Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

superdievca
9. okt 2013

@kubisova Ahoj. Dík za povzbudenie. myslím, že si určite nepotratila, tie prvé dva razy boli asi iba nejaké ešte čistenie po pôrode... min. polroka po pôrode väčšina žien, čo poznám, nemáva menzes vôbec alebo nepravidelný. Ak ešte k tomu aj napr. dojčíš, toto obdobie čudného alebo žiadneho menzesu sa predlžuje a možnosť počatia je nepravdepodobná. ale spoliehať sa na to samozrejme nedá 🙂 Už mnoho žien malo "do roka a do dňa" ďalšie bábo... určite by som nebehala k doktorovi, ak nemáš nijaké bolesti ani problémy..

kubisova
9. okt 2013

@superdievca ahoj potratila som ale mozno to tak neprezivam proste som sa s tym vyvovnala kedze za tri mesiace som otehotnelaba mam zdraveho synceka. Moja sesternica potratila dvakrat za sebou za kratky cas. Ja viem co to je a dalsi potrat by som nechcela zazit. Chcem iba ze ked nemas ziadne zdravotne problemy tak sa ti to podari urcite. Taky pribeh ti poviem mam svagrinu ktora ma 33rokov strasne tuzi po babatku stale chodi na vysetrenia bola aj na operacii a teraz je uplne zdrava chodi po doktoroch a ziadny problem nema no nedari sa im. Jej manzel bol tiez na vysetreni a tiez je v poriadku. Teraz jej doktor povedal ze nech nemysli na babatko ze to bude tazke nemyslieť ale musi to vydrzat. Lebo ak casto sa mysli tak v tebe sa zablokuje proste nerv a nejde to. Viem co prezivas ale zivot ide dalej a ja ti budem drzat vsetky palce a uvidis ze sa vam zadari

kveta
9. okt 2013

@kubisova Odkaz svagrine nech ide na umele oplodnenie a k cvokarovi nech posle svojho gynekologa. ;)

kubisova
9. okt 2013

@kveta ked pojdes ty na umele a nezadari sa. A potom jej das dalsie peniaze.

kubisova
9. okt 2013

@kveta kazdemu pises aby isli na umele oplodnenie

beruska2327
9. okt 2013

@kubisova @kveta podla mna je to uplne normalna vec, ze jej doktor odporucil nesustredit sa tolko na babatko. takych pripadov uz bolo vela, ze stres a privelke sustredenie im branilo v otehotneni. a nie, ze sa jej zablokuje nerv, ale clovek sa neustalym sustredenim na babo vystavuje velkemu stresu a nejde to. je tazke na tehu nemysliet, ked clovek velmi tuzi po babatku, ale treba odputat myslienky inym smerom. a prestat neustale pocitat ovulku, plodne dni a "snazilkovat" sa o dieta.

beruska2327
9. okt 2013

@kubisova ten prispevok vyssie mal byt iba pre kvetu 🙂

kubisova
9. okt 2013

@beruska2327 ja som to tak myslela. No zivot ide dalej a treba sa tesit z dalsich inych veci.

kubisova
9. okt 2013

@superdievca nechcem ti nejak ublizit a zle povedat ale mas synceka treba sa tesit ze ho mas. On ti robi radost zo zivota

kveta
9. okt 2013

@beruska2327 Bol robeny psychologicky vyskum o postojoch k neplodnym parom. Zaver bol, ze plodni ludia neprimerane prisudzuju neplodnosti psychologicke dovody.

Ak by ta zena nebola neplodna dlhodobo a nemala po tridsiatke, zvazovala by som cakanie na zazrak. Ale ma po tridsiatke a kazdym rokom sa jej znizuje sanca aj pri umelom oplodneni. Moze posluchnut gynekologa, co sa hra na psychologa. Alebo moze hladat pomoc v otehotneni.

A k peniazom. Je to vec priorit. Ja som umele oplodnenia absolvovala.. Ako samoplatkyna v zahranici. Lebo dietatko mi za to stalo.

