Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

fyalynka
18. máj 2009

vavenka, tak to nie je este take hrozne tie 4 tyzdne...len dufam, ze to nebude viac 😖
Je to hrozne, ked uz clovek vie v com je problem, ze by to uz mohlo vyjst lebo dr. vie co robit ako pomoct
aby sa to udrzalo - ale ked mimi nie a nie prist ☹ Drzim palce nech mate coskoro // 😵

marsi, je mi luto, viem ako sa asi citis, co prezivas...no jedine co ti mozem poradit je - byt silna, v klude a
odpocivat...drz sa 😉

bettynka222
18. máj 2009

fyaly aj ja som si tam vypocula mudre reci.kto ti to povedal? ja som mala mat vyslekdy do dvoch tyzdnov, lebo po kyrete zistili, ze tamj edruhe tehu a potrebovali rychlo vysledky. ale ajtak prisli az za mesiac a dovtedy som ajtak potratila. ale asi to tak je lepsie, lebo tu trombofiliu by ajtak nestihli prejavit. mne sa hrozne praskali civy a boleli ma zily. teraz mame prisny zakaz otehotniet, kym sa to nedoriesi. a preco ta chce poslat az po dvoch cykloch? viem ze pocas tehu su zvysene homocysteiny, tak mozno preto, ale ved jej povedz, ze ty ako prve potrebujes zistit ci nemas mutaciu dna a ta je predsa vrodena a ani HAK ani tehotenstvo nema na krvne vyslekdy ohladne mutacii vplyv. chod za nou a trvaj na tom, nech ta posle hned. ajtak sa tam caka...
pozajtra mam statnice...pomoooooooooooc. moc som sa neucila, lebo moje dva potraty prisli nie prave v najvhodnejsom case....

fyalynka
18. máj 2009

betty, take reci mali dr. aj sestricky 😒 Ja hlavne neznasam, ked mi niekto hovori, ze "joooooj vy ste este mlada,
budete mat este kopec deti...." Ked pocujem tuto vetu, vrazidla by som 😠 😠 😠 To ma akoze znamenat,
ze kludne mozem potracat, lebo som mlada?!?!?!?!?! 😠 😠 😠 😢 Preboha, ved to bolo moje dieta!
Inak mne to nevadi, ze tam pojdem az po dvoch cykloch, ved aj tak nesmiem teraz otehu a vysledky z genetiky
budu tiez minimalne za dva mesiace 😖

neboj, statnice zmaknes 😉 drzim ti palce!!!!!!!!! 😵

bettynka222
19. máj 2009

nooo, dost o mojim zajtrajsom skolskom uspechu pochybujem 😒

no ja osm si vypocula, ze tu nie je za cim plakat, ze osm si to vyhnala svojou psychikou - to ked osm sa pytala, ci nahodou nemam trombofiliu, ktora sa ja potvrdila... a ktory dr. ta riesil?

marsi chvilku vydrz. ajtak to uz nijak inak neovplyvnis, dufaston je asi maximum...a to lezkanie. drzta sa baby 😎

fyalynka
20. máj 2009

betty, drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim silno palce na tych dnesnych statniciach!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵
mna osetrovala stefanikova, ale nemozem povedat ani jedno zle slovo, bola fakt zlata a mila 🙂
ozvi sa, ako dopadli skusky! 😉

tanity
20. máj 2009

bettynka aj ja drzim palce 😉 😉 😉

fyalynka, mrzia ma tvoje straty, aj ostatnych dievcat ☹ my sme si tym presli 3x 😢 raz v 21tt, potom v 11 a nakoniec v 5tt....po prvej strate nas neriesili, co je podla mna totalne svinstvo, ale kedze som bola v desnom stave, tak som to neriesila ani ja, len sa snazila hned otehu, aby som zaplnila tu bolest a prazdna...cakali sme 3mesiace, potom sme otehu ale prisli o nasu fazulku...vtedy nam zacali robit testy, ale poviem ti, nemuseli sme cakat 2cykly, praveze nas na tie testy posielali hned...sla som na hematologiu a genetiku, tam sa totiz na vysledky caka najdlhsie (asi 3-6tt, zalezi od laboratoria). ale asi sa este ani necitis na to, aby si cosi riesila, ze? chapem to...len si daj cas, ked sa na to budes citit, urob si zakladne vysetrenia-hemato, genetika, endokrinologia (stitna zlaza), snad este infektologia a imunologia...ja som nakoniec nesla na infecne a imuno, infekcne som sa "necitila" a vsetky zakladne testy na infekcne choroby som mala urobene kratko predtym v tehu, ale mozno u teba by to pripadalo v uvahu (hlavne na take ako chlamydie a pod., ktore brania zdravemu tehu) a imuno sme nesli, lebo sme dokazali prve babatko donosit do 21tt, co pri imuno probleme je praveze strata v 1.trimestri...no ale, skus sa aj poradit so svojim gynekol. Po 2.strate nam zistili trombofilnu mutaciu (picham injekcie) a po 3. este aj problemy so stitnou, takze teraz beriem lieky na stitku a picham injekcie na riedenie krvi a zatial sa s brunkom drzime, ja verim, ze toto babatko nam uz bude dopriane 😵

