenie štínej žľazy, ja mám zníženú funkciu, ani som o tom nevedela. dvakrát potrat pre parciálnu molu - potom genetické vyšetrenie, hematologia, imunologia.... tiež mám sklon k zhusťovaniu krvi v tehu, brali sme fraxiparin celé tehu a ešte euthyrox na štítnu. po dvoch potratoch by si mala mať nárok na bezplatné genetické vyšetrenie. treba sa objednať a na výsledky sa čaká aj 2,3 mesiace. džím palce 😉

tatulienka
1. jún 2012

@kiwi82 ale ja som potratila prve tehotenstvo, druhe tehu bolo bez problemov, a tretie zase potrat..tak neviem ci to nespada len na posebe nasledujuce potraty..a kebyze mam nejake zdravotne problemy, tak myslim ze by ani to druhe tehu nebolo bez problemov..

vika34
2. jún 2012

@tatulienka nevzdávaj sa ,každé telo je iné ,nech vás pošlú na genetiku,ja som bola tiež na endokrinologii,infektologii,hematologii,ale aj tak som všetko mala negatívne a vidíš ,po tolkých potratoch ,som donosila a okrem liekov na udržanie,ktoré sa berú vždy po umelom oplodnení som iné lieky nebrala,drž sa