kubisova
9. okt 2013

@beruska2327 tam som mala napisane komu

beruska2327
9. okt 2013

@kveta je to na individualnom zvazeni kazdeho paru. spominana zena mala problem, ktory vyliecila a ja to vidim tak, ze aj telo sa potrebuje trochu zregenerovat - nie vzdy to ide systemom, hupneme na to a zadari sa. kazdy si dava ine casove limity, do kedy je ochotny skusat bez lekarskeho zasahu.
mne to uz pripada, ze dnes sa umele oplodnenie berie ako prve riesenie aj pri kratkom cakani. neodsudzujem, ale beriem to skor ako jednu z poslednych moznosti ako mat vlastne dieta. doktori sami nevedia ake dlhodobe nasledky moze mat hormonalna stimulacia (staci si precitat dodatok pre zeny, ktore chcu darovat vajicka) a ponukaju to ako na beziacom pase.
z vlastnej skusenosti - 3x som potratila, s otehotnenim nebol ani raz problem. do CARu som prisla len kvoli vysetreniu protilatok, lebo to bolo najblizsie miesto, kde to robili, od mojho bydliska. vsetko negativne a doktor mi v priebehu minuty, co som tam vkrocila, navrhol umele oplodnenie ako riesenie problemu. nezaujimal sa ani o ine vysledky (napr. hemato, genetika) a z mojho pohladu to boli len eura v penazenke, ktore riesil.
v konecnom dosledku si kazdy rozhodne podla seba. ale je fajn, ze tu na MK mozeme zdielat a citat rozne nazory a skusenosti a vybrat si z toho to, co prave chceme a potrebujeme.

kubisova
9. okt 2013

@kveta ano peniaze zato stoja ale nie vzdy sa to podari.

kveta
9. okt 2013

@beruska2327 Preto som sla do zahranicia. Tu je to casto len o peniazoch.

Kazdopadne tato zena z pribehu zjavne nepatri k tym, co sa snazi kratko a bezhlavo pojde na IVF. Je to neplodny par s gynekologickou historiou s zenou vo veku 33 rokov. Ma cakat podla lekara na zazrak a neriesit neplodnost. Dam sem iny vysledok prieskumu. Porovnavala sa vzorka neplodnych parov, ktori sa nevzdavali a hladali medicinske riesenia so vzorkou neplodnych, co sa rozhodli nechat to na osud /zazrak/.. Zistilo sa, ze v prvej skupine sa viac parov dopracovalo k babu nez v druhej skupine. Ale vsak nech svagrina caka na zazrak. Ma more casu. 😉

kubisova
11. okt 2013

@kveta stale tu riesis. Svagrina a jej manzel obaja su plodny. Ani raz som nespomenula ze su neplodny to ty tu tak pises. Proste im to nejde tak rychlo. A v zahranici tam je vsetko zadarmo no nezda sa mi. Zijem v rakusku a ani tu nieje vsetko zadarmo. A kazdeho je to individualna vec. Su pary ktore po 5 aj viac rokov otehotneli a su ovela spokojnejsi. Ked ty si zazila umele tak nie kazdy to tiez musi

kveta
11. okt 2013

@kubisova Kde som pisala, ze v zahranici to je zadarmo? Pisala som, ze som riesila CAR v zahranici, lebo na Slovensku v tom case nebol podla mojich meritok CAR, na ktory by sa dalo spolahnut, ze nechcu len prachy na ukor klienta.

Za neplodny par sa povazuje par, ktory sulozi rok bez ochrany a bez otehotnenia.

Len som Ta upozornila na to, ze v istom veku sa spoliehat na nemyslenie pri pocati nemusi viest k ocakavanemu vysledku a ze ak jeden lekar tvrdi, ze je vsetko ok, tak to tak byt nemusi a cakanim sa moze zabit drahocenny cas a ze odvolavanie sa na "nemyslenie" je do znacnej miery vysledok predsudkov plodnych ludi a neplati to na tolko parov ako sa plodnym zda.

Striafaj sa do inej. Pa.

kubisova
11. okt 2013

@kveta nieje vsetko ako povies. Pracovala som s jednou ktorej lekar zavolal a povedal ze zajtra je den kedy mozu plodit deti a takto na ukor lekara rok plodili a po roku im to vyslo. Zas poznam par ktorym po 15 rokov sa to podarilo a mala vyse 40 rokov a na ziadne umele nemuseli chodit. Takze najskor si jak poprecitaj stutuj a nepis ze musia ist kenze niekto iny bol a nieze po roku snazenia su neplodny. Moja sestra po roku a pol otehotnela a neriesili to neplodnostou

cilicka22
9. nov 2013

ahoj žienky viem že mnohé sa snažíte o bábätkách a máte spontálne potraty, ale žial u nás doma nastala situácia ked som musela isť na potrat s vlastnej vole koli tomu že manžel zošalel a našiel si frajerku vraj sa mu nevenujem zrútil sa mi celý svet dusila som to v sebe a nič mu nepovedala, išla na potrat pred dvoma týždnami a zrazu sa umúdril a chcel byť znovu so mnou a kedže ho stále milujem nedokázala som ani po tom všetkom odolať a teraz sa bojím že či náhodou neotehotniem znova,ja viem niekto si povie sprostá ale žial ked človek niekoho miluje dokáže odpustiť kadečko, bolí to ale...žienky je možné ísť aj opakovane na potrat či? dakujem nechcem síce nato ani myslieť ale ak náhodo...ach prečo ma pánbožko takto skúša..dakujmem vám veľmi pekne za raday žienky som zúfala neviem čo dalej 😔

kveta
9. nov 2013

@cilicka22 Tabletka po?