a tiez verim, ze aj tebe, aj ostatnym dievcatam, len si treba dat pozistovat co najviac pred dalsim otehu. Budes kludnejsia a spokojnejsia, ze si urobila maximum.

drzte sa dievcata a marsi, skus sa este nepozerat na taketo temy...moja, ja viem, ze sa bojis, ale poznam strasne vela zien, ktore krvacali na zaciatku tehu, dokonca cely 1.trim. a maju krasne dietatka...mysli pozitivne a relaxuj, budem na teba mysliet xxx

bettynka222
20. máj 2009

baby mam to 😀 ale vcera vecer mio nebolo velmi do reci...
fyaly aj ja som mala tu dr. ale pri mne bola raz mila, inokedy hrozne nervozna a v mojom stave mi to teda velmi nepomahalo... 😒
a tentokrat ti uz naladovku dali? ale uz to je vlastne jedno, ked si to raz zazila, uz si asi menej bala, ci nie?

fyalynka
21. máj 2009

betty, gartulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmm ku statniciam 😵 😀 🙂 🙂 🙂
no vidis, ako si to super zvladla 😉

menej som sa nebala, aj ked som vedela co ma caka, strach bol velky 😖 naladovku mi nedali 😝

bettynka222
21. máj 2009

fyaly dakujeeeeem 😉 ja som sa tak strasne bala (terda menej ako v zakrokovni, ale predsa 😒)

ale nemam slov na to, ze ti tu naladovku nedali. pre dr. to je bezny den, ale pre nas pacientov rozhodne nie.... 😠

a ako ti je moja? prechadzas nasimi typickymi po-potratovymi fazami, alebo to je tentokrat trosicku lepsie? dufam ze sa z nicoho nevinis, ajked je velmi ovplyvnit smutne myslienky, ktore po takychto udalostiach prichadzaju ☹

fyalynka
22. máj 2009

betty, fyzicky mi je ok, ale o psychike pomlcim...vies si to urcite predstavit 😔 Navonok sa snazim vyzerat ze
som ok, ale vnutri strasne trpim, stale mam slzy nakrajicku 😢 hlavne ked si predstavim, ze uz som mohla
kocikovat prve a teraz zase znova toto 😢 Ja neviem ako sa z toho dostat...manzelik sa snazi, rodina sa snazi mi
pomoct, ale myslienky mi nikto nevymaze z hlavy....
Robim si jeden kurz a buduci tyzden mam skusky, absolutne sa na to nemozem sustredit, takze vobec ma neprekvapi ked to nespravim 😝

A co ty, ake su teraz plany po skole??? Mas uz nejaku pracu, ci hladas? 🙂

bettynka222
22. máj 2009

fyalynka zlatko, viem si presne rpedstavit ako ti je. a k tej skuske...no budes to mat este tazke. ja som bola vcera u imunologa a z tych vsetkych stresov - dva potraty za sebou, statnice, diplomka - sa mi est eaj vyvinula mierna alergia a dokonca mi zistil nieco s bunecnou imunitou. len teraz neviem, ci ju mam znizenu alebo zvysenu..ale oboje je zle. no a bola som u jedneho gyn. v BA. strasne bol zlaty a zakazal mi do septembra pracovat. povedal,z e si mam spravit tri mesiace prazdniny a vraj sa t aimunita aj alergia uprace a potom budeme moct mat aj deticky. ja viem ze to mysli dobre, ale ja sa po tom vsetkom zhone asi scvoknem, kebyze ma mat teraz prazdniny... ja brigadujem v jednej firme - ale aj to mi zakazal, a este ma potrebuje aj manzel v tej svojej...no ved uvidim. podla mna taka brigadicka vobec nie je zla, ked to nebudem prehanat, co myslis? a inak tu pracu som si aj hladat chcela, ale neviem teraz co mam robit. s tou mojou trombofiliou ajtak budem musiet vkuse chodit po vysetreniach a byt na rizikovom a aj dr. povedal, ze v septembri uvidime, ci zacnem hladat pracu alebo nie... ach on je velky optimista...