vika34
9. nov 2013

@cilicka22 určite sa dá ísť aj opakovane na potrat,myslím,že tam musí byť nejaký časový odstup,ale neviem či si si vybrala zrovna dobrú tému na tvoju otázku,tu píšu ženy čo majú problém donosiť bábo,mne samej sa to stalo 7 razy a ver mi nie je to sranda a je tu dosť iných tém kde by to bolo vhodnejšie a menej bolestivé pre prispievateľky do tejto témy

cawes
10. nov 2013

@cilicka22 na tvoju otazku preco ta pan bozko takto skusa, no preto lebo si sprepacenim hlupa. V prvom rade ak by si manzel nasiel frajerku a ja isla na potrat tak aj keby bol zo zlata tak by som mu len tak neodpustila, a uz viacej s nim hned nespala, a aka hlupa musis byt ked nechces otehotniet a nemas ziadnu ochranu? to mas kolko 16????

destinka30
10. nov 2013

@cilicka22 nechapem ťa...sorry ale nauozaj nie.Druhe baby by dali život za to aby mohli mat miminko a Ty si veselo ides na potrat..a este sa pytas ,že či môžes ist na potrat opať ak by si nahodou ostala opäť tehotna..Preboha,premyslaj trošku do akej skupiny pišeš.Nemam pravo ťa sudit,no tvoje zmyslanie nepochopím..mimochodom,to že tvoj manzel sa zachoval ako hajzel,neznamena že trpiet musi nevinne dieta.

bvladka
10. nov 2013

@cilicka22 Interrupcia je na každom vedomí a svedomí a ja by som na potrat nikdy nešla a nie z náboženských dôvodov, ale z môjho vlastného presvedčenia, radšej budem žiť sama s deťmi bez takého ko... ako máš ty a ma máta myšlienka, že on ti to urobí znova 😉 ... mne osobne by bolo veľmi ľúto, že by sa mi ujalo dieťatko - konkrétny človiečik sa mohol tešiť zo života a ja by som mu nedala žiadnu šancu a dala si ho vyšklbnúť von? No mne by moje svedomie toto nikdy nedovolilo, inak by som asi často plakávala ☹ a preto sa s mužom veľmi dobre chránime 😉 ...

pianina
10. nov 2013

Ahojte.Chcem sa vas opytat,po akom case po diagnostikovani syndromu lepivych dosticiek ste sa pokusali otehotniet?

hwiezdinka
10. nov 2013

@cilicka22 Aj ja si myslim, ze tvoj prispevok je uplne nevhodny do tejto temy. Sama som zial po 3 potratoch, deti este nemame a dali by sme s mm vsetko za aspon jedno zdrave babätko! Navyse existuje antikoncepcia, tak neviem, preco riesis potencialnu dalsiu interrupciu v pripade otehotnenia?!? To, ci das manzelovi, ktory si nasiel inu, este dalsiu sancu, je cisto tvoja vec.

siska765
30. jan 2014

@hwiezdinka ahoj aj ja som uz po dvoch MA a od februara sa mozme zacat snazit tak dufam ze nam to vsetkym uz vide 🙂 tiez som bola na genetickych testoch aj na hysteroskopii a rozmyslam nad imunologiou,no neviem

hwiezdinka
30. jan 2014

@siska765 ja mam imunologiu, vysledky v poriadku, ale radsej si urob pre pokoj duse. My tiez zaciname pomaly snazilkovat, este mi zajtra urobi dr. krvny obraz a moc. Drzim palce 😉

siska765
30. jan 2014

@hwiezdinka dakujem , ja som dostala vcera MS a na buduci tyzden sa chystam ku gyndovi 🙂

hwiezdinka
30. jan 2014

@siska765 mn teraz konci ms 😉 Uz chceme ist na to, len ešte zajtra ten moč a krv. Tak nech nám to obidvom vyjde a máme čoskoro // na teste 😉

siska765
30. jan 2014

@hwiezdinka jeeejo tak to ak sa nam obom podari hned na prvy cyklus tak by sme mohli aj narovnako rodit 🙂 hehe