moja skus sa trosku pozbierat, ajked prvy mesiac je to najvacsi brutus a vobec nejde....povedz si, ze teraz porobia vsetky testy a na nieco sa pride. ale pokial si spominam na seba, naposledy som plakal minuly stvrtok. to presne koncila ta prva ms po potratoch a ako odisla, aj plac prestal 😎 no ale ty to mas este veeelmi cerstve a aj tie hormony robia svoje.
inak ja som si davala gynex - poradila mi ho kamoska. to mi pekne upratalo hormony a aj ms prisla presne ako hodinky ;) (teda aspon myslim...fakt netusim ako si ju mam pocitat teraz)

fyalynka
22. máj 2009

betty, odisla si od eliasa k inemu gynek.? Ja som tiez uvazovala ze si najdem gynekologa v BA, lebo tu v TT
nie je poriadneho lekara (mozno dvaja - aj to ma nikto nevezme, lebo maju vela 😠 )
No tebe sa to tiez pekne nakopilo..este aj alergia, zla bunecna imunita 😕 ☹ Toto je ako naschval,ked sa clovek
zacne davat dokopy ako tak psychicky, potom sa objavia taketo problemy 😠 Ale je fajn, ze je taky optimista,
ze ti dava nadej na miminko, to potesi na srdiecku 😵
Podla mna taka brigadnicka praca nie je zla...pokial ta nezdieraju dlhe hodiny niekde za pasom tak urcite je to
v pohode 😉 A keby si pracovala v manzelovej firme, tak si myslim ze tiez by nebol problem si pracu prisposobit
k aktualnym potrebam - ako su navstevy lekara alebo ako sa citis, nie? 🙂
Po prvom potrate mi mrcha dorazila presne za 28 dni, tak budem verit, ze bude presna aj tento x 😉 Inak tie
hormony si fakt robia s mojou psychikou co chcu 😝 Najhorsie je, ked vidim nejaku tehulku s peknym velkym
bruskom, alebo mamicku co kocikuje 😔 😢 Jasne, ze ja im to doprajem....ale....aj ja chceeeem ☹

marsi28
22. máj 2009

Ahoj zienky, chcem vas poprosit o radu. Myslim, ze to moje trapenie mam za sebou, zacala som poriadne krvacat ☹ , takze som jednoznacne druhykrat potratila. Velmi zle to znasam, som v koncoch ale musim ist dalej. Chcela by som zistit, ake vysetrenia ste po potratoch absolvovali. Po prvom potrate mi doki jednoducho povedal, ze sa to stava. Ked ma vysetril a povedal, ze som sa pekne vycistila, brala som to ako fakt, ze som OK. Ze dalsie tehu uz bude len a len uspesne. Teraz mi spadli ruzove okuliare a musim zacat riesit svoje zdravie. Preto vas prosim o pomoc.

kacarina
22. máj 2009

marsi 😢 😢
moj pripad:
po prvom potrate genetika a zrazanlivost krvi, teraz po druhom chceme dat spravit imunologiu (protilatky proti spermiam, embryu atd., tam je toho viac) .. neviem ci nam este nejake ine navrhne, tieto tri vysetrenia to je taky zaklad, co sa dava robit pri opakovanych potratoch ...
drz sa zlato, myslim na teba 😒

kacarina
22. máj 2009

a neviem, ci ti uz robili taku klasiku ako je hormonalny profil, aj to by sa este zislo asi uplne na zaciatku ...

mimka30
22. máj 2009

Kacarinka ahojček moja. Ako sa máš?
Marsi fakt to tak dopadlo? ☹ Veď si písala, že aj keď špiníš, tak je všetko o.k. 😖

marsi28
22. máj 2009

Kacarina, dakujem, musim sa do toho pustit.

Mimka, ahoj. Tak vidis, nevyhla som sa tomu. ☹ Zacala som krvacat a ... bola marna moja snaha. 😖 ☹

fyalynka
22. máj 2009

marsi 😔 je mi to velmi velmi luto, ze si si to musela aj ty druhy x prezit 😢
drz sa, viem ako ti je, ale musime byt silne...

mne teraz po druhom MA poslali vzorku na genetiku, a dr.ma chce poslat na hematologiu. Potom sa uvidi
ci este nejake dalsie vysetrenia...

kacarina
22. máj 2009

ahoj mimka, mam sa primerane okolnostiam, fyzicky som sa tentokrat z toho pozbierala tusim rychlejsie, psychicky sa pomalicky snazim, momentalne som v stadiu, ze by som strasne vela veci chcela robit, ale zaroven nemam do nicoho elan, "od radosti" neviem co so sebou ... pomaly sa rozbieham s pracou, ale beriem si len tak 1/2 ako zvycajne ... v pondelok idem do BA na skok za lekarom, to som mala prist pôvodne na prvy utz, ale idem teda len ukazat spravu z nemocnice a vysledky z histologie ☹

a ty ako mimka?
drzim palce, aj vsetkym ostatnym, nech aj nas raz postihne ta plodna vlna, a nie tieto šoky do života 😒

bettynka222
23. máj 2009

fyalynka ja som lekara zatial nezmenila. to som bola u sukromneho co sa specializuje na rizikove tehu a na trombosky - co som ja 😎
ja s tiez myslim, ze brigada je ok, ale jemu sa nepaci, kde je ta brigada...to ti napisem do ip. povedal ze si mam odpocinut, ist za kamaratmi a na dovcu. povedal, ze aj nemusim, ale videl aka som tam prisla vydesena a povedal,z e sa musim dat dokopy. ked ja som po tom zazitku zo zakrokovne zostala strasne vyplasena.... ☹

marsi je mi luto co sa stalo...ale v ktorom tt si vlasnte bola? si pisala ze vo stvrtom, nie? vraj ked to odide tak skoro, vlastne v case uhniezdovania, tak to byva preto, ze to nebolo v poriadku...

fyalynka
23. máj 2009

betty, to ti verim, z tej zakrokovne nema nikto asi dobre spomienky 😔
ja mavam riadne depky, az zachvaty placu...neviem ako to budem dalej zvladat, myslim ze je to so mnou
horsie ako som si myslela ze to bude ☹ Nedokazem sa na nic sustredit, nic ma nebavi, nic ma nezaujima 😔

a aka je to ta brigada? Co ti vlastne pomaha na to nemysliet, dostat sa z toho?

bettynka222
24. máj 2009

moja aj ja som mala zachvaty placu, nic ma nebavilo, nedokazala som sa sutredit na diplomku, potom som sa chcela odstahovat, lebo som mala pocit, ze vsetci naokolo vedia ,ze som neschopna a neviem udrzat ani embryo v sebe... 😒 potom som zas chcela ist na doktorat niekam daleko...no vymyslala som sprostosti. moja su to hormony a ic s tym nenarobis. neda sa s nimi bojovat a povedz aj drahemu, nech nebojuje s tebou, nech si trpezlivo vypocuje co ta trapi a nech to hodi za hlavu. my sme sa hrozne hadali, lebo manzel nevedel,z e to z hormonov mi cvaka. ja som vkuse plakala, ze uz nikdy neotehotniem,alebo ze ma teraz po skole nikto nezamestna, lebo s mojou diagnozou zakazdym potratim, vkuse ma budu vypisovat na rizikove a kto by takeho zamestnanca chcel... ☹ no ale ked prisla prva ms, este som si trochu poplakala, ale v den ked zacala slabnut som plakal naposledy. takze to s hormonmi urcite suvisi...musis byt len trpzliva a s prvou mrskou odide aj tvoje trapenie, uvidis 😎
slubila som ti to ip, tak idem na to 😀

koxinka
24. máj 2009

Ahojte babenky.Ja som tu po dlhom case.Chcem sa pridat k tejto teme kedze sa to tyka aj mna.Ja mam 26 rokov a s manzelom ktory ma po 30 sa snazime uz 4 roky o babo ale zatial neuspesne.Tiez sme prisli o babo 2krat vzdy v 3 mes.Bolo to neuveritelne tazke kazdy ma len lutoval a hovorili ze oni chapu ako sa citim.Preplakala som cele dni a este aj teraz sa rozpalcem ked si nato spomeniem.A na tu bolest co som zazila po kyretazi.
Som pravidelne nastavovana hormonmy CLOSTILBEGID A PREGNIL- a potom DUPHASTON-akokeby som isla na umele opl.inak by to v mojom pripade nebolo mozne som u lekara ako na pase vzdy same USG pred ovulaciou a pocas a este aj potom ci sa to vobec podarilo, a zatial po poslednom potrate ktory som mala pred rokom chodim od lekara s placom.
Boli sme s manzelom na gen testoch a vraj vsetko vyslo v norme tak ja potom nechapem kde je problem.Mne je velkou oporou moj manzel ktory ma chape a sem tam si so mnou poplace a mne to velmi pomaha.Pred tyznom som bola zasa nastavena hormonmy a ukazalo sa ze sa vytvorili 3 vajicka takze mozeme mat 2-3 cata.Snazili sme sa ale mam strach urobit test neviem ako to zvadnem.Vsetkym NAM prajem vela stastia a dufam ze sa nam to podari.

fyalynka
24. máj 2009

koxinka, mate to naozaj tazke, verim ti, ze si na nervy a viem ako sa asi citis, kedze sme si tu vsetky presli
tymi bolestami 😔 Robili ti aj nejake ine vysetrenia ako geneticke??? Napr. hematologicke, imunologicke, na
infek. choroby??? 😕 Tie hormony preto, aby bola ovu? Joooj, vela otazok, ze...
To preto, ze snazime tiez najst odpoved na otazku preco sme prisli o mimi 2x 😢 😔

Veeeelmi vam drzim päste, aby si si teraz na testiku nasla // aby to bolo stastne tehulkovanie 😵

kacarina
24. máj 2009

koxinka ahoj, este moze byt pricina aj inde nez v genetike, presne tak ako ti pise fyalynka, pytaj sa aj na ine vysetrenia, drzim palce, aby ste pricinu nasli a aby sa mimino podarilo zrealizovat 😉

bettynka222
24. máj 2009

koxinka je to smutne, ze to musia riesit takto hormonmi, urcite to je velmi tazke a velka zataz an tvoju psychiku. hormony su fakt hrozne a vsetky co sme presli tym desnym obdobim od potratu po prvu ms vieme, co s nami dokazu narobit ☹
inak ta genetika a hematologia co pisala fyalynka je to iste. genetika sa robi na hematku. ale uvas asi bude iny problem ked to riesia hormonalne, ze? netvoria sa vajicka a nerastie sliznica ked davaju clostil a pregnyl? a skusali si cvicit mojzisku? ja som si napriklad po potrate kupila kvapky gynex - tam su bylinky, kotre upravuju zenske hormony, nemohlo by ti taketo nieco pomoct?

kacarina
24. máj 2009

betty, podla mna genetika a hematologia nemusi byt to iste, lebo nam robili oboje, myslim, ze na genetike sa sucasne aj ine veci este zistuju ... tie hematologicke veci (zvysena zrazanlivost krvi) sa daju zistit aj na genetike, to ano, ale asi sa tam aj ine veci zistuju, inak by nas asi neposlali na obe vysetrenia si myslim ...

bettynka222
24. máj 2009

ano, ja len ze sa to vsetko vysetruje cez hematko, nie? teda aspon v mensich nemocniciach vezmu krv na hematku a poslu ich na genetiku. ja len aby si potom nepytala od dr. est enejaku dalsiu genetiku 😀
ale uz som z tych vsetkych vysetreni sama zmagorena.... 😎

kacarina
25. máj 2009

🙂 aha, tak to neviem, nam to oddelene robili, lebo na genetiku sme sa museli objednat a pockat na doktorku, tam sa este aj taky specialny pohovor robi, ona zistuje rodinnu anamnezu od oboch partnerov ...

fyalynka
25. máj 2009

No ja si tiez myslim, ze to nie je to iste, lebo napr. nam isla vzorka z kyretu na geneticke vysetrenia
a dr. povedala, ze ma este posle na hematologicke vysetrenia...tak neviem, ale asi je to ine 😒